|
Сабақ 1: Өзіңді таны |
Мектеп: ОҚО.Төлеби ауданы Қ.Байболов жом |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Адильбаев М |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысқандардың саны: |
|
|
Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары |
1.1.1.1 тыңдалған музыкалық шығарманың көңіл- күйін, ырғақ, екпінін, динамикасын анықтау 1.1.2.1 әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау 1.1.2.2 қарапайым ырғақтық суреттемелерді шулы музыкалық және қазақ халық аспаптарында ойнау 1.1.3.1 жоғарғы, орта, төменгі регистр, темп, динамика (f, p), қысқа, ұзақ дыбыстар, соль және ми ноталарының биіктігін естіп анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаттары
Бағалау критерилері |
Оқушылар:
Қол қимылы арқылы соль және ми дыбыстарын орындау Дыбыстарды қол қимылдары арқылы орындау Дж.Кервен туралы мағлұмат алу |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Классикалық музыканы тыңдауға деген ынтасын ояту, табиғатқа деген құрмет сезімін тәрбиелеу,өзге халық музыкасына және салт дәстүріне деген қызығушылықты арттыру |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет – өлең тыңдап, талқылау |
|
|
Бұрыннан меңгерілген білімдер |
Сабақта оқушылар тыңдап, музыканың көңіл күйін анықтады, қолын шапалақтап әндерді үйренеді, қол белгілерімен көрсетіп ән орындайды |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақ сатылары |
Сабақтағы жоспарланған әрекет |
Ресурстар |
|
|
Оқушыларға музыкалық шығармасының слайдын , сурет түрлерін көрсету. - Айтылар сөз қол қимыл арқылы нотаға сәйкес келе ме? «Сәлемдесу» әнін қол дыбыстары орындауды көрсету
|
Слайдтар |
|
|
1-тапсырма. Талқылау. Әр елдің сәлемдесу үрдісі көрсетілген суреттерді көрсету. «Сәлемдесу» әнін қол дыбыстары орындауды орындау Музыка сабағын сәлемдесуден баста
|
Слайдтар |
|
Сабақтың ортасы |
2-тапсырма. Тыңдау |
|
|
|
3-тапсырма. Аспапта ойнау Оқушыларға «Жұмбақ саусақ» музыкалық шығармасына ырғақтық сүйемелдеу жасауды ұсыныңыз. Презентация. Әр топ өз жұмысын көрсетеді . |
Слайдтар Видео |
|
|
4-тапсырма. Орындау Бас бармағым бастап берді, Балалы үйрек қостап берді. Ортақ терек болып тірек, Саусақтарым ән сап берді. Шылдыр шүмек шылдырлады, Кішкене бөбек былдырлады /Халық ауыз әдебетінен/ Жұмбақ саусақ 1 дегенім-бұзау 2 дегенім –ешкі 3 дегенім-үстел 4 дегенім-төсек 5 дегенім-бесік 6 дегенім-асық 7 дегенім-жылқы 8 дегенім-сиыр 9 дегенім-түйе 10 дегенім-оймақ Бұның бәрі- жұмбақ |
Халық әні |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия: Қай тапсырма қиын болды? Санамақтың басқаша айтылу түрлерін білесіңдер Қай тапсырма жеңіл болды? Нені үйрендім? Нені білдім? |
Сабақтың соңы |
|
Сабақ 2: Менің есімім |
Мектеп: ОҚО.Төлеби ауданы Қ.Байболов жом |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Адильбаев М |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысқандардың саны: |
|
|
Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары |
1.1.1.1 Тыңдалған музыкалық шығарманың көңіл- күйін, ырғақ, екпінін, динамикасын анықтау 1.1.2.2 Дыбыстардың биіктігін қол қимылдары арқылы көрсету. Қолды шапалақтау арқылы әнді буынға бөліп орындау.Саусақ аттарын білу,ажырату 1.1.2.1 әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау |
|
|
Сабақтың мақсаттары
Бағалау критерилері |
Оқушылар:
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Классикалық музыканы тыңдауға деген ынтасын ояту, табиғатқа деген құрмет сезімін тәрбиелеу,өзге халық музыкасына және салт дәстүріне деген қызығушылықты арттыру |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет – өлең тыңдап, талқылау |
|
|
Бұрыннан меңгерілген білімдер
|
Сабақта оқушылар тыңдап, музыканың көңіл күйін анықтады, қолын шапалақтап әндерді үйренеді, қол белгілерімен көрсетіп ән орындайды |
|
|
Сабақ барысы |
|
|
|
Сабақ сатылары |
Сабақтағы жоспарланған әрекет |
Ресурстар |
|
|
Оқушыларға музыкалық шығармасының слайдын , сурет түрлерін көрсету. - Айтылар сөз қол қимыл арқылы нотаға сәйкес келе ме? |
Слайдтар Видео |
|
|
|
|
|
|
1-тапсырма. Талқылау. Муз жазған С.Мұхамеджанов Сөзі М.Әзімбаев Жалғыз саусақ тіпті де Ұстай алмас жіпті де де, Екі саусақ бірікті, Ине қолға ілікті. Үш саусағым орамды, Жүгіртеді қаламды. Өнерлі екен он саусақ, Қала салсақ жол салсақ.
|
Қыс пейзажы бейнеленген слайд таныстырылым |
|
Сабақтың ортасы |
2-тапсырма. Тыңдау |
|
|
|
3-тапсырма. Аспапта ойнау Оқушыларға «Жұмбақ саусақ» музыкалық шығармасына ырғақтық сүйемелдеу жасауды ұсыныңыз. Презентация. Әр топ өз жұмысын көрсетеді. |
|
|
|
4-тапсырма. Орындау Бас бармағым бастап берді, Балалы үйрек қостап берді. Ортақ терек болып тірек, Саусақтарым ән сап берді. Шылдыр шүмек шылдырлады, Кішкене бөбек былдырлады /Халық ауыз әдебетінен/ Жұмбақ саусақ 1 дегенім-бұзау 2 дегенім –ешкі 3 дегенім-үстел 4 дегенім-төсек 5 дегенім-бесік 6 дегенім-асық 7 дегенім-жылқы 8 дегенім-сиыр 9 дегенім-түйе 10 дегенім-оймақ Бұның бәрі- жұмбақ |
Халық әні |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия: Қай тапсырма қиын болды? Санамақтың басқаша айтылу түрлерін білесіңдер Қай тапсырма жеңіл болды? Нені үйрендім? Нені білдім? |
Сабақтың соңы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 1-сынып жаңа
|
Сабақ 1: Өзіңді таны |
Мектеп: ОҚО.Төлеби ауданы Қ.Байболов жом |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Адильбаев М |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысқандардың саны: |
|
|
Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары |
1.1.1.1 тыңдалған музыкалық шығарманың көңіл- күйін, ырғақ, екпінін, динамикасын анықтау 1.1.2.1 әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау 1.1.2.2 қарапайым ырғақтық суреттемелерді шулы музыкалық және қазақ халық аспаптарында ойнау 1.1.3.1 жоғарғы, орта, төменгі регистр, темп, динамика (f, p), қысқа, ұзақ дыбыстар, соль және ми ноталарының биіктігін естіп анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаттары
Бағалау критерилері |
Оқушылар:
Қол қимылы арқылы соль және ми дыбыстарын орындау Дыбыстарды қол қимылдары арқылы орындау Дж.Кервен туралы мағлұмат алу |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Классикалық музыканы тыңдауға деген ынтасын ояту, табиғатқа деген құрмет сезімін тәрбиелеу,өзге халық музыкасына және салт дәстүріне деген қызығушылықты арттыру |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет – өлең тыңдап, талқылау |
|
|
Бұрыннан меңгерілген білімдер |
Сабақта оқушылар тыңдап, музыканың көңіл күйін анықтады, қолын шапалақтап әндерді үйренеді, қол белгілерімен көрсетіп ән орындайды |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақ сатылары |
Сабақтағы жоспарланған әрекет |
Ресурстар |
|
|
Оқушыларға музыкалық шығармасының слайдын , сурет түрлерін көрсету. - Айтылар сөз қол қимыл арқылы нотаға сәйкес келе ме? «Сәлемдесу» әнін қол дыбыстары орындауды көрсету
|
Слайдтар |
|
|
1-тапсырма. Талқылау. Әр елдің сәлемдесу үрдісі көрсетілген суреттерді көрсету. «Сәлемдесу» әнін қол дыбыстары орындауды орындау Музыка сабағын сәлемдесуден баста
|
Слайдтар |
|
Сабақтың ортасы |
2-тапсырма. Тыңдау |
|
|
|
3-тапсырма. Аспапта ойнау Оқушыларға «Жұмбақ саусақ» музыкалық шығармасына ырғақтық сүйемелдеу жасауды ұсыныңыз. Презентация. Әр топ өз жұмысын көрсетеді . |
Слайдтар Видео |
|
|
