|
Сабақ: Қазақстан тарихы Күні: 5. 12.2018ж Сынып: 10«В» |
«Г.Титов атындағы №54 ЖОМ.КММ» Мұғалімнің аты жөні:Кенжебекова Айбала Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қимақ және Қыпшақ мемлекеттері |
||||
|
Оқу мақсаттары: |
Қимақ және Қыпшақ мемлекеттері туралы біл |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
1. Қимақ және Қыпшақ мемлекеттері туралы білу 2. Қағанатының басшыларын және олардың саясаттарын айту 3. Ішкі таластардың шығу себептерін анықтау |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу Түсіну |
||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Қимақ және Қыпшақ мемлекеттері туралы біледі 2. Қағанатының басшыларын және олардың саясаттарын айтады 3. Ішкі таластардың шығу себептерін анықтайды |
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Қимақ және Қыпшақ мемлекеттері туралы біледі Терминдік сөздер: эймур..., байандур..., жатақ..., тоқсоба..., ийетоба..., дурут...: |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік - Ел» ұлт жоспары бойынша : «Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік,өңірлік мәселелерді шешуге жаhандық тұрғыдан қатысуы» |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
География |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Оқулық,стикерлер,Бас бармақ,карта ,жұмыс дәптер, |
||||
|
Бастапқы білім |
Тайпалық одақтар |
||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басталуы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу Кезекші мәлімдемесі бойынша түгелдеу Психологиялық ахуал қалыптастыру,үй тапсырмасын Үй тапсырмасын сұрау: «Кім тапқыр?» әдісі бойынша сұрақ-жауап қойылады. 1.704-706ж Түргеш мемл. өмір сүрген уақыты 2.717ж – Сұлу қағанның Тан империясына барып қайтуы 3.737ж – Тоқарстандағы арабтарды қарлұқтармен бірге қуу 4.751ж – Атлах шайқасы 5.749-753ж – Жыпырдың ел билеуі 756-940ж – Қарлұқтың өмір сүргені Қ,Б«Бас бармақ» |
Карта, оқулық, стикерлер, смайликтер |
|||
|
Сабақтың ортасы 20мин |
Жаңа сабақ мақссатымен, бағалау критерийлерімен таныстырып өтемін 1-тапсырма: Мәтінмен жұмыс 1. Қимақ және Қыпшақ мемлекеттері қағанатының құрылуы
2. Қағанатының басшыларын және олардың саясаттары
3 Ішкі таластардың шығу себептері
2-тапсырма: Картамен жұмыс. Қазақстан жерінде өмір сүрген Қимақ және Қыпшақ мемлекеттері аумағын картадан көрсетеді - 1 Қ,Б«Бас бармақ» 3-тапсырма «Кім біледі?» әдісі арқылы Қимақтар астанасы Қимақтар қай кезде ислам дінін қабылдады? Ислам дінін қабылдағанын қайдан білеміз? Қыпшақ мемлекетінің қоғамдық құрылысы? Дескриптор: -сұрақтарға нақты жауап береді |
|
|||
|
Соңы (10мин) |
Оқушылыр жаңа сабақтың тақырыбына кері байланыс жасау арқылы қорытынды жасап, білім ағашына жапсырады .өз пікірлерін айтып, сабақ қорытындылады Үй тапсырмасы Тақырыпты Оқып келу |
|
|||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және қорғау ережелері АКТ –мен байланыс |
|||
|
«Мұғалім мен оқушы» немесе «оқушы мен оқушы» арқылы жада арқылы көпірше орнатамын 1.Қимақ қағанатындағы ең беделді тайпаларды ата. 2.Қыпшақтарды орыстар не деді? 2.Марвазидің айтуы бойынша қарлұқ неше тайпа? |
«Бас бармақ» |
|
|||
|
Рефлексия (4мин) Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгертулер енгіздім және неліктен? |
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды оқытуды да, оқуды да ескеріңіз ? 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қимақ және Қыпшақ мемлекеттері
Қимақ және Қыпшақ мемлекеттері
|
Сабақ: Қазақстан тарихы Күні: 5. 12.2018ж Сынып: 10«В» |
«Г.Титов атындағы №54 ЖОМ.КММ» Мұғалімнің аты жөні:Кенжебекова Айбала Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қимақ және Қыпшақ мемлекеттері |
||||
|
Оқу мақсаттары: |
Қимақ және Қыпшақ мемлекеттері туралы біл |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
1. Қимақ және Қыпшақ мемлекеттері туралы білу 2. Қағанатының басшыларын және олардың саясаттарын айту 3. Ішкі таластардың шығу себептерін анықтау |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу Түсіну |
||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Қимақ және Қыпшақ мемлекеттері туралы біледі 2. Қағанатының басшыларын және олардың саясаттарын айтады 3. Ішкі таластардың шығу себептерін анықтайды |
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Қимақ және Қыпшақ мемлекеттері туралы біледі Терминдік сөздер: эймур..., байандур..., жатақ..., тоқсоба..., ийетоба..., дурут...: |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік - Ел» ұлт жоспары бойынша : «Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік,өңірлік мәселелерді шешуге жаhандық тұрғыдан қатысуы» |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
География |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Оқулық,стикерлер,Бас бармақ,карта ,жұмыс дәптер, |
||||
|
Бастапқы білім |
Тайпалық одақтар |
||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басталуы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу Кезекші мәлімдемесі бойынша түгелдеу Психологиялық ахуал қалыптастыру,үй тапсырмасын Үй тапсырмасын сұрау: «Кім тапқыр?» әдісі бойынша сұрақ-жауап қойылады. 1.704-706ж Түргеш мемл. өмір сүрген уақыты 2.717ж – Сұлу қағанның Тан империясына барып қайтуы 3.737ж – Тоқарстандағы арабтарды қарлұқтармен бірге қуу 4.751ж – Атлах шайқасы 5.749-753ж – Жыпырдың ел билеуі 756-940ж – Қарлұқтың өмір сүргені Қ,Б«Бас бармақ» |
Карта, оқулық, стикерлер, смайликтер |
|||
|
Сабақтың ортасы 20мин |
Жаңа сабақ мақссатымен, бағалау критерийлерімен таныстырып өтемін 1-тапсырма: Мәтінмен жұмыс 1. Қимақ және Қыпшақ мемлекеттері қағанатының құрылуы
2. Қағанатының басшыларын және олардың саясаттары
3 Ішкі таластардың шығу себептері
2-тапсырма: Картамен жұмыс. Қазақстан жерінде өмір сүрген Қимақ және Қыпшақ мемлекеттері аумағын картадан көрсетеді - 1 Қ,Б«Бас бармақ» 3-тапсырма «Кім біледі?» әдісі арқылы Қимақтар астанасы Қимақтар қай кезде ислам дінін қабылдады? Ислам дінін қабылдағанын қайдан білеміз? Қыпшақ мемлекетінің қоғамдық құрылысы? Дескриптор: -сұрақтарға нақты жауап береді |
|
|||
|
Соңы (10мин) |
Оқушылыр жаңа сабақтың тақырыбына кері байланыс жасау арқылы қорытынды жасап, білім ағашына жапсырады .өз пікірлерін айтып, сабақ қорытындылады Үй тапсырмасы Тақырыпты Оқып келу |
|
|||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және қорғау ережелері АКТ –мен байланыс |
|||
|
«Мұғалім мен оқушы» немесе «оқушы мен оқушы» арқылы жада арқылы көпірше орнатамын 1.Қимақ қағанатындағы ең беделді тайпаларды ата. 2.Қыпшақтарды орыстар не деді? 2.Марвазидің айтуы бойынша қарлұқ неше тайпа? |
«Бас бармақ» |
|
|||
|
Рефлексия (4мин) Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгертулер енгіздім және неліктен? |
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды оқытуды да, оқуды да ескеріңіз ? 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||
шағым қалдыра аласыз













