«Ахмет Байтұрсынұлы
атындағы орта мектебі»
КММ
(білім беру ұйымының атауы)
|
Бөлім: |
6.3А XIII - XV ғасырдың I жартысындағы Қазақстан |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Карабекова А.С |
|
Күні: |
27.01.25 ж |
|
Сынып: 6 а |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан территориясында ұлыстардың құрылуы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.1.6 картаны қолдану арқылы XIII-XV ғасырлардағы мемлекеттердегі саяси процестерді түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты |
Картаны қолдану арқылы XIII-XV ғасырлардағы мемлекеттердегі саяси процестерді түсінеді; |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 3 минут Жаңа тақырыпқа қадам 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу,түгендеу.Психологиялық ахуал орнату. Топтарға бөлу (тақтаға ілінген фишкалармен ) 1 топ Жошы 2 топ Шағатай 3 топ Үгедей 4 топ Төле 5 топ Шыңғыс хан Үй тапсырмасы (сұрақтар қою). Жаңа тақырыпқа сұрақтарға жауап беру арқылы пазлдағы сурет арқылы өту.(сабақ мақсатымен таныстыру). Тақырыпқа байланысты видео көрсету. Ақиқат/жалған тапсырмасын орындату |
-Сәлемдеседі,кім жоқ айтады. -Тақтада ілінген қалалар атауын таңдап,топтарға бөлінеді -Сұрақтарға жауап береді. -Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.Ақиқат / жалған тапсырмасын орындайды. |
Кері байланыс,
мадақтау
|
Панель тақта Магнит тақта Маркер Үлестірмелі материалдар ЖИ тапсырмалары
https://youtu.be/cDcxMqHwNRs?si=FIAHzYDu-fb1WzYX |
|
Сабақтың ортасы 25 минут Сергіту жаттығуы 2 мин |
1 тапсырма. (жеке жұмыс) “Төртіншісі артық”.
2 тапсырма.(жұптық ) “Моңғол шапқыншылығының жағымсыз және жағымды жақтары” кестені толтыр.
Сергіту сәті “Миды жаттықтырайық”
3 тапсырма. (топтық) 1 топ “Жошы ұлысының территориясын анықтайды”. 2 топ “Шағатай ұлысының аумағын анықтайды”. 3 топ “Үгедей ұлысының аумағын анықтайды”. 4 топ Шыңғыс ханның 1203 – 1218 жылдардағы жаулап алу жорықтарының бағыттарын анықтау. 5 топ Шыңғыс ханның 1219 – 1224 жылдардағы жаулап алу жорықтарының бағыттарын анықтау. |
Д:Логикалық қатардағы артық сөзді санмен көрсетеді.Не себепті артық екенін анықтайды. Д: жағымсыз ж/е жағымды жақтарын анықтайды.
Сергіту жаттығу түстер мен санды ажыраып айтады.
Д: Ұлыстардың территориясын картадан анықтайды. Д: Шыңғыс ханның 1203 – 1218, 1219-1224 жылдардағы жаулап алу жорықтарының бағыттарын анықтайды. |
Жеке жұмысқа 3 ұпай (өзара бағалау)
Жұптық тапсырмаға 3 ұпай (жұптар бір – бірін бағалайды)
Топтық жұмысқа жалпы 2 ұпай
|
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Бекіту тапсырмасы Lessonup.app платформасында дайындалған сұрақтарға жауап беру. Кері байланыс светафор әдісі
|
Сұрақтарға жауап береді.
Сабақты қаншалықты түсінгендерін белгілейді. |
Сабақты бекіту тапсырмасына 2 ұпай |
|
|
Үй тапсырмасы |
«Төңкерілген сабақ» әдісі арқылы, алдағы өтетін сабақ тапсырмасын беру. § 30 Шығыс Дешті Қыпшақтың саяси бөлектенуі.Ақ Орда оқу |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстантерриториясында ұлыстардың құрылуы.
Қазақстантерриториясында ұлыстардың құрылуы.
