ҚМЖ Әдебиет Алматы К. желтоқсан айы толық 2 сынып

Тақырып бойынша 14 материал табылды

ҚМЖ Әдебиет Алматы К. желтоқсан айы толық 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ Әдебиет Алматы К. желтоқсан айы толық 2 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы


Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлімі:

Менің туған өлкем

Күні:

05.12.2023ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.

Сынып: 2 Ә

Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Менің Отаным

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.3.1мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау

2.2.7.1мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу

Сабақтың мақсаты

Мәтіндегі негізгі ойды анықтау

Теңеу сөзді қолдануды үйрену

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар өлеңді қосылып айтады




Сабақтың ортасы

(5 мин)










10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Дұрыс нұсқадағы сөйлемді көшіріп жаз


«Ой қозғау» әдісі

Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді тауып, сөйлемдерді оқы.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Түртіп алу» әдісі

Мәтінді оқы.

Мәтін не туралы?

Автор туралы әңгімеле.

Бейнежазба ұсынылады

ЕББҚ

Мәтін не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1.Отан сөзін басқаша қалай атауға болады?

Санамақты жатқа айтады




Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, сөйлемдерді оқиды.







1.мәтіннің мазмұнын айтады

2. автор туралы әңгімелейді



Бейнежазбаны тамашалайды


Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

- дұрыс нұсқадағы сөйлемді көшіріп жазады (1б)

Мадақтау









Баскетбол доптарымен

бағалау

(жауабына қарай) Дескриптор:

-мәтіннің мазмұнын айтады(1б)

-автор туралы әңгімелейді (1б)


Дескриптор:

-тапсырманы орындайды





Таратпа

қаламсап








Оразақын Асқардың

суреті А4

Оқулық

76- бет


9 мин













Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма Жеке жұмыс

«Спиральді оқыту» әдісі

Өлеңді оқы.

Өлең не туралы?

Таныс емес сөздердің мағынасын аш.

Теңеу сөздерді тиісті суретімен сәйкестендір.

ЕББҚ

Сөздерді оқы.

Талқылау сұрақтары:

1.Өлеңнен өзіңе қажет қандай ақпарат алдың?


«Бас,иық,тізе,аяқ»

Бейнефильм ұсыну.

1. өлеңнің мазмұнын айтады

2.таныс емес сөздердің мағынасын ашады

3.теңеу сөздерді тиісті суретімен сәйкестендіреді

4.себебін түсіндіреді




Сұраққа жауап береді




Балалар жаттығу жасайды

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

-өлеңнің мазмұнын айтады(1б)

-таныс емес сөздердің мағынасын ашады(1б)

-теңеу сөздерді тиісті суретімен сәйкестендіреді(1б)

-себебін түсіндіреді(1б)

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды

Таратпа

қаламсап











https://youtu.be/by8NcRAsRAE

Сабақтың соңы

10 мин





3-тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, қорытындыла» әдісі

Туған жеріңді сипатта.




ЕББҚ

Туған жеріңді әңгімеле

Талқылау сұрақтары:

1.Отанымыз туралы не білдің?

1. туған жерін сипаттап жазады

2.Отаны туралы білген ақпаратын жазады

3.қорытынды жасайды





Сұраққа жауап береді

«Комментарий» арқылы бағалау

Дескриптор:

-туған жерін сипаттап жазады(1б)

-Отаны туралы білген ақпаратын жазады(1б)

-қорытынды жасайды(1б)

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды

Таратпа

қаламсап


Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Үйге тапсырма:

Өлеңді жаттап ал

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар

доптар

Оқу ісіеің меңгерушісі: П.Рахметов



















Туған жеріңді сипатта.







Отанымыз туралы не білдің?























Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлімі:

Менің туған өлкем

Күні:

06.12.2023ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.

Сынып: 2 Ә

Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Батыр – ел қорғаны

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.1*шығарманың мазмұнынын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау

Сабақтың мақсаты

Мәтіннің мазмұнын жоспар бойынша әңгімелеу

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар өлеңді қосылып айтады




Сабақтың ортасы

(5 мин)










10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Өлеңді жаттап ал.


«Ой қозғау» әдісі

Қазақтың жерін қорғаған батырларды есіңе түсір.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Бейнежазба ұсынылады



1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Түртіп алу» әдісі

Мәтінді оқы.

Мәтін не туралы?

Жасыбай батыр кімдерге қарсы күрескен?

Таныс емес сөздің мағынасын аш.

ЕББҚ

Мәтін не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1. Жасыбай батыр кімдерге қарсы күрескен?

Өлеңді жатқа айтады




Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, сөйлемдерді оқиды.


Бейнежазбаны тамашалайды



1.мәтіннің мазмұнын айтады

2. Жасыбай батырдың кімдерге қарсы күрескенін айтады

3.таныс емес сөздің мағынасын ашады







Сұраққа жауап береді


Дескриптор:

- өлеңді жатқа айтады(1б)


Мадақтау









Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай) Дескриптор:

-мәтіннің мазмұнын айтады(1б)

-Жасыбай батырдың кімдерге қарсы күрескенін айтады(1б)

-таныс емес сөздің мағынасын ашады(1б)

Дескриптор:

-Сұраққа жауап береді





https://ok.ru/video/261585373882





Оразақын Асқардың

суреті А4

Оқулық

76- бет


9 мин













Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма Жеке жұмыс

«Өз ойым» әдісі

Жоспар бойынша әңгімеле.





ЕББҚ

Жасыбай батыр кімдермен соғысқан?

Талқылау сұрақтары:

1.Мәтіннен өзіңе қажет қандай ақпарат алдың?


«Бас,иық,тізе,аяқ»

Бейнефильм ұсыну.

