|
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: IX-бөлім. Болашақ энергия көздері. Медеу Сәрсеке. Жетінші Толқын (үзінді) Күні: 22.02.2020ж Сынып: 9-"Б" |
№111М.Маметова атындағы ЖОББМ Мұғалім: Ахмедова Дилфуза Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақстан. ЭКСПО Қарсылықты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.1.3.1 әлеуметтік-қоғамдық тақырыптар аясында айтылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсіну; 9.5.1.2 жазба жұмыстарында (қарсылықты бағыныңқы) сабақтас құрмалас сөйлемдерді құрастыру |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мұғалімнің көмегімен шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді. Көптеген оқушылар: шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді, сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем құрастырады Кейбір оқушылар: бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды толықтай түсінеді, сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап айтады, жай сөйлемдерді құрмалас сөйлемдерге айналдырады |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтіннің негізгі ойын түсінеді. Жай және құрмалас сөйлем құрастыруда сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтайды. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Төтеп бере алмайды, су қоры, өркендеу, шикізат, жер қойнауы |
|||||
|
Құндылықтардыдарыту |
Ынтымақтастық |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
|||||
|
Бастапқы білім
|
Болашақ энергиясы |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Шаттық шеңбері Қызығушылықты ояту. "Би" Топқа бірігу Қазақстан ЭКСПО ( Т) «Ойлан. Жауап бер» "Пазл " әдісі Дескриптор:
Теледидарды босқа көргенше, тірлікпен айналысқан тиімді. Мен қанша қарасам да , ол мені танымады. Мұғалімнің бағалауы Тамаша! Керемет! Жарайсың! Жақсы! Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Сабақтта мұғалімнің оқушыларды бағалауы Бағалау парағы Смайликтер арқылы Мұғалімнің бағалауы: Тамаша! Керемет! Жарайсың! Жақсы! |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин
|
Мұғалім тақырып бойынша тапсырмалар береді, түсіндіреді "Конверт" әдісі Топтарға тапсырмалар беріледі (Т) Жазылым Айтылым 1-топ және 2-топтарға суреттер беріледі Дескриптор Оқушылар сурет бойынша Қазақстан "ЭКСПО-2017" тақырыбына өз ойын білдіреді, шағын мәтін құрайды. Мәтін ішінде қарсылықты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлемдер қатысытрады Кері байланыс Бағалау "Бас бармақ" әдісі 4, 5 - тапсырмалар Кітаппен жұмыс "Вагон" әдісі Дескриптор 1-топ Берілген ойға қарсылық білдіреді 1. Қазір технология дамығанмен, ...................... 2. Еліміз мұнай қорына бай болғанен, .................... 3. Жаңа технологиялар мол болғанымен, ................. 4. Жер қойнауы шикізатқа бай болғанмен, ................ 5. Шикізат қорын есепсіз пайдаланғанша, .................. 2-топ Сұрақтарға жауап беріп, сөйлемді толықтырады 1. (Жануарлар алғашында көп болды) қайткенмен? әлемде олардың саны азаюда. 2. (Шикізат мол болды) не еткенмен? күн сайын жер бетіндегі шикізат қоры азаюда 3. (Қаражат көп болу) не етсе де? ғылыми жобаларға жеткіліксіз 4. (Табиғатты ойламау) қайтпесе? адамзат үлкен проблемаларға кезігуі мүмкін 5. (Ғылымды дамытпау) қайтпейінше жасыл энергия дамымайды. Бағалау Мұғалімнің смайликтер арқылы бағалауы Мұғалімнің бағалауы Тамаша! Керемет! Жарайсың! Жақсы! 6-тапсырма Айтылым "Пікірталас" Технологиялардың пайдасы мен зияны тақырыбында 1 және 2 топ пікірталас ұйымдастырады |
Слайд Оқулық, дәптер, А4 қағазы, бейнефильм, Тапсырмалар, Бағалау үшін смайликтер
|
||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Бағалау парағы Рефлексия Не білдім? Не қиын болды? Нені білгім келеді? Үйге тапсырма 7-тапсырма "ЭКСПО көрмесіндегі технологиялардың қандай пайдасы бар?" жазбаша жауап жазу |
Рефлексия Бағалау |
||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
|
|
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан. ЭКСПО Қарсылықты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем
Қазақстан. ЭКСПО Қарсылықты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем
|
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: IX-бөлім. Болашақ энергия көздері. Медеу Сәрсеке. Жетінші Толқын (үзінді) Күні: 22.02.2020ж Сынып: 9-"Б" |
№111М.Маметова атындағы ЖОББМ Мұғалім: Ахмедова Дилфуза Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақстан. ЭКСПО Қарсылықты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.1.3.1 әлеуметтік-қоғамдық тақырыптар аясында айтылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсіну; 9.5.1.2 жазба жұмыстарында (қарсылықты бағыныңқы) сабақтас құрмалас сөйлемдерді құрастыру |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мұғалімнің көмегімен шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді. Көптеген оқушылар: шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді, сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем құрастырады Кейбір оқушылар: бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды толықтай түсінеді, сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап айтады, жай сөйлемдерді құрмалас сөйлемдерге айналдырады |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтіннің негізгі ойын түсінеді. Жай және құрмалас сөйлем құрастыруда сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтайды. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Төтеп бере алмайды, су қоры, өркендеу, шикізат, жер қойнауы |
|||||
|
Құндылықтардыдарыту |
Ынтымақтастық |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
|||||
|
Бастапқы білім
|
Болашақ энергиясы |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Шаттық шеңбері Қызығушылықты ояту. "Би" Топқа бірігу Қазақстан ЭКСПО ( Т) «Ойлан. Жауап бер» "Пазл " әдісі Дескриптор:
Теледидарды босқа көргенше, тірлікпен айналысқан тиімді. Мен қанша қарасам да , ол мені танымады. Мұғалімнің бағалауы Тамаша! Керемет! Жарайсың! Жақсы! Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Сабақтта мұғалімнің оқушыларды бағалауы Бағалау парағы Смайликтер арқылы Мұғалімнің бағалауы: Тамаша! Керемет! Жарайсың! Жақсы! |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин
|
Мұғалім тақырып бойынша тапсырмалар береді, түсіндіреді "Конверт" әдісі Топтарға тапсырмалар беріледі (Т) Жазылым Айтылым 1-топ және 2-топтарға суреттер беріледі Дескриптор Оқушылар сурет бойынша Қазақстан "ЭКСПО-2017" тақырыбына өз ойын білдіреді, шағын мәтін құрайды. Мәтін ішінде қарсылықты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлемдер қатысытрады Кері байланыс Бағалау "Бас бармақ" әдісі 4, 5 - тапсырмалар Кітаппен жұмыс "Вагон" әдісі Дескриптор 1-топ Берілген ойға қарсылық білдіреді 1. Қазір технология дамығанмен, ...................... 2. Еліміз мұнай қорына бай болғанен, .................... 3. Жаңа технологиялар мол болғанымен, ................. 4. Жер қойнауы шикізатқа бай болғанмен, ................ 5. Шикізат қорын есепсіз пайдаланғанша, .................. 2-топ Сұрақтарға жауап беріп, сөйлемді толықтырады 1. (Жануарлар алғашында көп болды) қайткенмен? әлемде олардың саны азаюда. 2. (Шикізат мол болды) не еткенмен? күн сайын жер бетіндегі шикізат қоры азаюда 3. (Қаражат көп болу) не етсе де? ғылыми жобаларға жеткіліксіз 4. (Табиғатты ойламау) қайтпесе? адамзат үлкен проблемаларға кезігуі мүмкін 5. (Ғылымды дамытпау) қайтпейінше жасыл энергия дамымайды. Бағалау Мұғалімнің смайликтер арқылы бағалауы Мұғалімнің бағалауы Тамаша! Керемет! Жарайсың! Жақсы! 6-тапсырма Айтылым "Пікірталас" Технологиялардың пайдасы мен зияны тақырыбында 1 және 2 топ пікірталас ұйымдастырады |
Слайд Оқулық, дәптер, А4 қағазы, бейнефильм, Тапсырмалар, Бағалау үшін смайликтер
|
||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Бағалау парағы Рефлексия Не білдім? Не қиын болды? Нені білгім келеді? Үйге тапсырма 7-тапсырма "ЭКСПО көрмесіндегі технологиялардың қандай пайдасы бар?" жазбаша жауап жазу |
Рефлексия Бағалау |
||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
|
|
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||
шағым қалдыра аласыз













