___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Робот түрлері және оларды қолдану
|
Бөлім: |
Робототехника |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
|
Күні: |
|
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Робот түрлері және оларды қолдану |
дыолдану |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.1 робот анықтамасын тұжырымдау; 5.3.4.2 Роботтардың түрлерінің үлгілері және оларды қолдану салаларына мысал келтіру; |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Робот және робототехника түсініктерін қалыптастыру; Роботтардың түрлерінің үлгілері және оларды қолдану салаларына мысал келтіру; |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. "Қуаныш шеңбері" әдісі арқылы сыныпта қолайлы психологиялық атмосфера қалыптасады. Оқушылар бір-бірімен жақсы тілектер алмасып, бүкіл сыныптың көңіл-күйін көтереді. Жаңа тақырыпқа кіріспе: "Миға шабуыл" әдісі - Роботтар туралы не білесіңдер? - Суретті қарастырыңдар. Роботтар қандай салаларға қатысатынын айтыңдар.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Бір-біріне тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Белсенділіктеріне қарай бағалайды: Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация, оқулық, |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру. Оқулықпен жұмыс. Оқушылар оқулықта келтірілген материалдармен танысады. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды Топта жұмыс істеу. Сіз роботтарды құрастыратын инженерлер командасы екеніңізді елестетіп көріңіз. Келесі тапсырмаларды орындаңдар. 1. Күнделікті өмірде кейбір әрекеттерді орындау кезінде адамды алмастыратын кез-келген роботтың жобасын ұсыныңдар. 2. Жобаны дайындаған роботтың мүмкіндіктерін атап шығындар. 3. Роботтың схемалық бейнесін салыңдар. Білімді бекіту
Сергіту сәті
|
Оқулықпен жұмыс жасайды Топпен жұмыс жасау, тапсырмаларды орындайды Дескриптор: - анықтамаларды жазады - сәйкестікті белгілейді Сергіту жаттығуларын орындайды - сәйкестікті белгілейді - жауабын жазады және түсіндіреді - жауабын жазады
- интерактивті тапсырманы орындайды |
ФБ |
Презентация, Оқулық, Жұмыс парағы https://wordwall.net/ru/resource/84412455 |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: "Адам және робот" тақырыбы бойынша зерттеу жобасын орындау. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ
ҚМЖ
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Робот түрлері және оларды қолдану
|
Бөлім: |
Робототехника |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
|
Күні: |
|
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Робот түрлері және оларды қолдану |
дыолдану |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.1 робот анықтамасын тұжырымдау; 5.3.4.2 Роботтардың түрлерінің үлгілері және оларды қолдану салаларына мысал келтіру; |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Робот және робототехника түсініктерін қалыптастыру; Роботтардың түрлерінің үлгілері және оларды қолдану салаларына мысал келтіру; |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. "Қуаныш шеңбері" әдісі арқылы сыныпта қолайлы психологиялық атмосфера қалыптасады. Оқушылар бір-бірімен жақсы тілектер алмасып, бүкіл сыныптың көңіл-күйін көтереді. Жаңа тақырыпқа кіріспе: "Миға шабуыл" әдісі - Роботтар туралы не білесіңдер? - Суретті қарастырыңдар. Роботтар қандай салаларға қатысатынын айтыңдар.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Бір-біріне тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Белсенділіктеріне қарай бағалайды: Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация, оқулық, |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру. Оқулықпен жұмыс. Оқушылар оқулықта келтірілген материалдармен танысады. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды Топта жұмыс істеу. Сіз роботтарды құрастыратын инженерлер командасы екеніңізді елестетіп көріңіз. Келесі тапсырмаларды орындаңдар. 1. Күнделікті өмірде кейбір әрекеттерді орындау кезінде адамды алмастыратын кез-келген роботтың жобасын ұсыныңдар. 2. Жобаны дайындаған роботтың мүмкіндіктерін атап шығындар. 3. Роботтың схемалық бейнесін салыңдар. Білімді бекіту
Сергіту сәті
|
Оқулықпен жұмыс жасайды Топпен жұмыс жасау, тапсырмаларды орындайды Дескриптор: - анықтамаларды жазады - сәйкестікті белгілейді Сергіту жаттығуларын орындайды - сәйкестікті белгілейді - жауабын жазады және түсіндіреді - жауабын жазады
- интерактивті тапсырманы орындайды |
ФБ |
Презентация, Оқулық, Жұмыс парағы https://wordwall.net/ru/resource/84412455 |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: "Адам және робот" тақырыбы бойынша зерттеу жобасын орындау. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз

















