|
Бөлім: Махаббат пен абырой |
Мектеп: Мұғалім: |
|||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
|||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Б.Момышұлы «Ұшқан ұя» повесінің тақырыбы мен идеясы |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.2.1 әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; 8.2.2.1 автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдау; |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу, шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру, автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдау. |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. 2. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызу. «Капитандар, теңізшілер» ойынын ойнату. «Капитандар» дегенде әскери белгі көрсетеді. «Теңізшілер» дегенде еден жуады. "Түскі ас" дегенде үштен топ құрып тамақ ішеді. «Кеме» дегенде төрттен топ құрады. Ойынды екі рет қайталатып топ құруға болады. Топтар бір-біріне отан, туған жер туралы мақал-мәтел сыйлайды. 4. Қызығушылықты ояту. «Конверттегі сұрақ»
|
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай. |
8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма Б Бала Бауыржан ала Бауыржанға тән қасиеттерді топтастыру сызбасы арқылы көрсетіңдерДескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. «Ромбтық жіктелім» әдісі
Мәтіндегі маңызды элементтерді жазып шығады. Мәтіндегі жеткілікті түрде маңызды элементті жазады. Ең бір маңызы аз элементті жазып шығады. Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. FILA кестесін толтыру FILA кестесі
Дескриптор: - кейіпкерге сұрақ қояды; - сұраққа сай әрекет ұсынады; - әрекеттен туған идеямен бөліседі. 4-тапсырма «Еркін микрофон» Бүгінгі сабақ бойынша бір-біріне сұрақ қояды. ҚБ. Шапалақ |
Шығарма мазмұны бойынша бала Бауыржанға тән қасиеттерді топтастырады. Мәтіндегі маңызды элементтерді жазып шығады. Мәтіндегі жеткілікті түрде маңызды элементті жазады. Ең бір маңызы аз элементті жазып шығады. FILA кестесін толтырады. «Еркін микрофон» Бүгінгі сабақ бойынша бір-біріне сұрақ қояды. |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай. |
lesson=8076 |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«ҚҚҚ кестесі»
|
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. 8-сынып.Б.Момышұлы «Ұшқан ұя» повесінің тақырыбы мен идеясы
ҚМЖ. 8-сынып.Б.Момышұлы «Ұшқан ұя» повесінің тақырыбы мен идеясы
|
Бөлім: Махаббат пен абырой |
Мектеп: Мұғалім: |
|||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
|||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Б.Момышұлы «Ұшқан ұя» повесінің тақырыбы мен идеясы |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.2.1 әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; 8.2.2.1 автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдау; |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу, шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру, автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдау. |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. 2. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызу. «Капитандар, теңізшілер» ойынын ойнату. «Капитандар» дегенде әскери белгі көрсетеді. «Теңізшілер» дегенде еден жуады. "Түскі ас" дегенде үштен топ құрып тамақ ішеді. «Кеме» дегенде төрттен топ құрады. Ойынды екі рет қайталатып топ құруға болады. Топтар бір-біріне отан, туған жер туралы мақал-мәтел сыйлайды. 4. Қызығушылықты ояту. «Конверттегі сұрақ»
|
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай. |
8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма Б Бала Бауыржан ала Бауыржанға тән қасиеттерді топтастыру сызбасы арқылы көрсетіңдерДескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. «Ромбтық жіктелім» әдісі
Мәтіндегі маңызды элементтерді жазып шығады. Мәтіндегі жеткілікті түрде маңызды элементті жазады. Ең бір маңызы аз элементті жазып шығады. Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. FILA кестесін толтыру FILA кестесі
Дескриптор: - кейіпкерге сұрақ қояды; - сұраққа сай әрекет ұсынады; - әрекеттен туған идеямен бөліседі. 4-тапсырма «Еркін микрофон» Бүгінгі сабақ бойынша бір-біріне сұрақ қояды. ҚБ. Шапалақ |
Шығарма мазмұны бойынша бала Бауыржанға тән қасиеттерді топтастырады. Мәтіндегі маңызды элементтерді жазып шығады. Мәтіндегі жеткілікті түрде маңызды элементті жазады. Ең бір маңызы аз элементті жазып шығады. FILA кестесін толтырады. «Еркін микрофон» Бүгінгі сабақ бойынша бір-біріне сұрақ қояды. |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай. |
lesson=8076 |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«ҚҚҚ кестесі»
|
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















