Қысқа мерзімді жоспар
5-сынып
Сабақтың тақырыбы: «Әлеуметтік желілер: пайдасы мен зияны» («Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» жобасы аясында) «Қауіпсіздік сабағы» (10 минут) «БЕЙТАНЫС АДАМНЫҢ ШАҚЫРУЫНАН ҚАЛАЙ СЕНІМДІ ЖӘНЕ ҚАУІПСІЗ БАС ТАРТУҒА БОЛАДЫ?»
|
Бөлім: |
||||
|
Педагогтың аты-жөні.Тоқтасын
Әсел |
||||
|
Күні:02.02.2026 |
||||
|
Сынып:
5 |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
«Әлеуметтік желілер: пайдасы мен зияны»
(«Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» жобасы аясында) «Қауіпсіздік
сабағы» (10 минут) «БЕЙТАНЫС АДАМНЫҢ ШАҚЫРУЫНАН ҚАЛАЙ СЕНІМДІ ЖӘНЕ
ҚАУІПСІЗ БАС ТАРТУҒА БОЛАДЫ?» |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
Әлеуметтік желілердің негізгі функцияларын түсіну; Әлеуметтік желілерде қауіпсіздік ережелерін білу; Бейтаныс адамдардың шақыруынан
сенімді және қауіпсіз бас тарту әдістерін
қолдану. |
|||
|
Сабақ
мақсаттары |
Әлеуметтік
желілердің негізгі функцияларын анықтайды; Әлеуметтік желілерде
қауіпсіздік ережелерін түсіндіреді; Бейтаныс адамдардың шақыруынан
сенімді және қауіпсіз бас тарту әдістерін
қолданады. |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушыларға
әлеуметтік желілерде қауіпсіздік ережелерін сақтаудың маңыздылығын
үйрету. Осы сабақта қолданылатын 2025-2026 оқу жылындағы
құндылықтар: заң және тәртіп. |
|||
|
Ойлау
дағдыларының деңгейі |
білу,
түсіну |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру
кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. |
Компьютер,
проектор, бейнематериал.
|
|
Сабақтың ортасы (27 минут), Жаңа
сабақ |
Мәтінмен
жұмыс |
Оқушылар
мәтінді оқиды, талдайды, өз ойларын
жазады. |
Топ
динамикасы, қорытындының сапасы. |
Мәтін, интернет ресурс, оқу
құралдары.
|
|
1-тапсырма |
Оқушылар
өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда белсенділік
танытады. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары.
|
|
|
2-тапсырма |
Оқушылар
өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда белсенділік
танытады. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
3-тапсырма |
Оқушылар өз ойларын жазады,
талқылайды, қорғауда белсенділік танытады. |
ҚБ «Ең үздік жауап» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары.
|
|
|
Сабақтың соңы (8 минут), |
Кері
байланыс |
Оқушылар
білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не
білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін
жазады. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 5 сынып тәрбие сағаты,Әлеуметтік желілердің пайдасы
ҚМЖ 5 сынып тәрбие сағаты,Әлеуметтік желілердің пайдасы
Қысқа мерзімді жоспар
5-сынып
Сабақтың тақырыбы: «Әлеуметтік желілер: пайдасы мен зияны» («Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» жобасы аясында) «Қауіпсіздік сабағы» (10 минут) «БЕЙТАНЫС АДАМНЫҢ ШАҚЫРУЫНАН ҚАЛАЙ СЕНІМДІ ЖӘНЕ ҚАУІПСІЗ БАС ТАРТУҒА БОЛАДЫ?»
|
Бөлім: |
||||
|
Педагогтың аты-жөні.Тоқтасын
Әсел |
||||
|
Күні:02.02.2026 |
||||
|
Сынып:
5 |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
«Әлеуметтік желілер: пайдасы мен зияны»
(«Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» жобасы аясында) «Қауіпсіздік
сабағы» (10 минут) «БЕЙТАНЫС АДАМНЫҢ ШАҚЫРУЫНАН ҚАЛАЙ СЕНІМДІ ЖӘНЕ
ҚАУІПСІЗ БАС ТАРТУҒА БОЛАДЫ?» |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
Әлеуметтік желілердің негізгі функцияларын түсіну; Әлеуметтік желілерде қауіпсіздік ережелерін білу; Бейтаныс адамдардың шақыруынан
сенімді және қауіпсіз бас тарту әдістерін
қолдану. |
|||
|
Сабақ
мақсаттары |
Әлеуметтік
желілердің негізгі функцияларын анықтайды; Әлеуметтік желілерде
қауіпсіздік ережелерін түсіндіреді; Бейтаныс адамдардың шақыруынан
сенімді және қауіпсіз бас тарту әдістерін
қолданады. |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушыларға
әлеуметтік желілерде қауіпсіздік ережелерін сақтаудың маңыздылығын
үйрету. Осы сабақта қолданылатын 2025-2026 оқу жылындағы
құндылықтар: заң және тәртіп. |
|||
|
Ойлау
дағдыларының деңгейі |
білу,
түсіну |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру
кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. |
Компьютер,
проектор, бейнематериал.
|
|
Сабақтың ортасы (27 минут), Жаңа
сабақ |
Мәтінмен
жұмыс |
Оқушылар
мәтінді оқиды, талдайды, өз ойларын
жазады. |
Топ
динамикасы, қорытындының сапасы. |
Мәтін, интернет ресурс, оқу
құралдары.
|
|
1-тапсырма |
Оқушылар
өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда белсенділік
танытады. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары.
|
|
|
2-тапсырма |
Оқушылар
өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда белсенділік
танытады. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
3-тапсырма |
Оқушылар өз ойларын жазады,
талқылайды, қорғауда белсенділік танытады. |
ҚБ «Ең үздік жауап» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары.
|
|
|
Сабақтың соңы (8 минут), |
Кері
байланыс |
Оқушылар
білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не
білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін
жазады. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
шағым қалдыра аласыз

