1. Жасыбайдың жоңғарлармен соғысын әңгімелейді

2.Олжабай батырдың көмегі туралы әңгімелейді

3.көл атауының өзгеруін әңгімелейді




Сұраққа жауап береді




Балалар жаттығу жасайды

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

-Жасыбайдың жоңғарлармен соғысын әңгімелейді(1б)

-Олжабай батырдың көмегі туралы әңгімелейді(1б)

-көл атауының өзгеруін әңгімелейді(1б)

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді

Оқулық

4-тапсырма

79 бет









https://youtu.be/by8NcRAsRAE

Сабақтың соңы

10 мин





3-тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, қорытындыла» әдісі

Мәтіннен жер аттарын теріп жаз.

Көлге неліктен Жасыбай батырдың есімі берілді?

ЕББҚ

Мәтіннен жер аттарын теріп жаз.

Талқылау сұрақтары:

1. Көлге неліктен Жасыбай батырдың есімі берілді?

1. мәтіннен жер аттарын теріп жазады

2.көлге Жасыбай батырдың есіиінің берілу себебін айтады

3.қорытынды жасайды





Сұраққа жауап береді

«Комментарий» арқылы бағалау

Дескриптор:

-мәтіннен жер аттарын теріп жазады(1б)

-көлге Жасыбай батырдың есімінің берілу себебін айтады(1б)

-қорытынды жасайды(1б)


Дескриптор:

-тапсырманы орындайды


Дәптер

қаламсап


Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Үйге тапсырма:

Өз өлкеңдегі батырлар туралы үлкендерден сұра.

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар

доптар

Оқу ісіеің меңгерушісі: П.Рахметов





Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлімі:

Менің туған өлкем

Күні:

08.12.2023ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.

Сынып: 2 Ә

Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бейбарыс сұлтан

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.3.1шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

2.3.1.1мұғалімнің көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру

Сабақтың мақсаты

Тірек сөздердің көмегімен оқиғаның ретін болжау

Мәтінге жоспар құру

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар өлеңді қосылып айтады




Сабақтың ортасы

(5 мин)










10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Өз өлкеңдегі батырлар туралы үлкендерден сұра.


«Ой қозғау» әдісі

Қазақтың жерін қорғаған батырларды есіңе түсір.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау


1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Анықта» әдісі

Мәтінді оқы.

Мәтін кім туралы?

Мәтін бөліктерінің ретін тап.

ЕББҚ

Мәтін кім туралы?

Талқылау сұрақтары:

1. Бейбарыстың жігіт шағындағы бейнесі қалай сипатталған?

Өз өлкесіндегі батырлар туралы мәлімет жазады .



Батырларды атайды






1.мәтіннің мазмұнын айтады

2. мәтін бөліктерінің ретін анықтайды

3.таныс емес сөздің мағынасын ашады




Сұраққа жауап береді




Дескриптор:

-өз жеріндегі батырлар туралы мәлімет жазады (1б)

Мадақтау






Баскетбол доптарымен

Бағалау

(жауабына қарай) Дескриптор:

-мәтіннің мазмұнын айтады(1б)

-мәтін бөліктерінің ретін анықтайды(1б)

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді











Оқулық

80-81- бет

Таратпа

қаламсап

9 мин













Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма Жеке жұмыс

«Дәлелде» әдісі

Бейбарыстың жігіт шағындағы бейнесі қалай сипатталған?

Ол ақылы мен батылдығының арқасында қандай дәрежеге жетті?

ЕББҚ

Сұрақтарға жауап беріп көр

Талқылау сұрақтары:

1. Ол ақылы мен батылдығының арқасында қандай дәрежеге жетті?


«Нейрожаттығу»


1. Бейбарыстың жігіт шағындағы бейнесін сипаттайды

2.ақылы мен батылдығының арқасында қандай дәрежеге жеткенін жазады

3.мәтіннен дәлелдер келтіреді






Балалар құралдармен жаттығу жасайды

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

- Бейбарыстың жігіт шағындағы бейнесін сипаттайды(1б)

- ақылы мен батылдығының арқасында қандай дәрежеге жеткенін жазады(1б)

-мәтіннен дәлелдер келтіреді(1б)

Дескриптор:

-сұрақтарға жауап береді

Таратпа

қаламсап










Жаттығу

ға арналған құрал

Сабақтың соңы

10 мин





3-тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, қорытындыла» әдісі

Мәтіннің мазмұны бойынша жоспар құрып жаз.

«Туған жердің жусанының артық ештеңе жоқ» деген сөйлемді қалай түсінесің?

ЕББҚ

Ол ақылы мен батылдығының арқасында қандай дәрежеге жетті?

Талқылау сұрақтары:

1. «Туған жердің жусанының артық ештеңе жоқ» деген сөйлемді қалай түсінесің?

1. мәтінге жоспар құрып жазады

2.берілген сөйлемнің мағынасын түсіндіреді

3.қорытынды жасайды









Сұраққа жауап береді

«Комментарий» арқылы бағалау

Дескриптор:

-мәтінге жоспар құрып жазады(1б)

-берілген сөйлемнің мағынасын түсіндіреді(1б)

-қорытынды жасайды(1б)



Дескриптор:

-сұраққа жауап береді


Дәптер

қаламсап


Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Үйге тапсырма:

Мәтіннің мазмұнын өзің құрған жоспар бойынша әңгімеле.

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар

доптар



Оқу ісіеің меңгерушісі: П.Рахметов













Сұрақтар

Жауаптар

Бейбарыстың жігіт шағындағы бейнесі қалай сипатталған?







Ол ақылы мен батылдығының арқасында қандай дәрежеге жетті?









Shape3 Shape1 Shape2























Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлімі:

Менің туған өлкем

Күні:

12.12.2023ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.

Сынып: 2 Ә

Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Аяулы атамекен

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.7.1мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу

Сабақтың мақсаты

Туған жерің туралы әңгімелеу

Өлеңдегі теңеу сөзді тауып, түсіндіру

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар өлеңді қосылып айтады




Сабақтың ортасы

(5 мин)










10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Мәтіннің мазмұнын өзің құрған жоспар бойынша әңгімеле.


«Ой қозғау» әдісі

Сөздерді пайдаланып, туған жерің туралы әңгімеле.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау


1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Түртіп алу» әдісі

Өлеңді оқы.

Өлең не туралы?

Таныс емес сөздердің мағынасын аш.

«Алтынемел» өлеңінен теңеу сөзді тауып, мағынасын түсіндір.

ЕББҚ

Өлең не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1. Қандай теңеу сөздерді таптың?

Мәтіннің мазмұнын өзі құрған жоспар бойынша әңгімелейді


Сөздерді пайдаланып, туған жері туралы әңгімелейді








1. өлеңнің мазмұнын айтады

2.таныс емес сөздің мағынасын ашады

3.таныс емес сөздің мағынасын ашады





Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

-мәтіннің мазмұнын өзі құрған жоспар бойынша әңгімелейді (1б)

Мадақтау










Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай) Дескриптор:

-өлеңнің мазмұнын айтады(1б)

-таныс емес сөздің мағынасын ашады(1б)

- өлеңнен теңеу сөзді тауып, мағынасын түсіндіреді(1б)

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді





Оқулық

1тапсырма

82 бет








Оқулық

82-83- бет

Таратпа

қаламсап

9 мин














Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма Жеке жұмыс

«Құрастыр» әдісі

Өлеңде айтылған жерлер Қазақстанның қай аймағында орналасқан?

Картадан ізде.

Берілген сөздерден сөйлем құрап жаз.

ЕББҚ

Картадан іздеп тап

Талқылау сұрақтары:

1.Өлеңде айтылған жерлер Қазақстанның қай аймағында орналасқан?


«Нейрожаттығу»


1. өлеңде айтылған жерлер Қазақстанның қай аймағында орналасқанын анықтайды

2.картадан көрсетеді

3.берілген сөздерден сөйлем құрап жазады

4. сөздерді қосу арқылы сөйлемдерді жаза алады





Балалар құралдармен жаттығу жасайды

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

-өлеңде айтылған жерлер Қазақстанның қай аймағында орналасқанын анықтайды(1б)

-картадан көрсетеді(1б)

-берілген сөздерден сөйлем құрап жазады(1б)

- сөздерді қосу арқылы сөйлемдерді жаза алады(1б)

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды

Таратпа

қаламсап










Жаттығу

ға арналған құрал

Сабақтың соңы

10 мин





3-тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, қорытындыла» әдісі

Бүгін қандай жаңа ақпаратпен таныс болдың?

ЕББҚ

Өлең не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1. Бүгін қандай жаңа ақпаратпен таныс болдың?

1. жаңа ақпаратты айтады

2.қорытынды жасайды





Сұраққа жауап береді

«Комментарий» арқылы бағалау

Дескриптор:

-жаңа ақпаратты айтады(1б)

-қорытынды жасайды(1б)


Дескриптор:

-сұраққа жауап береді



Дәптер

қаламсап


Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Үйге тапсырма:

Мақалды жаттап ал

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар

доптар







Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов







Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлімі:

Менің туған өлкем

Күні:

13.12.2023ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.

Сынып: 2 Ә

Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ақ алтынның мекені

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.3.3.1шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма,

аппликация,фотосуреттер арқылы ұсыну

Сабақтың мақсаты

мақтаның рөліне еніп, сурет бойынша ,«Ел мақтаған мақтамын» тақырыбына әңгіме құрап айтады

өлеңнен теңеу сөздерді теріп жазады

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар өлеңді қосылып айтады




Сабақтың ортасы

(5 мин)












10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Мақалды жаттап ал


«Ой қозғау» әдісі

Мына тұжырымдардың қайсысымен келісесің?

Мақтадан қандай өнім алынады?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Бейнежазба ұсыну




1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Түртіп алу» әдісі

Өлеңді оқы.

Өлең не туралы?

Таныс емес сөздердің мағынасын аш.

ЕББҚ

Өлең не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1. Бүгін қандай жаңа ақпаратпен таныс болдың?

Мақалды жатқа айтады



Сұрақтарға жауап береді






Бейнежазбаны тамашалайды




1. өлеңнің авторы туралы әңгімелейді

2.өлеңнің мазмұнын айтады

3.таныс емес сөздің мағынасын ашады



Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

-мақалды жатқа айтады (1б)


Мадақтау











Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай) Дескриптор:

-өлеңнің авторы туралы әңгімелейді(1б)

-өлеңнің мазмұнын айтады(1б)

-таныс емес сөздің мағынасын ашады(1б)

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді




Оқулық

1тапсырма

84 бет


https://youtu.be/rWukO8B8BOI





Оқулық

84- бет

дәптер

қаламсап

9 мин











Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма Жеке жұмыс

«Анықта» әдісі

Өлеңде мақта қалай сипатталған?

Өлеңнен теңеу сөздерді теріп жаз.

ЕББҚ

Өлеңдегі теңеу сөздерді жаз.

Талқылау сұрақтары:

1.Өлеңде мақта қалай сипатталған?



«Нейрожаттығу»


1 өлеңде мақтаны сипатталуын түсіндіреді

2.теңеу сөздерді жазады






Сұраққа жауап береді




Балалар құралдармен жаттығу жасайды

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

-өлеңде мақтаны сипатталуын түсіндіреді(1б)

-теңеу сөздерді жазады(1б)


Дескриптор:

-тапсырманы орындайды

Оқулық

84 –бет

дәптер

қаламсап








Жаттығу

ға арналған құрал

Сабақтың соңы

10 мин





3-тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан,құра, қорытындыла» әдісі

Мақатаның рөліне еніп, сурет бойынша

«Ел мақтаған мақтамын» тақырыбына әңгіме құрап айт.

Мақтаны неліктен ақ алтынға теңейді?

ЕББҚ

Мақтаны не үшін пайдаланады?

Талқылау сұрақтары:

1. Мақтаны неліктен ақ алтынға теңейді?

1. сөйлемдерді нақты әрі анық құрайды

2.сөйлемнің ойын дәл жеткізеді

3.алгоритм бойынша әңгіме құрай алады

4.мақтаны ақ алтынға теңеу себебін түсіндіреді, қорытындылайды




Сұраққа жауап береді

«Комментарий» арқылы бағалау

Дескриптор:

- сөйлемдерді нақты әрі анық құрайды(1б)

-сөйлемнің ойын дәл жеткізеді(1б)

-алгоритм бойынша әңгіме құрай алады(1б)

-мақтаны ақ алтынға теңеу себебін түсіндіреді, қорытындылайды(1б)

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді


Дәптер

қаламсап


Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Үйге тапсырма:

Мақта өнімдері туралы қосымша деректі ізде.

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар

доптар



Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов











Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлімі:

Менің туған өлкем

Күні:

15.12.2023ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.

Сынып: 2 Ә

Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Туған жер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.2.1 мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу

2.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, мультфильм) нұсқасымен салыстыру

Сабақтың мақсаты

Сурет бойынша әңгіме құрау

мәтіннің мазмұнымен салыстыру

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар өлеңді қосылып айтады




Сабақтың ортасы

(5 мин)












10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Қазақстан бүлдіршіндеріне тілегіңді жаз.


«Ой қозғау» әдісі

Суретке қарап, әңгіме құра.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау


1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Түртіп алу» әдісі

Мәтінді оқы.

Мәтін не туралы?

Таныс емес сөздің мағынасын аш.

ЕББҚ

Мәтін не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1. Қартқожа жерін қалай сүйеді?

2.Оны қай сөздерінен байқадың?

Қазақстан бүлдіршіндеріне тілегін жазады


Сурет бойынша әңгіме құрап айтады


Автор туралы ақпаратпен танысады




1. мәтіннің авторы туралы әңгімелейді

2.мәтіннің мазмұнын айтады

3.мәтіннің негізгі ойын анықтайды

4.таныс емес сөздің мағынасын ашады


Сұрақтарға жауап береді

Дескриптор:

-бүлдіршіндерге тілегін жазады (1б)


Мадақтау








Баскетбол доптарымен

бағалау

(жауабына қарай) Дескриптор:

-мәтіннің авторы туралы әңгімелейді(1б)

-мәтіннің мазмұнын айтады(1б)

-мәтіннің негізгі ойын анықтайды(1б)

-таныс емес сөздің мағынасын ашады(1б)

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді




Оқулық

1тапсырма

86 бет






Оқулық

86-87- бет

дәптер

қаламсап

9 мин











Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма Жеке жұмыс

«Салыстыр» әдісі

Сурет бойынша құраған әңгіме мен мәтін мазмұнын салыстыр.

Қартқожа кімдерді, нені сағынды?

Сағыныш деген не?

ЕББҚ

Қартқожа кімдерді, нені сағынды?

Талқылау сұрақтары:

1.Сағыныш деген не?

«Нейрожаттығу»


1. сурет бойынша құраған әңгіме мен мәтін мазмұнын салыстырады

2.Қартқожаның кімдерді сағынғанын жазады

3.сағыныш туралы ойын түсіндіреді




Сұраққа жауап береді


Балалар құралдармен жаттығу жасайды

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

- сурет бойынша құраған әңгіме мен мәтін мазмұнын салыстырады(1б)

-Қартқожаның кімдерді сағынғанын жазады(1б)

-сағыныш туралы ойын түсіндіреді(1б)

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді

Таратпа

дәптер

қаламсап









Жаттығу

ға арналған құрал

Сабақтың соңы

10 мин





3-тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан,құра, қорытындыла» әдісі

Мақалды оқы.

Мазмұнын түсіндір

ЕББҚ

Мақалды оқы.

Талқылау сұрақтары:

1.Мақалды оқыған мәтінмен қалай байланыстыруға болады?

1. мақалдың мазмұнын түсіндіреді

2.ойын қорытындылайды






Сұраққа жауап береді

«Комментарий» арқылы бағалау

Дескриптор:

- мақалдың мазмұнын түсіндіреді(1б)

-ойын қорытындылайды(1б)

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды




Дәптер

қаламсап


Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Үйге тапсырма:

Мәтін мазмұнын әңгімеле.

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар

доптар







Сұрақтар

Жауаптар

Қартқожа кімдерді, нені сағынды?



Сағыныш деген не?





Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлімі:

Менің туған өлкем

Күні:

19.12.2023ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.

Сынып: 2 Ә

Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қызықты балалық шақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.5.1өз ойымен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу

Сабақтың мақсаты

Мәтіннің үзіндісін суретпен салыстыру

Өз ойын және пікірін айту

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар өлеңді қосылып айтады




Сабақтың ортасы

(5 мин)












10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Мәтін мазмұнын әңгімеле.


«Ой қозғау» әдісі

Қиындыққа тап болғанда адамды құтқаратын қандай жануарларды білесің?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау


1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Түртіп алу» әдісі

Мәтінді оқы.

Мәтін не туралы?

Түйенің әрекеті туралы әңгімеле

ЕББҚ

Мәтін не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1.Мәтіннен өзіңе қандай жаңа ақпарат алдың?

Мәтін мазмұнын әңгімелейді



Сұраққа жауап береді






Автор туралы ақпаратпен танысады




1. мәтіннің авторы туралы әңгімелейді

2.мәтіннің мазмұнын айтады

3.мәтіннің негізгі ойын анықтайды

4.түйенің әрекетін әңгімелейді

Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

-мәтін мазмұнын әңгімелейді (1б)


Мадақтау











Баскетбол доптарымен

бағалау

(жауабына қарай) Дескриптор:

-мәтіннің авторы туралы әңгімелейді(1б)

-мәтіннің мазмұнын айтады(1б)

-мәтіннің негізгі ойын анықтайды(1б)

-түйенің әрекетін әңгімелейді (1б)





Оқулық

1тапсырма

88 бет









Оқулық

88-89- бет

дәптер

қаламсап

9 мин












Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма Жеке жұмыс

«Салыстыр» әдісі

Көлдің ортасында болған оқиғаны суретпен салыстыр.Әңгімеле.

Ауылдың сипатын мәтіннен тауып, оқы.

ЕББҚ

Сурет бойынша әңгімеле

Талқылау сұрақтары:

1.Мәтіннен өзіңе қандай жаңа ақпарат алдың?

«Нейрожаттығу»


1. мәтіндегі оқиғаны суретпен салыстыра әңгімелейді

2.ауылдың сипатын мәтіннен тауып оқиды







Балалар құралдармен жаттығу жасайды

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

- мәтіндегі оқиғаны суретпен салыстыра әңгімелейді(1б)

-ауылдың сипатын мәтіннен тауып оқиды(1б)

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды

дәптер

қаламсап









Жаттығу

ға арналған құрал

Сабақтың соңы

10 мин





3-тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан,құра, қорытындыла» әдісі

Әңгіменің мазмұнынан сені не таңғалдырды?

Баланың қай ойыны қауіпті?

Кейіпкерге қандай сақтық ережесін айтар едің?

ЕББҚ

Сұрақтарға жауап бер

Талқылау сұрақтары:

1. Әңгіменің мазмұнынан сені не таңғалдырды?

1. әңгімеде не таңғалдырғанын жазады

2.баланың қауіпті ойыны туралы жазады

3.сақтық ережесін жазады






Сұраққа жауап береді

«Комментарий» арқылы бағалау

Дескриптор:

- әңгімеде не таңғалдырғанын жазады(1б)

-баланың қауіпті ойыны туралы жазады(1б)

-сақтық ережесін жазады(1б)

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді



Дәптер

қаламсап


Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Үйге тапсырма:

Отбасыңдағы үлкендерден балалық шағы туралы сұра.

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар

доптар





Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов







Сұрақтар

Жауаптар

Әңгіменің мазмұнынан сені не таңғалдырды?



Баланың қай ойыны қауіпті?



Кейіпкерге қандай сақтық ережесін айтар едің?

































Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлімі:

Менің туған өлкем

Күні:

20.12.2023ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.

Сынып: 2 Ә

Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Төрт түлігі елімнің БЖБ №4

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.3.1шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

2.1.5.1өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу

Сабақтың мақсаты

Оқиғаның дамуын болжап айту

Әңгіме бойынша пікірін білдіру.

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар өлеңді қосылып айтады




Сабақтың ортасы

(5 мин)












10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Отбасыңдағы үлкендерден балалық шағы туралы сұра.



«Ой қозғау» әдісі

Жануарларды дыбыстауымен сәйкестендір

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау



1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Түртіп алу» әдісі

Мәтінді оқы.

Мәтін не туралы?

Таныс емес сөздің мағынасын аш.

ЕББҚ

Мәтін не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1.Қызыл сиыр үйіне қалай тапты?

Отбасыңдағы үлкендерінің балалық шағы туралы айтады



Жануарларды дыбыстауымен сәйкестендіреді





1.мәтіннің мазмұнын айтады

2.мәтіннің негізгі ойын анықтайды

3.таныс емес сөздің мағынасын ашады




Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

-отбасыңдағы үлкендерінің балалық шағы туралы айтады(1б)


Мадақтау







Баскетбол доптарымен

бағалау

(жауабына қарай) Дескриптор:

-мәтіннің мазмұнын айтады(1б)

-мәтіннің негізгі ойын анықтайды(1б)

-таныс емес сөздің мағынасын ашады(1б)

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді






Таратпа

қаламсап






Оқулық

90-91- бет

дәптер

қаламсап

9 мин













Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма Жеке жұмыс

«Салыстыр» әдісі

Қызыл сиырдың мінезіндегі өзгерістерді тауып оқы.

Оқиғаның осылай аяқталуы саған ұнай ма?


ЕББҚ

Қызыл сиырдың іс –әрекетін әңгімеле

Талқылау сұрақтары:

1. Оқиғаның осылай аяқталуы саған ұнай ма?


«Нейрожаттығу»


1. қызыл сиырдың мінезіндегі өзгерістерді тауып оқиды

2.өзгеру себебін түсіндіреді

3.оқиғаның аяқталуы туралы ойын айтады

4. оқиғаның аяқталуына өз нұсқасын айтады


Сұраққа жауап береді



Балалар құралдармен жаттығу жасайды

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

-қызыл сиырдың мінезіндегі өзгерістерді тауып оқиды(1б)

-өзгеру себебін түсіндіреді(1б)

-оқиғаның аяқталуы туралы ойын айтады(1б)

-оқиғаның аяқталуына өз нұсқасын айтады(1б)

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды

Оқулық

90-91 бет











Жаттығу

ға арналған құрал

Сабақтың соңы

10 мин





3-тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, қорытындыла» әдісі

«Жануар туған жерінің иісін өмірі ұмытпайды» деген сөйлемнің мағынасы түсіндір.

