|
Бөлім: |
Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру Зерттеу сұрағы: Қазақстандағы индустрияландыру саясатының қарама-қайшылығы неде? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.4.2.1 Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін талдау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандағы индустрияландырудың жүру барысы мен ерекшеліктерін анықтап, нәтижесін талдайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақстанның оңтайлы имиджін қалыптастыруға үлес қосу; Талап: Жеке және командамен жұмыс істей білу; Ар-ұят: Адал еңбекті құрметтеу; Достарына,сыныптастарына,отбасы мүшелеріне қамқор болу,мейрімділік таныту; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Ұйымдастыру кезеңі; Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Смайлик арқылы психологиялық ахуал орнату. Оқушылар сандар арқылы 2 топқа бөлінеді «Сәтті дөңгелек» әдісі арқылы оқушылардың назарына тақырыпқа қатысты суреттері ұсынылады. Келесі сұрақтар төңірегінде сұрақтарға жауап береді:
1.Суретте не бейнеленген? 2.Бұл қай кезеңді сипаттайды? 3.Қандай қорытынды шығара аласыз? 4.Қазақстанды ол кезде кім басқарды? Оқушылардың жауаптары арқылы сабақтың тақырыбына шығу. Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, оқу мақсаттарымен және бағалау критерийлерімен таныстыру. |
Оқушылар өткен тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап береді . Берілген бейнесуретке қатысты қойылған сұрақтарға өз жуаптарын беріп,өз ойларын ортаға салады. |
Мұғалімнің кері байланысы ҚБ: «Мадақтау» |
Таратпа материалдар Қосымша №1 https://yandex.kz/images/search?pos=0&from=tabbar&img_url=https%3A%2F%2Fi.pinimg.com%2Foriginal сілтемедегі «Тоғыз жолдың торабы» Түрксіб темір жолы суреті |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
«Қазақстандағы индустрияландыру» тақырыбына байланысты бейнебаян көрсетеді. Мұғалім көрсетілген бейнебаян бойынша оқушыларға «Ойлан!» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беруді ұсынады. -Қазақстандағы индустрияландырудың қарама-қайшылығы туралы не білесіз? -Қандай дәлелдер келтіре аласың?Жауап іздейік! Топтық жұмыс.«Ойлан,жұптыс,бөліс» әдісі. Топтар мәтінді оқиды.постер бойынша қорғайды 1-топ:Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері индустрияландыру жылдары салынған кәсіпорындарды атап, кескін картаға түсіреді 2-топ:Қазақстандағы индустрияландыруды SWOT талдау арқылы анықтайды 3-топ:Индустрияландыру жылдарындағы кездескен кемшіліктерді анықтау; 4-топ:Қазақстандағы индустрияландырудың қорытындылары Элективті тест
Жеке жұмыс. «Анықта» әдісі арқылы кесте толтырады. Қазақстандағы индустрияландырудың кемінде жетістіктері мен кемшіліктеріне талдау жасайды;
|
Оқушылар бейнебаян көреді, бейнебаян бойынша берілген сұрақтарға жауап береді, оқушылар бір-бірінің жауаптарын тыңдап, толықтырады. Дескриптор: Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктеріді атайды; Кәсіпорындарды картадан түсіреді; Индустрияландырудың мықты жақтарын жазады; Индустрияландырудың мүмкіндіктерін анықтайды; Индустрияландырудың әлсіз жақтарын жазады; Индустрияландыру жылдарындағы кездескен кемшіліктерді анықтау; Дескриптор: Қазақстандағы индустрияландырудың 1 ші жетістіктерін жазады;-1 балл Қазақстандағы индустрияландырудың 2 ші жетістіктерін жазады;-1 балл Қазақстандағы индустрияландырудың 3 ші жетістіктерін жазады;-1 балл Қазақстандағы индустрияландырудың 4 ші жетістіктерін жазады;-1 балл Қазақстандағы индустрияландырудың 1-ші кемшіліктерін анықтайды;-1 балл; Қазақстандағы индустрияландырудың 2-ші кемшіліктерін анықтайды;-1 балл; Қазақстандағы индустрияландырудың 3-ші кемшіліктерін анықтайды;-1 балл; Қазақстандағы индустрияландырудың 4-ші кемшіліктерін анықтайды;-1 балл; Қорытынды жазады-2 балл |
ҚБ: «Ең үздік жауап»
ҚБ: «Бармақпен»
«Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.
Мұғалімнің кері байланыс арқылы кері байланыс жүреді. Жұптар бірін-бірі бағалайды.
«Өзін-өзі бағалау» |
Тақырыптық бейнеролик https://www.youtube.com/watch?v=VCboftNNt6w Жалпы білім беретін мектептің 9(8) сыныбына арналған оқулық Қазақстан тарихы (ХХ ғасырдың басынан Екінші дүниежүзілік соғыс аяқталғанға дейін) Авторлары: Кабульдинов З., Шаймерденова М., Куркеев Е. Алматы «Атамұра»,2019 87-96 беттер
Тақырыптық кесте
ҚБ парағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту
|
Кері байланыс «Тик-ток». Мына сұрақтар бойынша жауап береді. Нені білдім, нені үйрендім? Нені толық түсінбедім? Нені білгім келеді? |
Оқушы тақырып бойынша не ұнағанын, не қиын болғанын, не түсініксіз болғанын жазады.
