Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
Мектеп: «№1 жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Наурызбаева Айжан Муханбедияровна |
||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Рационал сандарды салыстыру |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.12 Рационал сандарды салыстыру |
||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқытудың тілдік мақсаты: рационал сандарды салыстырудың анықтамасын тұжырымдайды Пән лексикасы мен терминологиясы: 1)егер «а – оң сан» болса, ол жалпы түрде былай жазылады: a>0.2)егер «b-теріс сан болса», ол жалпы түрде былай жазылады: b<0 Диалогқа /жазылымға қажетті сөз тіркестер: «...сандарды салыстыруды қалай дәлелдейсің?», «Рационал сандарды салыстырғанда қандай қорытынды жасадың?», «Рационал сандардың координаталық түзуде кескінделгені бойынша қалай салыстырасың?», «Сенің тұжырымың бойынша. |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият құндылығы бойынша топтық жұмыста бір-біріне құрмет, ынтымақтастық және достық қарым-қатынас бойларына сіңіріледі. Өзара бағалау бойынша өзгенің көзқарасына құрметпен қарау құндылығы қалыптасады |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану (атмосфера) |
||
|
Алдыңғы білім |
6.1.1.4 Координаталық түзудың анықтамасын білу және координаталық түзуді салу 6.1.1.6 Бүтін сан ұғымын меңгеру 6.1.1.8 Рационал сан ұғымын меңгеру 6.1.1.9 Санның модулі анықтамасын білу және оның мәнін табу 6.1.2.8 Бүтін сандарды салыстыру |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу. Оқушы назарын шоғырландыру. Ширату жаттығулары: (Ө) «Серпілген сауал» белсенді әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау үшін сыныптағы оқушылардың арасында бірінен-біріне сұрақтарды «лақтыру». a) Кестені толтырыңыз:
ә)
Ағаштың оң жағында 3 метр қашықтықта көгершін қонып отыр, ал сол жағында одан 3 м қашықтықта үй тұр. 1) Ағаш санақ басында орналасқан. Бірлік кесінді 1 м-ге тең деп алынған. Көгершіннің ағаштан арақашықтығы неше метр? 2) Үйдің ағаштан арақашықтығы неше метр? 3) Осы ара қашықтықты өрнектейтін сандардың ұқсастықтары мен айырмашылықтары неде? ОМ анықтау: Жаңа сабаққа кіріспе. Кешке ауаның температурасы -20С, ал бүгін ауаның температурасы төмендеп, -50С болды. Сурет бойынша -20С температура -50С температурадан жоғары.
Ауызша сұрақтар беру арқылы оқушыларды жаңа тақырыпқа жетелеймін. Сабақтың оқу мақсатын оқушылармен бірге анықтаймыз. |
Кестедегі тапсырма
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа ақпаратты өздігінен игеру «1 минут» белсенді әдісі арқылы оқушылар оқулықтан, таратпа материалдардан мәтінді оқып, танысу және оқушыларда оқылған материалдан түйінді, басты ақпаратты іріктей білу дағдыларын қалыптастыру. (Т)1-тапсырма. «Өкіл» әдісі арқылы оқушылар алған білімдерін қолдананып, тұжырымдайды.
ҚБ: «Өзара және өзін өзі тиімді бағалау» Сергіту сәті «Көз жаттығулары». (Ж) 2-тапсырма. «Тыңдап отырған үштік» әдісі арқылы оқушылар алған білімдерін қолдананып, тұжырымдайды.
a) Координаталық түзуде 0-ден оңға қарай бағытта сан кеми ме? әлде өсе ме? б) Координаталық түзуде 0-ден солға қарай бағытта сандар қалай өзгереді?
в) А(-2), B(3,5), C( с) A және B, C және D, E және F нүктелеріне сәйкес сандарды салыстырыңдар.
ҚБ: «Бағдаршам» әдісімен бағалау (Т)3 - тапсырма. «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі арқылы әрқайсысы жеке жауап жазады, жауаптарымен сыныппен бөлісе отыра салыстыруларды теңсіздіктер арқылы жазады. Жағдайды қанағаттандыратын, координаталық түзуде нүктелер жиындарын белгілеңдер, түсіндірмесін беріңдер:
1) |x| > -6
2)
ҚБ: «Бас бармақ» әдісі. |
Оқулық, таратпа материал. Интербелсенді тақта
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Қорытынды «Индекс карточкалары» әдісі. Екі беті бар карточкалар. 1-беті: өтілген тақырып бойынша негізгі идеяларды атап өтіп, оларды жинақта. 2-беті: өтілген тақырып бойынша нені түсінбегеніңді анықтап, сұрақтарыңды жаз. Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Карточка
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау тәсілі
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Наурызбаева Айжан Муханбедияровна Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 11 материал табылды
ҚМЖ. 6 сынып. Рационал сандар және оларға амалдар қолдану. Рационал сандарды салыстыруМатериал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың барысы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




),
) 


