|
САБАҚ: қазақ тілі |
Мектеп: ЖНМ |
||||
|
Күні: 11.12.2019 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Аманғалиев Б.М. |
||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Бөлім атауы |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№ 4 сабақ. Жануарлар әлемі. Күштілер мен әлсіздер дос болуы мүмкін бе? |
||||
|
Сабақтың түрі |
Бекіту |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Т/А4 Негізгі ойды анықтау Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды; ӘТН 2 Орфоэпиялық норма Сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес айта біледі. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:1) тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды түсінеді; 2) сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ықпал заңдылықтарын біледі; Көптеген оқушылар: 1) жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды; 2) сөйлеуде сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сүйенеді; Кейбір оқушылар: 1) мәтіннің негізгі ойын өз бетінше анықтайды; 2) сөз ішіндегі және сөз аралығындағы үндестік заңдылықтарға сәйкес айта біледі. |
||||
|
Бағалау критеийлері |
Тыңдалым, айтылым мақсаты бойынша: тыңдалым мәтініндегі негізгі ойды анықтай алады; Әдеби тілдік норма бойынша: үндестік заңдылықтарын сақтайды. |
||||
|
Тілдік міндеттер |
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша..., мен бұл пікірмен келісемін / келіспеймін |
||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Жануарлар, өсімдіктер әлемі |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, биология |
||||
|
АКТ-мен байланыс |
интерактивтік тақта |
||||
|
Құндылықтармен байланыс |
достық, өзара көмек |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөз дер |
|||
|
Сабақтың басы
|
Қызығушылықты ояту Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Бейнематериал тамашалау. Сұхбат: - Ал сіздер жануарлардың қандай да бір ерекшелігін білесіздер ме? Сабақтың тақырыбын болжау. Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
https://www.youtube.com/watch?v=tMF6iiPp5J0 |
|||
|
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
Мағынаны тану 1.Тыңдалымалды тапсырма: Мұғалім оқушыларға тышқан, арыстан, достық, сөздеріне сәйкес келетін суреттер беріп, жетекші сұрақтар арқылы оларды өзара байланыстырып, тыңдалымға дайындық жүргізу, болжам жасату жұмысын ұйымдастырады. Мысалы: -Ал сіздер жануарлардыңарасында достық болатынына сенесіз бе? Қандай да бір мысалдар келтіре аласыз ба? 3. Тыңдалымнан кейінгі тапсырма: Тыңдалған мәтін аясында «Күштілер мен әлсіздер дос болуы мүмкін бе?» деген тақырыпта өздерінің ойларымен пікіралмасу жүргізіледі. Пікір алмасу барысында бірнеше сөйлемді бөліп алып, сөз бен қосымша аралығындағы үндестік заңдылығына талдау жасалады. Мысалы: Табиғатта күштілер мен әлсіздердің достығы жиі кездеседі. «Төрт сөйлем» тәсілі 1. Пікір. Тыңдаған мәтін бойынша өзіндік пікірлеріңізді бір сөйлеммен білдіріңіздер. 2. Дәлел. Өз пікірлеріңізді бір сөйлеммен дәлелдеңіздер. 3. Мысал. Пікірлеріңізді өмірмен байланыстырып, мысал келтіріңіздер. 4. Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды шығарыңыздар. Бағалау критерийлері: Сөйлеу барысында үндестік заңдылықтарын сақтайды; Ойын жүйелі, дәлелді жеткізіп, қорытынды жасайды.
|
https://www.youtube.com/watch?v=YaTPyh51toQ
|
|||
|
|
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ
ҚМЖ
|
САБАҚ: қазақ тілі |
Мектеп: ЖНМ |
||||
|
Күні: 11.12.2019 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Аманғалиев Б.М. |
||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Бөлім атауы |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№ 4 сабақ. Жануарлар әлемі. Күштілер мен әлсіздер дос болуы мүмкін бе? |
||||
|
Сабақтың түрі |
Бекіту |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Т/А4 Негізгі ойды анықтау Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды; ӘТН 2 Орфоэпиялық норма Сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес айта біледі. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:1) тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды түсінеді; 2) сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ықпал заңдылықтарын біледі; Көптеген оқушылар: 1) жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды; 2) сөйлеуде сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сүйенеді; Кейбір оқушылар: 1) мәтіннің негізгі ойын өз бетінше анықтайды; 2) сөз ішіндегі және сөз аралығындағы үндестік заңдылықтарға сәйкес айта біледі. |
||||
|
Бағалау критеийлері |
Тыңдалым, айтылым мақсаты бойынша: тыңдалым мәтініндегі негізгі ойды анықтай алады; Әдеби тілдік норма бойынша: үндестік заңдылықтарын сақтайды. |
||||
|
Тілдік міндеттер |
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша..., мен бұл пікірмен келісемін / келіспеймін |
||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Жануарлар, өсімдіктер әлемі |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, биология |
||||
|
АКТ-мен байланыс |
интерактивтік тақта |
||||
|
Құндылықтармен байланыс |
достық, өзара көмек |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөз дер |
|||
|
Сабақтың басы
|
Қызығушылықты ояту Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Бейнематериал тамашалау. Сұхбат: - Ал сіздер жануарлардың қандай да бір ерекшелігін білесіздер ме? Сабақтың тақырыбын болжау. Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
https://www.youtube.com/watch?v=tMF6iiPp5J0 |
|||
|
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
Мағынаны тану 1.Тыңдалымалды тапсырма: Мұғалім оқушыларға тышқан, арыстан, достық, сөздеріне сәйкес келетін суреттер беріп, жетекші сұрақтар арқылы оларды өзара байланыстырып, тыңдалымға дайындық жүргізу, болжам жасату жұмысын ұйымдастырады. Мысалы: -Ал сіздер жануарлардыңарасында достық болатынына сенесіз бе? Қандай да бір мысалдар келтіре аласыз ба? 3. Тыңдалымнан кейінгі тапсырма: Тыңдалған мәтін аясында «Күштілер мен әлсіздер дос болуы мүмкін бе?» деген тақырыпта өздерінің ойларымен пікіралмасу жүргізіледі. Пікір алмасу барысында бірнеше сөйлемді бөліп алып, сөз бен қосымша аралығындағы үндестік заңдылығына талдау жасалады. Мысалы: Табиғатта күштілер мен әлсіздердің достығы жиі кездеседі. «Төрт сөйлем» тәсілі 1. Пікір. Тыңдаған мәтін бойынша өзіндік пікірлеріңізді бір сөйлеммен білдіріңіздер. 2. Дәлел. Өз пікірлеріңізді бір сөйлеммен дәлелдеңіздер. 3. Мысал. Пікірлеріңізді өмірмен байланыстырып, мысал келтіріңіздер. 4. Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды шығарыңыздар. Бағалау критерийлері: Сөйлеу барысында үндестік заңдылықтарын сақтайды; Ойын жүйелі, дәлелді жеткізіп, қорытынды жасайды.
|
https://www.youtube.com/watch?v=YaTPyh51toQ
|
|||
|
|
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз














