|
Іс шараның тақырыптары: |
Қазақстан Республикасындағы сайлау. |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
|
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Оқушыларға сайлау және оның ерекшеліктері сайлану ережелері, Президенттік сайлау жайлы мағлұмат беру. Оқушылардың саяси көзқарасын дамыту. Отансүйгіштікке тәрбиелеу. |
||||
|
Құндылық: |
Азаматтық борыш және парасаттылық. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
|
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Назарларын сабаққа аудару.
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Мұғалімнің кіріспе сөзі 1.Сайлау дегеніміз не? 2.Сайлау органдары 3.Сайлаушылар тізімі 4.Сайлау алдындағы үгіт 5.Сайлауды қаржыландыру. 6.Дауыс беру тәртібі 7.Сайлау түрлері Оқушыларға берілетін тапсырмалар: 1.Жалпы сайлау туралы не білесің? 2.Дауыстарды санауға ерекше көңіл бөлінетінінің себебі неде? 3.”Өмір сүріп жатқан миллиардтардың ішіндегі әр адамның жауапкершілігі”деген тіркестің мағынасы туралы не ойлайсың? 4.Қазақстан Республикасының келешегі қандай болмақ? 5.Сайлау жасы нешеде болуы керек? Мектеп оқушылары неге сайлауға қатыса алмайды? 6.Егер үйде төсек тартып жатқан қарт адам болса ол қалай дауыс береді деп ойлайсың? 7.Қандай саяси партияларды білесің? 8.Қазақстан Республикасы Тәуелсіздікке бірден қол жеткізді ма? Өз ойың? 9.Болашақта Қазақстанның одан әрі гүлденіп дамуы үшін қандай әрекеттер жасау керек? 10.Сайлау және сайлану ережелері туралы не түсіндің? |
Презентация суреттерді көрсете отырып, оқушылардан берілген сұрақтардан жауап алу. Оқушылар өз ойларын айтып талдайды. |
ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. |
Презентация, суреттер. |
|
|
«Жест» әдісі арқылы кері байланыс алу. Рефлексия: «БББ» әдісі Қорытындылау
|
Өзара келіскен жест бойынша кері байланыс береді. Кестені толтырады
|
ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. Смайликтер тарату |
Стикерлер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан Республикасындағы сайлау.
Қазақстан Республикасындағы сайлау.
|
Іс шараның тақырыптары: |
Қазақстан Республикасындағы сайлау. |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
|
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Оқушыларға сайлау және оның ерекшеліктері сайлану ережелері, Президенттік сайлау жайлы мағлұмат беру. Оқушылардың саяси көзқарасын дамыту. Отансүйгіштікке тәрбиелеу. |
||||
|
Құндылық: |
Азаматтық борыш және парасаттылық. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
|
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Назарларын сабаққа аудару.
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Мұғалімнің кіріспе сөзі 1.Сайлау дегеніміз не? 2.Сайлау органдары 3.Сайлаушылар тізімі 4.Сайлау алдындағы үгіт 5.Сайлауды қаржыландыру. 6.Дауыс беру тәртібі 7.Сайлау түрлері Оқушыларға берілетін тапсырмалар: 1.Жалпы сайлау туралы не білесің? 2.Дауыстарды санауға ерекше көңіл бөлінетінінің себебі неде? 3.”Өмір сүріп жатқан миллиардтардың ішіндегі әр адамның жауапкершілігі”деген тіркестің мағынасы туралы не ойлайсың? 4.Қазақстан Республикасының келешегі қандай болмақ? 5.Сайлау жасы нешеде болуы керек? Мектеп оқушылары неге сайлауға қатыса алмайды? 6.Егер үйде төсек тартып жатқан қарт адам болса ол қалай дауыс береді деп ойлайсың? 7.Қандай саяси партияларды білесің? 8.Қазақстан Республикасы Тәуелсіздікке бірден қол жеткізді ма? Өз ойың? 9.Болашақта Қазақстанның одан әрі гүлденіп дамуы үшін қандай әрекеттер жасау керек? 10.Сайлау және сайлану ережелері туралы не түсіндің? |
Презентация суреттерді көрсете отырып, оқушылардан берілген сұрақтардан жауап алу. Оқушылар өз ойларын айтып талдайды. |
ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. |
Презентация, суреттер. |
|
|
«Жест» әдісі арқылы кері байланыс алу. Рефлексия: «БББ» әдісі Қорытындылау
|
Өзара келіскен жест бойынша кері байланыс береді. Кестені толтырады
|
ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. Смайликтер тарату |
Стикерлер |
||
шағым қалдыра аласыз













