Сабақ: №3
|
Мектеп: 198 ЖББМ
|
Пәні: информатика
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:Жұматай С.Қ
|
Сынып:
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы:
|
Қазіргі заманғы программалық қамтамасыз етулер және оның
даму үрдісі
|
Сабақ негізделген
оқу
мақсаты
|
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
|
Кейбір оқушылар:
|
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
программалық қамтамасыз ету, программалық жүйелер,
программалаудың дамуы ұғымымен танысады
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
ПЖ,жүйелік, қолданбалық,
аспаптық
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы
тілдік бірліктер:
1.Программалау деген
не?
2.Алғашқы программалау тілдерін
сипаттаңдар.
3.Программа тілдерін қалай
топтастыруға болады?
4.Программалық жасақтама деген
не?
5.ЭЕМ-ге қажетті программаларды құруға
немесе өзгертуге арналған программа пакеттері қалай
аталады?
6.Программалық жасақтаманың деңгейлерін
атаңдар
|
Талқылауға арналған
тармақтар:
|
Программалық жасақтама деңгейлеріне сипаттама
беріңдер
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
ПЖ,жүйелік, қолданбалық сөздерінің 3
тілде аталуымен танысу
|
Алдыңғы
тақырып
|
Компьютерлік желілерде ақпараттық
қауіпсіздік, ақпаратты қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының
заңнамасы.
|
Жоспар
|
Жоспарлаған
уақыт
|
Жоспарлаған жаттығулар
(төмендегі
жоспарланған
жаттығулармен қатар
ескертпелерді
жазыңыз)
|
Ресурстар
|
|
-
Жағымды ахуал туғызу
-
«Ой қозғау»
-
АКТ-да деңгейлік тәжірибелік
жұмыстарды дұрыс орындау.
-
Жаңа тақырыпты
қорытындылау.
Ұйымдастыру.
Оқушыларды жылы жүзбен қарсы
алу, амандасу.
«Ыстық алақан» тренингін
(бір-бірінің қолдарын ұстап оң алақандарын бір-бірінің үстіне қойып
лебіздерін білдіру)
ұйымдастыру
Санау арқылы 2 топқа бөлемін
«Ой қозғау»
1.Қауіпсіздік ережесі не үшін
сақталады?
2.Егер оқыс жағдайда қандай көмек
бересіздер?
3.Компьютерден жағымсыз иіс шыққан жағдайда не
істейсіздер?
|
Үлестірмелер, оқулық,
жұмыс дәптері
|
Ортасы
10 минут
Практикум
10 минут
|
Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа
сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.
Ендеше, бүгінгі жаңа
сабағымыз
« Қазіргі заманғы программалық
қамтамасыз етулер және оның даму
үрдісі».
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар
беріледі.
1-топ:Программалаудың даму
тарихы
2-топ:программалық қамтамасыз
етудің дамуы
2 топқа берілген тақырыпты
постер қорғауды ұсынамын.
Электронды оқулықпен
жұмыс.
1.Электрондық ресурстарды пайдаланып, информатика пәніне
қатысты электронды материалға шолу жасаңдар
2. «Қоршаған
ортаны ластаудан қорғау» сайтынан табиғатқа қамқорлық жасауға
шақыратын ақпарат көздерін іздеңдер
|
Оқулық,
үлестірме
қағаздар,
интерактивті тақта
|
Сабақты
қортыныдылау
5 мин
|
«Үш түрлі күнделік»
әдісі
Қауіпсіздік дегеніміз
не екенін білдіңдер? Бүгін нені ойға түйдіңдер? Ең маңыздысы қайсы
екен?дәптерлеріне орындауға
беремін
Бүгінгі сабақтан
ерекше әсер еткен немесе ой салған
тұстары
|
Жеке түсінік беру:
байқағаныңды, түйгенінді
жаз
|
«Мұғалімге хат»
сұрақтар
|
|
|
|
|
Дәптер, таратпалар
|
Аяқталуы
5 минут
|
Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау.
Топтық жиынтық бағалау.
Үйге тапсырма: §3
Бағалау.
Бүгінгі сабағыма «аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы
кері байланыс жасайды.
Мен бүгін
.................білдім
Маған
.............қызықты болды
Маған................ қиын
болды
Мен келесі
тапсырмаларды орындадым....
Мен
...........түсіндім
Мен
............сезіндім
Мен................үйрендім
Мен................жасай
алдым
Мен
...............жасап көремін
Мен
.............таңқалдым
Мен
........өмірде қолданамын
Маған ..........ұнамады
|
Жиынтық бағалау
парағы
Оқулық,
күнделік
Үлестірме қағаздар
|
Қосымша ақпарат:
интернет мәліметтері
|
Саралау – Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін
тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік
және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы
байланыс
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін
оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған
саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім
бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы
өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың
тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Қорытынды
бағамдау.
Қандай екі нәрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе
жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен
сұраныстарға негізделемін.
|