|
3-БӨЛІМ: Балалар мен үлкендер |
Мектеп: |
|||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: |
Сынып: 7 |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесінің тақырыбы мен идеясы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.4.1. Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айту; 7.2.1.1 Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру; |
|||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: шығарма эпизодтары мен бейнелерді талдау, кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айту; Оқушылардың көбісі: Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру; Оқушылардың кейбірі: Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау,ұқсас шығармалармен салыстыру. |
|||||||||
|
Жоспар |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушыларға топтың бір мүшесін сипаттап жасыр деген тапсырма беріледі. Әр топтан бір спикер келіп жасырған оқушыны сипаттап айтады. Мысалы: «Қара шашты, бойы ортадан жоғары, сөзі салмақты, сабақта бұлбұлша сайрайды» деген сияқты сипаттаушы сөздерді қолдану керек. І. Қызығушылықты ояту -Шығарма «Көксерек» аталу себебі неде? - шығарманың кейіпкерлері кімдер? - Осы шығарманы жазу арқылы автор қандай ой айтқысы келді ? - Шығармада сізге қай кейіпкер көбірек ұнады? Неліктен? (кейіпкер бейнесін ашуға тырысыңыз). - Шығармадан өзіңізге ұнаған кейіпкердің бейнесі немесе іс-әрекеті суреттелген тұсын жатқа айтыңыз. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жағымды ахуал қалыптастыру. Сұрақтарға жауап беру арқылы ой тұжырымдайды, жаңа сабақпен байланысын анықтайды. Шығармадан өзіне ұнаған кейіпкердің бейнесі немесе іс-әрекеті суреттелген тұсын жатқа айтады. |
ҚБ
|
https://kk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D2% Деректер жазылған қағаздар А4 парағы |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Мағынаны тану
Тапсырма. Шығарма сюжеті
бойынша құрамдас бөлшектеріне талдау
жасаңыз. Венн
диаграммасы «ВЕНН диагарммасы»
Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. Екі жақты түсініктеме күнделігі
Дескриптор:
ҚБ
ҚБ Бағалау. «Микрофон» әдісі. Мұғалім жеке оқушыларға микрофон ұсыну арқылы топтарды бағалау критерийі арқылы бағалатады және ұсыныстар айтқызады.
Үйге
тапсырма: |
Оқушылар әдебиет теориясы бойынша сұрақтарға жауап береді.
Венн диаграммасы арқылы кейіпкерлер бейнесін салыстырады.
Шығармадан қатты әсер етекен тұсын анықтайды; Үзіндіге байланысты өз пікірін білдіреді.
Дөңгелек үстел «Дөңгелек үстел» стратегиясы бойынша берілген сұрақтар бойынша білетіндерін топ болып қорытып жазады. топтан бір оқушы қорғайды.
Оқушылар ұсыныстар айтады.
Композициялық жоспар бойынша сурет салыңдар.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Әдебиет теориясы
Әдебиет хрестоматиясы
|
||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.
|
|
||||||||
|
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 7-сынып.М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесінің тақырыбы мен идеясы
ҚМЖ 7-сынып.М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесінің тақырыбы мен идеясы
|
3-БӨЛІМ: Балалар мен үлкендер |
Мектеп: |
|||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: |
Сынып: 7 |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесінің тақырыбы мен идеясы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.4.1. Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айту; 7.2.1.1 Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру; |
|||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: шығарма эпизодтары мен бейнелерді талдау, кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айту; Оқушылардың көбісі: Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру; Оқушылардың кейбірі: Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау,ұқсас шығармалармен салыстыру. |
|||||||||
|
Жоспар |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушыларға топтың бір мүшесін сипаттап жасыр деген тапсырма беріледі. Әр топтан бір спикер келіп жасырған оқушыны сипаттап айтады. Мысалы: «Қара шашты, бойы ортадан жоғары, сөзі салмақты, сабақта бұлбұлша сайрайды» деген сияқты сипаттаушы сөздерді қолдану керек. І. Қызығушылықты ояту -Шығарма «Көксерек» аталу себебі неде? - шығарманың кейіпкерлері кімдер? - Осы шығарманы жазу арқылы автор қандай ой айтқысы келді ? - Шығармада сізге қай кейіпкер көбірек ұнады? Неліктен? (кейіпкер бейнесін ашуға тырысыңыз). - Шығармадан өзіңізге ұнаған кейіпкердің бейнесі немесе іс-әрекеті суреттелген тұсын жатқа айтыңыз. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жағымды ахуал қалыптастыру. Сұрақтарға жауап беру арқылы ой тұжырымдайды, жаңа сабақпен байланысын анықтайды. Шығармадан өзіне ұнаған кейіпкердің бейнесі немесе іс-әрекеті суреттелген тұсын жатқа айтады. |
ҚБ
|
https://kk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D2% Деректер жазылған қағаздар А4 парағы |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Мағынаны тану
Тапсырма. Шығарма сюжеті
бойынша құрамдас бөлшектеріне талдау
жасаңыз. Венн
диаграммасы «ВЕНН диагарммасы»
Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. Екі жақты түсініктеме күнделігі
Дескриптор:
ҚБ
ҚБ Бағалау. «Микрофон» әдісі. Мұғалім жеке оқушыларға микрофон ұсыну арқылы топтарды бағалау критерийі арқылы бағалатады және ұсыныстар айтқызады.
Үйге
тапсырма: |
Оқушылар әдебиет теориясы бойынша сұрақтарға жауап береді.
Венн диаграммасы арқылы кейіпкерлер бейнесін салыстырады.
Шығармадан қатты әсер етекен тұсын анықтайды; Үзіндіге байланысты өз пікірін білдіреді.
Дөңгелек үстел «Дөңгелек үстел» стратегиясы бойынша берілген сұрақтар бойынша білетіндерін топ болып қорытып жазады. топтан бір оқушы қорғайды.
Оқушылар ұсыныстар айтады.
Композициялық жоспар бойынша сурет салыңдар.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Әдебиет теориясы
Әдебиет хрестоматиясы
|
||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.
|
|
||||||||
|
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