ЕББҚ

Берілген сөйлемнің мағынасын қалай түсінесің?

Талқылау сұрақтары:

1.Мәтіннен өзіңе қандай жаңа ақпарат алдың?

1. берілген сөйлемнің мағынасын түсіндіреді

2.қорытынды жасайды







Сұраққа жауап береді

«Комментарий» арқылы бағалау

Дескриптор:

- берілген сөйлемнің мағынасын түсіндіреді(1б)

-қорытынды жасайды(1б)

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді



Дәптер

қаламсап


Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Үйге тапсырма:

Үй жануарларының ерекшеліктерін жаз.

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар

доптар







Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов
























































Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлімі:

Менің туған өлкем

Күні:

22.12.2023ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.

Сынып: 2 Ә

Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

ТЖБ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.8.2мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, мультфильм) нұсқасымен салыстыру

2.1.5.1өз ойымен сезімін тірек сөздердіпайдаланаотырып жеткізу

Сабақтың мақсаты

Өлеңнің мазмұнын суретпен салыстыру

Сұрақтарға жауап беруде өз пікірін айту

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар өлеңді қосылып айтады




Сабақтың ортасы

(2 мин)












7 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Үй жануарларының ерекшеліктерін жаз



«Ой қозғау» әдісі

Суретке қарап, табиғат көріністерін әңгімеле.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау



1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Салыстыр» әдісі

Өлеңді оқы.

Өлең не туралы?

Таныс емес сөздің мағынасын аш.

Сурет пен өлеңдегі Алатаудың табиғатын салыстыр.

ЕББҚ

Өлең не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1.Мәтіннен өзіңе қандай жаңа ақпарат алдың?

Үй жануарларының ерекшеліктерін жазады





Суретке қарап, табиғат көріністерін әңгімелейді





1. өлеңнің мазмұнын айтады

2.өлеңнің негізгі ойын анықтайды

3.таныс емес сөздің мағынасын ашады

4.сурет пен өлеңдегі Алатаудың табиғатын салыстырады



Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

-үй жануарларының ерекшеліктерін жазады (1б)



Мадақтау






Баскетбол доптарымен

бағалау

(жауабына қарай Дескриптор:

-өлеңнің мазмұнын айтады(1б)

-өлеңнің негізгі ойын анықтайды(1б)

-таныс емес сөздің мағынасын ашады(1б)

-сурет пен өлеңдегі Алатаудың табиғатын салыстырады(1б)

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді







Оқулық

1тапсырма

92 бет




Оқулық

92-93- бет

дәптер

қаламсап

20 мин






Сергіту сәті

1 минут

2 –тапсырма Жеке жұмыс

Бөлім бойынша жиынтық бағалауға құрастырылған тапсырмалар ұсынылады



«Нейрожаттығу»


Тапсырма орындайды




Балалар құралдармен жаттығу жасайды

«Комментарий» арқылы


Таратпа

қаламсап



Жаттығу

ға арналған құрал

Сабақтың соңы

5 мин












5 мин




3 – тапсырма Жеке жұмыс

«Салыстыр» әдісі

Алматы, апорт, Медеу сөздерінің Алатаумен қандай байланысы бар?

Жаңылтпашты оқы.

Жатта

ЕББҚ

Жаңылтпашты оқы.

Талқылау сұрақтары:

1.Алматы, апорт, Медеу сөздерінің Алатаумен қандай байланысы бар?


4-тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, қорытындыла» әдісі

Өлеңді оқып ақынның сұрақтарына жауап жаз.

Ақынның «Алатау тау атасы»деген сөзін қалай түсінесің?

ЕББҚ

Сурет бойынша әңгімеле

Талқылау сұрақтары:

1. Ақынның «Алатау тау атасы»деген сөзін қалай түсінесің?

1. Алматы, апорт, Медеу сөздерінің Алатаумен байланысын анықтайды

2.жаңылтпашты жатқа жаңылмай айтады





Сұраққа жауап береді





1. өлеңді оқып ақынның сұрақтарына жауап жазады

2.ақынның айтылған сөзіне ойын жазады

3.қорытынды жасайды






Сұраққа жауап береді

«Комментарий» арқылы бағалау

Дескриптор:

- Алматы, апорт, Медеу сөздерінің Алатаумен байланысын анықтайды(1б)

-жаңылтпашты жатқа жаңылмай айтады(1б)

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды


Дескриптор:

-өлеңді оқып ақынның сұрақтарына жауап жазады(1б)

-ақынның айтылған сөзіне ойын жазады(1б)

-қорытынды жасайды(1б)

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды



Оқулық

93- бет













Таратпа

қаламсап


Рефлексия

3 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Үйге тапсырма:

Жаңылтпашты жаттап ал

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар

доптар





Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов



Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлімі:

Менің туған өлкем

Күні:

27.12.2023ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.

Сынып: 2 Ә

Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жері байдың елі бай

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.2.1мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу

Сабақтың мақсаты

өлеңнен мұнайдың пайдасы туралы айтылғанын тауып оқиды

мұнайдың сипаты берілген сөйлемді көшіріп жазады

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар өлеңді қосылып айтады




Сабақтың ортасы

(5 мин)














10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Жаңылтпашты жаттап ал



«Ой қозғау» әдісі

Сөздің буындарынан жер асты қазба байлықтарының атын жаз.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау


1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Салыстыр» әдісі

Өлеңді оқы.

Автор туралы әңгімеле

Өлең не туралы?

Өлеңде мұнайдың пайдасы туралы не айтылған?

ЕББҚ

Өлең не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1. Өлеңде мұнайдың пайдасы туралы не айтылған?

