|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Күні : 23.01.25 |
Педагогтің аты-жөні: Танирбергенова Г.К |
|||||
|
Сынып: 4 А |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 9. Алматы мен Нұр-Сұлтан |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.5.1 тыңдаған оқиға/әңгіме бөліктерінің жалғасын болжау 4. 2.3.1 белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
-анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасау және нақтылау мақсатында сұрақтар құрайды. -белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Ойтүрткі Оқушыларға қиылған қағаздар беріледі. Сол сөздерді мағынасына қарай біріктіру арқылы топтарға бірігеді. (Оқушылардың ойлау белсенділігі ескеріледі.) Әрбір мақал-мәтелдің тақырыбы және олардың бір-бірімен байланысы слайд арқылы көрсетіледі. Көрсетіп және айтайық 1- тапсырма
3.Оқылым. 2-тапсырма
Сергіту сәті Айтылым Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Сен білесің бе? -Не себепті Нұр-Сұлтанның ауасы Алматыға қарағанда тазарақ? -Сенің ойыңша Алматы қаласының күн райы неге жылы? Ойланайық 4-тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Жаңа сөз үйренейік Аймақ-регион Қолайлы-благоприятный Таулы-горный Жазық-равнина Тазарақ-чище Жұқа-тонкий жаңбыр жауады-дождь идет тез кебеді-быстро сохнет Айтылым Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығыушылығын ояту мақсатында тақырыпқа қатысты дайындаған слайдтарын көрсетеді, сұрақтар қояды. -Балалар, сендер тақырып жайлы не айта аласыңдар? Айтайық Суреттерге қара. Сұрақтарға жауап бер. Алматы қаласы
Алматы қаласы туралы мәтінді оқы. Толықтыр. Көршіңмен салыстырып тексер.
Сергіту сәтін орындайды. Сағаттың тіліндей, иіліп оңға бір Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір Сағатқа қарап ақ Жаттығу оңай- ақ Айтылым «Көзбен оқып жауап бер» әдісі. Бір оқушы сұрақты көзбен оқып, монолог айтады. Алматы қаласы қай аймақта орналасқан? · Нұр-Сұлтан қай аймақта орналасқан? · Алматы мен Нұр-Сұлтанның күн райында қандай айырмашылықтар бар? Айтылым Венн диаграммасы арқылы салыстыр |
«Табыс баспалдағы» Бейнебаян Дескриптор: -сабақ тақырыбын болжайды; -сөз тіркесін құрайды 2 балл Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді 3 балл Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескриптор: -сұрақтарға дұрыс жауап береді 2 балл
Дескриптор: -диаграмманы толтырып,салыстырады 3 балл |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 77-бет,3-тапсырма.Сурет салу |
|
||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ
ҚМЖ
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Күні : 23.01.25 |
Педагогтің аты-жөні: Танирбергенова Г.К |
|||||
|
Сынып: 4 А |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 9. Алматы мен Нұр-Сұлтан |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.5.1 тыңдаған оқиға/әңгіме бөліктерінің жалғасын болжау 4. 2.3.1 белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
-анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасау және нақтылау мақсатында сұрақтар құрайды. -белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Ойтүрткі Оқушыларға қиылған қағаздар беріледі. Сол сөздерді мағынасына қарай біріктіру арқылы топтарға бірігеді. (Оқушылардың ойлау белсенділігі ескеріледі.) Әрбір мақал-мәтелдің тақырыбы және олардың бір-бірімен байланысы слайд арқылы көрсетіледі. Көрсетіп және айтайық 1- тапсырма
3.Оқылым. 2-тапсырма
Сергіту сәті Айтылым Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Сен білесің бе? -Не себепті Нұр-Сұлтанның ауасы Алматыға қарағанда тазарақ? -Сенің ойыңша Алматы қаласының күн райы неге жылы? Ойланайық 4-тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Жаңа сөз үйренейік Аймақ-регион Қолайлы-благоприятный Таулы-горный Жазық-равнина Тазарақ-чище Жұқа-тонкий жаңбыр жауады-дождь идет тез кебеді-быстро сохнет Айтылым Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығыушылығын ояту мақсатында тақырыпқа қатысты дайындаған слайдтарын көрсетеді, сұрақтар қояды. -Балалар, сендер тақырып жайлы не айта аласыңдар? Айтайық Суреттерге қара. Сұрақтарға жауап бер. Алматы қаласы
Алматы қаласы туралы мәтінді оқы. Толықтыр. Көршіңмен салыстырып тексер.
Сергіту сәтін орындайды. Сағаттың тіліндей, иіліп оңға бір Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір Сағатқа қарап ақ Жаттығу оңай- ақ Айтылым «Көзбен оқып жауап бер» әдісі. Бір оқушы сұрақты көзбен оқып, монолог айтады. Алматы қаласы қай аймақта орналасқан? · Нұр-Сұлтан қай аймақта орналасқан? · Алматы мен Нұр-Сұлтанның күн райында қандай айырмашылықтар бар? Айтылым Венн диаграммасы арқылы салыстыр |
«Табыс баспалдағы» Бейнебаян Дескриптор: -сабақ тақырыбын болжайды; -сөз тіркесін құрайды 2 балл Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді 3 балл Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескриптор: -сұрақтарға дұрыс жауап береді 2 балл
Дескриптор: -диаграмманы толтырып,салыстырады 3 балл |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 77-бет,3-тапсырма.Сурет салу |
|
||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз
















