|
Бөлім: |
7.3 Қазақстан Ресей империясы ның құрамында |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қадыр.М.Б. |
|||||
|
Күні: |
24.02.2025 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанда капиталистік қатынастардың дамуы. Зерттеу сұрағы: Қазақстанның өнеркәсіптік дамуы қалай басталды? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.4.2.1 капиталистік қатынастар дамуының Қазақстанның экономикасына ықпалын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Капиталистік қатынастардың Қазақстан экономикасына ықпалын анықтап,оның қазақ халқының өміріне әсерін талдау |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде:қоғам игілігі үшін қызмет ету; Талап:технологиялық және цифрлық дағдыларды ілгерлету; Ар-ұят:Әдеп нормаларын ұстау; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин
|
Ой шақыру. Тақырыпқа шығу. Тақырыпқа қатысты суреттер топтамасы ұсынылады, оқушылар тақырыпты болжау арқылы анықтайды
-Суретке қарап, Сізге қандай ой келді? Бүгінгі сабақ қандай тақырыпқа арналмақ? Оқушылардың болжам жауаптары арқылы сабақ тақырыбы анықталады. Сабақ тақырыбы, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлері оқушыларға таныстырылады.Тарихи концепт пен зерттеу сұрағына назар аударылады. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу . |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Тақырыптық суреттер |
||
|
Жаңа білім 7 мин
5 мин
15 мин
5 мин
|
Мұғалім жаңа сабақты түсіндіріп өтеді. Жаңа тақырыпқа байланысты оқушыларға видео көрсетеді, және сол видеодан не түсінгендерін сұрайды Мәтінмен жұмыс Мәтін таратылады, оқушылар белгілі бір уақытта оқып шығады. Тапсырма: Мәтін бойынша сұрақтар: Асық жатысы арқылы
Wordwall.дан тапсырма орындайды 6.
«Дискриминация» дегеніміз не? 2-тапсырма. Топтық жұмыс Салалар бойынша әр топқа әртүрлі тақырыпта тапсырма беріледі. 1 және 2-топтарға берілген тақырыбы бойынша постер жасау ұсынылады. 3,4-топтар берілген арнайы тапсырмаларды орындайды. 1топ Қазақстанға Ресей және шетел капиталының енуі 2топ Тұз мұнай алтын өндіру. Темір жолдың салынуы 3-4. Есімдермен жұмыс, кестені толтыру, ВЕНН диаграмма, кескін картамен жұмыс
Интерпретация Мұғалім сабақтың басындағы зерттеу сұрағына қайта оралады. Зерттеу сұрағы төңірегінде талқылау жүргізіледі. Зерттеу сұрағы:«Қазақстанның өнеркәсіптік дамуы қалай басталды? |
Оқушылар видеоны мұқият қарап, сол бойынша өз түсінгендерін айтады
Мәтінмен жұмыс Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды
Оқушы асық жатысын тауып сұраққа жауап береді.
Мәтін мазмұнын оқып, талдайды, сонан соң білімдерін сыныпқа жариялайды.
Кескін картаға ХІХ ғ. Қазақстандағы кен орындарын, темір жолдардың бағыттарын белгілейді және кен орындарын жазбаша сипаттайды. Функционалдық сауаттылық байланыстырады. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
Дескриптор: Берілген 10 сұрақтың 9-ының жауабы дұрыс болса, тапсырманы орындаған болып шығады.
бағалау критерийлері: -Мазмұнды ашуы; -Ақпараттың дәйектелуі; -Сөйлеу шеберлігі; Дескриптор: өнеркәсіп пен шағын кәсіпорындардың саудаға қандай әсері болғанын, ұлттық сауда ерекшеліктерін анықтайды.
|
https://youtu.be/sBtd39YM8hM?si=sYxWzPDk7s6cLDit Ақпараттық мәтін https://wordwall.net/de/resource/69044448 Постер |
||
|
Бекіту 5 мин |
Сабақты қорытындылау ХІХ ғ. Қазақстанда капиталистік қатынастардың дамуының мынадай себептері... ... ... ... ... ... ... ... болды. Патша өкіметінің көздеген мақсаты... Капиталистік қатынастардың Қазақстанның тау кен өндірісінде, ауыл шаруашылығында, саудада, темір жол мен банк-қаржы қатынастарында болғандығын мына фактілер.... ... ... ... ... ... ... ... арқылы дәлелдеуге болады. Үйге тапсырма Қазақстанда капиталистік қатынастардың дамуы. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||
|
Кері байланыс 3 мин |
Таныспын
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанда капиталистік қатынастардың дамуы
|
Бөлім: |
7.3 Қазақстан Ресей империясы ның құрамында |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қадыр.М.Б. |
|||||
|
Күні: |
24.02.2025 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанда капиталистік қатынастардың дамуы. Зерттеу сұрағы: Қазақстанның өнеркәсіптік дамуы қалай басталды? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.4.2.1 капиталистік қатынастар дамуының Қазақстанның экономикасына ықпалын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Капиталистік қатынастардың Қазақстан экономикасына ықпалын анықтап,оның қазақ халқының өміріне әсерін талдау |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде:қоғам игілігі үшін қызмет ету; Талап:технологиялық және цифрлық дағдыларды ілгерлету; Ар-ұят:Әдеп нормаларын ұстау; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин
|
Ой шақыру. Тақырыпқа шығу. Тақырыпқа қатысты суреттер топтамасы ұсынылады, оқушылар тақырыпты болжау арқылы анықтайды
-Суретке қарап, Сізге қандай ой келді? Бүгінгі сабақ қандай тақырыпқа арналмақ? Оқушылардың болжам жауаптары арқылы сабақ тақырыбы анықталады. Сабақ тақырыбы, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлері оқушыларға таныстырылады.Тарихи концепт пен зерттеу сұрағына назар аударылады. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу . |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Тақырыптық суреттер |
||
|
Жаңа білім 7 мин
5 мин
15 мин
5 мин
|
Мұғалім жаңа сабақты түсіндіріп өтеді. Жаңа тақырыпқа байланысты оқушыларға видео көрсетеді, және сол видеодан не түсінгендерін сұрайды Мәтінмен жұмыс Мәтін таратылады, оқушылар белгілі бір уақытта оқып шығады. Тапсырма: Мәтін бойынша сұрақтар: Асық жатысы арқылы
Wordwall.дан тапсырма орындайды 6.
«Дискриминация» дегеніміз не? 2-тапсырма. Топтық жұмыс Салалар бойынша әр топқа әртүрлі тақырыпта тапсырма беріледі. 1 және 2-топтарға берілген тақырыбы бойынша постер жасау ұсынылады. 3,4-топтар берілген арнайы тапсырмаларды орындайды. 1топ Қазақстанға Ресей және шетел капиталының енуі 2топ Тұз мұнай алтын өндіру. Темір жолдың салынуы 3-4. Есімдермен жұмыс, кестені толтыру, ВЕНН диаграмма, кескін картамен жұмыс
Интерпретация Мұғалім сабақтың басындағы зерттеу сұрағына қайта оралады. Зерттеу сұрағы төңірегінде талқылау жүргізіледі. Зерттеу сұрағы:«Қазақстанның өнеркәсіптік дамуы қалай басталды? |
Оқушылар видеоны мұқият қарап, сол бойынша өз түсінгендерін айтады
Мәтінмен жұмыс Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды
Оқушы асық жатысын тауып сұраққа жауап береді.
Мәтін мазмұнын оқып, талдайды, сонан соң білімдерін сыныпқа жариялайды.
Кескін картаға ХІХ ғ. Қазақстандағы кен орындарын, темір жолдардың бағыттарын белгілейді және кен орындарын жазбаша сипаттайды. Функционалдық сауаттылық байланыстырады. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
Дескриптор: Берілген 10 сұрақтың 9-ының жауабы дұрыс болса, тапсырманы орындаған болып шығады.
бағалау критерийлері: -Мазмұнды ашуы; -Ақпараттың дәйектелуі; -Сөйлеу шеберлігі; Дескриптор: өнеркәсіп пен шағын кәсіпорындардың саудаға қандай әсері болғанын, ұлттық сауда ерекшеліктерін анықтайды.
|
https://youtu.be/sBtd39YM8hM?si=sYxWzPDk7s6cLDit Ақпараттық мәтін https://wordwall.net/de/resource/69044448 Постер |
||
|
Бекіту 5 мин |
Сабақты қорытындылау ХІХ ғ. Қазақстанда капиталистік қатынастардың дамуының мынадай себептері... ... ... ... ... ... ... ... болды. Патша өкіметінің көздеген мақсаты... Капиталистік қатынастардың Қазақстанның тау кен өндірісінде, ауыл шаруашылығында, саудада, темір жол мен банк-қаржы қатынастарында болғандығын мына фактілер.... ... ... ... ... ... ... ... арқылы дәлелдеуге болады. Үйге тапсырма Қазақстанда капиталистік қатынастардың дамуы. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||
|
Кері байланыс 3 мин |
Таныспын
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
шағым қалдыра аласыз

QR
код