Жаңылтпашты жатқа айтады



Сөздің буындарынан жер асты қазба байлықтарының атын жазады


Автор туралы ақпаратпен танысады




1.автор туалы әңгімелейді

2. өлеңнің мазмұнын айтады

3.мұнайдың пайдасы туралы айтылғанын тауып оқиды






Сұраққа жауап береді


Дескриптор:

-жаңылтпашты жатқа айтады (1б)


Мадақтау










Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай) Дескриптор:

- автор туалы әңгімелейді(1б)

-өлеңнің мазмұнын айтады(1б)

-мұнайдың пайдасы туралы айтылғанын тауып оқиды(1б)

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді





Буындар жазылған

А 4








Оқулық

94-95- бет

дәптер

қаламсап

10мин












Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма Жеке жұмыс

«Салыстыр» әдісі

Мәтінді оқы.

Мұнайдың сипаты берілген сөйлемді көшіріп жаз.

Суретке қарап, мұнайдан алынатын заттар туралы әңгімеле.

ЕББҚ

Сөйлемді көшіріп жаз.

Талқылау сұрақтары:

1.Мұнайдан қандай заттар алынады?

«Нейрожаттығу»


1. мәтіннен мұнайдың сипаты берілген сөйлемді көшіріп жазады

2. мұнайдан алынатын заттар туралы әңгімелейді

3.өлеңмен байланыстырады




Сұраққа жауап береді



Балалар құралдармен жаттығу жасайды

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

- мәтіннен мұнайдың сипаты берілген сөйлемді көшіріп жазады(1б)

- мұнайдан алынатын заттар туралы әңгімелейді(1б)

-өлеңмен байланыстырады(1б)

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды

Таратпа

қаламсап











Жаттығу

ға арналған құрал

Сабақтың соңы

9 мин












3-тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, қорытындыла» әдісі

Мұнай өнімдерінің күнделікті тұрмыста маңыздылығы қандай?

«Жері байдың –елі бай»

мақалын қалай түсінесің?

ЕББҚ

мұнайдан алынатын заттар туралы әңгімеле

Талқылау сұрақтары:

1. Мұнай өнімдерінің күнделікті тұрмыста маңыздылығы қандай?

1. күнделікті тұрмыста мұнай өнімдерінің маңыздылығын айтады

2.мақалдың мағынасын ашады

3.қорытынды жасайды







Сұраққа жауап береді

«Комментарий» арқылы бағалау

Дескриптор:

-күнделікті тұрмыста мұнай өнімдерінің маңыздылығын айтады(1б)

-мақалдың мағынасын ашады(1б)

-қорытынды жасайды(1б)

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды




Оқулық

93- бет










Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Үйге тапсырма:

Өз үйіңде мұнайдан жасалған заттарды жаз.

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар

доптар





Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов



















































Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлімі:

Менің туған өлкем

Күні:


Педагогтің аты-жөні:


Сынып: 2

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ұлы мереке

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.1.1мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, мәнерлеп оқу;

2.2.3.1мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау

Сабақтың мақсаты

Өлеңді мәнерлеп оқып, негізгі ойды анықтау.

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар өлеңді қосылып айтады




Сабақтың ортасы

(5 мин)












10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Өз үйіңде мұнайдан жасалған заттарды жаз


«Ой қозғау» әдісі

Сурет бойынша әңгімеле.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау


1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Түртіп алу» әдісі

Өлеңді оқы.

Автор туралы әңгімеле

Өлең не туралы?

Таныс емес сөздердің мағынасын аш.

ЕББҚ

Өлең не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1.Өлеңнен өзіңе қажет қандай ақпарат алдың?

Өз үйінде мұнайдан жасалған заттарды жазады


Сурет бойынша әңгіме құрастырып айтады




1.автор туалы әңгімелейді

2. өлеңнің мазмұнын айтады

3. таныс емес сөздердің мағынасын ашады





Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

- өз үйінде мұнайдан жасалған заттарды жазады(1б)

Мадақтау





Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай) Дескриптор:

- автор туалы әңгімелейді(1б)

-өлеңнің мазмұнын айтады(1б)

-таныс емес сөздердің мағынасын ашады(1б)

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді





Оқулық

1тапсырма

96 бет



Оқулық

96- бет

дәптер

қаламсап

10мин













Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма Жеке жұмыс

«Анықта» әдісі

Атасы мен немересі не туралы әңгімелесті?

Өлеңдегі негізгі ойды анықта.

Өлеңнің бір шумағын көшіріп жаз.

ЕББҚ

Өлеңнің бір шумағын көшіріп жаз.

Талқылау сұрақтары:

1. Атасы мен немересі не туралы әңгімелесті?


«Нейрожаттығу»


1. атасы мен немересінің нетуралы әңгімелескенін айтады

2.өлеңдегі негізгі ойды анықтайды

3.өлеңнің бір шумағын көшіріп жазады




Сұраққа жауап береді



Балалар құралдармен жаттығу жасайды

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

- атасы мен немересінің нетуралы әңгімелескенін айтады(1б)

-өлеңдегі негізгі ойды анықтайды(1б)

-өлеңнің бір шумағын көшіріп жазады(1б)

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды

Таратпа

қаламсап











Жаттығу

ға арналған құрал

Сабақтың соңы

9 мин







3-тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, қорытындыла» әдісі

«Бақытты өмір» дегенді қалай түсінесің? Жаз

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1. «Бақытты өмір» дегенді қалай түсінесің?

1. бақытты өмір туралы ойын айтады

2.кестені толтырады

3.қорытынды жасайды





Сұраққа жауап береді

«Комментарий» арқылы бағалау

Дескриптор:

-бақытты өмір туралы ойын айтады(1б)

-кестені толтырады(1б)

-қорытынды жасайды(1б)


Дескриптор:

-тапсырманы орындайды

Таратпа

қаламсап








Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Үйге тапсырма:

.Отан, туған жер туралы сурет сал.

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар

доптар







Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлімі:

Менің туған өлкем

Күні:


Педагогтің аты-жөні:


Сынып: 2

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Не үйрендім?

Мазмұндама «Мейірім»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.1 – шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау; үзіндісін мазмұндау, сахналау;


Сабақтың мақсаты

шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша мазмұндап жазады

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар әуенмен сәлемдеседі.


https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw


Сабақтың ортасы

(5 мин)














29 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Туған өлкең туралы 4 жолдық өлең құрастыр.

Дескриптор:

-өлең құрастырады(1б)



«Ой қозғау» әдісі

Тақтаға назар аударыңдар

Жұмбақты шеш

Құлын туралы не білесіңдер?


Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау



1-тапсырма Жеке жұмыс

Мазмұндама

Мейірім

Сабақ түстен кейін басталатын. Күздің жайма шуақ күндерінің бірі еді. Мектепке жайбарақат келе жатқам. Бір үйдің бұрышынан өте бергенде, үрейлене жылаған баланың даусын естідім. Қасына барсам, басы үлкен, құлағы салпиған қара күшік кішкентай қыз баланың жолын бөгеп алған. Шәуілдеп жүргізер емес. Күшікті куып жібердім. Қыз бала жылағанын қойып, риза болды. (50 сөз)

Жоспар.

1.Үрейлі дауыстың естілуі.

2.Қыздың күшіктен қорқуы.

3.Кішіге қамқор болу



Туған өлкең туралы 4 жолдық өлең құрастырады





Жұмбақты шешеді,сұраққа жауап береді.






1. ой бірізділігін сақтай біледі

2.орфографиялық нормаларды сақтай біледі

3.сөздерді қосу арқылы сөйлемдерді жаза алады;

4.сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады

5.мәтін құрылымын сақтайды

6.сөздерді мағынасы жағынан таңдай біледі/алмастыра алады

7.тыңдалған материал бойынша тыныс белгілерін қояды

8.мәтінді бұрмалаусыз жазады

9.әріптерді қосып және тастап кетпей жазады


Мадақтау















Баскетбол доптарымен

бағалау

(жауабына қарай) Дескриптор:

- ой бірізділігін сақтай біледі;(1б)

-орфографиялық нормаларды сақтай біледі.(1б)

- сөздерді қосу арқылы сөйлемдерді жаза алады;(1б)

- сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады(1б)

- мәтін құрылымын сақтайды;(1б)

- сөздерді мағынасы жағынан таңдай біледі/алмастыра алады(1б)

- тыңдалған материал бойынша тыныс белгілерін қояды;(1б)

- мәтінді бұрмалаусыз жазады(1б):

-әріптерді қосып және тастап кетпей жазады(1б)
















Мазмұндамалар жинағы

Дәптер

қаламсап

Сергіту сәті

2 минут



Балалар өлеңді айтып, жаттығу жасайды


«Комментарий» арқылы





Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалар

дың аттары жазылған ұяшықтар

доптар таратпасы





























Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлімі:

Менің туған өлкем

Күні:


Педагогтің аты-жөні:


Сынып: 2

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өзіңді тексер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.3.1мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау

2.2.2.1мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу

2.3.4.1мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету

Сабақтың мақсаты

көп нүктенің орнына тиісті сөзді қояды, сөйлемдерді толықтырып жазады

теңеу сөздердің астын сызады

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар өлеңді қосылып айтады




Сабақтың ортасы

(5 мин)












10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Отан, туған жер туралы сурет сал.

Дескриптор:

- Отан, туған жер туралы сурет салады(1б)



«Ой қозғау» әдісі

Әр шумаққа тақырып таңда.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау



1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Салыстыр» әдісі

Сөздерді оқы, салыстыр

Бұл сөзді айтқан кім?

Оқиғаның жалғасын есіңе түсір.

Дескриптор:

өздерді оқып, салыстырады(1б)

-бұл сөзді айтқанды анықтайды(1б)

-оқиғаның жалғасын айтады(1б)



Отан, туған жер туралы сурет салады






Әр шумаққа тақырып таңдап, сәйкестендіреді



1. сөздерді оқып, салыстырады

2.бұл сөзді айтқанды анықтайды

3.оқиғаның жалғасын айтады

Мадақтау












Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай)








Таратпа

қаламсап




Оқулық

99- бет

дәптер

қаламсап

10мин












Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма Жеке жұмыс

«Анықта» әдісі

Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қой.

Сөйлемдерді толықтырып жаз.

Суреттерден қай жерлерді таныдың?

Дескриптор:

-көп нүктенің орнына тиісті сөзді қояды(1б)

-сөйлемдерді толықтырып жазады(1б)

-суреттерден таныған жерлерін атайды(1б)



«Нейрожаттығу»


1. көп нүктенің орнына тиісті сөзді қояды

2.сөйлемдерді толықтырып жазады

3.суреттерден таныған жерлерін атайды





Балалар құралдармен жаттығу жасайды

«Комментарий» арқылы


Таратпа

қаламсап









Жаттығу

ға арналған құрал

Сабақтың соңы

9 мин







3-тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, қорытындыла» әдісі

Теңеу сөздердің астын сыз

Дескриптор:

-теңеу сөздерді табады(1б)

-теңеу сөздердің астын сызады(1б)

-қорытынды жасайды(1б)

1. теңеу сөздерді табады

2.теңеу сөздердің астын сызады

3.қорытынды жасайды


«Комментарий» арқылы бағалау







Оқулық

99 бет

дәптер

қаламсап




Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

.

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар

доптар




























Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.11.2024
262
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі