Қысқа мезімді жоспар
|
Сабақ: Қазақ тілі мен әдебиеті |
Мектеп: Алматы қ. ХББ Назарбаев Зияткерлік мектебі |
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Байдильдинова Д.К.
|
|||||||||||
|
Сынып: 8 Т2 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Бөлім |
Наурыз және әлем халықтарының оны қарсы алу ерекшеліктері |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Наурыз тойы |
|||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
ТБ1.5.Демеулік шылаулардың қызметін білу, ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолдану |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Демеулік шылаулардың қызметін білу, ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолдану |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Демеулік шылауларды ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолданады |
|||||||||||
|
Дескриптор |
Демеулік шылау түрлерін орынды қолданады; өз ойын әсерлі жеткізеді; рөлдік ойындарда белсенділік танытады |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Наурыз, салт-дәстүр, абзал, нұр шашу сөздерін меңгерту |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих |
|||||||||||
|
Құндылықтар |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:
НЗМ құндылығы:
Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың жұптаса, топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
|||||||||||
|
Дифференциация |
Барлық оқушылар: мәтінді оқиды; Оқушылардың көпшілігі: демеулік шылаулардың қызметін біледі; Кейбір оқушылар: ауызша жұмыстарда орынды қолданады |
|||||||||||
|
Осыған дейін алған білім |
Наурыз мейрамы |
|||||||||||
|
Дереккөздер |
||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Оқушының әрекеті |
||||||||||
|
1. Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 8 минут 20 минут |
1. Ұйымдастыру: - оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру; - үй тапсырмасын тексеру; - сабақ мақсатымен таныстыру; - бағалау критерийлерін ұсыну. Оқушыларды пазл арқылы топқа бөлу, суреттердің көмегімен сабақ тақырыбын болжау. 2. Кіріспе Топта демеулік шылау түрлерін талқылап, қолданысын түсіндір:
Бағалау критерийлерімен таныстыру
3.Рөлдік ойындар (топтық жұмыс) Наурызда көрініс табатын салт-дәстүрді көрсет. (Оқушыларға қосымша ресурстар беруге болады) Қалыптастырушы бағалау |
Ұсынылатын тақырыптар: 1.«Тұсау кесу» 2.«Қонақ күту» 3.«Бесікке салу» 4.«Бата беру»
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы
7 минут
|
1.Рефлексия. Белгіге байланысты жауап бер.
2.Бағалау 3.Үйге тапсырма: «Қазақ халқының тойлары» тақырыбы бойынша мәлімет жинақтау, әңгімелеу |
Оқушылар өз ойларын бекітеді.
|
||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Ажырату – сіз қалай көбірек қолдау берудіжоспарлайсыз? Басқаларына қарағанда анағұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? |
Бағалау – Оқушылардың оқуын қалай тексермексіз? |
Пәнаралық байланыстар Денсаулық және қауіпсіздік тексеріс АКТ байланыстары Құндылықтар байланыстары |
|
Топтар бір-біріне қолдау көрсетеді. аз болуы мүмкін. Анағұрлым қабілетті оқушыларға қарасөздің мазмұнындағы нақыл сөздерді теріп жазуды тапсырамын. |
Меңгеруді бақылау Сұрақ және жауап Өзара кері байланыс, топтар бір-бірінің жауабын дескрипторлар арқылы бағалайды. |
Топтарда жұмыс істеу дағдылары (құрмет көрсету, кезекпен сөйлеу және т.б.) |
|
Қорытындылау Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқу атмосферасы қалай болды? Меніңжұмысымжоспарлыболдыма? Мен уақытымдыдұрысжоспарлайалдым ба? Жоспарымақандайөзгертулеренгіздім және неге? |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Сол жақ бағанадан өз сабағыңызға ең орынды келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырыңыз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырыңыз)? 1. 2. Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар туралы нені білдім? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ.тілі_8 -сынып ҚМЖ Наурыз тойы
Қазақ.тілі_8 -сынып ҚМЖ Наурыз тойы
Қысқа мезімді жоспар
|
Сабақ: Қазақ тілі мен әдебиеті |
Мектеп: Алматы қ. ХББ Назарбаев Зияткерлік мектебі |
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Байдильдинова Д.К.
