Бекітемін: Бекчурина А
|
Білім беру ұйымының атауы |
№163 |
|||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айшыкова А |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
06.03.2025 |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№72сабақ.Ботақан |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.9.1 – сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан табу және ақпаратты берілген үлгі бойынша кестеге салу |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Төрт түлік жырларын таба алады. Өлеңді түсініп, қажетті мәліметтерді теріп оқиды. Өлеңдегі теңеу сөздерді таба алады. |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Қоршаған орта тазалығынсақтайды |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы Сабақ тың ортасы Сабақты қорыту Кері байла ныс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру «Талпақ танау тарғылым» Өлеңді мәнерлеп оқы, мазмұнын өз сөзіңмен айт Жаңа тақырып 1-тапсырма ФС тапсырмасы Жұмбақты шеш Кезекті бір жануар, Үстінде екі тауы бар. Мойны ұзын, көзі үлкен, Бұл не, өзің тауып ал! ФС ақпарат Көшпелі қазақ шаруасының сүйікті малы-түйе. Түйенің жүні мен терісі-киім, сүті-сусын, еті-ас. Әсіресе, түйе көш көлігі ретінде бағалы. Қыста суыққа, жазда ыстыққа төзімді, әсіресе шөлге, аштыққа шыдамды. Түйе алпыс күн аштыққа, отыз күн аштыққа шыдайды. 2-тапсырма Оқулықпен жұмыс «Ботақан» өлеңі -өлеңді мәнерлеп оқы -тізбектей оқу -өлеңнен ботақанға қатысты теңеулерді теріп оқы және жаз Бұлтақандай, аққудай,баладай,жібектей, желектей. ЕБҚ Өлеңді мәнерлеп оқиды. Сөздік жұмыс Бұлтақандай-томпиған Бұйдасы-мұрындыққа байланатын жіп. Желектей-желбірептұрдегенмағынада. 3-тапсырма Дәптерменжұмыс Саралаутапсырмасы Өлеңдегітеңеусөздердіботақандыпайдаланыпсипаттапжаз. 4-тапсырма Жұптық жұмыс Кестемен жұмыс
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Түйенің пайдасы туралы ізденіп, тапқан мәліметіңді кестеге түсір
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді
Үзіндіні жатқа айту
Жұмбақтың жауабын айтады.
Ақпаратпен танысады
Мәтінмен жұмыс жүргізеді.
Жеке жұмыс жүргізеді
Ботақанды сипаттап жазады.
Кестені толтырады.
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мадақтау
Қб « Басбармақ»
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқы, мазмұнын өз сөзіңмен айтады-1б
Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады-1б
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Өлеңнен ботақанға қатысты теңеулерді теріп жазады-1б
Дескриптор: Өлеңдегі теңеу сөздерді ботақанды пайдаланып сипаттап жазады-1б
Дескриптор: Кестені толтырады-1б
Дескриптор: Түйенің пайдасы туралы ізденіп, тапқан мәліметіңді кестеге түсіреді-1б
«Білім желкені» әдісі |
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кес те
Оқулық
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||


Бекітемін: Бекчурина А
|
Білімберуұйымыныңатауы |
№163 |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүржәнеауызәдебиеті |
||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Айшыкова А |
||||
|
Күні: |
13.03.2025 |
||||
|
Сынып: |
2 |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы: |
№73сабақ Қожекеңдеқонақта«Қожанасыр мен Алдаркөсе» «Үш сом» |
||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаты: |
2.2.4.1-аңыздыңжанрлықерекшеліктерінанықтау. 2.2.9.1- мұғалімніңкөмегіменкөркемшығармаүзіндісінбасқаүлгідегі (мультфильм) нұсқасыменсалыстыру. 2.2.6.1.Кейіпкердіңмінез-құлқыменіс-әрекетінбағалау |
||||
|
Сабақтыңмақсаты |
Аңыздыңжанрлықерекшеліктерінанықтайды. Көркемшығармаүзіндісінбасқаүлгідегі (мультфильм) нұсқасыменсалыстырады. Кейіпкердіңмінез-құлқыменіс-әрекетінбағалайды.
|
||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Отансүйгіштік - ата-анаңды құрметтей білуің... |
||||
|
Сабақтыңбарысы |
|||||
|
Сабақтыңкезеңі//уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы
Жаңа тақырып Сабақты қорыту |
Сабаққа психологиялық тұрғыдан даярлау
Үй тапсырмасын тексеру «Ботақан» өлеңін жатқа айтады. Жаңа тақырып 1-тапсырма ФС тапсырмасы Алдаркөсе, Қожанасыр жайлы естігендерің бар ма? Оларға қатысты сөздер ойластыр. Бейнежазбамен жұмыс «Алдар көсе мен Қожанасыр» мультфильмі Ақпарат Өмірде болған адам басына құрылған әңгімені аңыз дейді. Аңыз-халық ауыз әдебиетінің бір түрі. Аңызда тарихта болған адамдардың іс-әрекетіне байланысты оқиғалар әңгімеленеді. Қожанасыр көпшілік қауымға тура жолды нұсқап, жақсылыққа шақырып, жаманшылықтан тыйған адам болған. Ол адамдарға тура жолды көрсетіп, нақыл мен даналыққа толы насихаттар жүргізген. Оқулықпен жұмыс 2-тапсырма «Қожанасыр мен Алдаркөсе» аңызын оқы және мазмұнын айт. Оқиғаның дамуын болжа. 3-тапсырма «Үш сом» аңыз Мәтінді тізбектей оқы Рөлге бөліп оқы ЕҚБ Өмірде осылай жасайтын адамдар бар ма? Сен кездестіріп көрдің ба?. ЕБҚ Қожанасырдың жауабын көңіл күймен оқып бер. 4-тапсырма Оқиғаның дамуындағы өзгерістерді анықтаңдар. «Ашық микрофон» әдісі
Алдар-ақылды, Қожанасыр-тапқыр. 5-тапсырма Саралау тапсырмасы
Үлгі: Қой сатып аларда тапқырлық танытып,қойды арзан алды Үй тапсырмасы «Қожанасыр» туралы аңызды оқып келу ҚЖ: Алдар мен Қожанасырға мінездеме жазыңдар. Бұндай адамдар қоғамға керек пе? Ойыңды жаз. |
Өлеңді жатқа айтады. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты болжайды. Сұрақтарға жауап береді. Мультфильмді көреді Ақпаратпен танысады. Мәтінді оқиды Тізбектей оқиды. Жеке жұмыс жасайды Өзгерістерді анықтайды. Сұрақтарға жауап береді Нақты дәлелдер келтіреді. Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп, жатқа айтады-1б
ҚБ: «Асық»әдісі
Дескриптор: Аңыз кейіпкері туралы айтады-1б
Дескриптор: Мәтінді оқып,оқиғаның барысын болжайды-1б Дескриптор: Мәтінді тізбектей, мәнерлеп,рөлге бөліп оқиды-1б
Тамаша! Дескрипторы: Оқиғаның дамуындағы өзгерістерді анықтайды-1б Сұрақтарды басшылыққа алып, ой-пікірлерін білдіреді-1б Дескриптор: Пікірлерге нақты дәлелдер келтіре алады-1б
Дескриптор: «Қожанасыр» туралы аңызды оқиды-1б Дескриптор: Алдар мен Қожанасырға мінездеме жазады-1б |
Оқулық бейнежазба https://www.youtube.com/watch?v=NkxPHVIZfig Оқулық
Оқулық Суреттер
Кесте Оқулық |
|
|
Кері байланыс |
Кері байланыс:
|
Кері байланыс береді |
«СМС» әдісі |
Телефон суреттері |
|
Бекітемін: Бекчурина А
|
Білімберуұйымыныңатауы |
№163 |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүржәнеауызәдебиеті |
||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Айшыкова А |
||||
|
Күні: |
17.03.2025 |
||||
|
Сынып: |
2 |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы: |
№74 сабақ. Өтірікөлеңқұрастырамын |
||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаты: |
2.2.4.1 Өтірікөлеңніңжанрлықерекшеліктерінанықтау. |
||||
|
Сабақтыңмақсаты |
Өтірікөлеңніңжанрлықерекшеліктерінанықтап, әзілгеқұрылатынынбіледі. |
||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Отансүйгіштік - ата-анаңды құрметтей білуің... |
||||
|
Сабақтыңбарысы |
|||||
|
Сабақтыңкезеңі//уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы
Жаңа тақырып Сабақты қорыту |
Сабаққа психологиялық дайындық
Үй тапсырмасын тексеру «Қожанасыр» туралы оқыған мәтіндерін әңгімелеу Тақырыпты ашу «Өтірік пен шындық» ойыны Мен атқа міндім. Аян шегірткемен серуендеді. Астанаға инелікпен ұшып бардым. Әкем машина алды. Арбамен ғарышқа ұшуға болады. Жаңа тақырып 1-тапсырма Өтірік өлеңді жатқа айт Ши тоқыдым шиеден, Теңіз кештім түйемен. Күйме жасап түймеден, Үй тұрғыздым түймеден. Ф. С. ақпарат Өтірік өлеңдер-тапқырлыққа құрылған, күлкілі оқиғаға толы халық шығармасы. 2-тапсырма Өлеңді түсініп оқы. Өлеңді тізбектей оқиды Өлеңді рөлмен оқиды. Өлеңде өтірікке құрылған мәліметті анықтайды. 3-тапсырма Оқушылар қандай өтірік өлең айтты. Қара сөзбен әңгімеле. Бірінші оқушы … …. … Екінші оқушы … … … 4-тапсырма Суретке қара, өтірік өлеңді толықтырып жаз.
