Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім: 1 А Визуалды өнер |
Педагогтің аты-жөні |
|||||
сабақ № 1 |
|
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Өнердегі заманауи техника мен ғылыми жетістіктер. Табиғаттағы микросуреттер. § 1. 6-9 бет. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.1-Қоршаған орта элементтерінің визуалды сипаттамасын (композиция, түс, пішін, фактура, пропорция) өзінше түсіндіру 7.2.1.1-Күрделі шығармашылық идеялары мен сезімдерін білдіру үшін, өнер құралдары мен әртүрлі техникада таңдалған қасиеттері мен тәсілдерін визуалды элементтерді таңдау және негізделген түрде анықтау |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Табиғаттағы микро суреттердің бейнесі қалай құрылып, неге микро суреттерге тиесілі екенін біледі, түсінеді және анықтайды. Сандық бейнелеу, сандық микроскоп арқылы жасалған суреттермен зерттеу жұмыстарын жүргізеді. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Тапсырмаларды демонстрация арқылы көрсетеді |
TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді |
|
TV, сілтемелер YOU TUBE, |
||
басы |
Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру |
Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы |
|
|
||
ортасы |
Слайдтар мен бейнетаспалар көмегімен өнердің заманауи жетістіктерін, сурет салудың ерекше түрлері мен техникаларын (SandArt, StreetPainting, «Эбру» техникасы, светографика, микроскопиялық фотосуреттер) көрсетеді |
Авторлардың жұмыстарын қарастырады: 1.Роберт Гук, 2.Антонина ван Левенгук, 3.Роб Кесселер 4.Михаила Ларионова Ол бейнелерде оқушылар Роб Кесселердің жұмыстарына ұқсас бірқатар клеткалар мен өсімдіктердің үлкейтілген құрылысын көріп, оларды салыстыра алуы керек. |
Дискриптор арқылы бағалау |
Ксения Симонова туындылары (құм анимациясы) Дария Пушанкина (су бетіндегі суреттер) https://www.youtube.com/watch?v=Vw_zZjjgUX4 |
||
соңы |
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді |
|
|
Бөлім: 1 А Визуалды өнер |
Педагогтің аты-жөні |
|||||
сабақ № 2 |
|
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Бейнелеу өнеріндегі заманауи бағыттар (поп арт, инсталляция және т.б.) Өздігінен ізденіс зерттеулері. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1.Пәндік терминологияны қолдана отырып, өзінің және өзгелердің (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) жұмыстарындағы идеялары мен тақырыптарды талқылау және бағалау. 7.3.3.1-Пәндік терминологияны пайдалана отырып, басқалардың (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) және өз жұмыстарындағы әдіс- тәсілдері мен техникаларды талқылау және бағалау |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың шағын топтары немесе жұптар туындылардың репродукцияларын таңдап, фотолар мен нобайларлын, жүктелген бейнелердің топтамасын жасау арқылы олар өздері зерттеген туындылардың стилін таныстырып, стилді таңдауға не ықпал еткенін баяндай отырып өнер саласында білімін жетілдіру. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Тапсырмаларды демонстрация арқылы көрсетеді |
TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді |
|
TV, сілтемелер YOU TUBE, |
||
басы |
Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру |
Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы |
|
|
||
ортасы |
Поп-арт өкілдері: Роберт Раушенберг, Рой Лихтенштейн, Джаспер Джонс, Джеймс Розенквист, Том Вессельман, Клас Олденбург, Энди Уорхол, Хокни Дэвид. Орфист суретшілері: Роберт Делоне, Аристарх Лентулов, Александр Экстер, Ф Купка, Ф. Пикабия, М. Дюшан Кубист суретшілері: Пабло Пикасо, Жорж Брак, Хуан Грис, Фернан Леже, Л. Попов, К Малевич. Мүсін – Александр Архипенко |
Заманауи бағыттар бойынша суреттер салу. /реализм,символизм,сюрреализм,кубизм,гиперреализм,поп-арт, инсталляция, орфизм, супрематизм, абстракционизм, граффити,оп-арт,супержазықтық/ |
Дискриптор арқылы бағалау |
https://www.youtube.com/watch?v=nC-RqyJUhGU Портрет- трафарет своими руками! |
||
соңы |
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді |
|
|
Бөлім: 1 А Визуалды өнер |
Педагогтің аты-жөні |
|||||
сабақ № 3 |
|
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның заманауи суретшілері |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1 Өнер туындыларының ерекшеліктері анықтап, қолөнер және дизайн, әр түрлі тарихи және мәдени шығу тегін өз бетінше зерттеу 7.1.3.1 Зерттеу және шығармашылық идеяларды дамыту үшін түрлі ақпарат көздерін, сонымен қатар, ең тиімдісін таңдап пайдалану, (соның ішінде АКТ-ны қолдану) |
|||||
Сабақтың мақсаты |
*танымал қазақстандық суретшілердің жұмыстарын зерттейді ;*ұлттық нақышта композицияны құра біледі; *практикалық жұмыстарды түрлі техникада орындайды ;*өзін-өзі бағалау және көрмені қою |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Тапсырмаларды демонстрация арқылы көрсетеді |
TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді |
|
TV, сілтемелер YOU TUBE, |
||
басы |
Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру |
Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы |
|
|
||
ортасы |
- Қазақстандық суретшілердің слайдын көрсету және шығармашылығымен танысу Суретшілердің туындылары: Бахтыбек Талкамбаев, Нурлан Абишев, Гүлден Ертьякова, Нурлана Килибаева, Кульбеков Сатыбалды, Молдақұл Нарымбетов,Ағымсалы Дүзелханов |
Натюрморт ұсынылған тұрмыстық заттар жинау, қазақ халқының және А3 форматқа эскиздерді композициялық орындау немесе альбомға жинақтау |
Дискриптор арқылы бағалау |
http://vechastana.kz/kultura/vystavka-kartin-khudozhnikov-astany-proydet-v-sankt-peterburge/ |
||
соңы |
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді |
|
|
Бөлім: 1 А Визуалды өнер |
Педагогтің аты-жөні |
|||||
сабақ № 4 |
|
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Өнердегі заманауи стильдік бағыттарды зерттеу негізінде тәжірибелік жұмыс орындау. (2D немесе 3D форматында) § 4. 21 бет. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.6.4 -Шығармашылық жұмыстар жасау үшін әр түрлі (заманауи) технологиялар мен өнер материалдарын анықтау, таңдау және біріктіру
7.1.6.2-Бірқатар заманауи және дәстүрлі емес материалдарды
білу, оларды өңдеу, пайдалану және үйлестірудің тиімді жолдарын
(немесе әдістерін) анықтау |
|||||
Сабақтың мақсаты |
*Ұлттық нақышта композицияны құра біледі .*Практикалық жұмыстың техникасын таңдап және көркемсурет материалда орындайды .*Өзінің шығармашылық жұмысын талдап және басқалардың жұмыстары |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |