Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ҚМЖ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқамерзімді жоспар
№1-сабақ.
Бөлім: |
11-бөлім. Жастардың денсаулығы - қоғам байлығы |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы:10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Б.Соқпақбаев. «16 жасар чемпион» әңгімесі |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.4.1 прозалық шығарманы тыңдау, шығармада көтерілген жалпыадамзаттық мәселені айқындау; 10.1.6.1 көтерілген мәселе бойынша әртүрлі дереккөздерден алынған мәтіндерді тыңдау және салыстыру, өз көзқарасын аргументтер негізінде дәлелдеу |
Сабақтың мақсаты: |
прозалық шығарманы тыңдай алады, шығармада көтерілген жалпыадамзаттық мәселені айқындай алады; көтерілген мәселе бойынша әртүрлі дереккөздерден алынған мәтіндерді тыңдайды және салыстырады, өз көзқарасын аргументтер негізінде дәлелдей біледі. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: “Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. «Кім жүйрік?» тәсілі |
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|
|
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады «Ой шақыру» әдісін пайдаланып, |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Интербелсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы |
Сөздік жұмысы Мұғалім оқушыларға сөздік жұмысымен айналысуына бағыт береді, түсіндіреді. №1-тапсырма Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқып түсіндіріп береді, жаттығуларды орындатады. |
Айтылым Саулық-здоровье Тазалық-чистота Тамыр-корень Маңызы-значение Иық-плечо Әскер-армия, войско Айтылым Ойтүрткі Сұрақтарға жауап беріп, берілген әдіс бойынша сұрақ алмасады, |
Смайликтер
Дескриптор: Жалпы - 3 балл. - Тексереді - Тапсырманы орындайды. «Бағдаршам» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды. |
10-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері Кесте Сызбалар |
|
|
№2-тапсырма Топтық жұмыс Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. Қосымша тапсырма Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі |
Тыңдалым Айтылым Үш топқа тапсырма беріледі.
Айтылым «6 неліктен» тәсілін қолданып сұрақтар жазады. 1.Мұрат жазғы демалысын қайда өткізді? 2.Мұрат жазғы демалыстан кейін немен айналыса бастады? 3.Басты кейіпкер қандай жарысқа қатысты? Жүлде алды ма? 4.Ол спорттық қандай түріне ауысты? 5.Әңгіменің негізгі идеясы не? |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл. -Тапсырмаларды орындайды. -Баяндайды -Жауап береді -Талдайды «Көңіл күй таразысы» тәсілі |
10-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері |
|
|
Тапсырма Жеке жұмыс Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. 3- тапсырма Жұптық жұмыс Тапсырма Жеке жұмыс Ойтаразы Рефлексия |
Жазылым Мәтін бойынша «Менталды картаны» толтырады.
Айтылым. Мәтін мазмұны бойынша бір- біріне сұрақ қойып, пікір бөліседі. Берілген сұрақтарға жауап береді. Айтылым «Б.Соқпақбаевтың өмірі мен шығармашылығы» топтастыру.
Жазылым «Бес саусақ» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап жазады. 1.«Бас бармақ»- басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды? 2. «Балалы үйрек»— бірлесу. Қалай жұмыс жасадым, кімге көмек бердім, кімді риза жасадым? 3. «Ортан терек»- ойлану. Мен бүгін білім мен тәжірибе алдым? 4. «Шылдыр шүмек»-шынайылық. Сабақмаған ұнадыма? Неліктен? 5 «Кішкентай бөбек»-көңіл-күй ахуалы. |
Дескриптор: Жалпы - 4 балл. -Сипаттайды -Толтырады «Бас бармақ» тәсілі арқылы бағалау жүреді. Дескриптор 4 балл -сұрақ қояды -тәсілді қолданады. «Тазалық» тәсілі Дескриптор 3 балл -Топтастырады -Ақапартпен бөліседі. -Смайликтерді қолданады. |
Слайдтар Интербелсенді тақта Бейнебаян Ақ плакаттар |
|
Сабақтың соңы Бағалау
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үй тапсырмасы |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Рефлексия: Бүгінгі сабақ бойынша 3 қағида: ? Ғаламтордан мәлімет |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын» |
|
|
Қысқамерзімді жоспар
№2-сабақ.
Бөлім: |
11-бөлім. Жастардың денсаулығы - қоғам байлығы |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы:10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Б.Соқпақбаев. «16 жасар чемпион» әңгімесі |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.3.6.1 мәтін мазмұнындағы деректі ақпаратты толық анықтап, негізгі ойға өз көзқарасын білдіру және оны бағалау 10. 5. 2. 2 құрмалас сөйлемдердің (аралас) жасалу жолдарын білу, жазба жұмыстарында орынды қолдану |
Сабақтың мақсаты: |
мәтін мазмұнындағы деректі ақпаратты толық анықтап, негізгі ойға өз көзқарасын білдіру және оны бағалай алады; құрмалас сөйлемдердің (аралас) жасалу жолдарын біледі, жазба жұмыстарында орынды қолдана алады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |