Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі Аханова Б
|
Бөлім: 4 |
Қазақтың ұлттық және зияткерлік ойындары |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарболов Самат |
|
Күні: |
07.12.2023ж |
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың ұлттық ойындары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.7.1. Жарыс кезінде таза ойнау, патриотизм және ынтымақтастыққа жататын мінез-құлық көрсетдуді түсіну және қолдана білу. |
|
Сабақтың мақсаттары: |
Оқушыларға қазақтың ұлттық ойынының әдіс-тәсілдерін үйрету. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлттық мүдде құндылығы: Дене шынықтырудың қолдану аясын кеңейту, салауатты өмір салтына дағдылануды жоспарлы орындау, қоғам игілігі үшін қызмет ету. Ұлттық мәдениетті дәріптеу. Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу,сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануға құштарлық,сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 1 15 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сабақтың басында өтетін тақырыппен таныстырып, оқушылармен бірге оқу мақсаты және сабақтың соңында күтілетін нәтиже анықталады. Осыдан кейін оқушылар сабақтағы бағалау критерийлері және дескрипторлармен танысады.Оқушылар жаттығу жасау кезіндегі қауіпсіздікережелері бойыншажалпы талаптармен таныстырылады.Оқушылар жүру, жүгіру кезіндегі жаттығуларын орындағаннанкейін, демдерін қалпына келтіріп, дененің барлық бұлшық еттеріне дене қыздыру жаттығуларын орындайды.
Қауіпсіздік ережелерін ескерту. Оқушыларды Асықтар арқылы 2 топқа бөлу |
Оқушылар мұғаліммен амандасады
Жаттығуларды орындайды
Оқушылар мұғалім қолындағы Асықты таңдау арқылы 2 топқа бөлінеді. |
«Жарайсың!» мадақтау сөзі
Дескриптор: -Саптық жттығуларды біледі -Бөліну әдістері кезінде қателіктер жібермейді -Сапта жүру, бұрлу , тұруды меңгерген -Сапта дұрыс жүруді, ара-қашықтықты қатесіз орындайды -Қауіп-қатерді анықтый алады |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 6 мин Сабақтың ортасы |
Жаңа білімді меңгерту Оқушыларға видеоролик көрсету |
Оқушылар видеролик көреді |
Мақсаты: функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. |
АКТ,слайд,видео |
|
Топтық жұмыс 10 мин. |
Арқан тартыс ойыны |
Оқушылар Арқан тартыс ойынын ойнайды |
Дескриптор: Осы тапсырманың дескрипторлары: - патриотизм және ынтымақтастыққа жататын мінез құлықты түсінеді және қолданады; - ұлттық ойындары ойнау кезінде қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтайды. |
|
|
Жеке жұмыс 9 мин |
Оқушылар асық ойынын ойнайды |
. |
Дескриптор: - Ойын кезінде таза ойнайды; - ұлттық ойындарды ойнау кезінде қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтай алады.
|
|
|
Сабақтың соңы
Рефлексия 5 мин. |
Оқушыларға сабақтан алған әсерлерін стикермен «Алаша»әдісіне жабыстыру сұралады.
|
Оқушылар алған әсерлерін стикермен жабыстырады |
|
Плакат ,стикерлер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақтың ұлттық ойындары
Қазақтың ұлттық ойындары
Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі Аханова Б
|
Бөлім: 4 |
Қазақтың ұлттық және зияткерлік ойындары |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарболов Самат |
|
Күні: |
07.12.2023ж |
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың ұлттық ойындары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.7.1. Жарыс кезінде таза ойнау, патриотизм және ынтымақтастыққа жататын мінез-құлық көрсетдуді түсіну және қолдана білу. |
|
Сабақтың мақсаттары: |
Оқушыларға қазақтың ұлттық ойынының әдіс-тәсілдерін үйрету. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлттық мүдде құндылығы: Дене шынықтырудың қолдану аясын кеңейту, салауатты өмір салтына дағдылануды жоспарлы орындау, қоғам игілігі үшін қызмет ету. Ұлттық мәдениетті дәріптеу. Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу,сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануға құштарлық,сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 1 15 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сабақтың басында өтетін тақырыппен таныстырып, оқушылармен бірге оқу мақсаты және сабақтың соңында күтілетін нәтиже анықталады. Осыдан кейін оқушылар сабақтағы бағалау критерийлері және дескрипторлармен танысады.Оқушылар жаттығу жасау кезіндегі қауіпсіздікережелері бойыншажалпы талаптармен таныстырылады.Оқушылар жүру, жүгіру кезіндегі жаттығуларын орындағаннанкейін, демдерін қалпына келтіріп, дененің барлық бұлшық еттеріне дене қыздыру жаттығуларын орындайды.
Қауіпсіздік ережелерін ескерту. Оқушыларды Асықтар арқылы 2 топқа бөлу |
Оқушылар мұғаліммен амандасады
Жаттығуларды орындайды
Оқушылар мұғалім қолындағы Асықты таңдау арқылы 2 топқа бөлінеді. |
«Жарайсың!» мадақтау сөзі
Дескриптор: -Саптық жттығуларды біледі -Бөліну әдістері кезінде қателіктер жібермейді -Сапта жүру, бұрлу , тұруды меңгерген -Сапта дұрыс жүруді, ара-қашықтықты қатесіз орындайды -Қауіп-қатерді анықтый алады |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 6 мин Сабақтың ортасы |
Жаңа білімді меңгерту Оқушыларға видеоролик көрсету |
Оқушылар видеролик көреді |
Мақсаты: функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. |
АКТ,слайд,видео |
|
Топтық жұмыс 10 мин. |
Арқан тартыс ойыны |
Оқушылар Арқан тартыс ойынын ойнайды |
Дескриптор: Осы тапсырманың дескрипторлары: - патриотизм және ынтымақтастыққа жататын мінез құлықты түсінеді және қолданады; - ұлттық ойындары ойнау кезінде қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтайды. |
|
|
Жеке жұмыс 9 мин |
Оқушылар асық ойынын ойнайды |
. |
Дескриптор: - Ойын кезінде таза ойнайды; - ұлттық ойындарды ойнау кезінде қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтай алады.
|
|
|
Сабақтың соңы
Рефлексия 5 мин. |
Оқушыларға сабақтан алған әсерлерін стикермен «Алаша»әдісіне жабыстыру сұралады.
|
Оқушылар алған әсерлерін стикермен жабыстырады |
|
Плакат ,стикерлер |
шағым қалдыра аласыз






