|
Оқушылар бағалау жүйесі арқылы өз бағаларымен танысады. |
Презентация
А4 |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
-Мен барлығын түсіндім, тапсырмаларды ..... .... орындадым -Мен орташа түсіндім,тапсырмаларды орындауда ......... қиналдым -Ешнәрсе түсінбедім,тапсырмаларды орындауда ... қиналдым
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру , 2-ші сабақ
Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру , 2-ші сабақ
|
Бөлім: |
Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру Зерттеу сұрағы: Қазақстандағы индустрияландыру саясатының қарама-қайшылығы неде? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.4.2.1 Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін талдау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандағы индустрияландырудың жүру барысы мен ерекшеліктерін анықтап, нәтижесін талдайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақстанның оңтайлы имиджін қалыптастыруға үлес қосу; Талап: Жеке және командамен жұмыс істей білу; Ар-ұят: Адал еңбекті құрметтеу; Достарына,сыныптастарына,отбасы мүшелеріне қамқор болу,мейрімділік таныту; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Ұйымдастыру кезеңі; Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Смайлик арқылы психологиялық ахуал орнату. Оқушылар сандар арқылы 2 топқа бөлінеді «Сәтті дөңгелек» әдісі арқылы оқушылардың назарына тақырыпқа қатысты суреттері ұсынылады. Келесі сұрақтар төңірегінде сұрақтарға жауап береді:
1.Суретте не бейнеленген? 2.Бұл қай кезеңді сипаттайды? 3.Қандай қорытынды шығара аласыз? 4.Қазақстанды ол кезде кім басқарды? Оқушылардың жауаптары арқылы сабақтың тақырыбына шығу. Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, оқу мақсаттарымен және бағалау критерийлерімен таныстыру. |
Оқушылар өткен тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап береді . Берілген бейнесуретке қатысты қойылған сұрақтарға өз жуаптарын беріп,өз ойларын ортаға салады. |
Мұғалімнің кері байланысы ҚБ: «Мадақтау» |
Таратпа материалдар Қосымша №1 https://yandex.kz/images/search?pos=0&from=tabbar&img_url=https%3A%2F%2Fi.pinimg.com%2Foriginal сілтемедегі «Тоғыз жолдың торабы» Түрксіб темір жолы суреті |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
«Қазақстандағы индустрияландыру» тақырыбына байланысты бейнебаян көрсетеді. Мұғалім көрсетілген бейнебаян бойынша оқушыларға «Ойлан!» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беруді ұсынады. -Қазақстандағы индустрияландырудың қарама-қайшылығы туралы не білесіз? -Қандай дәлелдер келтіре аласың?Жауап іздейік! Топтық жұмыс.«Ойлан,жұптыс,бөліс» әдісі. Топтар мәтінді оқиды.постер бойынша қорғайды 1-топ:Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері индустрияландыру жылдары салынған кәсіпорындарды атап, кескін картаға түсіреді 2-топ:Қазақстандағы индустрияландыруды SWOT талдау арқылы анықтайды 3-топ:Индустрияландыру жылдарындағы кездескен кемшіліктерді анықтау; 4-топ:Қазақстандағы индустрияландырудың қорытындылары Элективті тест
Жеке жұмыс. «Анықта» әдісі арқылы кесте толтырады. Қазақстандағы индустрияландырудың кемінде жетістіктері мен кемшіліктеріне талдау жасайды;
|
Оқушылар бейнебаян көреді, бейнебаян бойынша берілген сұрақтарға жауап береді, оқушылар бір-бірінің жауаптарын тыңдап, толықтырады. Дескриптор: Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктеріді атайды; Кәсіпорындарды картадан түсіреді; Индустрияландырудың мықты жақтарын жазады; Индустрияландырудың мүмкіндіктерін анықтайды; Индустрияландырудың әлсіз жақтарын жазады; Индустрияландыру жылдарындағы кездескен кемшіліктерді анықтау; Дескриптор: Қазақстандағы индустрияландырудың 1 ші жетістіктерін жазады;-1 балл Қазақстандағы индустрияландырудың 2 ші жетістіктерін жазады;-1 балл Қазақстандағы индустрияландырудың 3 ші жетістіктерін жазады;-1 балл Қазақстандағы индустрияландырудың 4 ші жетістіктерін жазады;-1 балл Қазақстандағы индустрияландырудың 1-ші кемшіліктерін анықтайды;-1 балл; Қазақстандағы индустрияландырудың 2-ші кемшіліктерін анықтайды;-1 балл; Қазақстандағы индустрияландырудың 3-ші кемшіліктерін анықтайды;-1 балл; Қазақстандағы индустрияландырудың 4-ші кемшіліктерін анықтайды;-1 балл; Қорытынды жазады-2 балл |
ҚБ: «Ең үздік жауап»
ҚБ: «Бармақпен»
«Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.
Мұғалімнің кері байланыс арқылы кері байланыс жүреді. Жұптар бірін-бірі бағалайды.
«Өзін-өзі бағалау» |
Тақырыптық бейнеролик https://www.youtube.com/watch?v=VCboftNNt6w Жалпы білім беретін мектептің 9(8) сыныбына арналған оқулық Қазақстан тарихы (ХХ ғасырдың басынан Екінші дүниежүзілік соғыс аяқталғанға дейін) Авторлары: Кабульдинов З., Шаймерденова М., Куркеев Е. Алматы «Атамұра»,2019 87-96 беттер
Тақырыптық кесте
ҚБ парағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту
|
Кері байланыс «Тик-ток». Мына сұрақтар бойынша жауап береді. Нені білдім, нені үйрендім? Нені толық түсінбедім? Нені білгім келеді? |
Оқушы тақырып бойынша не ұнағанын, не қиын болғанын, не түсініксіз болғанын жазады.
|
Оқушылар бағалау жүйесі арқылы өз бағаларымен танысады. |
Презентация
А4 |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
-Мен барлығын түсіндім, тапсырмаларды ..... .... орындадым -Мен орташа түсіндім,тапсырмаларды орындауда ......... қиналдым -Ешнәрсе түсінбедім,тапсырмаларды орындауда ... қиналдым
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