«Ахмет Байтұрсынұлы
атындағы орта мектебі»
КММ
(білім беру ұйымының атауы)
|
Бөлім: |
6.3А XIII - XV ғасырдың I жартысындағы Қазақстан |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Карабекова А.С |
|
Күні: |
27.01.25 ж |
|
Сынып: 6 а |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан территориясында ұлыстардың құрылуы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.1.6 картаны қолдану арқылы XIII-XV ғасырлардағы мемлекеттердегі саяси процестерді түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты |
Картаны қолдану арқылы XIII-XV ғасырлардағы мемлекеттердегі саяси процестерді түсінеді; |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 3 минут Жаңа тақырыпқа қадам 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу,түгендеу.Психологиялық ахуал орнату. Топтарға бөлу (тақтаға ілінген фишкалармен ) 1 топ Жошы 2 топ Шағатай 3 топ Үгедей 4 топ Төле 5 топ Шыңғыс хан Үй тапсырмасы (сұрақтар қою). Жаңа тақырыпқа сұрақтарға жауап беру арқылы пазлдағы сурет арқылы өту.(сабақ мақсатымен таныстыру). Тақырыпқа байланысты видео көрсету. Ақиқат/жалған тапсырмасын орындату |
-Сәлемдеседі,кім жоқ айтады. -Тақтада ілінген қалалар атауын таңдап,топтарға бөлінеді -Сұрақтарға жауап береді. -Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.Ақиқат / жалған тапсырмасын орындайды. |
Кері байланыс,
мадақтау
|
Панель тақта Магнит тақта Маркер Үлестірмелі материалдар ЖИ тапсырмалары
https://youtu.be/cDcxMqHwNRs?si=FIAHzYDu-fb1WzYX |
|
Сабақтың ортасы 25 минут Сергіту жаттығуы 2 мин |
1 тапсырма. (жеке жұмыс) “Төртіншісі артық”.
2 тапсырма.(жұптық ) “Моңғол шапқыншылығының жағымсыз және жағымды жақтары” кестені толтыр.
Сергіту сәті “Миды жаттықтырайық”
3 тапсырма. (топтық) 1 топ “Жошы ұлысының территориясын анықтайды”. 2 топ “Шағатай ұлысының аумағын анықтайды”. 3 топ “Үгедей ұлысының аумағын анықтайды”. 4 топ Шыңғыс ханның 1203 – 1218 жылдардағы жаулап алу жорықтарының бағыттарын анықтау. 5 топ Шыңғыс ханның 1219 – 1224 жылдардағы жаулап алу жорықтарының бағыттарын анықтау. |
Д:Логикалық қатардағы артық сөзді санмен көрсетеді.Не себепті артық екенін анықтайды. Д: жағымсыз ж/е жағымды жақтарын анықтайды.
Сергіту жаттығу түстер мен санды ажыраып айтады.
Д: Ұлыстардың территориясын картадан анықтайды. Д: Шыңғыс ханның 1203 – 1218, 1219-1224 жылдардағы жаулап алу жорықтарының бағыттарын анықтайды. |
Жеке жұмысқа 3 ұпай (өзара бағалау)
Жұптық тапсырмаға 3 ұпай (жұптар бір – бірін бағалайды)
Топтық жұмысқа жалпы 2 ұпай
|
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Бекіту тапсырмасы Lessonup.app платформасында дайындалған сұрақтарға жауап беру. Кері байланыс светафор әдісі
|
Сұрақтарға жауап береді.
Сабақты қаншалықты түсінгендерін белгілейді. |
Сабақты бекіту тапсырмасына 2 ұпай |
|
|
Үй тапсырмасы |
«Төңкерілген сабақ» әдісі арқылы, алдағы өтетін сабақ тапсырмасын беру. § 30 Шығыс Дешті Қыпшақтың саяси бөлектенуі.Ақ Орда оқу |
|||
шағым қалдыра аласыз

















