|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сманова Г |
|||||
|
Күні: |
28.01.2025 ж |
|||||
|
Сынып: |
3 «Б» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№57 сабақ. Қазақ биі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді,
вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды және иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолданады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы Өткенді пысық тау Сабақ тың ортасы Сергіту сәті Сабақ ты қорыту Кері байла ныс |
Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында «Сұрақты қағып ал» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады. «Бір айналым сөйлесу» әдісі арқылы суреттің мазмұнын сұрау. Оқу мақсатымен таныстыру Сурет туралы не айтасың?
Осы екі суретке қатысты бір сөз ойла.
Мағынаны ажырату. Тақырыпты болжау. Бүгінгі сабақ би өнері туралы екендігі болжанады. Суретпен жұмыс 1-тапсырма Төмендегі суретке зер салып, бидің адамға пайдасы туралы әңгімеле.
Жаңа сабақ «Автор күнделігінен» әдісі. Шара Жиенқұлова өмірімен таныстыру.
«Көркем оқу минуты» Қазақ халқының үздік бишісі Шара Жиенқұлованың «Қазақ биі» атты естелік әңгімесі оқылады. Мәтінді дұрыс, түсініп оқу. Айтылым 4 - тапсырма Мәтінге сүйеніп, әр бағанға ортақ атау ойластыр. Не артық екенін анықта. Осы тізімді өз бетіңше жалғастыр
Тыңдалым. Ә. Табылдының «Өнерпаздар» өлеңі тыңдалады.
Жұптық жұмыс 6 - тапсырма Сыныбыңда өнерпаз балалар бар ма? Олардың таңдаған өнері туралы 3 сұрақ дайында. Сұхбат ал. Бірлескен оқу тәсілі Топтық жұмыс ««Ойлан , топтас, талқыла» әдісі
1-топ 1 – топ 7-тапсырма “Қазақтың би өнері ” тақырыбындағы фотокөрмеге қандай сурет ұсынар едіңдер? Ойыңды топта дәлелдеңдер. 2 - топ Суреттерді қолданып, “Қазақ биі” тақырыбында әңгіме құрап айтыңдар. 3 - топ Бүгінгі сабақта Шара Жиенқұлова туралы не білдің? Топтап жаз.
ЕБҚ Б
Өзіндік жұмыс ҚБ тапсырмасы
Оқу тапсырмасы. «Қазақ биі» мазмұнын айтып келу.
|
Көңіл-күйлері көтеріліп, бір-біріне жақсы тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді суретке зер салады және сұрақтарға жауап береді . суретке зер салады және сұрақтарға жауап береді Шара Жиенқұлова өмірімен танысады Берілген мәтінді балалар оқып алады. 4 – тапсырманы орындайды Өлеңді тыңдайды Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады Әр топ мүшелері алдарына берілген тапсырмалар бойынша жұмыстарын жазып ортаға салады. Бір-бірімен ақылдасады, ортақ түйін шығарады.
ҚБ тапсырмаларын орындайды Кері байланыс береді |
ҚБ: Жарайсың! ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Ой бөліседі, сұрақтарға жауап береді -1б Дескриптор: екі суретке қатысты бір сөзді табады-1б ҚБ: Жарайсың! ҚБ: От шашу арқылы бір бірін бағалау Дескриптор бидің адамға пайдасы туралы әңгімелейді-1б Дескриптор мәтінді түсініп оқиды -1б Дескриптор: әр бағанға ортақ атау ойластырады-1б. Не артық екенін анықтайды -1б тізімді өз бетіңше жалғастырады-1б Дескриптор: Өлеңді тыңдайды және мәнерлеп оқиды -1б Дескриптор: Бір бірінен сұхбат алады -1б Дескриптор: Топтық жұмыс орындайды-1б
ҚБ: Жарайсың!.
|
Слайд Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары Оқулық Слайд Слайд Слайд Слайд, оқулық Слайд, оқулық Слайд, оқулық Топтық жұмыс тапсырма лары А3 қағазы, оқулық Таратпа қағаз |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазыбек би 3- сынып ҚМЖ
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сманова Г |
|||||
|
Күні: |
28.01.2025 ж |
|||||
|
Сынып: |
3 «Б» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№57 сабақ. Қазақ биі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді,
вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды және иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолданады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы Өткенді пысық тау Сабақ тың ортасы Сергіту сәті Сабақ ты қорыту Кері байла ныс |
Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында «Сұрақты қағып ал» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады. «Бір айналым сөйлесу» әдісі арқылы суреттің мазмұнын сұрау. Оқу мақсатымен таныстыру Сурет туралы не айтасың?
