|
Бөлім: |
«Тарихи шындық пен көркемдік шешім» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
02.02.24 |
|
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Алтыбақан басында» бөлімі» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.2.1 әдеби шығармадағы психологизмді анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармашылық жұмыс жасай отырып, кейіпкерге деген өздерінің көзқарасын, көңіл күйін жеткізе алады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Үй тапсырмасын тексеру 155 бет 4-тапсырма. Әбдірахман образын жан-жақты ашып көрсетейік. |
Кейіпкер образын суреттейді
|
Формативті бағалау |
Оқулық |
|
|
|
Ой қозғау Сурет бойынша ойларын сұрау |
Тақырыпты ашу барысында өз ойларын ортаға салып, пікір алысады |
Қалыптастырушы бағалау |
«Сезімдер таласы» (головоломка) мультфильмінен сурет
|
|
|
Психологизм – адамның сезім күйін, толғанысын, қуаныш-қайғысын барлық қайшылығымен бейнелеу. Автор кейіпкерлердің ішкі сезімінің нәзік иірімдерін, құпия сырларын әсерлі суреттеу арқылы адам мінезін асқан шыншылдықпен нанымды тануға мүмкіндік береді. Әсіресе, Шұға мен Әбдірахманның хаттарында психологизм анық көрінеді. Жазушы қоғамдық өмірдің қайшылықтарын, адамгершілік пен қатыгездіктің қақтығысынан туған трагедиялық жағдайды әсерлі бейнелейді. |
|||||
|
Сабақтың ортасы |
156-160 бет оқу «Алтыбақан басында»
Бөлім бойынша сұрақтар
161 бет 1-тапсырма. Әр эпизодтағы Әбдірахманның көңіл күй психологиясын анықтап, салыстыра баға берейік.
Шығармашылық тапсырма. “Кейіпкерге хат” 1-топ. Шұғаға хат жазу 2-топ. Әбдірахманға хат жазу 3-топ. Айнабайға хат жазу 4-топ. Зәйкүлге хат жазу |
Үзіндіні оқиды
Бөлім бойынша сұрақтарға жауап береді
Кейіпкердің көңіл күй психологиясын анықтап, кестені толтырады
Топпен жұмыс жасай отырып, кейіпкерге хат жазады |
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор
|
Оқулық WORDWALL платформасы https://wordwall.net/ru/resource/28912929
Кесте
Алтыбақаннан қайтқандағы көңіл күйі
Хат жібер-геннен кейінгі көңіл күйі
Хатына жауап алған кездегі сезімі
Саралау жұмысы
|
|
|
|
Ерекше қажеттілігі бар оқушыларға арналған тапсырма Тапсырма. Әр эпизодтағы Әбдірахманның көңіл күй психологиясын анықтап, салыстыра баға берейік.
Дескриптор
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Сабақты қорытындылап, кері байланыс алады. Үй тапсырмасы. 161-168 бет “...Әуре боп неге біткен ажар-көрік” бөлімін түсініп оқу.. |
Сабақтың барысында сәтті, қиын болған кезеңдеріне тоқталып, ойларын білдіреді |
КБ. «ҚҚҚ...» |
|
|
Күні:_______________________
Сыныбы:___________________
Оқушының аты-жөні: _____________________________________________
Тапсырма. Әр эпизодтағы Әбдірахманның көңіл күй психологиясын анықтап, салыстыра баға берейік.

Дескриптор
-
Эпизодтарды оқиды
-
Кейіпкердің көңіл күйін анықтайды
-
Салыстыра баға береді
Күні:_______________________
Сыныбы:___________________
Оқушының аты-жөні: _____________________________________________
Тапсырма. Әр эпизодтағы Әбдірахманның көңіл күй психологиясын анықтап, салыстыра баға берейік.

