Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қазақтың балуаны
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
№40 орта мектеп (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім: |
7.Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары. Морфология |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
Күні: |
6.02.23 |
|
Сынып: 6 қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны. |
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтың балуаны |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.3.1.1 әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құру;6.4.4.2 етістіктің етіс түрлері мен салт-сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты. |
Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескереді.Қарапайым жоспар құрады. Етістіктің етіс түрлері мен салт-сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
|
Бағалау критерийлері |
Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құрады. Етістіктің етіс түрлері мен салт-сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
|
Ойлау деңгейі |
Қолдану |
Сабақтың барысы:
Сабақ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||
1.Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың басы 5минут |
Амандасу. «Жағымды тілектер алқасы» әдісі бойынша жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушыларды түгендеу. Білу: Алдыңғы білімді еске түсіру. «Попкорн» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Етістік деген не? 2.Салт етістік пен сабақты етістіктің ерекшелігі неде? 3.Негізгі етістік пен туынды етістікті қалай ажыратамыз? 4.Етіс категорияларын атаңдар. Мұғалім жаңа сабақтың мақсат-міндеттерімен таныстырады.Пәнаралық байланыс пен құндылық туралы айтады.Сабақтың алгаритмімен таныстырады. |
-Сәлемдеседі. -0қу құралдарын дайындайды. «Попкорн» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Сабақтың мақсатымен, бағалау критерийімен танысады. |
Оқушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына ынталандыру сөздері: «Жарайсың, керемет», т.б.; ҚБ 1-10 балл |
Күн.кз Смарт фон |
||||||||||||||
2.Жаңа сабақты түсіндіру 5минут |
Түсіну: Жазылымалды тапсырмасы. Топпен жұмыс «Пікірлер пирамидасы» әдісі
Білім алушылардың жауаптарына толықтыру үшін мұғалім қосымша мәлімет береді. Қазақ халқы ежелден бері – жүректі батыр, білекті балуан, қызыл тілді шешен, жүйрік ат, ұшқыр тазы, қыран бүркіт сынды бағалы құндылықтары арқылы рухын шыңдап, ерлік пен елдікті бекемдеген халық.Күрес өнерімен айналысатын, ас тойларда сайысқа түсетін зор күш иесін қазақтар «балуан» деп атайды.Балуандықпен айналысатын адам ұлттық күрестің айла-тәсілдерін жетік меңгеріп, күшін жетілдіру үшін ауыр салмақты заттарды көтеріп жаттыққан. Балуандар күрес сайыстарына өз руларының атынан шығып, руының намысы үшін күрескен. Жеңістерге жетіп, елінің атын шығарған балуандардың есімі бүкіл халыққа танымал болып, ел құрметіне бөленген. Балуандар базар, жәрмеңкелерде, ойын алаңдарында жұрт алдында ауыр заттарды, кірдің тастарын көтеріп те өнер көрсеткен [1].Балуандар күреске шыққанда шалбар ғана киеді. Шалбардың балағын қара санға дейін түріп, беліне үш қабаттап қайыс арқан байлаған. Алғашқы қарсыласымен белдесіп жеңіске жеткен балуан келесі қарсыласын күтіп, сол алаңның бойына жайғасып отырады «Түртіп алу» әдісі Қажетті мәліметті дәптерге жазып алу ұсынылады. |
Білім алушылар топқа жинала қалып, «Пікірлер пирамидасы» әдісі арқылы сұраққа жауап беріп, пікірталасады. Жаңа сабақты түсінеді. Дәптерді ашып, күн ретін, тақырыпты жазады.
Қажетті мәліметті дәптерге жазып алады. |
Сұрақ-жауап бойынша белсенділіктерін атап, кері байланыс беру. «Жарайсың, керемет», т.б.; (ЕБҚ белсенділігін атап өту)
|
Оқулық 133-135-беттер
смарт фон Стикер сурет
ҚБ
|
||||||||||||||
Сабақтың ортасы 10минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. Қолдану: «Көркем жазу» тәсілі 6-тапсырма. Жеке жұмыс. Жазылым тапсырмасы. Мәтінді оқып, құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құрыңдар. Жоспар: І Кіріспе бөлімі: ІІ Негізгі бөлімі: ІІІ Қорытынды бөлімі: Дескриптор: -мәтінді оқиды; құрылымын ескереді:-кіріспе бөлімі; -негізгі бөлімі; -қорытынды бөлімі; -қарапайым жоспар құрады;
Жеке жұмыс.ЕБҚ тапсырмасы. «SMS хат» әдісі. 1.Мәтіннің басынан ,ортасынан, аяғынан бір-бір сөйлем көшіріп жаз. |
Білім алушылар «Көркем жазу» тәсілі арқылы 6-тапсырмада жеке жұмыс жасайды. Мәтінді оқып, құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құрыңдар мәтінді оқып, құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құрады.
ЕБҚ «SMS хат» әдісі арқылы мәтіннің басынан, ортасынан, аяғынан бір-бір сөйлем көшіріп жазады. |
Дескриптор:
Жалпы балл-5+ белсенділік (ЕБҚ белсенділігін атап өту) (ЕБҚ тапсырмасы +) Дескриптор арқылы бағалау Кері байланыс
|
Оқулық 135-бет,
Топтама
|
||||||||||||||
15минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. Талдау: «Көршіңмен талқыла!әдісі Жұппен жұмыс. Жазылымнан кейінгі тапсырма. 7-тапсырма. Мәтіннен етіс түрлерін,сабақты және салт етістіктерді тауып, кестені толтырыңдар,ауызша дәлелдеп көрсетіңдер.
Дескриптор: -сабақты етістікті табады; -салт етістікті табады; -етіс түрлерін ажыратады; -ауызша дәлелдеп көрсетеді; |
Білім алушылар 7-тапсырмада «Көршіңмен талқыла!әдісі бойынша жұппен жұмыс жасайды. Мәтіннен сабақты және салт етістіктерді тауып, дәптерлеріне жазады.
ЕБҚ жұбымен бірге жұмыс жасайды.
|
Дескриптор:
Жалпы балл-5 (ЕБҚ белсенділігін атап өту) Дескриптор арқылы бағалау Кері байланыс |
Оқулық 133-135-беттер
топтама
|
||||||||||||||
Сабақтың соңы 2минут
3.Бекіту.
3 770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |