|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D-жобалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 11 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D панорма жасау . Практикум Виртуалды тур мен сфералық панораманы freeDEX pano GUI программасында құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.4.1.3 бірінші тұлға көрінісі бар 3D-панорама жасау(виртуалды тур) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бірінші тұлға көрінісі бар 3D-панораманы жасайды |
|||
|
ӘДІЛДІК ПЕН ЖАУАПКЕРШІЛІК ҚҰНДЫЛЫҒЫ |
- адамның қадір-қасиеті мен жеке бас бостандығын құрметтеу; -өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; -құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал «Мотивация» Қатысушылар 2 шеңберге бөлінеді. Ішкі шеңбердегілер қарсы тұрғандарға жеке қасиеттері, дағды, тұлғалары, мінез-құлқы, өздерін ұстауы т.с.с. комплимент айтады. Тыңдаған қатысушы: «Рақмет, мен де солай ойлаймын. Сонымен қоса мен кестені жақсы тіге аламын» деген секілді өз бейімділігі мен ерекшелігін қосып отыру керек. Бұл оқушылардың өздеріне деген сенімдерін арттырып, жаңа жұмысты құлшына атқаруға кірісуге мотивация болады 3. Топқа бөлу: Асық түстері арқылы топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын пысықтау 4.«Шахмат» әдісі Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы оқушылар бос ақ ұяшықтарға үй жұмысына кезекпен жазады, кейін ой бөліседі. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3. асық түстеріне қарай 3 топқа бөлінеді 4. Үй тасырмасын қайталайды |
Дескриптор: Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» Түрлі гүлдер Түрлі түсті асықтар Шахмат тақтасының суреті |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақ түсіндіру
3 D панораманы FREEDEX PANOGUI программасында жасау үшін программасында құру PANO.3dex.ru ресми сайтынан программа жүктеп алынады Панораманы сақтағаннан кейін қарапайым жеке паноррама үшін FREEDEX PANOGUI программасын қолдануға болады. Программаны қолмен немесе арнайы графикалық интерфейсі бар FREEDEX PANOGUI2 программасының көмегімен баптауға болады. Турларды құруда қолмен баптаған дұрыс 1-тапсырма . Топтық жұмыс «Постер» әдісі бойынша тапсырма беріледі А-4 параққа, шағын постерге кезекпен идеялар талқыланып, жазылады. -Image Composite Editor программасы туралы түсінік беріңдер? 2- тапсырма. Жұптық жұмыс. «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі бойынша тапсырма беріледі.Берілген тапсырма бойынша программаны жұпатарымен бірге салыстырады. Дәптерге жазады Өткен сабақ бойынша Autostitch программасымен Hugin программасын салыстыр EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Фотопанорамаларды тегін жасауға мүмкіндік беретін 6 құралды ата? 3-тапсырма. Компьютермен жұмыс. Жеке жұмыс «Ой қозғау» әдісі арқылы компьютерде есеп шығарады Image Composite Editor программасын компьютерге жүктеп алып, қарапайым суреттерден панорама орындаңдар Сергіту сәті: Әр қатысушы өзінің өмірдегі ұранын қағазға жазып, қағаздар араластырылады. Содан соң біртіндеп оқылады. Басқалар оқылған ұранның кімнің өмірлік ұстанымы екенін табу керек. Оқушылардың бір-бірін қаншалықты білетінін анықтау үшін, бірін-бірі жақынырақ тану үшін жүргізуге болады Сабақты бекіту . «Wordwall» 4-тапсырма платформасында тақырып бойынша сұраққа жауап береді |
Мұғалімді тыңдайды 1.тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды 3- тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4- тапсырманы орындайды |
Дескриптор: - Image Composite Editor программасы туралы түсінік береді 2 балл Дескриптор: - Autostitch программасымен Hugin программасын салыстырады 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: - Image Composite Editor программасын компьютерге жүктейді -қарапайым суреттерден панорама жасайды 2 балл Дескриптор: Онлайн платформа арқылы сұраққа жауап береді 2 балл |
Видеокөрсетілім Image Composite Editor программасының сілтемесі https://youtube.com/watch?v=N9TWztuaO4o&feature=shared Видеокөрсетілім 3 D панораманы FREEDEX PANOGUI https://youtu.be/HgQyps6R0KM?si=tCtyf4GLjJ8bC4om А-4 парақша, стике, маркер Оқулық, жұмыс дәптер Таратпа қағаз Компьютер, оқулық https://wordwall.net/resource/65443203 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Кері байланыс:
Оқушылар 10 балдық жүйемен бағаланады |
Өзін-өзі бағалау. |
Жалпы балл-10 |
Слайд |
|
Үй тапсырмасы |
&25-26 оқу. 77-80 беттер |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ.3D панорома жасау. Практикум. 11- сынып
ҚМЖ.3D панорома жасау. Практикум. 11- сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D-жобалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 11 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D панорма жасау . Практикум Виртуалды тур мен сфералық панораманы freeDEX pano GUI программасында құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.4.1.3 бірінші тұлға көрінісі бар 3D-панорама жасау(виртуалды тур) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бірінші тұлға көрінісі бар 3D-панораманы жасайды |
|||
|
ӘДІЛДІК ПЕН ЖАУАПКЕРШІЛІК ҚҰНДЫЛЫҒЫ |
- адамның қадір-қасиеті мен жеке бас бостандығын құрметтеу; -өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; -құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал «Мотивация» Қатысушылар 2 шеңберге бөлінеді. Ішкі шеңбердегілер қарсы тұрғандарға жеке қасиеттері, дағды, тұлғалары, мінез-құлқы, өздерін ұстауы т.с.с. комплимент айтады. Тыңдаған қатысушы: «Рақмет, мен де солай ойлаймын. Сонымен қоса мен кестені жақсы тіге аламын» деген секілді өз бейімділігі мен ерекшелігін қосып отыру керек. Бұл оқушылардың өздеріне деген сенімдерін арттырып, жаңа жұмысты құлшына атқаруға кірісуге мотивация болады 3. Топқа бөлу: Асық түстері арқылы топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын пысықтау 4.«Шахмат» әдісі Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы оқушылар бос ақ ұяшықтарға үй жұмысына кезекпен жазады, кейін ой бөліседі. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3. асық түстеріне қарай 3 топқа бөлінеді 4. Үй тасырмасын қайталайды |
Дескриптор: Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» Түрлі гүлдер Түрлі түсті асықтар Шахмат тақтасының суреті |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақ түсіндіру
3 D панораманы FREEDEX PANOGUI программасында жасау үшін программасында құру PANO.3dex.ru ресми сайтынан программа жүктеп алынады Панораманы сақтағаннан кейін қарапайым жеке паноррама үшін FREEDEX PANOGUI программасын қолдануға болады. Программаны қолмен немесе арнайы графикалық интерфейсі бар FREEDEX PANOGUI2 программасының көмегімен баптауға болады. Турларды құруда қолмен баптаған дұрыс 1-тапсырма . Топтық жұмыс «Постер» әдісі бойынша тапсырма беріледі А-4 параққа, шағын постерге кезекпен идеялар талқыланып, жазылады. -Image Composite Editor программасы туралы түсінік беріңдер? 2- тапсырма. Жұптық жұмыс. «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі бойынша тапсырма беріледі.Берілген тапсырма бойынша программаны жұпатарымен бірге салыстырады. Дәптерге жазады Өткен сабақ бойынша Autostitch программасымен Hugin программасын салыстыр EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Фотопанорамаларды тегін жасауға мүмкіндік беретін 6 құралды ата? 3-тапсырма. Компьютермен жұмыс. Жеке жұмыс «Ой қозғау» әдісі арқылы компьютерде есеп шығарады Image Composite Editor программасын компьютерге жүктеп алып, қарапайым суреттерден панорама орындаңдар Сергіту сәті: Әр қатысушы өзінің өмірдегі ұранын қағазға жазып, қағаздар араластырылады. Содан соң біртіндеп оқылады. Басқалар оқылған ұранның кімнің өмірлік ұстанымы екенін табу керек. Оқушылардың бір-бірін қаншалықты білетінін анықтау үшін, бірін-бірі жақынырақ тану үшін жүргізуге болады Сабақты бекіту . «Wordwall» 4-тапсырма платформасында тақырып бойынша сұраққа жауап береді |
Мұғалімді тыңдайды 1.тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды 3- тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4- тапсырманы орындайды |
Дескриптор: - Image Composite Editor программасы туралы түсінік береді 2 балл Дескриптор: - Autostitch программасымен Hugin программасын салыстырады 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: - Image Composite Editor программасын компьютерге жүктейді -қарапайым суреттерден панорама жасайды 2 балл Дескриптор: Онлайн платформа арқылы сұраққа жауап береді 2 балл |
Видеокөрсетілім Image Composite Editor программасының сілтемесі https://youtube.com/watch?v=N9TWztuaO4o&feature=shared Видеокөрсетілім 3 D панораманы FREEDEX PANOGUI https://youtu.be/HgQyps6R0KM?si=tCtyf4GLjJ8bC4om А-4 парақша, стике, маркер Оқулық, жұмыс дәптер Таратпа қағаз Компьютер, оқулық https://wordwall.net/resource/65443203 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Кері байланыс:
Оқушылар 10 балдық жүйемен бағаланады |
Өзін-өзі бағалау. |
Жалпы балл-10 |
Слайд |
|
Үй тапсырмасы |
&25-26 оқу. 77-80 беттер |
|
|
шағым қалдыра аласыз

