Дескриптор
-
Эпизодтарды оқиды
-
Кейіпкердің көңіл күйін анықтайды
-
Салыстыра баға береді
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 9-сынып әдебиет Шұғаның белгісі. Алтыбақан басында
ҚМЖ 9-сынып әдебиет Шұғаның белгісі. Алтыбақан басында
|
Бөлім: |
«Тарихи шындық пен көркемдік шешім» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
02.02.24 |
|
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Алтыбақан басында» бөлімі» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.2.1 әдеби шығармадағы психологизмді анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармашылық жұмыс жасай отырып, кейіпкерге деген өздерінің көзқарасын, көңіл күйін жеткізе алады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Үй тапсырмасын тексеру 155 бет 4-тапсырма. Әбдірахман образын жан-жақты ашып көрсетейік. |
Кейіпкер образын суреттейді
|
Формативті бағалау |
Оқулық |
|
|
|
Ой қозғау Сурет бойынша ойларын сұрау |
Тақырыпты ашу барысында өз ойларын ортаға салып, пікір алысады |
Қалыптастырушы бағалау |
«Сезімдер таласы» (головоломка) мультфильмінен сурет
|
|
|
Психологизм – адамның сезім күйін, толғанысын, қуаныш-қайғысын барлық қайшылығымен бейнелеу. Автор кейіпкерлердің ішкі сезімінің нәзік иірімдерін, құпия сырларын әсерлі суреттеу арқылы адам мінезін асқан шыншылдықпен нанымды тануға мүмкіндік береді. Әсіресе, Шұға мен Әбдірахманның хаттарында психологизм анық көрінеді. Жазушы қоғамдық өмірдің қайшылықтарын, адамгершілік пен қатыгездіктің қақтығысынан туған трагедиялық жағдайды әсерлі бейнелейді. |
|||||
|
Сабақтың ортасы |
156-160 бет оқу «Алтыбақан басында»
Бөлім бойынша сұрақтар
161 бет 1-тапсырма. Әр эпизодтағы Әбдірахманның көңіл күй психологиясын анықтап, салыстыра баға берейік.
Шығармашылық тапсырма. “Кейіпкерге хат” 1-топ. Шұғаға хат жазу 2-топ. Әбдірахманға хат жазу 3-топ. Айнабайға хат жазу 4-топ. Зәйкүлге хат жазу |
Үзіндіні оқиды
Бөлім бойынша сұрақтарға жауап береді
Кейіпкердің көңіл күй психологиясын анықтап, кестені толтырады
Топпен жұмыс жасай отырып, кейіпкерге хат жазады |
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор
|
Оқулық WORDWALL платформасы https://wordwall.net/ru/resource/28912929
Кесте
Алтыбақаннан қайтқандағы көңіл күйі
Хат жібер-геннен кейінгі көңіл күйі
Хатына жауап алған кездегі сезімі
Саралау жұмысы
|
|
|
|
Ерекше қажеттілігі бар оқушыларға арналған тапсырма Тапсырма. Әр эпизодтағы Әбдірахманның көңіл күй психологиясын анықтап, салыстыра баға берейік.
Дескриптор
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Сабақты қорытындылап, кері байланыс алады. Үй тапсырмасы. 161-168 бет “...Әуре боп неге біткен ажар-көрік” бөлімін түсініп оқу.. |
Сабақтың барысында сәтті, қиын болған кезеңдеріне тоқталып, ойларын білдіреді |
КБ. «ҚҚҚ...» |
|
|
Күні:_______________________
Сыныбы:___________________
Оқушының аты-жөні: _____________________________________________
Тапсырма. Әр эпизодтағы Әбдірахманның көңіл күй психологиясын анықтап, салыстыра баға берейік.

Дескриптор
-
Эпизодтарды оқиды
-
Кейіпкердің көңіл күйін анықтайды
-
Салыстыра баға береді
Күні:_______________________
Сыныбы:___________________
Оқушының аты-жөні: _____________________________________________
Тапсырма. Әр эпизодтағы Әбдірахманның көңіл күй психологиясын анықтап, салыстыра баға берейік.

Дескриптор
-
Эпизодтарды оқиды
-
Кейіпкердің көңіл күйін анықтайды
-
Салыстыра баға береді
шағым қалдыра аласыз


















