|
Бекітілді: |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова А.Ж. |
|
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың батыр қыздары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.4.1 мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау; 7.4.4.5 оқшау сөздердің қызметін түсіну, ажырата білу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтайды; Оқшау сөздердің қызметін түсінеді, ажырата біледі. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
- жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын құрметтеу; -тақырыпқа қатысты патриоттық тәрбие беру, өзін-өзі дұрыс жолға бағыттай білуге баулу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі(5минут) |
Амандасу. Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасын сұрау. |
Үй тапсырмасын орындап келеді |
|
Оқулық |
|
Сабақ басы (10минут) |
Сілтеме арқылы оқушыларға жаңа сабаққа ой шақыру мақсатында ойын ұсынылады. |
Төменгі деңгей дағдылары. Білу, түсіну. Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақ сөздер |
|
|
|
Қыстырма сөз туралы түсінік беріледі.
|
Теориялық ұғыммен танысады. |
|
«Мектеп » баспасы |
|
Ортасы (20 минут) (оқу тапсырмаларын орындау) |
Тыңдалым/айтылым тапсырмасы Тыңдалым алды.
Олар соғыста қандай ерлік көрсетті? Олардың ерлігін ел қалай құрметтейді? Тыңдалым кезі. Мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтаңыз. Тыңдалым соңы. «Бір тамшы ой» әдісі. Мәтіннен алған ақпаратты іріктеп,оқшау сөздерді қолдана отырып, қорытынды ой айтыңыз. Дескриптор:
|
Сұраққа жауап береді. Мәтіндегі негізгі ойды табады. Қорытынды ойды айтады. |
5 балл. Дескриптор арқылы бағаланады. |
|
|
|
2-тапсырма. Төмендегі сөйлемдерге оқшау сөздерді қосып жазып, құрамын өзгертіңдер. Хиуаз Доспанова - «Халық Қаһарманы » мәртебелі атағына ие болғандардың бірі. «Қазақтын қанатты қызы » атанған тұңғыш әскери ұшқыш - Хиуаз Доспанова. X.Доспанованын жастық шағының 5 жылы қанқұйлы соғыс майданында, аспандағы жау ұшақтарымен шайқаста өтті. Дескриптор:
3-тапсырма. Берілген оқшау сөздердің кейбірін қатыстырып, жеңіс, соғыс туралы 5-6 сөйлемнен тұратын мәтін құрап жазыңдар. Керекті сөздер: жеңіс, сірә, батырлар , әрине, алақай, біріншіден, өкініштісі , сөз жоқ, бағымызға қарай, тәйірі, кім біледі, шіркін, ақырында, бір жағынан. олай болса, жеңімпаз елдің ұрпақтары. Дескриптор:
|
Оқшау сөздер бойынша тапсырмалар орындайды. Сөйлемдерде оқшау сөздерді дұрыс қолданады. |
5 балл Дескриптор арқылы бағаланады. |
|
|
Соңы (5 минут) |
Кері байланыс.
Үйге: 156-бет, 5-тапсырма. |
Сөзжұмбақты шешеді. Кері байланыс береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақтың батыр қыздары. 7-класс. Қазақ тілі
Қазақтың батыр қыздары. 7-класс. Қазақ тілі
|
Бекітілді: |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова А.Ж. |
|
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың батыр қыздары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.4.1 мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау; 7.4.4.5 оқшау сөздердің қызметін түсіну, ажырата білу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтайды; Оқшау сөздердің қызметін түсінеді, ажырата біледі. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
- жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын құрметтеу; -тақырыпқа қатысты патриоттық тәрбие беру, өзін-өзі дұрыс жолға бағыттай білуге баулу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі(5минут) |
Амандасу. Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасын сұрау. |
Үй тапсырмасын орындап келеді |
|
Оқулық |
|
Сабақ басы (10минут) |
Сілтеме арқылы оқушыларға жаңа сабаққа ой шақыру мақсатында ойын ұсынылады. |
Төменгі деңгей дағдылары. Білу, түсіну. Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақ сөздер |
|
|
|
Қыстырма сөз туралы түсінік беріледі.
|
Теориялық ұғыммен танысады. |
|
«Мектеп » баспасы |
|
Ортасы (20 минут) (оқу тапсырмаларын орындау) |
Тыңдалым/айтылым тапсырмасы Тыңдалым алды.
Олар соғыста қандай ерлік көрсетті? Олардың ерлігін ел қалай құрметтейді? Тыңдалым кезі. Мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтаңыз. Тыңдалым соңы. «Бір тамшы ой» әдісі. Мәтіннен алған ақпаратты іріктеп,оқшау сөздерді қолдана отырып, қорытынды ой айтыңыз. Дескриптор:
|
Сұраққа жауап береді. Мәтіндегі негізгі ойды табады. Қорытынды ойды айтады. |
5 балл. Дескриптор арқылы бағаланады. |
|
|
|
2-тапсырма. Төмендегі сөйлемдерге оқшау сөздерді қосып жазып, құрамын өзгертіңдер. Хиуаз Доспанова - «Халық Қаһарманы » мәртебелі атағына ие болғандардың бірі. «Қазақтын қанатты қызы » атанған тұңғыш әскери ұшқыш - Хиуаз Доспанова. X.Доспанованын жастық шағының 5 жылы қанқұйлы соғыс майданында, аспандағы жау ұшақтарымен шайқаста өтті. Дескриптор:
3-тапсырма. Берілген оқшау сөздердің кейбірін қатыстырып, жеңіс, соғыс туралы 5-6 сөйлемнен тұратын мәтін құрап жазыңдар. Керекті сөздер: жеңіс, сірә, батырлар , әрине, алақай, біріншіден, өкініштісі , сөз жоқ, бағымызға қарай, тәйірі, кім біледі, шіркін, ақырында, бір жағынан. олай болса, жеңімпаз елдің ұрпақтары. Дескриптор:
|
Оқшау сөздер бойынша тапсырмалар орындайды. Сөйлемдерде оқшау сөздерді дұрыс қолданады. |
5 балл Дескриптор арқылы бағаланады. |
|
|
Соңы (5 минут) |
Кері байланыс.
Үйге: 156-бет, 5-тапсырма. |
Сөзжұмбақты шешеді. Кері байланыс береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















