|
Бөлім: |
Қазақстантоталитарлықжүйекезеңінде |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру Зерттеу сұрағы: Қазақстандағы индустрияландыру саясатының қарама-қайшылығы неде? 3-сабақ |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.4.2.1 Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін талдау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандағы индустрияландырудың жүру барысы мен ерекшеліктерін анықтап, нәтижесін талдайды |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Ұлттық мұраға ұқыпты қарау; Талап: Білуге,жаңаны тануға құштар болу; Ар-ұят:Сөзіне берік,ісіне адал болу; |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Үй тапсырмасын тексеру «Ақиқат және жалған»
Сабақ тақырыбы мен оқу мақсаты пысықталады. Бағалау критерийлері нақтыланады. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Төмендегі «Ақиқат және жалған»тапсырмасы бойынша өткен материал тексеріледі
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу ЕБҚ оқушыға өзіне қажетті көмек деңгейіне қарай бірнеше карточка ұсыныңыз
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ Мадақ тау |
Таратпа суреттер
Ақиқат немесе жалған кестесі
Тақырып тық суреттер Қазақстан тарихы көне заманнан бүгінгі күнге дейін. 5 томдық. ІV том. – А: Атамұра,
|
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім
|
Зерттеу және талдау Зерттеу сұрағын ұсыну: Қазақстандағы индустрияландыру саясатының қарама –кайшылығы неде? 1-тапсырма. Картамен жұмыс. Картадан индустрияландыруға дейінгі Қазақстандағы өндіріс орындарын және Ресей мен Қазақстандағы салынған өнеркәсіп мөлшерін түсіндіре отырып, көрсетеді. Тапсырма орындалып болғаннан кейін жұптар бір-бірін бағалайды.
Индустрияландыруға дейінгі, кейінгі Қазақстанның өндіріс орындары мен теміржол магистралын картадан көрсетеді және Ресей мен Қазақстанның индустрияландыру деңгейін анықтайды; ЕБҚ оқушыға тапсырманы орындау үлгісі, шешу тәсілін көрсету, пайымдау үлгісін ұсыныңыз 2-тапсырма. Оқулықпен немесе мәтінмен жұмыс. SWOT талдау –кестесі Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері; Индустрияландыру кемшіліктері; Индустрияландырудың мүмкіндіктері мен қауіп-қатерлері Индустрияландырудың процесінің жетістіктері мен кемшілігін талдайды; Интерпретация. ЕБҚ оқушыға суреттер/иллюстрация, қысқаша жазба, схема ұсыныңыз 3-тапсырма. «ПТМС формуласы» Позиция(мен солай санаймын, индустрияландыру Қазақстанныңэкономикасының дамуынаықпал етті) Түсіндіру(....себебі, жаңа өндіріс орындары, темір жол магистралы салынып, жұмысшы табы қалыптасты) Мысал (мен мұны мынадай мысал арқылы дәлелдей аламын....) Салдар(айтылған мәселе бойынша мынандай қорытынды жасаймын....) Индустрияландыру нәтижесіне баға береді ЕБҚ оқушыға сөздерді түсіндіру, тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп ұсыныңыз
|
Оқушылар үлестірілген контур картаға индустрияландыруға дейінгі, кейінгі Қазақстандағы өндіріс орындарын, темір жол магистралынжәне индустрияландыру кезіндегі Ресей мен Қазақстанның салынған өнеркәсіп көлеміндегі айырмашылықты контур картадан белгілейді Дескрипторы: -Индустрияландыруға дейінгі,кейінгі Қазақстандағы өндіріс орындарының кемінде 3-уін контур картада белгілейді; -Түркісіб теміржол магистралының жолын көрсетеді; -Ресей мен Қазақстан өндіріс орындарының көлеміндегі айырмашылықты көрсетеді. Дескрипторы: Тапсырмаға сәйкес индустрияландырудың кем дегенде 3 жетістіктерін талдайды. Тарихи тұлғалар мен нысандар атауларын дұрыс атайды, ұғымдар мен сөз тіркестердің сауатты қолданып, жүйелі ойды бере алады; -Тарихи кезеңдегі басты тарихи процестерді талдайды, кем дегенде 3 дәлелді фактілер арқылы дәлелдейді Дескрипторы: -Жауап құрылымын сауатты құра алады; -Дәйекпен дәлелдеп, тұжырымдайды |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Өзін-өзі бағалау
|
Б. Ғ. Аяған, Х. М. Әбжанов, Д. А. Махат. Қазіргі Қазақстан тарихы. – Алматы: Раритет, 2010 Бас ред. М.Х.Асылбеков, Қ.С.Алдажұманов, К.М.Байпақов. Қазақстан тарихы көне заманнан бүгінгі күнге дейін. 5 томдық. ІV том. – А: Атамұра,
http://history.voxpopuli.kz/post/1313/kak-stroilas-zheleznaya-doroga темір жол салу туралы деректер, фото суреттер Атлас, кескін карта Таратпа-мәтіндер SWOT талдау –кестесі ПТМС тапсырма парақшасы |
||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма «Индустрияландырудың қарама-қайшылығы» «Индустрияландыру Қазақстанды қалай өзгертті?»
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Не білдім? Не көрдім? Не түсіндім? Нені жетілдіруім керек?
