Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №201 мектеп-лицей |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қазақстан Республикасының этносаралық қатынастар саласындағы саясаты |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айғалиев Е. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
26.11.2024ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан Республикасының көші-қон саясаты |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.2.2.1 көші-қон саясатының
ерекшеліктерін анықтау үшін "көші-қон", "эмиграция", "иммиграция",
"репатриант", "диаспора", "ирридента" ұғымдарын
пайдалану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көші-қон саясатының ерекшеліктерін анықтау; Мемлекеттік бағдарламалардың негізінде көші-қон саясатының негізгі бағыттары мен басымдықтарын түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және отаншылдық (6-тапсырма) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 5 минут Өткен білімді еске түсіру |
Сәлемдесу. Сыныпқа жағымды ахуал орнату.
Сабақ тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстырамын. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау |
Суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 15 минут 3 минут 3 минут 3 минут 3 минут 3 минут 5 минут |
Мәтінмен
жұмыс 1-тапсырма.Термин сөздер
3-тапсырма.Көші-қон үдерісінің негізгі
кезеңдері:
2-кезең
5
Қазақтар тұрып жатқан өзге елдер
6-тапсырма. Кесте толтыру
|
Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды Түсінген ойларын айтады
Дескриптор:
Дескриптор: - ҚР көші-қон саясатының негізгі бағыттарын анықтайды.
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
- «Серпін» бағдарламасының бекітілген жылын анықтайды; - «Нұрлы көш» бағдарламасының мақсатын анықтайды; - «Серпін» бағдарламасының мақсатын анықтайды. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
5 балл
3 балл
2 балл
5 балл
6 балл
2 балл |
Биекенов К., Садырова М. Әлеуметтанудың түсіндірме сөздігі. — Алматы: Сөздік-Словарь, 2007. — 344 бет.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 5 минут |
Сабақты қорытындылау Сабақты қортындылау мақсатында оқушыларға төмендегі сұрақ қойылады. Көші-қон саясатын жүргізуде біздің ел үшін қандай жақсы жақтары бар Сыртағы қандастарымызда қайтару ел үшін қандай ұтымды жақтары бар. Үйге тапсырма Қазақстан Республикасының көші-қон саясаты |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
«Үш жағымды сәт» стратегиясы. Оқушыларға сабақтың барысында орын алған үш жағымды сәтті, яғни, тапсырманы орындауда болған үш жағдайды және келесі сабақта олардың жұмыстарын жақсарта түсуге керек болатын бір әрекетті атау ұсынылады.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан Республикасының көші-қон саясаты
Қазақстан Республикасының көші-қон саясаты
Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №201 мектеп-лицей |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қазақстан Республикасының этносаралық қатынастар саласындағы саясаты |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айғалиев Е. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
26.11.2024ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан Республикасының көші-қон саясаты |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.2.2.1 көші-қон саясатының
ерекшеліктерін анықтау үшін "көші-қон", "эмиграция", "иммиграция",
"репатриант", "диаспора", "ирридента" ұғымдарын
пайдалану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көші-қон саясатының ерекшеліктерін анықтау; Мемлекеттік бағдарламалардың негізінде көші-қон саясатының негізгі бағыттары мен басымдықтарын түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және отаншылдық (6-тапсырма) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 5 минут Өткен білімді еске түсіру |
Сәлемдесу. Сыныпқа жағымды ахуал орнату.
Сабақ тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстырамын. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау |
Суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 15 минут 3 минут 3 минут 3 минут 3 минут 3 минут 5 минут |
Мәтінмен
жұмыс 1-тапсырма.Термин сөздер
3-тапсырма.Көші-қон үдерісінің негізгі
кезеңдері:
2-кезең
5
Қазақтар тұрып жатқан өзге елдер
6-тапсырма. Кесте толтыру
|
Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды Түсінген ойларын айтады
Дескриптор:
Дескриптор: - ҚР көші-қон саясатының негізгі бағыттарын анықтайды.
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
- «Серпін» бағдарламасының бекітілген жылын анықтайды; - «Нұрлы көш» бағдарламасының мақсатын анықтайды; - «Серпін» бағдарламасының мақсатын анықтайды. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
5 балл
3 балл
2 балл
5 балл
6 балл
2 балл |
Биекенов К., Садырова М. Әлеуметтанудың түсіндірме сөздігі. — Алматы: Сөздік-Словарь, 2007. — 344 бет.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 5 минут |
Сабақты қорытындылау Сабақты қортындылау мақсатында оқушыларға төмендегі сұрақ қойылады. Көші-қон саясатын жүргізуде біздің ел үшін қандай жақсы жақтары бар Сыртағы қандастарымызда қайтару ел үшін қандай ұтымды жақтары бар. Үйге тапсырма Қазақстан Республикасының көші-қон саясаты |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
«Үш жағымды сәт» стратегиясы. Оқушыларға сабақтың барысында орын алған үш жағымды сәтті, яғни, тапсырманы орындауда болған үш жағдайды және келесі сабақта олардың жұмыстарын жақсарта түсуге керек болатын бір әрекетті атау ұсынылады.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















