Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Б.Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» хикаяты. Түбінде адам болатын бала
|
Бөлім: |
Адамгершілік – асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Машықтанушы: Әзімтаева Фариза Рақымжанқызы |
|
Күні: |
15.02.2024 |
|
Сыныбы: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Б.Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» хикаяты. Түбінде адам болатын бала |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.3.2.1 көркем мәтіндегі сөз образының эстетикалық құндылығын бағалау; 5.3.3.1 шығарманы автор ізімен баяндап жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
– көркем мәтіндегі сөз образының эстетикалық құндылығын бағалайды;
|
Сабақтың барысы:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ
ҚМЖ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Б.Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» хикаяты. Түбінде адам болатын бала
|
Бөлім: |
Адамгершілік – асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Машықтанушы: Әзімтаева Фариза Рақымжанқызы |
|
Күні: |
15.02.2024 |
|
Сыныбы: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Б.Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» хикаяты. Түбінде адам болатын бала |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.3.2.1 көркем мәтіндегі сөз образының эстетикалық құндылығын бағалау; 5.3.3.1 шығарманы автор ізімен баяндап жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
– көркем мәтіндегі сөз образының эстетикалық құндылығын бағалайды;
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал орнату. Ұйымдастыру кезеңі: “Ынталандыру ұраны” әдісі арқылы оқушыларға жағымды ахуал қалыптастыру. Біздің мақсатымыз – білім алу, Біздің міндетіміз – еңбектену, 10 баллға қолды жеткізу!
|
||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 7 мин |
Үй тапсырмасын сұрау. (5-6 оқушыдан) Wordwall сайты бойынша сұрақтап қою. Оқушылар үй тапсырмасын оқып болғаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Үй тапсырмасын айтады. |
|
ҚБ: Өз ойын дұрыс жазған, оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
1-тапсырма «Саралау» әдісі. Шығармадан эстетикалық құндылықтарды тауып жазып, оларға баға беріңіздер.
2-тапсырма «Жылдам жазу» әдісі. «Түбінде адам болатын бала» тақырыбына автор ізімен баяндап шағын эссе жазыңыздар.
|
Шығармадан эстетикалық құндылықтарды тауып жазып, оларға баға береді.
Берілген тақырыпқа автор ізімен эссе жазады. |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл -шығармадан эстетикалық құндылықтарды тауып жазады-2 ұпай Баға береді-1 ұпай
Дескриптор: Жалпы – 3 балл –Берілген тақырыпқа автор ізімен эссе жазады |
|
|||||||||||||
|
3-тапсырма «Ақиқат пен жалған» әдісі. Интерактивті тақтадағы сұрақтарға жауап беріңіздер. Шығармадан берілген мәтіннің жалған немесе ақиқат екендігін табыңыздар.
|
Мәтіннің жалған не ақиқат екенін анықтап, «ақиқат және жалған» әдісі бойынша кестені толтырады. |
Дескриптор: Жалпы – 4 балл –Мәтіннің жалған не ақиқат екенін анықтайды-2 ұпай. «Ақиқат және жалған» әдісі бойынша кестені толтырады-2 ұпай. |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс Рефлексия 5 мин
|
Бүгінгі сабақтан не түсіндіңіздер. «СМС» парағына жазыңыздар.
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа «СМС» әдісі бойынша өз пікірін жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды |
Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
«Қожаның орнында болсам не істер едім» тақырыбына ойтолғау жазу. |
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