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру ,3-ші сабақ
Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру ,3-ші сабақ
|
Бөлім: |
Қазақстантоталитарлықжүйекезеңінде |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру Зерттеу сұрағы: Қазақстандағы индустрияландыру саясатының қарама-қайшылығы неде? 3-сабақ |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.4.2.1 Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін талдау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандағы индустрияландырудың жүру барысы мен ерекшеліктерін анықтап, нәтижесін талдайды |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Ұлттық мұраға ұқыпты қарау; Талап: Білуге,жаңаны тануға құштар болу; Ар-ұят:Сөзіне берік,ісіне адал болу; |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Үй тапсырмасын тексеру «Ақиқат және жалған»
Сабақ тақырыбы мен оқу мақсаты пысықталады. Бағалау критерийлері нақтыланады. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Төмендегі «Ақиқат және жалған»тапсырмасы бойынша өткен материал тексеріледі
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу ЕБҚ оқушыға өзіне қажетті көмек деңгейіне қарай бірнеше карточка ұсыныңыз
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ Мадақ тау |
Таратпа суреттер
Ақиқат немесе жалған кестесі
Тақырып тық суреттер Қазақстан тарихы көне заманнан бүгінгі күнге дейін. 5 томдық. ІV том. – А: Атамұра,
|
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім
|
Зерттеу және талдау Зерттеу сұрағын ұсыну: Қазақстандағы индустрияландыру саясатының қарама –кайшылығы неде? 1-тапсырма. Картамен жұмыс. Картадан индустрияландыруға дейінгі Қазақстандағы өндіріс орындарын және Ресей мен Қазақстандағы салынған өнеркәсіп мөлшерін түсіндіре отырып, көрсетеді. Тапсырма орындалып болғаннан кейін жұптар бір-бірін бағалайды.
Индустрияландыруға дейінгі, кейінгі Қазақстанның өндіріс орындары мен теміржол магистралын картадан көрсетеді және Ресей мен Қазақстанның индустрияландыру деңгейін анықтайды; ЕБҚ оқушыға тапсырманы орындау үлгісі, шешу тәсілін көрсету, пайымдау үлгісін ұсыныңыз 2-тапсырма. Оқулықпен немесе мәтінмен жұмыс. SWOT талдау –кестесі Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері; Индустрияландыру кемшіліктері; Индустрияландырудың мүмкіндіктері мен қауіп-қатерлері Индустрияландырудың процесінің жетістіктері мен кемшілігін талдайды; Интерпретация. ЕБҚ оқушыға суреттер/иллюстрация, қысқаша жазба, схема ұсыныңыз 3-тапсырма. «ПТМС формуласы» Позиция(мен солай санаймын, индустрияландыру Қазақстанныңэкономикасының дамуынаықпал етті) Түсіндіру(....себебі, жаңа өндіріс орындары, темір жол магистралы салынып, жұмысшы табы қалыптасты) Мысал (мен мұны мынадай мысал арқылы дәлелдей аламын....) Салдар(айтылған мәселе бойынша мынандай қорытынды жасаймын....) Индустрияландыру нәтижесіне баға береді ЕБҚ оқушыға сөздерді түсіндіру, тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп ұсыныңыз
|
Оқушылар үлестірілген контур картаға индустрияландыруға дейінгі, кейінгі Қазақстандағы өндіріс орындарын, темір жол магистралынжәне индустрияландыру кезіндегі Ресей мен Қазақстанның салынған өнеркәсіп көлеміндегі айырмашылықты контур картадан белгілейді Дескрипторы: -Индустрияландыруға дейінгі,кейінгі Қазақстандағы өндіріс орындарының кемінде 3-уін контур картада белгілейді; -Түркісіб теміржол магистралының жолын көрсетеді; -Ресей мен Қазақстан өндіріс орындарының көлеміндегі айырмашылықты көрсетеді. Дескрипторы: Тапсырмаға сәйкес индустрияландырудың кем дегенде 3 жетістіктерін талдайды. Тарихи тұлғалар мен нысандар атауларын дұрыс атайды, ұғымдар мен сөз тіркестердің сауатты қолданып, жүйелі ойды бере алады; -Тарихи кезеңдегі басты тарихи процестерді талдайды, кем дегенде 3 дәлелді фактілер арқылы дәлелдейді Дескрипторы: -Жауап құрылымын сауатты құра алады; -Дәйекпен дәлелдеп, тұжырымдайды |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Өзін-өзі бағалау
|
Б. Ғ. Аяған, Х. М. Әбжанов, Д. А. Махат. Қазіргі Қазақстан тарихы. – Алматы: Раритет, 2010 Бас ред. М.Х.Асылбеков, Қ.С.Алдажұманов, К.М.Байпақов. Қазақстан тарихы көне заманнан бүгінгі күнге дейін. 5 томдық. ІV том. – А: Атамұра,
http://history.voxpopuli.kz/post/1313/kak-stroilas-zheleznaya-doroga темір жол салу туралы деректер, фото суреттер Атлас, кескін карта Таратпа-мәтіндер SWOT талдау –кестесі ПТМС тапсырма парақшасы |
||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма «Индустрияландырудың қарама-қайшылығы» «Индустрияландыру Қазақстанды қалай өзгертті?»
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Не білдім? Не көрдім? Не түсіндім? Нені жетілдіруім керек?
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