5-тапсырма Мағынасынақарайөтірікөлеңніңұйқасын тап.
Үйтапсырмасы: 6- тапсырма Қандай өтірік өлеңдер оқыдың? Өтірік өлеңдерден үзіндіжаттау. |
Жылы лебіздер айтады Оқыған әңгімелерін айтады. Өтірік пен шындық пікірлерді ажыратады. Өлеңді тыңдап, қорытынды жасайды Ақпаратпен танысады. Өлеңді оқиды. Өтірікке құрылған мәліметтерді анықтайды. Өлеңді мазмұндайды Өлеңді толықтырып жазады. . . Ұйқасын тауып жазады. Үй тапсырмасын алады |
Мадақтау арқылы бағалап отыру
Бірін-бірі бағалау
Дескриптор: «Қожанасыр» туралы оқыған мәтіндерін әңгімелейді-1б
ҚБ « Пойыз» әдісі
Дескриптор: Өтірік өлеңді жатқа айтады-1б
Дескриптор: Өлеңді тізбектей оқиды-1б Сөздік жұмысын жүргізеді-1б Дескриптор: Оқушылар қандай өтірік өлең айтқанынқара сөзбен әңгімелейді-1б Дескриптор: Суретке қарап, өтірік өлеңді толықтырып жазады-1б Дескриптор: Мағынасына қарай өтірік өлеңнің ұйқасын табады-1б Дескриптор: |
слайд оқулық оқулық Оқулық Жұмыс дәптері
Оқулық Оқулық |
|
|
Кері байланыс |
Кері байланыс:
|
Кері байланыс береді |
«Тик-ток» әдісі |
Кері байланыс парақша- лары |
|




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қмж әдебиет
қмж әдебиет
Бекітемін: Бекчурина А
|
Білім беру ұйымының атауы |
№163 |
|||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айшыкова А |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
06.03.2025 |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№72сабақ.Ботақан |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.9.1 – сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан табу және ақпаратты берілген үлгі бойынша кестеге салу |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Төрт түлік жырларын таба алады. Өлеңді түсініп, қажетті мәліметтерді теріп оқиды. Өлеңдегі теңеу сөздерді таба алады. |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Қоршаған орта тазалығынсақтайды |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы Сабақ тың ортасы Сабақты қорыту Кері байла ныс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру «Талпақ танау тарғылым» Өлеңді мәнерлеп оқы, мазмұнын өз сөзіңмен айт Жаңа тақырып 1-тапсырма ФС тапсырмасы Жұмбақты шеш Кезекті бір жануар, Үстінде екі тауы бар. Мойны ұзын, көзі үлкен, Бұл не, өзің тауып ал! ФС ақпарат Көшпелі қазақ шаруасының сүйікті малы-түйе. Түйенің жүні мен терісі-киім, сүті-сусын, еті-ас. Әсіресе, түйе көш көлігі ретінде бағалы. Қыста суыққа, жазда ыстыққа төзімді, әсіресе шөлге, аштыққа шыдамды. Түйе алпыс күн аштыққа, отыз күн аштыққа шыдайды. 2-тапсырма Оқулықпен жұмыс «Ботақан» өлеңі -өлеңді мәнерлеп оқы -тізбектей оқу -өлеңнен ботақанға қатысты теңеулерді теріп оқы және жаз Бұлтақандай, аққудай,баладай,жібектей, желектей. ЕБҚ Өлеңді мәнерлеп оқиды. Сөздік жұмыс Бұлтақандай-томпиған Бұйдасы-мұрындыққа байланатын жіп. Желектей-желбірептұрдегенмағынада. 3-тапсырма Дәптерменжұмыс Саралаутапсырмасы Өлеңдегітеңеусөздердіботақандыпайдаланыпсипаттапжаз. 4-тапсырма Жұптық жұмыс Кестемен жұмыс
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Түйенің пайдасы туралы ізденіп, тапқан мәліметіңді кестеге түсір
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді
Үзіндіні жатқа айту
Жұмбақтың жауабын айтады.
