|
Бөлім: Балалар мен үлкендер Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Күні: |
|
|
Сынып: 7-сынып |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сансызбай Сарғасқаев «Тәмпіш қара» шығармасының тақырыбы мен идеясы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1.Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау; 7.2.1.1.1.Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: әдеби шығарманың мазмұнын білу. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты талдау, шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру; Кейбір оқушылар орындай алады: Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау,Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. 7-сынып . Сансызбай Сарғасқаев «Тәмпіш қара» шығармасының тақырыбы мен идеясы
ҚМЖ. 7-сынып . Сансызбай Сарғасқаев «Тәмпіш қара» шығармасының тақырыбы мен идеясы
|
Бөлім: Балалар мен үлкендер Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Күні: |
|
|
Сынып: 7-сынып |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сансызбай Сарғасқаев «Тәмпіш қара» шығармасының тақырыбы мен идеясы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1.Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау; 7.2.1.1.1.Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: әдеби шығарманың мазмұнын білу. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты талдау, шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру; Кейбір оқушылар орындай алады: Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау,Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру. |
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушы назарын сабаққа аударуды ұйымдастыру. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен қандаймын?» тренингі Мен елгезекпін, мен ақылдымын, мен тұйықпын... ІІ. Қызығушылықты ояту.«Алтын балық» әдісі.
Шығарма мазмұнын баяндау. Оқушылар парталарыңыздың астына алтын балық жасырылған, кімнің үстелінде алтын балық жасырылған болса,сол оқушылар келесі сұрақтарға жауап береді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар шығарма мазмұнын еске түсіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
ҚБ «Алтын балық»
|
7-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
ІІІ. Мағынаны тану.
1-тапсырма. «Уақыт тізбегі» әдісі арқылы повестегі оқиғалар тізбегін құрады. Шығарма бөлімдерін рет-ретімен жазып шығыңыздар. Бөлімдері: Дескрипторлары:
ҚБ 2-тапсырма. «Оқиға тауы» әдісі арқылы шығармаға композициялық талдау жасайды. Шығарманың композициялық құрылысы: Басталуы. Шаншатайдың ауылға келуі, ауыл балаларымен танысуы. Байланысуы. Шаншатай Ертайдың суретші екенін білуі,екеуінің айырылмастай дос болуы. Шиеленісуі. Мектеп оқушыларының қырман даласына көмекке баруы, түрлі ойын – сауық ұйымдастырулары, Шаншатайдың ауыл балаларының газетке деген қызығушылықтарын оятуы. Шарықтау шегі. Оқушылардың өз мақалаларын оқу үшін Теке қарттың үйіне іздеп баруы, Шаншатай мен Иманбектің төбелесуі, Иманбектің одан кешірім сұрауы. Шығарманың шешімі. Ертайдың салған суретінің «Октябрь балалары» газетіне шығуы. Дескрипторлары:
ҚБ 3-тапсырма. «Дейін-кейін» әдісі. Балалардың Шаншатаймен танысқанға дейінгі өмірлері мен танысқаннан кейінгі оқиғаларды салыстыра отырып, талдаңыз. Шығарма эпизодтарын қолданыңыз.
Жауабы:
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Сол уақыттағы
достық пен бүгінгі достықтың айырмашылығы бар деп ойлайсың
ба? |
«Уақыт тізбегі» әдісі арқылы повестегі оқиғалар тізбегін құрады.
Оқушылар шығарма бөлімдерімен таныс; Бөлімдердің ретін біледі.
«Оқиға тауы» әдісі арқылы шығармаға композициялық талдау жасайды.
Балалардың Шаншатаймен танысқанға дейінгі өмірлері мен танысқаннан кейінгі оқиғаларды салыстыра отырып, талдайды. Шығарма эпизодтарын қолданады.
Сол уақыттағы достық пен бүгінгі достықтың айырмашылығын салыстырады. |
ҚБ «Алтын балық»
ҚБ «Алтын балық»
ҚБ «Алтын балық»
|
С. Сарғасқаев «Тәмпіш қара»
Плакаттар, маркерлер
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















