Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының
Бәйтерек ауданы білім беру бөлімінің
«Макаров жалпы орта білім беретін мектебі»
ACTION RESEARCH
Сабақтың тақырыбы:
Қисық бетімен жұмыс
14.12.2022 ж./
Мұғалім: Дуюсенгалиева Баянсулу Сериккалиевна
2022-2023 оқу жылы
|
Бөлім: |
5.2A Компьютерлік графика
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Дуюсенгалиева Баянсулу Сериккалиевна |
|
|
Күні: |
14.12.2022 ж. |
|
|
Сынып: 5А |
Қатысушылар саны: 9 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қисық бетімен жұмыс. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3 векторлық суреттер жасау және өңдеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Векторлық суреттерді жасайды және өңдейді Қисық беттерімен жұмыс жасай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. 7
мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Үй тапсырмасын тексеру. «Картоп таяқшалары» (картофель фри) әдісі арқылы. Сыныпта барлығы – 9 оқушы. Әрқайсысына 1 сұрақтан қойылады. Өздері картоп таяқшаларын таңдап алады, сол таяқшада жазылған сұрақтарды оқып, жауап береді.
(Екіөлшемді: растрлық, векторлық, фракталдық және үшөлшемді)
|
Мұғаліммен амандасады.
1 Бір-бірден «Картоп таяқшаларын» таңдап, сол таяқшада жазылған сұрақтарды оқып жауап береді. |
2 «Жұлдызша» түріндегі жетондар арқылы бағаланады. Максималды балл-2 Сұраққа толық жауап берсе – 2 балл, жауабын біліп тұрып, ойын дұрыс жеткізе алмаса – 1 балл, мүлдем жауап бере алмаса – 0 балл |
Картоп таяқшалары |
|
Сабақтың ортасы 15 мин 5 мин 5 мин 2 мин 3 мин |
Жаңа білім Пернетақтадағы әріптерді таңдау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. )bcs0 ,tn3vty ;9vsc Қисық бетімен жұмыс. Бейнеролик арқылы жаңа сабақты түсіндіру. 1-тапсырма. Сәйкестендіру тапсырмалары. LearningApps қосымшасында. 2 – тапсырма. Жұптық тапсырма 5
балл
С Комментарийға әр оқушы бір сұрақтан жазады, келесі оқушыға жолдайды, соның жауабын жазу керек және тиктоктағы трендте жүрген биді билеп сұрақты келесі оқушыға жолдайды. 3 – тапсырма. Дискідегі тапсырмаларды орындау.
Сабақты бекіту.
Спиро Кез келген бағытта түзу сызық салу BSpline қисығын салу. Кері байланыс. Wordwall қосымшасында «Кездейсоқ дөңгелек» әдісі арқылы
Әр оқушыға бір-бірден қойылады. |
Пернетақтадағы ағылшынша берілген нұсқадағы әріптерді қазақша нұсқасына аудару арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Бейнеролик көре отырып, керекті жерлерін дәптерге жазып отырады.
Жұптасу арқылы Inkscape графикалық редакторын іске қосып, суретті салады. Дескриптор:
Әр оқушы бүгінгі сабақ бойынша бір сұрақтан ойлап отырады, берілген тиктоктағы комментарий әдісіне жазады және трендте жүрген бір биді билеп, келесі оқушыға жолдайды. Дискідегі тапсырмаларды орындайды. Суреттерді салыстырады. Олардың қандай құралдардың көмегімен салынғанын түсіндіреді. «Кездейсоқ дөңгелек» әдісі бойынша өзіне түскен кері байланыс сұрағын оқып, жауап береді. |
Максималды – 1 балл Максималды 5 балл Қол шапалақтау арқылы бір-бірін қошеметтейді. Максималды балл-2 балл |
Пернетақтаны қолданады Learning.apps қосымшасында сәйкестендіру тестін орындайды. Оқулықпен жұмыс «Тик-ток» әдісі
Дискідегі тапсырмалар Wordwall қосымшасы «Кездейсоқ дөңгелек» әдісі |
|
Сабақтың соңы 1 мин |
Үй тапсырмасы 63-бет. Дәптерге орындайық тапсырмасы. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қисық бетімен жұмыс 5-сынып
Қисық бетімен жұмыс 5-сынып
Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының
Бәйтерек ауданы білім беру бөлімінің
«Макаров жалпы орта білім беретін мектебі»
ACTION RESEARCH
Сабақтың тақырыбы:
Қисық бетімен жұмыс
14.12.2022 ж./
Мұғалім: Дуюсенгалиева Баянсулу Сериккалиевна
2022-2023 оқу жылы
|
Бөлім: |
5.2A Компьютерлік графика
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Дуюсенгалиева Баянсулу Сериккалиевна |
|
|
Күні: |
14.12.2022 ж. |
|
|
Сынып: 5А |
Қатысушылар саны: 9 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қисық бетімен жұмыс. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3 векторлық суреттер жасау және өңдеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Векторлық суреттерді жасайды және өңдейді Қисық беттерімен жұмыс жасай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. 7
мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Үй тапсырмасын тексеру. «Картоп таяқшалары» (картофель фри) әдісі арқылы. Сыныпта барлығы – 9 оқушы. Әрқайсысына 1 сұрақтан қойылады. Өздері картоп таяқшаларын таңдап алады, сол таяқшада жазылған сұрақтарды оқып, жауап береді.
(Екіөлшемді: растрлық, векторлық, фракталдық және үшөлшемді)
|
Мұғаліммен амандасады.
1 Бір-бірден «Картоп таяқшаларын» таңдап, сол таяқшада жазылған сұрақтарды оқып жауап береді. |
2 «Жұлдызша» түріндегі жетондар арқылы бағаланады. Максималды балл-2 Сұраққа толық жауап берсе – 2 балл, жауабын біліп тұрып, ойын дұрыс жеткізе алмаса – 1 балл, мүлдем жауап бере алмаса – 0 балл |
Картоп таяқшалары |
|
Сабақтың ортасы 15 мин 5 мин 5 мин 2 мин 3 мин |
Жаңа білім Пернетақтадағы әріптерді таңдау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. )bcs0 ,tn3vty ;9vsc Қисық бетімен жұмыс. Бейнеролик арқылы жаңа сабақты түсіндіру. 1-тапсырма. Сәйкестендіру тапсырмалары. LearningApps қосымшасында. 2 – тапсырма. Жұптық тапсырма 5
балл
С Комментарийға әр оқушы бір сұрақтан жазады, келесі оқушыға жолдайды, соның жауабын жазу керек және тиктоктағы трендте жүрген биді билеп сұрақты келесі оқушыға жолдайды. 3 – тапсырма. Дискідегі тапсырмаларды орындау.
Сабақты бекіту.
Спиро Кез келген бағытта түзу сызық салу BSpline қисығын салу. Кері байланыс. Wordwall қосымшасында «Кездейсоқ дөңгелек» әдісі арқылы
Әр оқушыға бір-бірден қойылады. |
Пернетақтадағы ағылшынша берілген нұсқадағы әріптерді қазақша нұсқасына аудару арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Бейнеролик көре отырып, керекті жерлерін дәптерге жазып отырады.
Жұптасу арқылы Inkscape графикалық редакторын іске қосып, суретті салады. Дескриптор:
Әр оқушы бүгінгі сабақ бойынша бір сұрақтан ойлап отырады, берілген тиктоктағы комментарий әдісіне жазады және трендте жүрген бір биді билеп, келесі оқушыға жолдайды. Дискідегі тапсырмаларды орындайды. Суреттерді салыстырады. Олардың қандай құралдардың көмегімен салынғанын түсіндіреді. «Кездейсоқ дөңгелек» әдісі бойынша өзіне түскен кері байланыс сұрағын оқып, жауап береді. |
Максималды – 1 балл Максималды 5 балл Қол шапалақтау арқылы бір-бірін қошеметтейді. Максималды балл-2 балл |
Пернетақтаны қолданады Learning.apps қосымшасында сәйкестендіру тестін орындайды. Оқулықпен жұмыс «Тик-ток» әдісі
Дискідегі тапсырмалар Wordwall қосымшасы «Кездейсоқ дөңгелек» әдісі |
|
Сабақтың соңы 1 мин |
Үй тапсырмасы 63-бет. Дәптерге орындайық тапсырмасы. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



ергіту сәті. «Тик-ток»
әдісі.


















