Материалдар / Қазақтың Қанышы
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Қазақтың Қанышы

Материал туралы қысқаша түсінік
Медеу Сәрсеке, Қаныш Сәтбаев, 10-сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Қараша 2023
101
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 30% жеңілдік
беріледі
450 тг 315 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Б. Атыханұлы атындағы №36 гимназия

Қысқa мерзімді (сабақ) жоспaры

Бөлiм:

Қазақтың Қанышы

Педагогтің Т.А.Ә.


Күні:

20.11.2023ж.

Қатысушылар саны:

Ерекше білімді қажет ететін оқушы саны:

Қатыспағандар саны:

Сынып:

10 «В»

Сабақтың тақырыбы

«Халкоммен сұхбат», «ХІV ғасырдан хат», «Орнайды қала әйгілі».


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.1.5.1 ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіру;

10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау.


Сабақтың мақсаты

Ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіреді;

Автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтайды.

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы


5 минут








1. Жағымды психологиялық орта қалыптастыру.

Сәлемдесу.


Оқушыларға сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелерін таныстыру.




Сәлемдеседі.



Оқушылар сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелерімен танысады.





1



Сабақтың ортасы


15 минут























5 минут




















10 минут






Жаңа сабақты түсіндіру, ақпаратпен бөлісу.

1 – тапсырма. Сюжеттік кесте.


Оқиғаның орны мен уақыты (Қашан? Қайда?


Кейіпкерлері (Кім?)


Оқиға (Не болды?)


Мәселе (байланысқа түсу, бұл оқиғаға не ықпал етті? )


Жасалған әрекеттердің немесе оқиғаның салдары (шешімі)








Дескриптор:
Шығарманы түсінеді-1б.
Кестені талабына сай толтыра алады-1б.



2-тапсырма. Роман-эссенің «Халкоммен сұхбат» , «ХІV ғасырдан хат», «Орнайды қала әйгілі» бөліміндегі Қаныш бейнесіне тән ұлттық құндылықтарды анықтаңыз. Ұлттық құндылықтардың кейіпкерді тұлға ретінде қалыптастырудағы маңызына талдау жасаңыз.


Қаныш бейнесіне тән ұлттық құндылықтар

Шығармадан дәлел


Маңызы

1




2




3





Дескриптор:
Кейіпкер бойындағы ұлттық құндылықтарды анықтайды-1б.
Шығармадан мысал келтіреді-1б.
Құндылықтардың кейіпкерді тұлға ретінде қалыптастыруындағы маңызына пікір білдіреді-1б.



3- тапсырма. Роман-эссенің бөліміндегі басты оқиғаға немесе тұлғаға анықтама беріп,ерекшелігіне тоқталып, шығармадағы негізгі оқиғаларды анықтаңыз.


Дескриптор:

Анықтама береді-1б.
Ерекшелігін айқындайды-1б.
Бөлімнен мысалдар келтіреді-1б.



Жаңа ақпартты түсінеді.







Шығарманы түсіне отырып, кестені толтырады.









Ұлттық құндылықтардың кейіпкерді тұлға ретінде қалыптастырудағы маңызына талдау жасайды.

















Роман-эссенің бөліміндегі басты оқиғаға немесе тұлғаға анықтама беріп,ерекшелігіне тоқталып, шығармадағы негізгі оқиғаларды анықтайды.

ҚБ. «Бас бармақ»

Оқушылардың бас бармақтарын көрсету арқылы сіз түсіндіргенді олардың ұғу деңгейін тексеріңіз.

Бас бармақ жоғарыға қарап тұрса = Мен түсінемін.

Бас бармақ көлденең тұрса = Мен түсінгендеймін.

Бас бармақ төмен қарап тұрса = Мен түсінбедім.









ҚБ. «Үш шапалақ» әдісімен бағалау.




















ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек»

Сыныптастарды бағалау үдерісінде оқушылардан екі жұлдыз қоюды және бір тілек айтуды сұраңыз. Екі жұлдыз = жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат Бір тілек =бұл жақсартуға болатын нәрсе.



2

























3



















4

Үйге тапсырма

2 минут

Ұлттық құндылықтардың маңыздылығын ғаламдық тақырыптағы контекстермен байланыстырып кесте жасау.

Тапсырманы берілгеніне қарай дұрыс орындайды. Өтілген тақырыпты қайталайды.

ҚБ. «Жетістік баспалдағы»

5

Сабақтың аяқталуы.

3 минут

«Екі жұлдыз, бір тілек».

Сыныптастарды бағалау үдерісінде оқушылар екі жұлдыз қояды және бір тілек айтады. Екі жұлдыз = жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат.

Бір тілек =бұл жақсартуға болатын нәрсе.



6



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!