Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақстандағы топырақ түрлері
|
Бөлім: |
3.4 Биосфера |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарасова Асель Ермаковна |
|
Күні: |
24.01.2025 |
|
Сыныбы: 7 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы топырақ түрлері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.4.3
Қазақстанда топырақ түрлерінің таралуын анықтайды; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанда
топырақ түрлерінің таралуын анықтайды. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлік, ынтымақ, жауапкершілік, құрмет |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Топқа бөлу Qazmath платформасымен https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/?ysclid=m6p0fgriuv640154739 Бағалау парағын тарату |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 7 мин |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Тапсырмалар айдарындағы 1-тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
Microsoft Power Point та жасалған «Құпия хаттар» ойыны 1. Қазақстан аумағына топырақтың қандай түрлері тән? 2.Қазақстан аумағының топырақ ерекшелігі қандай? 3.Өздерің тұратын жердің топрағын сипаттаңдар. Ұандай түрге жатады? 4. Өздерің тұратын жерде топырақты қорғауға байланысты қандай шаралар жүргізіледі? Жеке жұмыс Үй жұмысын WORDWALL платформасы арқылы тексеру |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді
Дескриптор 1.Тест тапсырмаларын толық дұрыс орындаса -3 балл |
|
|
Сабақтың ортасы 25 мин. 5 мин |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Жаңа сабаққа байланысты бейнеролик көрсету Түртіп алу әдісі арқылы керек мәліметті жазып алады. |
Кері байланыс Сұрақ жауап |
Видеоролик |
|
Тапсырмалар айдарындағы 2тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. Тапсырмалар айдарындағы 3 тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. Тапсырмалар айдарындағы 3 тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
Топтық жұмыс Мақсатқа негізделген тапсырма 1 топ Топырақ жамылғысының зоналық заңдылығы деген не түсініктеме береді. «Қазақстанның топырақ түрлері» кестесін талдап, таралуын анықтайды
Дескриптор: Жалпы - 4 балл
2-Топ Қазақстанның жазық жерлерінде қандай топырақ зонасын бар екенін түсіндіреді.
Дескриптор: Жалпы - 4 балл 1.Қазақстанның жазық жерлерінде қандай топырақ зонасын бар екенін түсіндіреді -1б 2. Нәтижесін постер түрінде ұсынады және қорғайды – 2 б 3. Алматы облысындағы топырақ түрін анықтайды -1 б Жұптық жұмыс
Дескриптор -2б 1.Топырақ түзуші түрткіжайттарды жазады – 1б 2.Топырақ механикалық құрамы бойынша кандай болады жазады -1 б Сабақты бекіту тапсырмасы https://wordwall.net/ru Қазақстанның топырақ түрлері - Правда или ложь Дескриптор
Үй жұмысы Қазақстанның топырақ түрлері реферат жазу |
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Таратпа қағаз тарату
|
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». |
|
Тексерілді
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстандағы топырақ түрлері
Қазақстандағы топырақ түрлері
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақстандағы топырақ түрлері
|
Бөлім: |
3.4 Биосфера |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарасова Асель Ермаковна |
|
Күні: |
24.01.2025 |
|
Сыныбы: 7 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы топырақ түрлері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.4.3
Қазақстанда топырақ түрлерінің таралуын анықтайды; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанда
топырақ түрлерінің таралуын анықтайды. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлік, ынтымақ, жауапкершілік, құрмет |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Топқа бөлу Qazmath платформасымен https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/?ysclid=m6p0fgriuv640154739 Бағалау парағын тарату |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 7 мин |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Тапсырмалар айдарындағы 1-тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
Microsoft Power Point та жасалған «Құпия хаттар» ойыны 1. Қазақстан аумағына топырақтың қандай түрлері тән? 2.Қазақстан аумағының топырақ ерекшелігі қандай? 3.Өздерің тұратын жердің топрағын сипаттаңдар. Ұандай түрге жатады? 4. Өздерің тұратын жерде топырақты қорғауға байланысты қандай шаралар жүргізіледі? Жеке жұмыс Үй жұмысын WORDWALL платформасы арқылы тексеру |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді
Дескриптор 1.Тест тапсырмаларын толық дұрыс орындаса -3 балл |
|
|
Сабақтың ортасы 25 мин. 5 мин |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Жаңа сабаққа байланысты бейнеролик көрсету Түртіп алу әдісі арқылы керек мәліметті жазып алады. |
Кері байланыс Сұрақ жауап |
Видеоролик |
|
Тапсырмалар айдарындағы 2тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. Тапсырмалар айдарындағы 3 тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. Тапсырмалар айдарындағы 3 тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
Топтық жұмыс Мақсатқа негізделген тапсырма 1 топ Топырақ жамылғысының зоналық заңдылығы деген не түсініктеме береді. «Қазақстанның топырақ түрлері» кестесін талдап, таралуын анықтайды
Дескриптор: Жалпы - 4 балл
2-Топ Қазақстанның жазық жерлерінде қандай топырақ зонасын бар екенін түсіндіреді.
Дескриптор: Жалпы - 4 балл 1.Қазақстанның жазық жерлерінде қандай топырақ зонасын бар екенін түсіндіреді -1б 2. Нәтижесін постер түрінде ұсынады және қорғайды – 2 б 3. Алматы облысындағы топырақ түрін анықтайды -1 б Жұптық жұмыс
Дескриптор -2б 1.Топырақ түзуші түрткіжайттарды жазады – 1б 2.Топырақ механикалық құрамы бойынша кандай болады жазады -1 б Сабақты бекіту тапсырмасы https://wordwall.net/ru Қазақстанның топырақ түрлері - Правда или ложь Дескриптор
Үй жұмысы Қазақстанның топырақ түрлері реферат жазу |
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Таратпа қағаз тарату
|
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». |
|
Тексерілді
шағым қалдыра аласыз
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.


















