Материалдар / Қазақтың бас ақыны "Бала Абай" Мұхтар Әуезов

Қазақтың бас ақыны "Бала Абай" Мұхтар Әуезов

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл қысқа мерзімді жоспарда сабақта қолдануға болатын заманауи әдіс тәсілдер көрсетілген.
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

Әл-Фараби атындағы №21 МГ

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Су – тіршілік көзі

Педагогтің аты-жөні:

Табынбаева Д.Р

Күні:

20.02.24

Сынып: 3 «Б»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

67 Қазақтың бас ақыны «Бала Абай» Мұхтар Әуезов

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау

Сабақтың мақсаты

өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау

Ойлау деңгейі

Білу,түсіну

Құндылықтарды дарыту

Ұлттық мұраға ұқыпты қарау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут






Өткенді пысықтау

5 минут








Сабақ

тың ортасы

20 минут









Сергіту сәті

2 минут






Сабақты қорыту

3мин


Қосымша тапсырма

5минут








Кері

байланыс

5 минут

Психологиялық ахуал

Үй тапсырманы сұрау

Өткенді пысықтау

Сабаққа кіріспе

1.Түсініп оқы. Берілген үлгі бойынша жауап бер.

Бұрыннан білемін Жаңа мәлімет

Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру

ФС.Жаңа тақырып.ҰЖ. «Еркін әңгіме» әдісі

2. Мәтінді түсініп оқы.

Бала Абай

3. Түсініп оқы, мәтіннің авторы туралы әңгімеле.


ЕБҚ қолдау көрсетіледі,оқиды


Сергіту сәті


4. Абайдың аналарының аттарын тауып жаз.

Әжесінің аты –Зере

Шешесінің аты –Ұлжан

5. Суретке зер сал. Сұраққа жауап беріп, тапсырманы орында

Суретте кімдер бейнеленген деп ойлайсың?( Абай мен әжесі)

Мәтінге сүйеніп, әжесі мен Абай арасында диалог құрастыр.

6. Мәтін бойынша берілген сұрақтарға жауап беріп, сөзжұмбақты шеш.

1. Мәтін қалай аталады?

Бала Абай

2.Бала Абайдың жасы он үшке толған еді.

3. Абайдың әжесі әңгімесін қалай бастап еді?(тақпақтап)

4. Абай қайдан көп шықпайтын болды?(үйден)

5. Абайға әңгімені кім көп айтушы еді? (әжесі)

6. Биыл әсіресе Абайдың өскен.(бойы)

7. Абайдың шешесінің есімі кім?(Ұлжан)

8. Абай әжесінің әңгімесін қалай тыңдайтын?(ынтаға)

7. Сөзжұмбақтың жасыл түсті торкөздеріндегі сөз тіркесін

дауыстап оқы. «Абай жолын» кім жазған?

ЕБҚ қолдау көрсетіледі


Үйге тапсырма

Мәтінді оқу


Рефлексия


Тілектер айтады





Үйтапсырмасын айтады




Жаңа тақырыпты ашады


Оқиды





Тапсырманы орындайды


Бірге қимыл жасаймыз







Тапсырманы орындайды






Үй тапсырмасын алады



Қорытынды жасайды


Кері байланыс жасайды. .

Мадақтау арқылы бағалау


ҚБ


Дескриптор:

Абай туралы түсініп оқиды,

берілген үлгі бойынша жауап береді-2б

Мәтінді түсініп оқиды-1б

Түсініп оқиды, мәтіннің авторы туралы әңгімелейді-1б.



Дескриптор:

Абайдың аналарының аттарын тауып жазады-1б

Суретте кімдер бейнеленгенін айтады-1б

Мәтінге сүйеніп, әжесі мен Абай арасында диалог құрастырады-1б

Мәтін бойынша берілген сұрақтарға жауап беріп, сөзжұмбақты шешеді-2б

Сөзжұмбақтың жасыл түсті торкөздеріндегі сөз тіркесін

дауыстап оқиды-1б


ҚБ


Кері байланыс



смайликтер



Суреттер



Дәптерлер


Суреттер



Оқулық


суреттер


Дәптерлер



Суреттер






Дәптерлер




суреттер




оқулық



Суреттер



Оқулық





Кері байланыс парақтары





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