Раушан Оракқызы
Жарылқасын,
№ 275 орта мектебінің тарих пәнінің мұғалімі
Қызылорда облысы,Байқоңыр қаласы
|
Бөлім: |
9.3Қазақстан мемлекеттілігінің қайта жаңғыруы (1991 – 1996 жылдар) |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарылқасын Раушан Оракқызы |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
29.01.2024ж. |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 9 “В” |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан Республикасы тәуелсіздігінің жариялануы Зерттеу сұрағы: «Қазақстан Республикасының тәуелсіздік туралы» Конституциялық Заңының тарихи маңызы қандай? |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.1.6 Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадамдарын анықтап, қорытындылау; 9.3.1.7 өткен оқиғалармен сабақтастықты орнатып, Қазақстан тәуелсіздігінің жариялануының тарихи маңызын түсіндіру |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадамдарын анықтап, нәтижелерін тұжырымдау; |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақстан мүддесіне қызмет етуге ұмтылу ; Талап: Cалауатты өмір салтын ұстану; Ар-ұят:Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып, сабаққа зейінін шоғырландыру. Оқушыларды түстер арқылы топқа бөлемін. “Жылдар сөйлейді”әдісі бойынша«Quizlet» платформасы арқылы карточкалық сұрақтармен үй тапсырмасы сұралады. Бейне сюжет көрсетіліп,«Миға шабуыл» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу. -1991 жылы 16 желтоқсанда Қазақстанда қандай оқиға болды? -«Тәуелсіздік» нені білдіреді? сұрағы арқылы сабақ тақырыбын өзектендіру. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ «Мадақтау» |
Тақырып тық суреттер, презентация, интербелсен-ді тақта. Бейнематериал: |
||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Мәтімен жұмыс
«Қазақстан Республикасының тәуелсіздік туралы» Конституциялық Заңының мазмұны жазылған құжатты «Анықтаңыз,табыңыз, дәлелдеңіз» әдісі арқылы талқылап,кесте толтыру.
1-топ:«ҚР-ның тәуелсіздік туралы» Конституциялық Заңының 1-2 тараулары:; 2-топ«ҚР-ның тәуелсіздік туралы» Конституциялық Заңының 3-4 тараулары:; 3-топ:«ҚР-ның тәуелсіздік туралы» Конституциялық Заңының 5-6 тараулары:;
“Екі түрлі күнделік әдісі” Оқушылар «Қазақ КСР-ның Мемлекеттік егемендігі туралы Декларация»,«Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Тәуелсіздік туралы Конституциялық Заңын» оқып,жұпта талдап,құжаттардың айырмашылықтарын анықтаңыз.
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы
«BilimLand» платформасы арқылы сұрақтарға жауап беріп,тапсырмаларды орындаңыз. |
Дескриптор: «Қазақстан Республикасының тәуелсіздік туралы» Конституциялық Заңының мазмұны жазылған ,құжатты талқылап,кесте толтырады.
Дескриптор:
«Қазақ КСР-ның Мемлекеттік егемендігі туралы Декларация»,«ҚР-ның Мемлекеттік Тәуелсіздік туралы Конституциялық Заңын» талдап,құжаттардың айырмашылықтарын анықтайды.
Дескрипторы: «BilimLand» платформасы арқылы сұрақтарға жауап беріп,тапсырма лар орындайды |
ҚБ
«Домбыра» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Өзін-өзі бағалау
|
http://egov.kz/wps/wcm/connect/5b276 Қазақстан Республикасының мемлекеттiк тәуелсiздiгi туралы заңы
Қ.Өскембаев.. З.Сақтағанова., Ғ.Мұхтарұлы Қазақстан тарихы оқулығы 8-9 сынып. 2-бөлім
«BilimLand» платформасы |
||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау «Додекаэдр» әдісімен сабақты қорытындылаймын.
Үйге тапсырма беру 36.Қазақстан Республикасы тәуелсіздігінің жариялануы «Еліме тәуелсіздік берген Заң» тақырыбында хабарлама дайындау. |
«Додекаэдр» шарын бір-біріне ұсыну арқылы көрсетілген сұрақтарға жауап береді.