|
|||||||||||
|
Сынып: 8 Т2 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Бөлім |
Наурыз және әлем халықтарының оны қарсы алу ерекшеліктері |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Наурыз тойы |
|||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
ТБ1.5.Демеулік шылаулардың қызметін білу, ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолдану |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Демеулік шылаулардың қызметін білу, ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолдану |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Демеулік шылауларды ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолданады |
|||||||||||
|
Дескриптор |
Демеулік шылау түрлерін орынды қолданады; өз ойын әсерлі жеткізеді; рөлдік ойындарда белсенділік танытады |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Наурыз, салт-дәстүр, абзал, нұр шашу сөздерін меңгерту |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих |
|||||||||||
|
Құндылықтар |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:
НЗМ құндылығы:
Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың жұптаса, топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
|||||||||||
|
Дифференциация |
Барлық оқушылар: мәтінді оқиды; Оқушылардың көпшілігі: демеулік шылаулардың қызметін біледі; Кейбір оқушылар: ауызша жұмыстарда орынды қолданады |
|||||||||||
|
Осыған дейін алған білім |
Наурыз мейрамы |
|||||||||||
|
Дереккөздер |
||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Оқушының әрекеті |
||||||||||
|
1. Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 8 минут 20 минут |
1. Ұйымдастыру: - оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру; - үй тапсырмасын тексеру; - сабақ мақсатымен таныстыру; - бағалау критерийлерін ұсыну. Оқушыларды пазл арқылы топқа бөлу, суреттердің көмегімен сабақ тақырыбын болжау. 2. Кіріспе Топта демеулік шылау түрлерін талқылап, қолданысын түсіндір:
Бағалау критерийлерімен таныстыру
3.Рөлдік ойындар (топтық жұмыс) Наурызда көрініс табатын салт-дәстүрді көрсет. (Оқушыларға қосымша ресурстар беруге болады) Қалыптастырушы бағалау |
Ұсынылатын тақырыптар: 1.«Тұсау кесу» 2.«Қонақ күту» 3.«Бесікке салу» 4.«Бата беру»
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы
7 минут
|
1.Рефлексия. Белгіге байланысты жауап бер.
2.Бағалау 3.Үйге тапсырма: «Қазақ халқының тойлары» тақырыбы бойынша мәлімет жинақтау, әңгімелеу |
Оқушылар өз ойларын бекітеді.
|
||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Ажырату – сіз қалай көбірек қолдау берудіжоспарлайсыз? Басқаларына қарағанда анағұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? |
Бағалау – Оқушылардың оқуын қалай тексермексіз? |
Пәнаралық байланыстар Денсаулық және қауіпсіздік тексеріс АКТ байланыстары Құндылықтар байланыстары |
|
Топтар бір-біріне қолдау көрсетеді. аз болуы мүмкін. Анағұрлым қабілетті оқушыларға қарасөздің мазмұнындағы нақыл сөздерді теріп жазуды тапсырамын. |
Меңгеруді бақылау Сұрақ және жауап Өзара кері байланыс, топтар бір-бірінің жауабын дескрипторлар арқылы бағалайды. |
Топтарда жұмыс істеу дағдылары (құрмет көрсету, кезекпен сөйлеу және т.б.) |
|
Қорытындылау Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқу атмосферасы қалай болды? Меніңжұмысымжоспарлыболдыма? Мен уақытымдыдұрысжоспарлайалдым ба? Жоспарымақандайөзгертулеренгіздім және неге? |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Сол жақ бағанадан өз сабағыңызға ең орынды келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырыңыз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырыңыз)? 1. 2. Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар туралы нені білдім? |
||
шағым қалдыра аласыз
















