Сабақ
тақырыбы
|
13-сабақ Нәтиже сабақ. Мен
не үйрендім?
|
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына қол
сілтеме)
|
7.1.2.1.- Тыңдалған мәтіннің негізгі
мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін
анықтау.
7.2.3.1.- ауызша
мәтін құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданып
айту
7.4.4.1-тақырып
бойынша мәліметтерді жинақтап,презентация түрінде
ұсыну
7.5.1.5-етістік шақтарының(
бұрынғыжәне ауыспалы өткен шақ) қызметін білу,ауызша және жазба
жұмыстарда қолдану
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушы: мәтін
бойынша сұрақтарға жауап бере
алады
Көптеген оқушылар ,
етістіктің шақтарын ажырата
біледі
Кейбір оқушылар,мәтін туралы
ойын әсерлі, мазмұнды
жеткізеді
|
Бағалау
критерийлері
|
Ұлттық спорт туралы өз ойын
айтады, сұрақтарға жауап береді, диалог
құрады.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен
терминология: хат алу, киіп көру, әкесін сағыну, соғысқа бару,
танымал болу, киім тігу, даңқты
балуан
|
Диалог пен жазу үшін
пайдалы сөздер мен сөз
тіркестері
Әкесіне хат жазу, әкесін
сағыну
|
Бастапқы
білім
|
Қазақстан спорты мен
спортшылары туралы айтады.Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші
сұрақтар қою арқылы біле
алады
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Психологиялық
ахуал қалыптастыру
Мұғалім ұйымдастыру
кезеңінде «Жүректен жүрекке» тренингін өткізеді. Оқушыларға А4
парағын таратып береді
Топтарға бөлу
«Ашықхат қиындылары» тәсілінің негізінде оқушыларға ашықхат
қиындыларын таратады.Оқушылар ашықхат қиындыларын құрастырып,
бүтіндей сурет құрайды, сол арқылы топтарға
бөлінеді
Қызыгушылық
ояту
Оқушылардың жаңа
сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Қазақстан спорты»
туралы деректі фильмді көрсетеді, тақырыпқа қатысты дайындаған
слайдтттарды көрсетеді, сұрақтар
қояды:
-Балалар, сендер
Қазақстанның спортшылары жайлы не
білесіңдер?
-Олар кімдер?
Спорттың қай түрімен
айналысады?
Мәтіналды
жұмыс
Мұғалім проекциялық
тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады,аудармасын
айтады, оқиды,оқушыларға қайталатады, сөздік дәптермен жұмыс
жасатады
Сурет бойынша сұрақ
дайындайды, көршісінен сұрайды
(4-тапсырма)
|
А4 парағы,
маркерлер
Деркті фильм,
слайдтар
Оқулық,
таныстырылым
|
Сабақтың
ортасы
|
Мәтінмен
жұмыс
1-2-тапсырмалар
Мәтінмен жұмыс
істеудің негіздерін қалыптастыру үшін оқулықтағы мәтіннің мазмұнын,
тілдік ерекшеліктерін талдауға арналған тапсырмаларды
орындатады.Мәтінді тыңдайды, тақырып қояды, жоспар құрайды,
сұрақтарға жауап береді, тиісті етістіктерді пайдаланып сөйлем
құрайды, мәтіндегі ақпаратты «Төрт сөйлем» тәсілімен
айтады.
Сергіту
сәтіМұғалім оқушыларды орнынан
тұрғызып, сергіту жаттығуын
жасатады
Орнымыздан
тұрамыз,
Қолды белге
қоямыз.
Бұрыламыз оңға
бір,
Бұрыламыз солға
бір,
Біз бақытты
баламыз,
Гүл-гүл жайнап
жанамыз,
Жаттығулар
жасасақ,
Жақсы сергіп
қаламыз
|
Оқулық, өлең
мәтіні
Сазды
әуен
|
Сабақтың
соңы
(10
минут)
|
3-4-7-тапсырма
Жазылым тапсырмаларын
орындайды
БағалауБағалау
«Бағдаршам» тәсілі арқылы жүзеге
асырылады.Әр оқушыға бағдаршамның түстеріне сәйкес дөңгелектер
таратылады.Оқушылардың осы дөңгелектерді көтеруі арқылы мұғалім
өткен сабақты бағалай алады.
- Мен тығырыққа тірелдім, ештеңе
түсінбей қалдым
-Мен түсінемін,
бірақ барлығын емес
-Мен жақсы түсіндім,
басқаға да түсіндіре аламын
Кері
байланыс БББ
кестесі
Білемін
|
Білдім
|
Білгім
келеді
|
|
|
|
Үйге
тапсырмаҮй тапсырмасы ретінде
оқулықтағы 6-тапсырманы орындау беріледі. Тапсырманың шарты, қандай
орындалу қажеттілігі
түсіндіріледі
|
Оқулық,
мульфильм
Жасыл, сары, қызыл
дөңгелектер
Кесте
Оқулық
|
Қосымша
ақпарат
|
Рефлексия
Сабақ барысында оқу
мақсатына қол жеткізілді ме? Оқу мақсатына қол жетпеудің себебі
неде?Бүгін оқушылар не біліп, не үйренді?Сыныптағы психологиялық
ахуал қандай болды?Жоспардан ауытқу болды ма? Себебі неде? Өзім
жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Уақыт тиімді
пайдаланылды ма?Мен өз жоспарыма қанадй түзетулер
енгіздім?неліктен?
|
Төмендегі бос
ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз, сұрақтарға жауап
беріңіз (сабақ жүйелі жоспарланғандықтан, сабақтың мақсаты мен оқу
міндеттері орындалады. Оқушылар мәтін мазмұнын түсінеді, сұрақтарға
жауап береді, сөздікпен жұмыс жасайды. Сабақ жоғары деңгейде өтеді,
өйткені оқу мақсаттары дұрыс таңдалды, уақытты тиімді пайдалану
барысында саралау жұмыстары да
орындалады)
|
Қорытынды
бағалау
Қандай екі нәрсе
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) табысты
болды?
1.
2.
Қандай екі нәрсе
сабақты (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) жақсарта
алады?
1.
2.
Сабақ барысында
өзіңіздің көңіліңіз толмаған екі әрекетті (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз) атаңыз
1.
2.
Осы сабақ барысында
келесі сабағымда сынып не жекелеген оқушының сапалы білім алуы үшін
нені жетілдіруге болатынын
білдім
|