Осы екі суретке қатысты бір сөз ойла.
Мағынаны ажырату. Тақырыпты болжау. Бүгінгі сабақ би өнері туралы екендігі болжанады. Суретпен жұмыс 1-тапсырма Төмендегі суретке зер салып, бидің адамға пайдасы туралы әңгімеле.
Жаңа сабақ «Автор күнделігінен» әдісі. Шара Жиенқұлова өмірімен таныстыру.
«Көркем оқу минуты» Қазақ халқының үздік бишісі Шара Жиенқұлованың «Қазақ биі» атты естелік әңгімесі оқылады. Мәтінді дұрыс, түсініп оқу. Айтылым 4 - тапсырма Мәтінге сүйеніп, әр бағанға ортақ атау ойластыр. Не артық екенін анықта. Осы тізімді өз бетіңше жалғастыр
Тыңдалым. Ә. Табылдының «Өнерпаздар» өлеңі тыңдалады.
Жұптық жұмыс 6 - тапсырма Сыныбыңда өнерпаз балалар бар ма? Олардың таңдаған өнері туралы 3 сұрақ дайында. Сұхбат ал. Бірлескен оқу тәсілі Топтық жұмыс ««Ойлан , топтас, талқыла» әдісі
1-топ 1 – топ 7-тапсырма “Қазақтың би өнері ” тақырыбындағы фотокөрмеге қандай сурет ұсынар едіңдер? Ойыңды топта дәлелдеңдер. 2 - топ Суреттерді қолданып, “Қазақ биі” тақырыбында әңгіме құрап айтыңдар. 3 - топ Бүгінгі сабақта Шара Жиенқұлова туралы не білдің? Топтап жаз.
ЕБҚ Б
Өзіндік жұмыс ҚБ тапсырмасы
Оқу тапсырмасы. «Қазақ биі» мазмұнын айтып келу.
|
Көңіл-күйлері көтеріліп, бір-біріне жақсы тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді суретке зер салады және сұрақтарға жауап береді . суретке зер салады және сұрақтарға жауап береді Шара Жиенқұлова өмірімен танысады Берілген мәтінді балалар оқып алады. 4 – тапсырманы орындайды Өлеңді тыңдайды Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады Әр топ мүшелері алдарына берілген тапсырмалар бойынша жұмыстарын жазып ортаға салады. Бір-бірімен ақылдасады, ортақ түйін шығарады.
ҚБ тапсырмаларын орындайды Кері байланыс береді |
ҚБ: Жарайсың! ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Ой бөліседі, сұрақтарға жауап береді -1б Дескриптор: екі суретке қатысты бір сөзді табады-1б ҚБ: Жарайсың! ҚБ: От шашу арқылы бір бірін бағалау Дескриптор бидің адамға пайдасы туралы әңгімелейді-1б Дескриптор мәтінді түсініп оқиды -1б Дескриптор: әр бағанға ортақ атау ойластырады-1б. Не артық екенін анықтайды -1б тізімді өз бетіңше жалғастырады-1б Дескриптор: Өлеңді тыңдайды және мәнерлеп оқиды -1б Дескриптор: Бір бірінен сұхбат алады -1б Дескриптор: Топтық жұмыс орындайды-1б
ҚБ: Жарайсың!.
|
Слайд Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары Оқулық Слайд Слайд Слайд Слайд, оқулық Слайд, оқулық Слайд, оқулық Топтық жұмыс тапсырма лары А3 қағазы, оқулық Таратпа қағаз |
||
шағым қалдыра аласыз







иге қатысты суретті
боя







