Сабақ тақырыбы | 9-сабақ «Ханшатыр»-ерекше ғимарат |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына қол сілтеме) | 3.5.1.1.-мұғалімнің көмегімен заттың атын/сынын/іс-қимылын білдіретін сөздер мен көмекші сөздердің мағынасын ажырату, ауызша және жазбаша сөйлеу тілінде қолдану3.5.2.1.-жаңа сөздерді орфоэпиялық және орфографиялық сөздіктер көмегімен қатесіз дұрыс айту,жазу. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушы: заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолданады.Көптеген оқушылар : жаңа сөздерді орфоэпиялық және орфографиялық сөздіктер көмегімен қатесіз дұрыс айтады,жазады сКейбір оқушылар, каллиграфиялық дағдыларын дамытады. |
Бағалау критерийлері | «Ханшатыр» және оның қызметі жайлы айтады,диалог құрайды,сұрақтарға жауап береді |
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология:шебер |
| Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен сөз тіркестеріМен «Ханшатырға» бардым.Ойын-сауық орталығы. |
Бастапқы білім | Еліміздегі ерекше ғимараттар туралы біледі, олардың қызметін айтады.Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы(8-минут) | Психологиялық ахуал қалыптастыруЫнтымақтастық атмосферасын орнату үшін оқушылар парталас достарымен тақпақ амандасады:-Сәлем, достым! (амандасады)-Қалің қалай? (иықтарынан қағады)-Қалай демалдың? (құлақтарынан тартады)-Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды)-Қош келдің! (қолдарын жаяды)-Мен сені сағындым! (құшақтайды)Қызыгушылық оятуОқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында тақырыпқа қатысты слайдттарды көрсетеді.Слайдтарда не бейнеленгенін сипаттап берулерін сұрайды.Сөздікпен жұмыс А) Мұғалім оқулықта «Оқылым. Айтылым» айдары бойынша берілген суретке қарауларын сұрайды ,проекциялық тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады,аудармасын айтады.Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады | Тренинг жазылған парақшалар
Слайдттар |
Сабақтың ортасы (22 минут) | Мәтінмен жұмыс Оқушыларға аудиотаспадан мәтінді тыңдайды,сұрақтарға жауап береді,берілген мәтінді рөлге бөліп оқиды ( 1,2 -тапсырма)«Қызықты суреттер» тәсілі бойынша берілген суреттерді мәтін мазмұны бойынша орналастырады(3-тапсырма).Үлгіге қарап,балаларға ат қояды,оларға «Ханшатыр» туралы бір сөйлем айтқызып,жазады,сурет бойынша сөйлемді толықтрады (4,5- тапсырмалар)«Сұхбат құрайық» тәсілін пайдаланып, «Ханшатырдың» жобасын жасаған шетелдік сәулетшімен диалог құрады(6-тапсырма)Сергіту сәтіМұғалім оқушыларды сергіту үшін орындарынан тұрғызып,жаттығу жасатады:Орнымыздан тұрамыз,Қолды белге қоямыз.Бұрыламыз оңға бір,Бұрыламыз солға бір,Біз бақытты баламыз,Гүл-гүл жайнап жанамыз,Жаттығулар жасасақ,Жақсы сергіп қаламыз
| Оқулық, аудиотаспа,суреттер
А4 парағы мен түрлі түсті қарындаштар,фломастерелер
|
Сабақтың соңы(10 минут) | Мұғалім оқушыларға жазу дәптеріндегі тапсырмаларды орындатады.БағалауБүгінгі сабақтан алған әсерлерін желімқағаздарға жазып, қоржындарға жабыстырады.Білім қоржыны
Кері байланысБББ кестесі
Үйге тапсырмаҮй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 7-тапсырманы орындау беріледі. Тапсырманың шарты, қандай орындалу қажеттілігі түсіндіріледі | Оқулық
Кесте
Оқулық
|
Қосымша ақпарат |
РефлексияСабақ барысында оқу мақсатына қол жеткізілді ме? Оқу мақсатына қол жетпеудің себебі неде?Бүгін оқушылар не біліп, не үйренді?Сыныптағы психологиялық ахуал қандай болды?Жоспардан ауытқу болды ма? Себебі неде? Өзім жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Уақыт тиімді пайдаланылды ма?Мен өз жоспарыма қанадй түзетулер енгіздім?неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз, сұрақтарға жауап беріңіз (сабақ жүйелі жоспарланғандықтан, сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалады. Оқушылар мәтін мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді, сөздікпен жұмыс жасайды. Сабақ жоғары деңгейде өтеді, өйткені оқу мақсаттары дұрыс таңдалды, уақытты тиімді пайдалану барысында саралау жұмыстары да орындалады) |
Қорытынды бағалауҚандай екі нәрсе (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) табысты болды?1.2.Қандай екі нәрсе сабақты (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) жақсарта алады?1.2.Сабақ барысында өзіңіздің көңіліңіз толмаған екі әрекетті (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) атаңыз1.2.Осы сабақ барысында келесі сабағымда сынып не жекелеген оқушының сапалы білім алуы үшін нені жетілдіруге болатынын білдім |