Бөлім
|
4-бөлім: Су – тіршілік көзі.
Қазақстандағы өзен-көлдер
Морфология
|
Пәні
|
Қазақ тілі
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Мешитбаева Кенже
|
Күні
|
25.01.2023
|
Сынып: 6
«Б»
|
Қатысқан оқушылар:
Қатыспаған оқушылар :
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жер-судың аты-тарихтың хаты
1
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаттары
|
6.3.4.1 эссе тақырыбынан
ауытқымай, абзац түрлерін жүйелі құрастырып, көтерілген мәселе
бойынша келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп жазу («келісу,
келіспеу» эссесі)
6.4.4.1 сөйлемдегі есімдіктің
қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына
қолдану
|
Сабақтың мақсаты :
|
-эссе тақырыбынан ауытқымай,
абзац түрлерін жүйелі құрастырып, көтерілген мәселе бойынша
келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп жазады («келісу,
келіспеу» эссесі)
-сөйлемдегі есімдіктің
қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына
қолданады
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Қызығушылықты
ояту
10
мин.
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Оқушылармен
сәлемдесу,түгендеу.
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру:
Оқушылар бір-біріне тілек
білдіреді,тыңдау дағдыларын дамытады.
Оқу құралдарын
тексеру.
Өткен сабаққа шолу
жасау.
Өзің туратын жердегі жер-су
атаулары туралы толық мәліметтерін тыңдау
Білу және
түсіну
1-тапсырма Мәтінді оқы,сұрақтарға жауап
бер
|
Оқушылар бір-біріне тілек
білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық
оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі
артады
Дескриптор:2
балл
-мәтінді
оқиды;
- сұрақтарға жауап
береді
|
Әр тапсырма сайын ҚБ
жүргізіледі
Мадақтау және ынталандыру
сөздері
|
Оқулық, жұмыс
дәптерлері
Қазақ тілі/қосымша
құрал
|
Сабақтың
ортасы
Мағынаны
ашу.
30
мин.
|
2-тапсырма Оқылым мәтіні бойынша Алакөлге
анықтама жаз
Алакөл
|
Деректер
|
Орналасқан
жері
|
|
Құрамындағы көлдер
жүйесі
|
|
«Алакөл» аталу
себебі
|
|
Көл суының
түсі
|
|
Суының
құрамы
|
|
Емдік
қасиеті
|
|
ҚБ:
ЕБҚ
тапсырмасы
Өзің
тұратын ауыл неаймақтағы білетін су,өзен, шипалы су туралы мәтін
жаз.
3-тапсырма Сын есімнің орнына
қолданылып тұрған белгісіздік есімдіктерін сұрақ қоя отырып
анықта,көшіріп жаз
ҚБ:
4-тапсырма «Төрт сөйлем» әдісін
пайдаланып,түсінгеніңді жаз
Пікір:
Дәлел:
Мысал:
Қорытынды:
5-тапсырма «Алакөл-демалыс орны»
тақырыбында келісу/келіспеу эссесін жазады
|
Дескриптор:2 балл
- Алакөлге анықтама
жазады
Дескриптор:2 балл
- Сын есімнің орнына
қолданылып тұрған белгісіздік есімдіктерін сұрақ қоя отырып
анықтайды;
-көшіріп
жазады
Дескриптор:2 балл
- «Төрт сөйлем» әдісін
пайдаланып,түсінгенін жазады
Дескриптор:2 балл
-келісу/келіспеу эссесін жазады
|
|
Бағалау
парақшасы
|
Сабақтың
соңы
Кері
байланыс
|
«ББҮ»
әдісі арқылы
|
|
Үй
тапсырмасы
Білімді
бағалау
|
7-тапсырма 120-бет
Мұғалім
формативті бағалауы бойынша қорытынды балын
қояды.
|