4-тапсырма. Орындау Бас бармағым бастап берді, Балалы үйрек қостап берді. Ортақ терек болып тірек, Саусақтарым ән сап берді. Шылдыр шүмек шылдырлады, Кішкене бөбек былдырлады /Халық ауыз әдебетінен/ Жұмбақ саусақ 1 дегенім-бұзау 2 дегенім –ешкі 3 дегенім-үстел 4 дегенім-төсек 5 дегенім-бесік 6 дегенім-асық 7 дегенім-жылқы 8 дегенім-сиыр 9 дегенім-түйе 10 дегенім-оймақ Бұның бәрі- жұмбақ |
Халық әні |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия: Қай тапсырма қиын болды? Санамақтың басқаша айтылу түрлерін білесіңдер Қай тапсырма жеңіл болды? Нені үйрендім? Нені білдім? |
Сабақтың соңы |
|
Сабақ 2: Менің есімім |
Мектеп: ОҚО.Төлеби ауданы Қ.Байболов жом |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Адильбаев М |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысқандардың саны: |
|
|
Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары |
1.1.1.1 Тыңдалған музыкалық шығарманың көңіл- күйін, ырғақ, екпінін, динамикасын анықтау 1.1.2.2 Дыбыстардың биіктігін қол қимылдары арқылы көрсету. Қолды шапалақтау арқылы әнді буынға бөліп орындау.Саусақ аттарын білу,ажырату 1.1.2.1 әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау |
|
|
Сабақтың мақсаттары
Бағалау критерилері |
Оқушылар:
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Классикалық музыканы тыңдауға деген ынтасын ояту, табиғатқа деген құрмет сезімін тәрбиелеу,өзге халық музыкасына және салт дәстүріне деген қызығушылықты арттыру |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет – өлең тыңдап, талқылау |
|
|
Бұрыннан меңгерілген білімдер
|
Сабақта оқушылар тыңдап, музыканың көңіл күйін анықтады, қолын шапалақтап әндерді үйренеді, қол белгілерімен көрсетіп ән орындайды |
|
|
Сабақ барысы |
|
|
|
Сабақ сатылары |
Сабақтағы жоспарланған әрекет |
Ресурстар |
|
|
Оқушыларға музыкалық шығармасының слайдын , сурет түрлерін көрсету. - Айтылар сөз қол қимыл арқылы нотаға сәйкес келе ме? |
Слайдтар Видео |
|
|
|
|
|
|
1-тапсырма. Талқылау. Муз жазған С.Мұхамеджанов Сөзі М.Әзімбаев Жалғыз саусақ тіпті де Ұстай алмас жіпті де де, Екі саусақ бірікті, Ине қолға ілікті. Үш саусағым орамды, Жүгіртеді қаламды. Өнерлі екен он саусақ, Қала салсақ жол салсақ.
|
Қыс пейзажы бейнеленген слайд таныстырылым |
|
Сабақтың ортасы |
2-тапсырма. Тыңдау |
|
|
|
3-тапсырма. Аспапта ойнау Оқушыларға «Жұмбақ саусақ» музыкалық шығармасына ырғақтық сүйемелдеу жасауды ұсыныңыз. Презентация. Әр топ өз жұмысын көрсетеді. |
|
|
|
4-тапсырма. Орындау Бас бармағым бастап берді, Балалы үйрек қостап берді. Ортақ терек болып тірек, Саусақтарым ән сап берді. Шылдыр шүмек шылдырлады, Кішкене бөбек былдырлады /Халық ауыз әдебетінен/ Жұмбақ саусақ 1 дегенім-бұзау 2 дегенім –ешкі 3 дегенім-үстел 4 дегенім-төсек 5 дегенім-бесік 6 дегенім-асық 7 дегенім-жылқы 8 дегенім-сиыр 9 дегенім-түйе 10 дегенім-оймақ Бұның бәрі- жұмбақ |
Халық әні |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия: Қай тапсырма қиын болды? Санамақтың басқаша айтылу түрлерін білесіңдер Қай тапсырма жеңіл болды? Нені үйрендім? Нені білдім? |
Сабақтың соңы |
шағым қалдыра аласыз