|
«Ең үздік жауап» |
«Додекаэдр» шары
|
||||||||||||||
|
Кері байланыс |
“Үш өлшем” әдісі арқылы сыныптан кері байланыс аламын. |
Оқушылар сабақта алған әсерін стикерге жазып, қапшықтардың біріне салады. |
Оқушылар бағалау критерийле-рімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан Республикасының тәуелсіздігінің жариялануы
Қазақстан Республикасының тәуелсіздігінің жариялануы
Раушан Оракқызы
Жарылқасын,
№ 275 орта мектебінің тарих пәнінің мұғалімі
Қызылорда облысы,Байқоңыр қаласы
|
Бөлім: |
9.3Қазақстан мемлекеттілігінің қайта жаңғыруы (1991 – 1996 жылдар) |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарылқасын Раушан Оракқызы |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
29.01.2024ж. |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 9 “В” |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан Республикасы тәуелсіздігінің жариялануы Зерттеу сұрағы: «Қазақстан Республикасының тәуелсіздік туралы» Конституциялық Заңының тарихи маңызы қандай? |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.1.6 Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадамдарын анықтап, қорытындылау; 9.3.1.7 өткен оқиғалармен сабақтастықты орнатып, Қазақстан тәуелсіздігінің жариялануының тарихи маңызын түсіндіру |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадамдарын анықтап, нәтижелерін тұжырымдау; |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақстан мүддесіне қызмет етуге ұмтылу ; Талап: Cалауатты өмір салтын ұстану; Ар-ұят:Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып, сабаққа зейінін шоғырландыру. Оқушыларды түстер арқылы топқа бөлемін. “Жылдар сөйлейді”әдісі бойынша«Quizlet» платформасы арқылы карточкалық сұрақтармен үй тапсырмасы сұралады. Бейне сюжет көрсетіліп,«Миға шабуыл» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу. -1991 жылы 16 желтоқсанда Қазақстанда қандай оқиға болды? -«Тәуелсіздік» нені білдіреді? сұрағы арқылы сабақ тақырыбын өзектендіру. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ «Мадақтау» |
Тақырып тық суреттер, презентация, интербелсен-ді тақта. Бейнематериал: |
||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Мәтімен жұмыс
«Қазақстан Республикасының тәуелсіздік туралы» Конституциялық Заңының мазмұны жазылған құжатты «Анықтаңыз,табыңыз, дәлелдеңіз» әдісі арқылы талқылап,кесте толтыру.
1-топ:«ҚР-ның тәуелсіздік туралы» Конституциялық Заңының 1-2 тараулары:; 2-топ«ҚР-ның тәуелсіздік туралы» Конституциялық Заңының 3-4 тараулары:; 3-топ:«ҚР-ның тәуелсіздік туралы» Конституциялық Заңының 5-6 тараулары:;
“Екі түрлі күнделік әдісі” Оқушылар «Қазақ КСР-ның Мемлекеттік егемендігі туралы Декларация»,«Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Тәуелсіздік туралы Конституциялық Заңын» оқып,жұпта талдап,құжаттардың айырмашылықтарын анықтаңыз.
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы
«BilimLand» платформасы арқылы сұрақтарға жауап беріп,тапсырмаларды орындаңыз. |
Дескриптор: «Қазақстан Республикасының тәуелсіздік туралы» Конституциялық Заңының мазмұны жазылған ,құжатты талқылап,кесте толтырады.
Дескриптор:
«Қазақ КСР-ның Мемлекеттік егемендігі туралы Декларация»,«ҚР-ның Мемлекеттік Тәуелсіздік туралы Конституциялық Заңын» талдап,құжаттардың айырмашылықтарын анықтайды.
Дескрипторы: «BilimLand» платформасы арқылы сұрақтарға жауап беріп,тапсырма лар орындайды |
ҚБ
«Домбыра» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Өзін-өзі бағалау
|
http://egov.kz/wps/wcm/connect/5b276 Қазақстан Республикасының мемлекеттiк тәуелсiздiгi туралы заңы
Қ.Өскембаев.. З.Сақтағанова., Ғ.Мұхтарұлы Қазақстан тарихы оқулығы 8-9 сынып. 2-бөлім
«BilimLand» платформасы |
||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау «Додекаэдр» әдісімен сабақты қорытындылаймын.
Үйге тапсырма беру 36.Қазақстан Республикасы тәуелсіздігінің жариялануы «Еліме тәуелсіздік берген Заң» тақырыбында хабарлама дайындау. |
«Додекаэдр» шарын бір-біріне ұсыну арқылы көрсетілген сұрақтарға жауап береді.
|
«Ең үздік жауап» |
«Додекаэдр» шары
|
||||||||||||||
|
Кері байланыс |
“Үш өлшем” әдісі арқылы сыныптан кері байланыс аламын. |
Оқушылар сабақта алған әсерін стикерге жазып, қапшықтардың біріне салады. |
Оқушылар бағалау критерийле-рімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













