Қысқа мерзімді жоспар үлгісі
|
|
|
|
|
|
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді көбейту |
|||||
|
Сілтеме |
Оқулық 5 сынып, электронды оқулық, www.youtube.com |
|||||
|
Мақсаты: |
Ондық бөлшектерді көбейтуді меңгере отырып, ондық бөлшектерді көбейту мен қосудың айырмашылығын білу. Есеп шығаруда ондық бөлшектердің ережелерін тиімді пайдалануға дағдыландыру. |
|||||
|
Оқыту нәтижелері |
Ондық бөлшектерді көбейту мен қосудың айырмашылығын біледі. Есеп шығаруда ондық бөлшектерді көбейтудің ережелерін тиімді пайдалануды дағдыландыру. |
|||||
|
Түйінді идеялар: |
Ондық бөлшектерді көбейтуді үйрену |
|||||
|
Іс әрекет түрлері |
Өз бетімен жұмыс |
Диалогтік әңгімелесу |
Топпен жұмыс |
Бірін бірі бағалау және өзін өзі бағалау, формативті бағалау |
||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Алғашқы рефлексия кезеңі Шаттық шеңбері арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру. «Өзіңізге тілегенді басқаларға тілеңіз!» Топ басшысын сайлау. Ол үшін есеп тарату. «Кім жылдам» Топ басшыларына бағалау критерийлерін беру. |
Санмен байланысты 4 топқа бөлу.
Мұғалім берген тапсырманы орындау. |
||||
|
Білу |
Сұрақ жауап
Үй тапсырмасын тексеру. Алдымен бір – бірінікін тексерту. Кейін интербелсенді тақтадағы жауабымен сәйкестендіру.
«Ондық бөлшектерді көбейту» видеоролик ұсынылады. Ережелерді оқушыларға таныстыру. |
Оқушылар сұраққа жауап береді. 1.Ондық бөлшектер дегеніміз жазылуында сандармен үтірлер кездесетін бөлшектерді айтамыз. 2.Ондық бөлшектерді қосу, азайту амалдарымен таныстық. 3.Ондық бөлшектерді қосу үшін бүтін бөлікке бүтін бөлікті, бөлшек бөлікке бөлшек бөліктерін қосамыз. Ондық бөлшектерді азайту үшін бүтін бөлікке бүтін бөлікті, бөлшек бөлікке бөлшек бөліктерін азайтамыз.
Оқушылар топппен видеороликті талқылай отырып тақырыпты өздері ашады |
||||
|
Түсіну |
Слайдпен жұмыс. Есеп шығару. Топ басшысына тексерту. |
Ізденеді. Топтық жұмыс Смайликтермен бағалау |
||||
|
Қолдану
Сергіту сәті
|
Әр топқа кітаптан есептер беру. №1069 есеп (жұп) №1070 есеп (жұп) №1071 есеп (жұп) №1072 есеп (жұп) Үлестірме материалдар беру
Логикалық есептер беріледі. |
Топтық жұмыс
Таратпадағы тапсырмаларды өз бетінше орындау
Логикалық, топпен ойланып есептерді ізденіп, шешімін табады. |
||||
|
Талдау |
Доп лақтыру арқылы оқушылардың тақырыпты қалай меңгергенін тексеру:
|
Оқушылар допты бір біріне лақтыру арқылы, сұрақтарға жауап береді. |
||||
|
Бағалау |
Өзін өзі бағалау, топтық бағалау, критерийлар арқылы бағалау |
Бірін бірі бағалау |
||||
|
Жинақтау:
Рефлексия Стикерлер беріледі. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін бөліседі. |
320 беттегі №1069 , 1070, 1071, 1072 тақ. Ондық бөлшектерді көбейтудің тиімді тәсілдерін туралы мәлімет жинау
Стикерлерге өз ойларын жазады. |
Үй тапсырмасын жазып алады.
