Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«№ 40 орта мектебі»
КММ_
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Қазақстандағы ұлттық автономиялар 2-сабақ
|
Бөлім: |
Қазақстанда кеңестік биліктің орнығуы |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы ұлттық автономиялар Зерттеу сұрағы: Алаш Орда үкіметі мен Түркістан (Қоқан) автономиясының идеялары неліктен жүзеге аспады? |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.3.1.6 Қазақстанда құрылған ұлттық автономиялардың маңыздылығына баға беру; 8.1.2.1 қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанда құрылған ұлттық автономиялардың маңыздылығына баға беру; қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу; Пәнаралық байланыс пен құндылық туралы айту; Сабақ тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийімен таныстыру Өткен білім бойынша сұрақтар қоямын: Сұрақтар аялдамасы(ойын түрінде өткізуге болады) 1. Қоқан автономиясы қашан құрылды? 2. Қоқан автономиясының тарихи маңызы неде? 3. Түркістан автономиясының басқару және атқару органдарын ата? 4. Түркістан автономиясының басқару органдарының құрамы қанша адамнан тұрды? 5. Алаш автономиясы қашан құрылды? |
Мұғаліммен амандасады; Сабақтың мақсатқа сәйкес ой қосады; Білім алушылар жеке мүмкіндіктері мен қабілеттерін ескере отырып, сабақ мақсатына жету жолдарын анықтайды; Бағалау критерийлерімен танысады; Бейнеролик көреді. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына ынталандыру сөздері: «Жарайсың, керемет», т.б.; ҚБ 1-10 балл Жоғары деңгей дағдылары. Бағалау критерийі: Қазақстанда құрылған ұлттық автономиялардың маңыздылығына баға береді |
Оқулық, дәптер, қалам
|
|||||||||||||||||
|
Жаңа білім 13 мин 12 мин |
М:
1-тапсырма Жеке жұмыс Түркістанның Төтенше IV съезі Оқушылар төмендегі тапсырмаларды критерийлерге сәйкес талқылап, жазады.
ЕБҚ оқушы тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды. 2-тапсырма Жұптық жұмыс
Дескриптор: -М.Шоқай, О.Әлжанов, Ә Бөкейхановтың биографиясын жазады; -М.Шоқай, О.Әлжанов, Ә Бөкейхановтың қызметін жазады; -М.Шоқай, О.Әлжанов, Ә Бөкейхановтың Кеңес өкіметіне көзқарасын жазады. ЕБҚ оқушы тапсырманы жұбының көмегімен орындайды. |
Оқушылар Түркістанның Төтенше IV съезінің мәліметін оқып, тапсырманы орындайды.
ЕБҚ оқушы тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды.
ЕБҚ оқушы тапсырманы жұбының көмегімен орындайды.
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Дескриптор: Түркістанның Төтенше IV съезі бойынша: 1.Съездің шақырылуының бір негізгі себебі мен мақсатын түсіндіреді-1б 2.Съезде қаралған үш негізгі мәселелені атайды-1б 3.Съездің қабылдаған шешімін түсіндіреді-1б Жалпы-3 балл
Бағалау балы: -М.Шоқай, О.Әлжанов, Ә Бөкейхановтың биографиясын жазады; -М.Шоқай, О.Әлжанов, Ә Бөкейхановтың қызметін жазады; -М.Шоқай, О.Әлжанов, Ә Бөкейхановтың Кеңес өкіметіне көзқарасын жазады. -Тұлғаларға тән ұқсастықты жазады-1б Жалпы-4 балл |
Оқулық Дәптер қалам |
|||||||||||||||||
|
Бекіту 5 мин
|
Сабақты қорытындылау
Қазақстандағы ұлттық автономиялар Үйге тапсырма Алаш Орда үкіметі мен Түркістан (Қоқан) автономиясының идеялары неліктен жүзеге аспады? Тұжырымға өз жауаптарын жазу. 12 параграф оқу, мазмұндау |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау
|
Тест сұрақтарына жауап береді. Дұрыс берілген жауапқа жалпы 3 балл |
https://quizizz.com/join?gc=756311
|
|||||||||||||||||
|
Кері байланыс 5 мин |
1.Мұғалім оқушыларды бағалау; 2Үйге тапсырма беру: 3) Рефлексия. «3-2-1» Өзіңіз жақсы түсінген 3 мәселе Қиындық туғызған 2 нәрсе Туындаған 1 сұрақ Білім алушылардың ойларын тыңдау |
Рефлексия Бағалау критерийлері бойынша рефлексия береді. Қазақстанда құрылған ұлттық автономиялардың маңыздылығына баға береді |
1) дескриптор бойынша бағалайды; 2) Білім алушының жетістігі туралы пікір білдіру; 3) ЕБҚ білім алушылардың оқу жетістігін айту |
|
|||||||||||||||||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстандағы ұлттық автономиялар 8 сынып
Қазақстандағы ұлттық автономиялар 8 сынып
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«№ 40 орта мектебі»
КММ_
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Қазақстандағы ұлттық автономиялар 2-сабақ
|
Бөлім: |
Қазақстанда кеңестік биліктің орнығуы |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы ұлттық автономиялар Зерттеу сұрағы: Алаш Орда үкіметі мен Түркістан (Қоқан) автономиясының идеялары неліктен жүзеге аспады? |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.3.1.6 Қазақстанда құрылған ұлттық автономиялардың маңыздылығына баға беру; 8.1.2.1 қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанда құрылған ұлттық автономиялардың маңыздылығына баға беру; қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу; Пәнаралық байланыс пен құндылық туралы айту; Сабақ тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийімен таныстыру Өткен білім бойынша сұрақтар қоямын: Сұрақтар аялдамасы(ойын түрінде өткізуге болады) 1. Қоқан автономиясы қашан құрылды? 2. Қоқан автономиясының тарихи маңызы неде? 3. Түркістан автономиясының басқару және атқару органдарын ата? 4. Түркістан автономиясының басқару органдарының құрамы қанша адамнан тұрды? 5. Алаш автономиясы қашан құрылды? |
Мұғаліммен амандасады; Сабақтың мақсатқа сәйкес ой қосады; Білім алушылар жеке мүмкіндіктері мен қабілеттерін ескере отырып, сабақ мақсатына жету жолдарын анықтайды; Бағалау критерийлерімен танысады; Бейнеролик көреді. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына ынталандыру сөздері: «Жарайсың, керемет», т.б.; ҚБ 1-10 балл Жоғары деңгей дағдылары. Бағалау критерийі: Қазақстанда құрылған ұлттық автономиялардың маңыздылығына баға береді |
Оқулық, дәптер, қалам
|
|||||||||||||||||
|
Жаңа білім 13 мин 12 мин |
М:
1-тапсырма Жеке жұмыс Түркістанның Төтенше IV съезі Оқушылар төмендегі тапсырмаларды критерийлерге сәйкес талқылап, жазады.
ЕБҚ оқушы тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды. 2-тапсырма Жұптық жұмыс
Дескриптор: -М.Шоқай, О.Әлжанов, Ә Бөкейхановтың биографиясын жазады; -М.Шоқай, О.Әлжанов, Ә Бөкейхановтың қызметін жазады; -М.Шоқай, О.Әлжанов, Ә Бөкейхановтың Кеңес өкіметіне көзқарасын жазады. ЕБҚ оқушы тапсырманы жұбының көмегімен орындайды. |
Оқушылар Түркістанның Төтенше IV съезінің мәліметін оқып, тапсырманы орындайды.
ЕБҚ оқушы тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды.
ЕБҚ оқушы тапсырманы жұбының көмегімен орындайды.
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Дескриптор: Түркістанның Төтенше IV съезі бойынша: 1.Съездің шақырылуының бір негізгі себебі мен мақсатын түсіндіреді-1б 2.Съезде қаралған үш негізгі мәселелені атайды-1б 3.Съездің қабылдаған шешімін түсіндіреді-1б Жалпы-3 балл
Бағалау балы: -М.Шоқай, О.Әлжанов, Ә Бөкейхановтың биографиясын жазады; -М.Шоқай, О.Әлжанов, Ә Бөкейхановтың қызметін жазады; -М.Шоқай, О.Әлжанов, Ә Бөкейхановтың Кеңес өкіметіне көзқарасын жазады. -Тұлғаларға тән ұқсастықты жазады-1б Жалпы-4 балл |
Оқулық Дәптер қалам |
|||||||||||||||||
|
Бекіту 5 мин
|
Сабақты қорытындылау
Қазақстандағы ұлттық автономиялар Үйге тапсырма Алаш Орда үкіметі мен Түркістан (Қоқан) автономиясының идеялары неліктен жүзеге аспады? Тұжырымға өз жауаптарын жазу. 12 параграф оқу, мазмұндау |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау
|
Тест сұрақтарына жауап береді. Дұрыс берілген жауапқа жалпы 3 балл |
https://quizizz.com/join?gc=756311
|
|||||||||||||||||
|
Кері байланыс 5 мин |
1.Мұғалім оқушыларды бағалау; 2Үйге тапсырма беру: 3) Рефлексия. «3-2-1» Өзіңіз жақсы түсінген 3 мәселе Қиындық туғызған 2 нәрсе Туындаған 1 сұрақ Білім алушылардың ойларын тыңдау |
Рефлексия Бағалау критерийлері бойынша рефлексия береді. Қазақстанда құрылған ұлттық автономиялардың маңыздылығына баға береді |
1) дескриптор бойынша бағалайды; 2) Білім алушының жетістігі туралы пікір білдіру; 3) ЕБҚ білім алушылардың оқу жетістігін айту |
|
|||||||||||||||||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз


















