Материалдар / Қазақстандағы цифрландыру

Қазақстандағы цифрландыру

Материал туралы қысқаша түсінік
"Цифрлы Қазақстан" атты сабақтың қысқа мерзімді жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Қаңтар 2023
252
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім:

Цифрлық сауаттылық

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)

Абшукирова Айгерим Жексембаевна

Күні:



Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақстандағы цифрландыру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.3.4.6 Қазақстанда цифрландыру процесінің ағымдағы үрдістерін талдау;

Сабақтың мақсаты

(білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы)

Қазақстандағы цифрландыру процесінің заманауи үрдістерін талдау


Бағалау критерийлері:

(білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы)

-Цифрландыру процестерінің ( Bigdata, Blockchain, Smartcity) ерекшеліктерін бағалайды

Ойлау дағдыларының деңгейі

Жоғары ойлау дағдысы


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

ЕБҚ әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут


Оқушылармен амандасу.

Қызығушылықты ояту

«Кластер» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашамыз.

Тапсырма

Shape3 Shape1 Shape2

Цифрландыру процесі адам өміріне қандай өзгерістер алып келеді?








Shape5 Shape4


Мұғаліммен амандасады











Оқушылар өз жауаптарын ұсынады






Мұғаліммен амандасады











Оқушылар өз жауаптарын ұсынады
















ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады


Мұғалім презентациясы


Сабақтың ортасы

25 минут

Сабақ мақсаты хабарланады

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Қазақстандағы цифрландыру»

Мақсаты: 11.3.4.6 Қазақстанда цифрландыру процесінің ағымдағы үрдістерін талдау;

Бейнекөрсетілім

-Қазақстандағы цифрландыру процесінің заманауи үрдістерін талқылайды, өз ойларын негіздейді

Тапсырма №1 Топтық жұмыс

«Мағынаны тану» әдісі

Мақсаты: Жаңа материалды игерте отырып, оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттерін арттыру. Өз ойларын жеткізе білуге бағыттау

1 топ

- Қазақстандағы цифрландырудың басты бес бағыты және олардың міндеттері;

2 топ

- Қазақстанда цифрладыру процесінің ағымдағы үрдістері;


















Жұптық жұмыс. Тапсырма №2.

«Жұптас – ойлан- бөліс» ( 1 балл)

Қазақстандағы цифрландырудың басты бес бағыты және олардың міндеттерін кестеге толтырыңдар


Цифрландырудың басты бес бағыты

Міндеттері

































Функционалдық сауаттылық тапсырмасы:

Жеке жұмыс «Кейс-әдісі»

Тапсырма №3 (2 балл)

Тақырып: Қазақстандағы цифрландыру Мақсаты: Қазақстандағы цифрландыруды ұйымдастыру туралы білімді меңгеруге және жүйелеуге ықпал ету; цифрландырудың негізгі функциялары мен интерфейсі туралы білімді, цифрландырудың жұмыс істеуінің және оны кәсіби қызметте пайдаланудың негізі болып табылатын басты бес бағыттарды түсінуді қалыптастыру.

Кейс. Сарапшылардың көпшілігі блокчейннің болашығы зор деп есептейді,бірақ оның бірқатар қиындықтары бар.

Біріншіден, бокчейнді енгізу үшін көптеген қатысушылары бар ірі жүйелерді қайта құру қажет.Әрбір жүйе өзгерістерге қарсы тұрумен қатар,өзінің қасиеті мен құрылымын сақтап қалуға тырысады.Масыалы, Швецияның үкіметі жер қадастарын ақырындап блокчейнге кқшіруде.

Екіншіден блокчейн заңнамалық базамен реттелмейді.Бұл технологияға қатысты әлі нақты ұстаным әзірленген жоқ, себебі одан туындаған тәуекелдерді бағалау қиын.

Кейс сұрағы: Блокчейн технологиясының ерекшеліктері қандай? Оны қолдану саласын талдаңдар.


Тапсырма №3 (1) Сәйкестендіру кестесі

Тақырыпқа қатысты анықтамаларды атқаратын қызметімен сәйкестендіру арқылы сабақты талдау., оқушының есте сақтау қабілетін жақсартады.

Цифрландыру процестерін анықтамаларымен сәйкестендіріңіз: (3 балл)

Bigdata

Ақпарат белгілі бір ережелер бойынша

Blockchain

Қалалық мүлікті және қала көрсететін қызметтерді басқару тұжырымдамасы

Smartcity

Деректер қорымен жұмыс істеу үшін


Сабақты бекіту:

Тапсырма №4. «Кездейсоқ дөңгелек» (5 балл)

Сабақты қорытындылау мақсатында Wordwall платформасында сұрақтарға жауап беру

Мұғалімді тыңдайды



Топтық жұмыс

-Оқушылар берілген тапсырмамен танысады;

1-минут

-Шағын топта бірлесіп тапсырманы орындайды;

2-минут

-Топта талқылап,ортақ шешімге келеді;

2-минут

-Үлкен топтың алдында берілген тапсырмаларын

айтады

3-минут















«Жұптас-ойлан-бөліс» әдісі

-Оқушылар парақта берілген тапсырмамен танысады.

(2-минут)

-Берілген тапсырма бойынша жұмыс жасайды.

(5-минут)























-Оқушылар төменде берілген мәліметтерді пайдаланып өз ойларын негіздеп ұсынады

(5-минут)





































Сұрақтарға жауап береді

(5 минут)

Мұғалімді тыңдайды









Шағын топта бірлесіп тапсырманы орындайды










770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