ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
Барлық сабақ қамтылған .
Материал тегін
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

САБАҚ:

4-сабақ

Күні: 19.12.2019 ж




Сынып: 9

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім тақырыбы

Шоқан Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі». (4-сағат)

Сабақтың түрі

Жаңа сабақ

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

9.2.1.1 эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдау

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар
Шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды.
Көптеген оқушылар

Шығарманың сюжетін біледі.

Кейбір оқушылар
Үзіндінің фабуласын біледі


Бағалау критерийлері

Үзіндіні оқып, әңгіменің ой ағысына шолу жасайды.
Зерттеу еңбек (үзінді) сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды

Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология: күнделік, оқиғаның басталуы, байланыс, оқиғаның дамуы (шиеленіс), шарықтау шегі, шешім.

Пәнаралық байланыс:

тарих

Ұлттық құндылықтар

Өзіңе және қоршаған ортаға деген сыйластық: әлеуметтік бейімделу және өз мәдениеті мен тіліне деген құрмет сезімін білдіреді.

Мектеп құндылықтары

Өзіңе және қоршаған ортаға деген сыйластық; оқушылардың өз бетімен білім алуына қажетті дағдыларды қалыптастыру, Отансүйгіштікке тәрбиелеу

Осыған дейін меңгерілген білім

Шоқан Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі». (3-сағат)





Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөз
дер

Сабақтың басы











Ұйымдастыру.

Оқушыларға

  • бөлімнің атауы

  • сабақтың тақырыбы

  • оқу мақсаты таныстырылады.

ЖЖ
Тақтаға «Ыстықкөл күнделігі» зерттеу еңбегіне қатысты деректер жазылған парақшалар (сандар, жер-су атаулары, салт-дәстүрлер) ілінеді.

Боранбай ауылы, Жырғалаң, шатыр, Қылыш, үкілі тақия, қаза, қызыл ту, қара ту, ақ ту, хан тұқымы, жын шығару.



Сабақтың ортасы
































Оқушыларды бес топқа бөлу

Оқиғаның басталуы

Байланыс

Оқиғаның дамуы (Шиеленіс)

Шарықтау шегі

Шешімі


Тапсырма

1-қадам. Шағын өз талдауыңыздың нәтижесімен бөлісіңіз.

2-қадам. мүшелерінің пікірін тыңдаңыз.

3-қадам. ақылдаса отырып, ортақ шешімге келіңіз.



Интербелсенді тақтадан ұяшықтар көрінеді. Сұрақтар Блум таксономиясына негізделеді. Оқушылар тобы қызығушылығына қарай сұрақтарды таңдайды. Жауап береді.

Білу.

Түсіну.

Қолдану.

Талдау.

Жинақтау.

Бағалау.





https://abai.kz/post/5471









Сабақтың соңы Рефлексия








Сабақтың соңында оқушылар:

Үйренгендері туралы ойланады

1. Қызық?

2. Қажет?

3. Қиын?






Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі