Қысқа мезімді жоспар
|
Сабақ: Қазақ тілі мен әдебиеті |
Мектеп: Алматы қ. ХББ Назарбаев Зияткерлік мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Байдильдинова Д.К.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 Т2 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
Наурыз және әлем халықтарының оны қарсы алу ерекшеліктері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Наурыз – ата дәстүр |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Ж4.Тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, эссе жазуда тиімді қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, эссе жазуда тиімді қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәліметтерді қолданып, эссе жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дескриптор |
Тақырып бойынша мәліметтерді жинақтайды; эссе жазуда тиімді қолданады; эссе құрылымын сақтайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Наурыз мейрамына байланысты жаңа сөздерді меңгеру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, сурет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:
НЗМ құндылығы:
Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың жұптаса, топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация |
Барлық оқушылар: мәліметтерді жинақтайды; Оқушылардың көпшілігі: эссе жазады; Кейбір оқушылар: мәліметтерді тиімді қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін алған білім |
Наурыз мейрамы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дереккөздер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Оқушының әрекеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1. Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 13 минут |
1. Ұйымдастыру: - оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру; - үй тапсырмасын тексеру; - сабақ мақсатымен таныстыру; - бағалау критерийлерін ұсыну. Оқушыларды топқа бөлу 2.Жазылымалды тапсырма. Ребус. Шашалған әріптерден Наурызға қатысты сөздерді тап.
3.Мақал-мәтелдердің мағынасын түсіндір. (топтық жұмыс) 1.Салт-дәстүр – ата дәстүр 2.Наурыз көже қалғанша, жаман қарын жарылсын. 3.Наурыздан соң қыс болмас, мизамнан соң жаз болмас. Ескертпе: мизам – қыркүйек айының ескі атауы, күз айларының ішінде өсімдіктің ұлпаларынан пайда болатын, өрмекшінің торы сияқты, ұшпалы ақ сілбі (сілбі - паутина).
4. Эссе жазу Тақырыбы: «Наурыз – ата дәстүр» (50-60 сөз) Қалыптастырушы бағалау |
Оқушыларды топқа бөлу
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
7 минут
|
1.Рефлексия
-Мен бүгін келесі тапсырмаларды жақсы орындадым: -Мен мына тапсырмаларды орындай алмадым немесе жартылай орындадым: -Мен өзіме қандай баға беремін? -Келесі сабақта маған нені жақсарту керек?
2.Бағалау 3.Үйге тапсырма: «Наурыз мейрамы» тақырыбына сөзжұмбақ құрастыр. |
Оқушылар өз ойларын бекітеді.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Ажырату – сіз қалай көбірек қолдау берудіжоспарлайсыз? Басқаларына қарағанда анағұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? |
Бағалау – Оқушылардың оқуын қалай тексермексіз? |
Пәнаралық байланыстар Денсаулық және қауіпсіздік тексеріс АКТ байланыстары Құндылықтар байланыстары |
|
Топтар бір-біріне қолдау көрсетеді. аз болуы мүмкін. Анағұрлым қабілетті оқушыларға қарасөздің мазмұнындағы нақыл сөздерді теріп жазуды тапсырамын. |
Меңгеруді бақылау Сұрақ және жауап Өзара кері байланыс, топтар бір-бірінің жауабын дескрипторлар арқылы бағалайды. |
Топтарда жұмыс істеу дағдылары (құрмет көрсету, кезекпен сөйлеу және т.б.) |
|
Қорытындылау Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқу атмосферасы қалай болды? Меніңжұмысымжоспарлыболдыма? Мен уақытымдыдұрысжоспарлайалдым ба? Жоспарымақандайөзгертулеренгіздім және неге? |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Сол жақ бағанадан өз сабағыңызға ең орынды келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырыңыз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырыңыз)? 1. 2. Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар туралы нені білдім? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ.тілі_8 -сынып Наурыз – ата дәстүр ҚМЖ
Қазақ.тілі_8 -сынып Наурыз – ата дәстүр ҚМЖ
Қысқа мезімді жоспар
|
Сабақ: Қазақ тілі мен әдебиеті |
Мектеп: Алматы қ. ХББ Назарбаев Зияткерлік мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Байдильдинова Д.К.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 Т2 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
Наурыз және әлем халықтарының оны қарсы алу ерекшеліктері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Наурыз – ата дәстүр |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Ж4.Тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, эссе жазуда тиімді қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, эссе жазуда тиімді қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәліметтерді қолданып, эссе жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дескриптор |
Тақырып бойынша мәліметтерді жинақтайды; эссе жазуда тиімді қолданады; эссе құрылымын сақтайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Наурыз мейрамына байланысты жаңа сөздерді меңгеру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, сурет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:
НЗМ құндылығы:
Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың жұптаса, топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация |
Барлық оқушылар: мәліметтерді жинақтайды; Оқушылардың көпшілігі: эссе жазады; Кейбір оқушылар: мәліметтерді тиімді қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін алған білім |
Наурыз мейрамы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дереккөздер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Оқушының әрекеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1. Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 13 минут |
1. Ұйымдастыру: - оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру; - үй тапсырмасын тексеру; - сабақ мақсатымен таныстыру; - бағалау критерийлерін ұсыну. Оқушыларды топқа бөлу 2.Жазылымалды тапсырма. Ребус. Шашалған әріптерден Наурызға қатысты сөздерді тап.
3.Мақал-мәтелдердің мағынасын түсіндір. (топтық жұмыс) 1.Салт-дәстүр – ата дәстүр 2.Наурыз көже қалғанша, жаман қарын жарылсын. 3.Наурыздан соң қыс болмас, мизамнан соң жаз болмас. Ескертпе: мизам – қыркүйек айының ескі атауы, күз айларының ішінде өсімдіктің ұлпаларынан пайда болатын, өрмекшінің торы сияқты, ұшпалы ақ сілбі (сілбі - паутина).
4. Эссе жазу Тақырыбы: «Наурыз – ата дәстүр» (50-60 сөз) Қалыптастырушы бағалау |
Оқушыларды топқа бөлу
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
7 минут
|
1.Рефлексия
-Мен бүгін келесі тапсырмаларды жақсы орындадым: -Мен мына тапсырмаларды орындай алмадым немесе жартылай орындадым: -Мен өзіме қандай баға беремін? -Келесі сабақта маған нені жақсарту керек?
2.Бағалау 3.Үйге тапсырма: «Наурыз мейрамы» тақырыбына сөзжұмбақ құрастыр. |
Оқушылар өз ойларын бекітеді.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Ажырату – сіз қалай көбірек қолдау берудіжоспарлайсыз? Басқаларына қарағанда анағұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? |
Бағалау – Оқушылардың оқуын қалай тексермексіз? |
Пәнаралық байланыстар Денсаулық және қауіпсіздік тексеріс АКТ байланыстары Құндылықтар байланыстары |
|
Топтар бір-біріне қолдау көрсетеді. аз болуы мүмкін. Анағұрлым қабілетті оқушыларға қарасөздің мазмұнындағы нақыл сөздерді теріп жазуды тапсырамын. |
Меңгеруді бақылау Сұрақ және жауап Өзара кері байланыс, топтар бір-бірінің жауабын дескрипторлар арқылы бағалайды. |
Топтарда жұмыс істеу дағдылары (құрмет көрсету, кезекпен сөйлеу және т.б.) |
|
Қорытындылау Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқу атмосферасы қалай болды? Меніңжұмысымжоспарлыболдыма? Мен уақытымдыдұрысжоспарлайалдым ба? Жоспарымақандайөзгертулеренгіздім және неге? |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Сол жақ бағанадан өз сабағыңызға ең орынды келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырыңыз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырыңыз)? 1. 2. Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар туралы нені білдім? |
||
шағым қалдыра аласыз