Стикерлерге өз ойларын жазады. |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қмж
қмж
Қысқа мерзімді жоспар үлгісі
|
|
|
|
|
|
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді көбейту |
|||||
|
Сілтеме |
Оқулық 5 сынып, электронды оқулық, www.youtube.com |
|||||
|
Мақсаты: |
Ондық бөлшектерді көбейтуді меңгере отырып, ондық бөлшектерді көбейту мен қосудың айырмашылығын білу. Есеп шығаруда ондық бөлшектердің ережелерін тиімді пайдалануға дағдыландыру. |
|||||
|
Оқыту нәтижелері |
Ондық бөлшектерді көбейту мен қосудың айырмашылығын біледі. Есеп шығаруда ондық бөлшектерді көбейтудің ережелерін тиімді пайдалануды дағдыландыру. |
|||||
|
Түйінді идеялар: |
Ондық бөлшектерді көбейтуді үйрену |
|||||
|
Іс әрекет түрлері |
Өз бетімен жұмыс |
Диалогтік әңгімелесу |
Топпен жұмыс |
Бірін бірі бағалау және өзін өзі бағалау, формативті бағалау |
||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Алғашқы рефлексия кезеңі Шаттық шеңбері арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру. «Өзіңізге тілегенді басқаларға тілеңіз!» Топ басшысын сайлау. Ол үшін есеп тарату. «Кім жылдам» Топ басшыларына бағалау критерийлерін беру. |
Санмен байланысты 4 топқа бөлу.
Мұғалім берген тапсырманы орындау. |
||||
|
Білу |
Сұрақ жауап
Үй тапсырмасын тексеру. Алдымен бір – бірінікін тексерту. Кейін интербелсенді тақтадағы жауабымен сәйкестендіру.
«Ондық бөлшектерді көбейту» видеоролик ұсынылады. Ережелерді оқушыларға таныстыру. |
Оқушылар сұраққа жауап береді. 1.Ондық бөлшектер дегеніміз жазылуында сандармен үтірлер кездесетін бөлшектерді айтамыз. 2.Ондық бөлшектерді қосу, азайту амалдарымен таныстық. 3.Ондық бөлшектерді қосу үшін бүтін бөлікке бүтін бөлікті, бөлшек бөлікке бөлшек бөліктерін қосамыз. Ондық бөлшектерді азайту үшін бүтін бөлікке бүтін бөлікті, бөлшек бөлікке бөлшек бөліктерін азайтамыз.
Оқушылар топппен видеороликті талқылай отырып тақырыпты өздері ашады |
||||
|
Түсіну |
Слайдпен жұмыс. Есеп шығару. Топ басшысына тексерту. |
Ізденеді. Топтық жұмыс Смайликтермен бағалау |
||||
|
Қолдану
Сергіту сәті
|
Әр топқа кітаптан есептер беру. №1069 есеп (жұп) №1070 есеп (жұп) №1071 есеп (жұп) №1072 есеп (жұп) Үлестірме материалдар беру
Логикалық есептер беріледі. |
Топтық жұмыс
Таратпадағы тапсырмаларды өз бетінше орындау
Логикалық, топпен ойланып есептерді ізденіп, шешімін табады. |
||||
|
Талдау |
Доп лақтыру арқылы оқушылардың тақырыпты қалай меңгергенін тексеру:
|
Оқушылар допты бір біріне лақтыру арқылы, сұрақтарға жауап береді. |
||||
|
Бағалау |
Өзін өзі бағалау, топтық бағалау, критерийлар арқылы бағалау |
Бірін бірі бағалау |
||||
|
Жинақтау:
Рефлексия Стикерлер беріледі. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін бөліседі. |
320 беттегі №1069 , 1070, 1071, 1072 тақ. Ондық бөлшектерді көбейтудің тиімді тәсілдерін туралы мәлімет жинау
Стикерлерге өз ойларын жазады. |
Үй тапсырмасын жазып алады.
Стикерлерге өз ойларын жазады. |
||||
шағым қалдыра аласыз