Ақпаратпен танысады
Мәтінмен жұмыс жүргізеді.
Жеке жұмыс жүргізеді
Ботақанды сипаттап жазады.
Кестені толтырады.
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мадақтау
Қб « Басбармақ»
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқы, мазмұнын өз сөзіңмен айтады-1б
Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады-1б
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Өлеңнен ботақанға қатысты теңеулерді теріп жазады-1б
Дескриптор: Өлеңдегі теңеу сөздерді ботақанды пайдаланып сипаттап жазады-1б
Дескриптор: Кестені толтырады-1б
Дескриптор: Түйенің пайдасы туралы ізденіп, тапқан мәліметіңді кестеге түсіреді-1б
«Білім желкені» әдісі |
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кес те
Оқулық
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||


Бекітемін: Бекчурина А
|
Білімберуұйымыныңатауы |
№163 |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүржәнеауызәдебиеті |
||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Айшыкова А |
||||
|
Күні: |
13.03.2025 |
||||
|
Сынып: |
2 |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы: |
№73сабақ Қожекеңдеқонақта«Қожанасыр мен Алдаркөсе» «Үш сом» |
||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаты: |
2.2.4.1-аңыздыңжанрлықерекшеліктерінанықтау. 2.2.9.1- мұғалімніңкөмегіменкөркемшығармаүзіндісінбасқаүлгідегі (мультфильм) нұсқасыменсалыстыру. 2.2.6.1.Кейіпкердіңмінез-құлқыменіс-әрекетінбағалау |
||||
|
Сабақтыңмақсаты |
Аңыздыңжанрлықерекшеліктерінанықтайды. Көркемшығармаүзіндісінбасқаүлгідегі (мультфильм) нұсқасыменсалыстырады. Кейіпкердіңмінез-құлқыменіс-әрекетінбағалайды.
|
||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Отансүйгіштік - ата-анаңды құрметтей білуің... |
||||
|
Сабақтыңбарысы |
|||||
|
Сабақтыңкезеңі//уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы
Жаңа тақырып Сабақты қорыту |
Сабаққа психологиялық тұрғыдан даярлау
Үй тапсырмасын тексеру «Ботақан» өлеңін жатқа айтады. Жаңа тақырып 1-тапсырма ФС тапсырмасы Алдаркөсе, Қожанасыр жайлы естігендерің бар ма? Оларға қатысты сөздер ойластыр. Бейнежазбамен жұмыс «Алдар көсе мен Қожанасыр» мультфильмі Ақпарат Өмірде болған адам басына құрылған әңгімені аңыз дейді. Аңыз-халық ауыз әдебиетінің бір түрі. Аңызда тарихта болған адамдардың іс-әрекетіне байланысты оқиғалар әңгімеленеді. Қожанасыр көпшілік қауымға тура жолды нұсқап, жақсылыққа шақырып, жаманшылықтан тыйған адам болған. Ол адамдарға тура жолды көрсетіп, нақыл мен даналыққа толы насихаттар жүргізген. Оқулықпен жұмыс 2-тапсырма «Қожанасыр мен Алдаркөсе» аңызын оқы және мазмұнын айт. Оқиғаның дамуын болжа. 3-тапсырма «Үш сом» аңыз Мәтінді тізбектей оқы Рөлге бөліп оқы ЕҚБ Өмірде осылай жасайтын адамдар бар ма? Сен кездестіріп көрдің ба?. ЕБҚ Қожанасырдың жауабын көңіл күймен оқып бер. 4-тапсырма Оқиғаның дамуындағы өзгерістерді анықтаңдар. «Ашық микрофон» әдісі
Алдар-ақылды, Қожанасыр-тапқыр. 5-тапсырма Саралау тапсырмасы
Үлгі: Қой сатып аларда тапқырлық танытып,қойды арзан алды Үй тапсырмасы «Қожанасыр» туралы аңызды оқып келу ҚЖ: Алдар мен Қожанасырға мінездеме жазыңдар. Бұндай адамдар қоғамға керек пе? Ойыңды жаз. |
Өлеңді жатқа айтады. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты болжайды. Сұрақтарға жауап береді. Мультфильмді көреді Ақпаратпен танысады. Мәтінді оқиды Тізбектей оқиды. Жеке жұмыс жасайды Өзгерістерді анықтайды. Сұрақтарға жауап береді Нақты дәлелдер келтіреді. Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп, жатқа айтады-1б
ҚБ: «Асық»әдісі
Дескриптор: Аңыз кейіпкері туралы айтады-1б
Дескриптор: Мәтінді оқып,оқиғаның барысын болжайды-1б Дескриптор: Мәтінді тізбектей, мәнерлеп,рөлге бөліп оқиды-1б
Тамаша! Дескрипторы: Оқиғаның дамуындағы өзгерістерді анықтайды-1б Сұрақтарды басшылыққа алып, ой-пікірлерін білдіреді-1б Дескриптор: Пікірлерге нақты дәлелдер келтіре алады-1б
Дескриптор: «Қожанасыр» туралы аңызды оқиды-1б Дескриптор: Алдар мен Қожанасырға мінездеме жазады-1б |
Оқулық бейнежазба https://www.youtube.com/watch?v=NkxPHVIZfig Оқулық
Оқулық Суреттер
Кесте Оқулық |
|
|
Кері байланыс |
Кері байланыс:
|
Кері байланыс береді |
«СМС» әдісі |
Телефон суреттері |
|
Бекітемін: Бекчурина А
|
Білімберуұйымыныңатауы |
№163 |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүржәнеауызәдебиеті |
||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Айшыкова А |
||||
|
Күні: |
17.03.2025 |
||||
|
Сынып: |
2 |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы: |
№74 сабақ. Өтірікөлеңқұрастырамын |
||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаты: |
2.2.4.1 Өтірікөлеңніңжанрлықерекшеліктерінанықтау. |
||||
|
Сабақтыңмақсаты |
Өтірікөлеңніңжанрлықерекшеліктерінанықтап, әзілгеқұрылатынынбіледі. |
||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Отансүйгіштік - ата-анаңды құрметтей білуің... |
||||
|
Сабақтыңбарысы |
|||||
|
Сабақтыңкезеңі//уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы
Жаңа тақырып Сабақты қорыту |
Сабаққа психологиялық дайындық
Үй тапсырмасын тексеру «Қожанасыр» туралы оқыған мәтіндерін әңгімелеу Тақырыпты ашу «Өтірік пен шындық» ойыны Мен атқа міндім. Аян шегірткемен серуендеді. Астанаға инелікпен ұшып бардым. Әкем машина алды. Арбамен ғарышқа ұшуға болады. Жаңа тақырып 1-тапсырма Өтірік өлеңді жатқа айт Ши тоқыдым шиеден, Теңіз кештім түйемен. Күйме жасап түймеден, Үй тұрғыздым түймеден. Ф. С. ақпарат Өтірік өлеңдер-тапқырлыққа құрылған, күлкілі оқиғаға толы халық шығармасы. 2-тапсырма Өлеңді түсініп оқы. Өлеңді тізбектей оқиды Өлеңді рөлмен оқиды. Өлеңде өтірікке құрылған мәліметті анықтайды. 3-тапсырма Оқушылар қандай өтірік өлең айтты. Қара сөзбен әңгімеле. Бірінші оқушы … …. … Екінші оқушы … … … 4-тапсырма Суретке қара, өтірік өлеңді толықтырып жаз.
5-тапсырма Мағынасынақарайөтірікөлеңніңұйқасын тап.
Үйтапсырмасы: 6- тапсырма Қандай өтірік өлеңдер оқыдың? Өтірік өлеңдерден үзіндіжаттау. |
Жылы лебіздер айтады Оқыған әңгімелерін айтады. Өтірік пен шындық пікірлерді ажыратады. Өлеңді тыңдап, қорытынды жасайды Ақпаратпен танысады. Өлеңді оқиды. Өтірікке құрылған мәліметтерді анықтайды. Өлеңді мазмұндайды Өлеңді толықтырып жазады. . . Ұйқасын тауып жазады. Үй тапсырмасын алады |
Мадақтау арқылы бағалап отыру
Бірін-бірі бағалау
Дескриптор: «Қожанасыр» туралы оқыған мәтіндерін әңгімелейді-1б
ҚБ « Пойыз» әдісі
Дескриптор: Өтірік өлеңді жатқа айтады-1б
Дескриптор: Өлеңді тізбектей оқиды-1б Сөздік жұмысын жүргізеді-1б Дескриптор: Оқушылар қандай өтірік өлең айтқанынқара сөзбен әңгімелейді-1б Дескриптор: Суретке қарап, өтірік өлеңді толықтырып жазады-1б Дескриптор: Мағынасына қарай өтірік өлеңнің ұйқасын табады-1б Дескриптор: |
слайд оқулық оқулық Оқулық Жұмыс дәптері
Оқулық Оқулық |
|
|
Кері байланыс |
Кері байланыс:
|
Кері байланыс береді |
«Тик-ток» әдісі |
Кері байланыс парақша- лары |
|




шағым қалдыра аласыз

























