|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: |
||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Мұхтар Мағауин “Бір атаның балалары” |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау; 5.2.5.1 берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу;
|
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, 2 нақты ақпаратты анықтайды. Берілген 3 сұраққа жауап беріп, шағын диалогке қатысады. |
||||||
|
|
|
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру және топқа бөлу. Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Оқушылар шеңбер болып отырады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстап, «Мен саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады, соңында бір-бірлерінің қолдарын ұстайды. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтайды: мейірімдісің, ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің, т.б. Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын сурет пен сұрақтар арқылы болжайды. |
Қолпаштау |
Слайд |
||||
|
Сабақтың ортасы |
“Ой қозғау” сурет бойынша сабақтың тақырыбын анықтайды “Соғыс” дегенді қалай түсінесің? Ұлы Отан соғысы туралы не білесің?
Синоним арқылы түсіндіру жетім, тастанды сөзге құлақ салу, тыңдау шалғай,алыс ересек,үлкен панасыз,қорғансыз
тыңдалымалды Суретпен жұмыс Соғыс жылдарындағы балалар мен отбасылар өмірінен алынған суретті көрсетіп,сұрақ қойылады. Суретке қарап, балалардың қандай күйде екенін сипатта. Осы балалар қандай оқиғаның кейіпкері болуы мүмкін?
екі нақты ақпаратты анықтайсыз https://learningapps.org/view25142799 Жұппен жұмыс 4.Тыңдалымнан кейінгі кезең Lerning Apps.org платформасы Берілген ақпараттардың дұрыстығын анықтап, топтастыру. Рефлексия «Аяқталмаған сөйлем» |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді синонмдерін табады, қайталайды, жазыып алады |
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін құрастырады Дескриптор: - суретке қарап қай кездегі сурет екенін анықтайды 1б - балалардың қандай күйде екенін сипаттайды 1б Дескриптор: нақты ақпаратты анықтайды Дескриптор: Диалогтың құрылымын сақтайды; Сұрақтардың мазмұнын дұрыс түсінеді; Сұрақтарға дұрыс және нақты жауап береді; Жаңа сөздерді қолданады; Орфоэпиялық нормаларды сақтайды; |
Оқулық сөздік слайд |
|||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : 5-тапсырма мазмұндау |
|
|||||
|
Кері байланыс Пирамида әдісі |
Өз көңіл күйлерін бейнелеген стикерге сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазады |
|
|||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||||
Тағам өнеркасі6і 6иотехнологиясында сүт қышқылды ашыту сүт өнімдерін алуда, көгөніс консервілеуде, кем-шөп сүрлеуде қолданылады. Сүт қышқылы фармацевтикада, кондитерлік өндірісте, тері 6ұйымдарын жасауда, 6ояу, жуғыш ұнтақ шығаруда пайдаланылады.
Сүт қышқылды тағамдардың ішінде қымыз — 6ие сүтінің ашуы арқылы алынған нарлі өнім. Қымыз — ағзаға оңай сіңетін сусын. Ондағы сүт қышцылы асқазан 6ездеріне әсер етіп, асқорытуды жақсартады, аздаған мөлшердегі спирт пен көмірқышқыл газы ағзадағы зат алмасу үдерісін күшейтеді. Қымыз көптеген дертті емдеуге көмектеседі.
Орыс ғалымдары А. Ф. Войткевич пен Е. Рунов 1934 жылы қымыздан сүт қышцылды таяқшаларды 6өліп алған. Морфологиялық және 6иохимиялық құрамы жағынан олар 6олгар таяқшасына жатады.
Ж. Лесова
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 5 сынып
ҚМЖ 5 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: |
||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Мұхтар Мағауин “Бір атаның балалары” |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау; 5.2.5.1 берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу;
|
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, 2 нақты ақпаратты анықтайды. Берілген 3 сұраққа жауап беріп, шағын диалогке қатысады. |
||||||
|
|
|
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру және топқа бөлу. Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Оқушылар шеңбер болып отырады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстап, «Мен саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады, соңында бір-бірлерінің қолдарын ұстайды. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтайды: мейірімдісің, ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің, т.б. Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын сурет пен сұрақтар арқылы болжайды. |
Қолпаштау |
Слайд |
||||
|
Сабақтың ортасы |
“Ой қозғау” сурет бойынша сабақтың тақырыбын анықтайды “Соғыс” дегенді қалай түсінесің? Ұлы Отан соғысы туралы не білесің?
Синоним арқылы түсіндіру жетім, тастанды сөзге құлақ салу, тыңдау шалғай,алыс ересек,үлкен панасыз,қорғансыз
тыңдалымалды Суретпен жұмыс Соғыс жылдарындағы балалар мен отбасылар өмірінен алынған суретті көрсетіп,сұрақ қойылады. Суретке қарап, балалардың қандай күйде екенін сипатта. Осы балалар қандай оқиғаның кейіпкері болуы мүмкін?
екі нақты ақпаратты анықтайсыз https://learningapps.org/view25142799 Жұппен жұмыс 4.Тыңдалымнан кейінгі кезең Lerning Apps.org платформасы Берілген ақпараттардың дұрыстығын анықтап, топтастыру. Рефлексия «Аяқталмаған сөйлем» |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді синонмдерін табады, қайталайды, жазыып алады |
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін құрастырады Дескриптор: - суретке қарап қай кездегі сурет екенін анықтайды 1б - балалардың қандай күйде екенін сипаттайды 1б Дескриптор: нақты ақпаратты анықтайды Дескриптор: Диалогтың құрылымын сақтайды; Сұрақтардың мазмұнын дұрыс түсінеді; Сұрақтарға дұрыс және нақты жауап береді; Жаңа сөздерді қолданады; Орфоэпиялық нормаларды сақтайды; |
Оқулық сөздік слайд |
|||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : 5-тапсырма мазмұндау |
|
|||||
|
Кері байланыс Пирамида әдісі |
Өз көңіл күйлерін бейнелеген стикерге сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазады |
|
|||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||||
Тағам өнеркасі6і 6иотехнологиясында сүт қышқылды ашыту сүт өнімдерін алуда, көгөніс консервілеуде, кем-шөп сүрлеуде қолданылады. Сүт қышқылы фармацевтикада, кондитерлік өндірісте, тері 6ұйымдарын жасауда, 6ояу, жуғыш ұнтақ шығаруда пайдаланылады.
Сүт қышқылды тағамдардың ішінде қымыз — 6ие сүтінің ашуы арқылы алынған нарлі өнім. Қымыз — ағзаға оңай сіңетін сусын. Ондағы сүт қышцылы асқазан 6ездеріне әсер етіп, асқорытуды жақсартады, аздаған мөлшердегі спирт пен көмірқышқыл газы ағзадағы зат алмасу үдерісін күшейтеді. Қымыз көптеген дертті емдеуге көмектеседі.
Орыс ғалымдары А. Ф. Войткевич пен Е. Рунов 1934 жылы қымыздан сүт қышцылды таяқшаларды 6өліп алған. Морфологиялық және 6иохимиялық құрамы жағынан олар 6олгар таяқшасына жатады.
Ж. Лесова
шағым қалдыра аласыз













