|
Күні: Сынып: 7 |
Мектеп: |
Қатысқан оқушылар саны: |
|||
|
Мұғалімнің аты – жөні: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
М.Әуезов. «Көксерек» әңгімесіндегі көтерілген мәселенің әлеуметтік рөлі. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.4.1 шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазу ; 7.3.2.1 әдеби жанр түрлерінің даму барысына, жаңашылдығына заманауи тұрғыдан баға беру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарма мазмұнын талдау, сұрақтарға дәлелді жауап беру; Көпшілігі: шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазу; Кейбір оқушылар: шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазу, шығарманың жаңашылдығына заманауи тұрғыдан баға беру. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин Сабақтың ортасы . |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. (Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, сабаққа дайындығын пысықтау) І. Қызығушылықты ояту: Ой қозғау (фильмнен эпизод көрсетіледі) 1 минут https://www.youtube.com/watch?v=EeU8sXNK7A8 Осы фильм мен шығарма арасында қандай
байланыс бар? Алдыңғы сабақта өткенді қайталау:
Дескриптор:
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. ІІ. Мағынаны тану. «Коллаж әңгіме»
1-тапсырма. Түрлі-түсті суреттері бар журналдардан әртүрлі суреттерді қиып алып, жабыстырып, тақырыпқа қатысты әңгіме құрастырыңыздар.
Күшік асырап, ит
еттім, Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. «Ыстық орындық» әдісі «Ыстық орындыққа»,шығарма авторы, басты кейіпкер, Құрмаш пен әжесі,шақырылады. Қалған оқушылар қоятын сұрақтарын талдап алады (әр кейіпкерге әр топтан бір-бір сұрақтан. Сонда 4 кейіпкерге 4 сұрақ дайындайды). Үлгі сұрақтар 1.Авторға: «Шығарма атауының сырын түсіндірсеңіз» 2.Құрмашқа: «Сіз ауыл адамдары мен әжеңіздің ескертпесіне неге құлақ аспадыңыз?» 3. Көксерекке: «Сіз неге Құрмашты өлтірдіңіз?» Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын...». Оқушылар шығарма туралы ойларын қорытындылайды. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару.
Оқушылар сауалдарға жауап іздеп, ой қозғау – яғни шығармадағы түйінді ой, негізгі проблеманы анықтайды, кейіпкерлер әлемін болжайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау.
Түрлі-түсті суреттері бар журналдардан әртүрлі суреттерді қиып алып, жабыстырып, тақырыпқа қатысты әңгіме құрастырыңыздар
«Ыстық орындыққа», шығарма авторы, басты кейіпкер, Құрмаш пен әжесі, шақырылады. Қалған оқушылар қоятын сұрақтарын талдап алады (әр кейіпкерге әр топтан бір-бір сұрақтан. Сонда 4 кейіпкерге 4 сұрақ дайындайды). Оқушылар шығарма туралы ойларын қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
7-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы https://www.youtube.com/watch?v=EeU8sXNK7A8
Әдебиет хрестоматиясы |
|
|
Соңы 5 мин |
Кері байланыс. Бүгінгі сабақ несімен ұнады? Оқу мақсатына жеттім деп ойлайсыз ба? Қай тапсырма сізге көбірек ұнады? Үйге тапсырма:«Адам және табиғат» шағын шығарма жазу. |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 7-сынып. М.Әуезов. «Көксерек» әңгімесіндегі көтерілген мәселенің әлеуметтік рөлі.
ҚМЖ 7-сынып. М.Әуезов. «Көксерек» әңгімесіндегі көтерілген мәселенің әлеуметтік рөлі.
|
Күні: Сынып: 7 |
Мектеп: |
Қатысқан оқушылар саны: |
|||
|
Мұғалімнің аты – жөні: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
М.Әуезов. «Көксерек» әңгімесіндегі көтерілген мәселенің әлеуметтік рөлі. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.4.1 шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазу ; 7.3.2.1 әдеби жанр түрлерінің даму барысына, жаңашылдығына заманауи тұрғыдан баға беру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарма мазмұнын талдау, сұрақтарға дәлелді жауап беру; Көпшілігі: шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазу; Кейбір оқушылар: шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазу, шығарманың жаңашылдығына заманауи тұрғыдан баға беру. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин Сабақтың ортасы . |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. (Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, сабаққа дайындығын пысықтау) І. Қызығушылықты ояту: Ой қозғау (фильмнен эпизод көрсетіледі) 1 минут https://www.youtube.com/watch?v=EeU8sXNK7A8 Осы фильм мен шығарма арасында қандай
байланыс бар? Алдыңғы сабақта өткенді қайталау:
Дескриптор:
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. ІІ. Мағынаны тану. «Коллаж әңгіме»
1-тапсырма. Түрлі-түсті суреттері бар журналдардан әртүрлі суреттерді қиып алып, жабыстырып, тақырыпқа қатысты әңгіме құрастырыңыздар.
Күшік асырап, ит
еттім, Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. «Ыстық орындық» әдісі «Ыстық орындыққа»,шығарма авторы, басты кейіпкер, Құрмаш пен әжесі,шақырылады. Қалған оқушылар қоятын сұрақтарын талдап алады (әр кейіпкерге әр топтан бір-бір сұрақтан. Сонда 4 кейіпкерге 4 сұрақ дайындайды). Үлгі сұрақтар 1.Авторға: «Шығарма атауының сырын түсіндірсеңіз» 2.Құрмашқа: «Сіз ауыл адамдары мен әжеңіздің ескертпесіне неге құлақ аспадыңыз?» 3. Көксерекке: «Сіз неге Құрмашты өлтірдіңіз?» Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын...». Оқушылар шығарма туралы ойларын қорытындылайды. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару.
Оқушылар сауалдарға жауап іздеп, ой қозғау – яғни шығармадағы түйінді ой, негізгі проблеманы анықтайды, кейіпкерлер әлемін болжайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау.
Түрлі-түсті суреттері бар журналдардан әртүрлі суреттерді қиып алып, жабыстырып, тақырыпқа қатысты әңгіме құрастырыңыздар
«Ыстық орындыққа», шығарма авторы, басты кейіпкер, Құрмаш пен әжесі, шақырылады. Қалған оқушылар қоятын сұрақтарын талдап алады (әр кейіпкерге әр топтан бір-бір сұрақтан. Сонда 4 кейіпкерге 4 сұрақ дайындайды). Оқушылар шығарма туралы ойларын қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
7-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы https://www.youtube.com/watch?v=EeU8sXNK7A8
Әдебиет хрестоматиясы |
|
|
Соңы 5 мин |
Кері байланыс. Бүгінгі сабақ несімен ұнады? Оқу мақсатына жеттім деп ойлайсыз ба? Қай тапсырма сізге көбірек ұнады? Үйге тапсырма:«Адам және табиғат» шағын шығарма жазу. |
|
|||
шағым қалдыра аласыз













