ҚМЖ Әдебиет Алматы кітап қаңтар айы толық 2 сынып

Тақырып бойынша 17 материал табылды

ҚМЖ Әдебиет Алматы кітап қаңтар айы толық 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ Әдебиет Алматы кітап қаңтар айы толық 2 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім

Дені саудың – жаны сау”

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Күні:

09.01.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып:

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Салауаттылық сабағы/

Салауаттылық дегеніміз не?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.8.2мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, мультфильм) нұсқасымен салыстыру

2.1.1.1шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру

Сабақтың мақсаты

Өлеңнің мазмұнын суретпен салыстырып, әңгімелеу

Мақалдың мағынасын ашу

Құндылық

Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу.

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Лабиринт» ойыны

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді





Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп

Сабақтың ортасы

(5 мин)










10 мин

«Ой қозғау»

«Салауаттылық» деген сөзді қалай түсінесің?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Өлеңнің мазмұнын суретпен салыстырып әңгімелейсің





1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Саған сұрақ» әдісі

Өлеңді оқы.

Өлең не туралы?

Өлеңнің мазмұнын суретпен байланыстырып мазмұнда.

Түсініксіз сөздердің мағынасын таны.

ЕББҚ

Өлең не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1. «Салауаттылық» деген сөзді қалай түсінесің?

Сұраққа жауап береді












1. өлеңнің мазмұнын суретпен байланыстырып айтады

2.өлеңнің негізгі ойын анықтайды



Мадақтау










Қолсағаттың корпусын алға жылжыту


Дескриптор:

-өлеңнің мазмұнын суретпен байланыстырып айтады(1б)

-өлеңнің негізгі ойын анықтайды (1б)














Оқулық

4-5- бет

Қолсағат


8 мин











Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Сен маған, мен саған» әдісі

Ақын балаларды қандай жақсы әдеттерге шақырады?

Суреттен қай баланың денсаулыққы зиянды әрекетін байқадың?

Салауаттылықты сақтаудың ережесін құрап жаз.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1. «Салауаттылық» деген сөзді қалай түсінесің?


1. ақын айтқан жақсы әдеттерді айтады

2.суреттегі зиянды әрекет жасап отырған баланы анықтайды

3.себебін түсіндіреді

4.салауатты сақтаудың ережесін жазады








«Комментарий» арқылы


Дескриптор:

-ақын айтқан жақсы әдеттерді айтады(1б)

-суреттегі зиянды әрекет жасап отырған баланы анықтайды(1б)

-себебін түсіндіреді(1б)

-салауатты сақтаудың ережесін жазады(1б)



«Басбармақ» арқылы

Оқулық

4-тапсырма5-бет

Таратпа

қаламсап









10 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

«Дені саудың – жаны сау» деген мақалды қалай түсінесің?

Сөздерден мақал құра.

Өлеңдегі негізгі ойды мақалмен байланыстыр

ЕББҚ

Сұраққа жауап беріп көр

Талқылау сұрақтары:

1. Мақалдың мағынасын қалай түсінесің?

1. мақал туралы ойын білдіреді

2.сөздерден мақал құрайды

3.өлеңнің негізгі мақалмен байланыстырады

4.қорытынды шығарады(






«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:

- мақал туралы ойын білдіреді(1б)

-сөздерден мақал құрайды(1б)

-өлеңнің негізгі мақалмен байланыстырады(1б)

-қорытынды шығарады(1б)

Оқулық

7-тапсырма

5-бет


Сабақтың соңы

Рефлексия

7 мин

«Сыныптан шығу билеті» әдісі

Денсаулық мықты болу үшін не істеу керек?



«Қолсағат» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Үйге тапсырма

6-тапсырма 5-бет

Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)



Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!











Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат



Оқу меңгерушісі: П.Рахметов







Сұрақтар

Жауаптар

Ақын балаларды қандай жақсы әдеттерге шақырады?



Суреттен қай баланың денсаулыққы зиянды әрекетін байқадың?



Салауаттылықты сақтаудың ережесін құрап жаз.


_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________






































Бөлім

Дені саудың – жаны сау”

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Күні:

10.01.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып:

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қанағатшыл бол/

Атаның ақылы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.3.1мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау

2.2.7.1мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу

Сабақтың мақсаты

Мәтіндегі негізгі ойды білдіретін сөйлемді анықтау

Шығармадан теңеу сөздерді табу

Құндылық

Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу.

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Лабиринт» ойыны

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді





Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп

Сабақтың ортасы

(5 мин)














10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

6 – тапсырма 5 -бет




«Ой қозғау»

Талғамай тамақтанудың зияны туралы не білесің?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Әңгімедегі негізгі ойды білесің

Теңеу сөздерді анықтайсың



1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Саған сұрақ» әдісі

Мәтінді оқы.

Мәтін не туралы?

Мәтіннен жазушының саябақты сипаттауын тауып оқы.

Бекжанға атасы қандай ескерту айтты?

ЕББҚ

Мәтін не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1. Қанағат деген сөздің мағынасы қандай?

Денсаулыққа зиянды әдеттерді жазады




Сұраққа жауап береді










1. мәтіннің негізгі ойын айтады

2.мәтіннен жазушының саябақты сипаттауын тауып оқиды

3. Бекжанның атасынан бірінші сұраған затын сәйкестендіреді

4.Бекжанның атасынан екінші сұраған затын сәйкестендіреді

5. Бекжанның атасынан үшінші сұраған затын

6..атасының Бекжанға айтқан ескертуін айтады



Дескриптор:

- денсаулыққа зиянды әдеттерді жазады(1б)


Мадақтау










Қолсағаттың корпусын алға жылжыту


Дескриптор:

-мәтіннің негізгі ойын айтады(1б)

-мәтіннен жазушының саябақты сипаттауын тауып оқиды(1б)

-Бекжанның атасынан бірінші сұраған затын сәйкестендіреді(1б)

- Бекжанның атасынан екінші сұраған затын сәйкестендіреді(1б)

- Бекжанның атасынан үшінші сұраған затын сәйкестендіреді(1б)

-атасының Бекжанға айтқан ескертуін айтады(1б)
















Оқулық

6- 7 бет

Қолсағат

Таратпа

қаламсап

8 мин











Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Көршіңмен әңгімелес» әдісі

Теңеу сөзі бар тіркестердің астын сыз.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Тапсырмадан не үйрендің?

1. теңеу сөзі бар бірінші тіркесті сызады

2.теңеу сөзі бар екінші тіркесті сызады








«Комментарий» арқылы


Дескриптор:

-теңеу сөзі бар бірінші тіркесті сызады(1б)

- теңеу сөзі бар екінші тіркесті сызады(1б)



«Басбармақ» арқылы

Оқулық

4-тапсырма5-бет

Таратпа

қаламсап









10 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Қай сөйлем әңгімедегі негізгі ойды білдіреді?

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Бекжанға атасы қандай ескерту айтты?

1. әңгімедегі негізгі ойды білдіретін сөйлемді анықтайды






«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:

- әңгімедегі негізгі ойды білдіретін сөйлемді анықтайды(1б)

Оқулық

7-тапсырма

5-бет


Сабақтың соңы

Рефлексия

7 мин

«Сыныптан шығу билеті» әдісі

Денсаулық мықты болу үшін не істеу керек?

Қанағат деген не?

«Әр нәрсені жеудің қалпы бар"дегенді қалай түсінесің?


«Қолсағат» әдісі (Бағалау)

Үйге тапсырма

6-тапсырма 7-бет

Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!








Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат



Оқу меңгерушісі: П.Рахметов











Сұрақтар

Жауаптар

Бекжан атасынан бірінші не әперуін сұрады?

Бекжан атасынан екінші не әперуін сұрады?

Бекжан атасынан үшінші не әперуін сұрады?

Бекжанға атасы қандай ескерту айтты?














Бөлім

Дені саудың – жаны сау”

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Күні:

16.01.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып:

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Еңбектің наны тәтті/

Түскі тамақ пен кешкі тамақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.3.1мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау

2.2.6.1кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқымен іс-әрекетін бағалау

Сабақтың мақсаты

Мәтіндегі негізгі ойды анықтау

Кейіпкердің іс-әрекетін бағалау

Құндылық

Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу.

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Лабиринт» ойыны

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді





Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп

Сабақтың ортасы

(5 мин)
















10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

6 – тапсырма 7 -бет




«Ой қозғау»

Оқы.

Дастарқан басында айтылатын тағы қандай жақсы сөздерді білесің?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Мәтіндегі негізгі ойды анықтайсың

Кейіпкердің іс –әрекетін бағалайсың



1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Спиральді оқу» әдісі

Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы мәлімет ұсыну

Мәтінді оқы.

Мәтін не туралы?

Оқиға қалай басталды?

Мәтіннен анасының түстен кейін айтқан сөзін тауып оқы.

ЕББҚ

Мәтін не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1. Баланың дастарқан басындағы іс –әрекеті туралы не айтасың?

Мәтін мазмұны бойынша берілген кестені толтырады



Берілген сөздерді оқиды.

Дастарқан басында айтылатын жақсы сөздерді айтады








Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы мәліметпен танысады



1. мәтіннің мазмұнын айтады

2.оқиғаның басталуын әңгімелейді

3. анасының түстен кейін айтқан сөзін тауып оқиды

4.қорытынды шығарады

Дескриптор:

- кестені толтырады(1б)



Мадақтау












Қолсағаттың корпусын алға жылжыту





Дескриптор:

-мәтіннің мазмұнын айтады(1б)

-оқиғаның басталуын әңгімелейді(1б)

- анасының түстен кейін айтқан сөзін тауып оқиды(1б)

-қорытынды шығарады(1б

















Оқулық

8- 9 бет

С.Көбеевтің суреті А4

Қолсағат

Таратпа

қаламсап

8 мин











Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Көршіңмен әңгімелес» әдісі

Бала неліктен сорпаны ұнатпады?

«Дастарқан басында өзіңді ұстай біл» деген тақырыпта ереже жаз

ЕББҚ

Сұраққа жауап беріп көр

Талқылау сұрақтары:

1. Сен дастарқан басында қай сөзді жиі қолданасың?





1. баланың сорпаны ұнатпау себебін жазады

2. баланың іс –әрекеті туралы ойын жазады

3.дастарқан басындағы әдептілік ережесін жазады






«Комментарий» арқылы


Дескриптор:

-баланың сорпаны ұнатпау себебін жазады(1б)

-баланың іс –әрекеті туралы ойын жазады(1б)

-дастарқан басындағы әдептілік ережесін жазады(1б)



«Басбармақ» арқылы




Таратпа

қаламсап








10 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Саған сұрақ» әдісі

Еңбек етудің денсаулыққа пайдасы қандай?

ЕББҚ

Сұраққа жауап беріп көр

Талқылау сұрақтары:

1.тапсырмадан не үйрендің?

1. еңбек етудің денсаулыққа пайдасын жазады

2.дәлел келтіріп, себебін түсіндіреді






«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:

- еңбек етудің денсаулыққа пайдасын жазады(1б)

-дәлел келтіріп, себебін түсіндіреді(1б)

Таратпаққаламсап

Сабақтың соңы













Рефлексия

7 мин

«Сыныптан шығу билеті» әдісі

Денсаулық мықты болу үшін не істеу керек?

Еңбек пен денсаулықты не байланыстырады?

Еңбектің наны тәтті дегенді қалай түсінесің?

Мәтіннен өз ойыңа не түйдің?


«Қолсағат» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Үйге тапсырма

6-тапсырма 9-бет

Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)










Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!











Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат





Оқу меңгерушісі: П.Рахметов





Сұрақтар

Жауаптар

Бала неліктен сорпаны ұнатпады?






Баланың дастарқан басындағы іс – әрекеті туралы не айтар едің?





«Дастарқан басында өзіңді ұстай біл» деген тақырыпта ереже жаз.


______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________










Shape1

Shape2

Shape3

Еңбек етудің денсаулыққа пайдасы қандай?





Shape4 Shape5










Бөлім

Дені саудың – жаны сау”

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Күні:

17.01.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып:

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Тазалық – денсаулық кепілі/

Таңның тәртібі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.3.1мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау

2.1.5.1өз ойымен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу

Сабақтың мақсаты

Мәтіндегі негізгі ойды анықтау

Тірек сөздерді пайдаланып, ойыңды жеткізуді үйрену


Құндылық

Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу.

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Лабиринт» ойыны

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді





Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп

Сабақтың ортасы

(5 мин)
















10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

6 – тапсырма 9 -бет



«Ой қозғау»

Өзіңнің күн тәртібің туралы әңгімеле.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Мәтіндегі негізгі ойды анықтайсың

Тірек сөздерді пайдаланып, ойыңды жеткізуді үйренесің


1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Спиральді оқу» әдісі

Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы мәлімет ұсыну

Өлеңді оқы.

Өлең не туралы?

Ұйқыны қуу үшін не істеу керек?

Өлең неліктен «Таңның тәртібі» деп аталған?

Ретімен әңгімеле

ЕББҚ

Өлең не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1. Мектепке бару үшін қандай дайындық жасайсың?

Мәтелдің мағынасын түсіндіріп жазады




Күн тәртібі туралы әңгімелейді










Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы мәліметпен танысады



1. мәтіннің негізгі ойын айтады

2. бірінші сұраққа жауап жазады

3.екінші сұраққа жауап жазады

4.үшінші сұраққа жауап жазады


Дескриптор:

- мәтелдің мазмұнын түсіндіріп, жазады(1б)


Мадақтау












Қолсағаттың корпусын алға жылжыту




Дескриптор:

-мәтіннің негізгі ойын айтады(1б)

-бірінші сұраққа жауап жазады(1б)

-екінші сұраққа жауап жазады(1б)

- үшінші сұраққа жауап жазады(1б)

















Оқулық

10-11 бет

Т.Молдағалиев

тің

суреті А4

Қолсағат

Таратпа

қаламсап

8 мин














Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Көршіңмен әңгімелес» әдісі

Өлеңнің соңғы шумағынан ұйқас сөздерді анықта

Жұмбақтарды оқы.

Бір жұмбақты жатқа жаз, шешуін сурет арқылы бейнеле.

ЕББҚ

Жұмбақты көшіріп жаз.

Талқылау сұрақтары:

1.Мәтіннен өзіңе қажет қандай ақпарат алдың?





1. соңғы шумағынан ұйқас сөздерді анықтайды

2.бір жұмбқақты жатқа.жазады(б)

3.бірінші жұмбақтың шешеуін суретпен бейнелейді

4.екінші жұмбақтың шешеуін суретпен бейнелейді



«Комментарий» арқылы


Дескриптор:

- соңғы шумағынан ұйқас сөздерді анықтайды(1б)

-бір жұмбқақты жатқа жазады(1б)

-бірінші жұмбақтың шешеуін суретпен бейнелейді(1б)

- екінші жұмбақтың шешеуін суретпен бейнелейді(1б)


«Басбармақ» арқылы




Оқулық

10 -бет

Таратпа

қаламсап








10 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Қорытындыла» әдісі

Өлеңнің тақырыбы мен негізгі ойы не туралы?

ЕББҚ

Сұраққа жауап беріп көр

Талқылау сұрақтары:

1.Тапсырмадан не үйрендің?

1. өлеңнің негізгі ойын айтады




«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:

- өлеңнің негізгі ойын айтады(1б)

Таратпаққаламсап

Сабақтың соңы

Рефлексия

7 мин

«Сыныптан шығу билеті» әдісі

Тазалық сақта не үшін қажет?

Жеке бас гигиенасы дегенді қалай түсінесің?

Тазалық сақтаудың денсаулыққа әсері бар ма?

«Қолсағат» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Үйге тапсырма

7-тапсырма 11-бет

Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)






Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!











Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат



Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов





Сұрақтар

Жауаптар

Ұйқыны қуу үшін не істеу керек?






Өлең неліктен «Таңның тәртібі» деп аталған?







Мектепке бару үшін қандай дайындық жасайсың?


1.____________________________________


2.____________________________________


3.____________________________________


4.____________________________________


5.____________________________________



















































Бөлім

Дені саудың – жаны сау”

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Күні:

19.01.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып:

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Тісіңді күте біл/

Жамалдың өкініші

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.1* шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау

2.2.5.1мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуымен аяқталуын анықтау

Сабақтың мақсаты

Мәтінді жоспар бойынша сахналау

Шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуымен аяқталуын анықтау

Құндылық

Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу.

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Лабиринт» ойыны

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді





Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп

Сабақтың ортасы

(5 мин)














10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

7 – тапсырма 11 -бет




«Ой қозғау»

Тіркестерді пайдаланып, өзіңнің тісің туралы әңгімеле.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Оқиғаның басталуын, дамуын, аяқталуын ажыратасың



1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Спиральді оқу» әдісі

Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы мәлімет ұсыну

Мәтінді оқы.

Мәтін не туралы?

ЕББҚ

Мәтін не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1. Жамал неліктен «тісім ауырған жоқ» деп айта алмады?


«Таңның тәртібі» өлеңінің ұйқасымен ойын жазады



Тіркестерді пайдаланып, өзінің тісі туралы әңгімелейді








Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы мәліметпен танысады



1. мәтіннің негізгі ойын айтады

2.Жамалдың тісім ауырған жоқ деп айта алмауынығ себебін айтады

Дескриптор:

- ойын жазады(1б)


Мадақтау












Қолсағаттың корпусын алға жылжыту




Дескриптор:

-мәтіннің негізгі ойын айтады(1б)

-Жамалдың тісім ауырған жоқ деп айта алмауының себебін айтады(1б)






Оқулық

1-тапсырма

12-бет












Оқулық

12-13 бет

М.Төрежановтың

суреті А4

Қолсағат

Таратпа

қаламсап

8 мин










Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Көршіңмен әңгімелес» әдісі

Мәтін бойынша сахналық көрініске қатыс.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1. Тапсырмадан не үйрендің?





1. мәтіннің басталуын сомдайды

2.мәтіннің дамуын сомдайды

3.мәтіннің аяқталуын сомдайды

4.қорытынды шығарады




«Комментарий» арқылы


Дескриптор:

- мәтіннің басталуын сомдайды(1б)

-мәтіннің дамуын сомдайды(1б)

-мәтіннің аяқталуын сомдайды(1б)

-қорытынды шығарады(1б)


«Басбармақ» арқылы




Оқулық

11 -бет








10 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Қорытындыла» әдісі

Жұмбақты көшіріп жаз, шешуін тап.

Жамал қандай қыз?

ЕББҚ

Жұмбақты көшіріп жаз.

Талқылау сұрақтары:

1. Жамал қандай қыз?

1. жұмбақты көркем жазады

2.жұмбақтың шешуін табады

3.Жамалды сипаттайды




«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:

- жұмбақты көркем жазады(1б)

-жұмбақтың шешуін табады(1б)

-Жамалды сипаттайды (1б)

Оқулық

13 –бет

Дәптер

қаламсап

Сабақтың соңы

Рефлексия

7 мин

«Сыныптан шығу билеті» әдісі

Тіс ауырмас үшін не істеу керек?

Тіс не себепті ауырады деп ойлайсың?

Жамал неліктен анасына өтірік айтты?



«Қолсағат» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Үйге тапсырма

6-тапсырма 13-бет

Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)






Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!











Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат



Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов































Бөлім

Дені саудың – жаны сау”

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Күні:

23.01.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып:

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жақсылықты бағала

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.1.2шығарманыіштей оқып,ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу

2.2.5.1мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуымен аяқталуын анықтау

Сабақтың мақсаты

Шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуымен аяқталуын анықтау

Құндылық

Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу.

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Лабиринт» ойыны

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді




Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп

Сабақтың ортасы

(5 мин)














10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

6 – тапсырма 13 -бет

«Ыстық орындық» әдісі



«Ой қозғау»

Ертегі, мысалдарда бұл кейіпкерлер қандай мінез-құлқымен танылған?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Өлеңнен қажетті ақпаратты тауып оқуды үйренесің. Оқиғаның басталуын, дамуын, аяқталуын анықтайсың.


1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Спиральді оқу» әдісі

Өлеңді оқы.

Өлең не туралы?

Түсініксіз сөздердің мағынасын түсініп ал

Кестенің көмегімен оқиғаның дамуын, аяқталуын анықта.

Өлеңнен тауып, оқып бер

ЕББҚ

Өлең не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1. Қасқырдың қиналған сәтін ақын қалай суреттеген?

Мәтінді түсініп оқып, мазмұнын айтады




Тіркестерді пайдаланып, өзінің тісі туралы әңгімелейді















1.өлеңнің мазмұнын айтады

2. түсініксіз сөздердің мағынасын ашады

3.оқиғаның дамуын жазады

4.оқиғаның аяқталуын жазады

5.қасқырдың қиналған сәтін өлеңнен тауып оқиды

Дескриптор:

- мәтіннің мазмұнын айтады (1б)



Мадақтау












Қолсағаттың корпусын алға жылжыту


Дескриптор:

-өлеңнің мазмұнын айтады(1б)

-түсініксіз сөздердің мағынасын ашады(1б)

-оқиғаның дамуын жазады(1б)

-оқиғаның аяқталуын жазады(1б)

-қасқырдың қиналған сәтін өлеңнен тауып оқиды(1б)






Оқулық

1-тапсырма

14-бет














Оқулық

14-15 бет

Қолсағат

Таратпа

қаламсап

8 мин










Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Көршіңмен әңгімелес» әдісі

Қасқырдың қиындыққа ұшырауының себебі неде?

Мысалдан қасқырдың сипатын білдіретін сөздерді тауып, көшіріп жаз

ЕББҚ

Сұраққа жауап беріп көр

Талқылау сұрақтары:

1.Мәтіннен өзіңе қажет қандай ақпарат алдың?





1. қасқырдың қиындыққа ұшырау себебін айтады

2.қасқырдың сипатын білдіретін сөздерді көшіріп жазады




«Комментарий» арқылы


Дескриптор:

- қасқырдың қиындыққа ұшырау себебін айтады(1б)

- қасқырдың сипатын білдіретін сөздерді көшіріп жазады(1б)


«Басбармақ» арқылы




Оқулық

14 –бет

Дәптер

қаламсап








10 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Өз ойым» әдісі

Мақалды оқы. Қасқыр мен тырнаның іс-әрекеті бойынша пікір айт. Баға бер.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1. Тапсырмадан не үйрендің?

1. мақалдың мазмұнын айтады

2.қасқыр мен тырнаның іс-әрекетіне пікір айтады




«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:

- мақалдың мазмұнын айтады(1б)

-қасқыр мен тырнаның іс-әрекетіне пікір айтады(1б)

Оқулық

15 –бет


Сабақтың соңы

Рефлексия

7 мин

«Сыныптан шығу билеті» әдісі

Қасқырдың тырнаға айтқанына не айтар едің?

Қасқырдың іс –әрекеті туралы ойыңды айт

Сен қасқырдың орнында болсаң не істер едің?

Жақсылықты бағала дегенді қалай түсінесің?


«Қолсағат» әдісі (Бағалау)

Үйге тапсырма

7-тапсырма 15-бет

Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)






Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!















Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат



Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов













1.Оқиға қалай басталды?

Бір күні қасқыр сүйекке қақалды

2.Оқиға әрі қарай қалай дамыды? Не болды?

Қасқыр тырнадан................


Тырна...........................


3.Оқиға қалай аяқталды?

Қасқыр тырнаға ..................


1.Оқиға қалай басталды?

Бір күні қасқыр сүйекке қақалды

2.Оқиға әрі қарай қалай дамыды? Не болды?

Қасқыр тырнадан................


Тырна...........................


3.Оқиға қалай аяқталды?

Қасқыр тырнаға ..................


1.Оқиға қалай басталды?

Бір күні қасқыр сүйекке қақалды

2.Оқиға әрі қарай қалай дамыды? Не болды?

Қасқыр тырнадан................


Тырна...........................


3.Оқиға қалай аяқталды?

Қасқыр тырнаға ..................


1.Оқиға қалай басталды?

Бір күні қасқыр сүйекке қақалды

2.Оқиға әрі қарай қалай дамыды? Не болды?

Қасқыр тырнадан................


Тырна...........................


3.Оқиға қалай аяқталды?

Қасқыр тырнаға ..................
















Бөлім

Дені саудың – жаны сау”

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Күні:

24.01.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып:

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Денсаулықты сақтай біл

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.1.1мәтіндідауыстап дұрыс әрітүсініп оқу, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу

2.1.2.1* шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау,үзіндісін мазмұндау,сахналау

Сабақтың мақсаты

Мәтінді рөлге бөліп оқу

Мазмұнын жоспар бойынша өз сөзімен айту

Құндылық

Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу.

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Лабиринт» ойыны

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді



Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп

Сабақтың ортасы

(5 мин)




















10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

7 – тапсырма 15 -бет

Көрсетілген сезімдер мысал мазмұнының қай тұсында көрсетілгенін тап




«Ой қозғау»

Кестеге аурудың белгілерін жаз.

Қайсысын жұқпалы деп ойлайсың?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Мәтінді рөлге бөліп оқисың

Мазмұнын жоспар бойынша өз сөзіңмен айтасың


1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Түртіп алу» әдісі

Ертегіні рөлге бөліп оқы.

Ертегі не туралы?

Сөздікпен жұмыс

ЕББҚ

Ертегі не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1. Мәтіннен өзіңе қандай ақпарат алдың?

Көрсетілген сезімдер мысал мазмұнының қай тұсында көрсетілгенін тап





Кестеге аурудың белгілерін жазады

Сұраққа жауап береді












1. ертегіні рөлге бөліп оқиды

2.ертегінің мазмұнын айтады

3.түсініксіз сөздердің мағынасын ашады


Дескриптор:

- сезімдер мысал мазмұнының қай тұсында көрсетілгенін табады (1б)



Мадақтау

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Қолсағаттың корпусын алға жылжыту


Дескриптор:

-ертегіні рөлге бөліп оқиды(1б)

-ертегінің мазмұнын айтады(1б)

-түсініксіз сөздердің мағынасын ашады(1б)









Кесте

қаламсап













Оқулық

16-17 бет

Қолсағат

Үкі,қоян,тоқылдақтың бетпердесі

8 мин










Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Көршіңмен әңгімелес» әдісі

Жоспардың үшінші бөлімі бойынша ертегі мазмұнын әңгімеле.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Тапсырмадан не үйрендің?





1. жоспардың үшінші бөлігі бойынша ертегіні мазмұндайды

2.кейіпкердің іс –әрекетін сипаттайды

3.қорытынды шығарады




«Комментарий» арқылы


Дескриптор:

-жоспардың үшінші бөлігі бойынша ертегіні мазмұндайды(1б)

-кейіпкердің іс –әрекетін сипаттайды(1б)

-қорытынды шығарады(1б)


«Басбармақ» арқылы




Оқулық

17 –бет

3-тапсырма







10 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Өз ойым» әдісі

Қоянның ауруын үкінің ақыл-кеңесімен байланыстыра түсіндір

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Тапсырмадан не үйрендің?

1. қоянның ауруын сипаттайды

2.үкінің кеңесі туралы айтады

3.екі кейіпкердің іс –әрекетін байланыстыра түсіндіреді




«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:

- қоянның ауруын сипаттайды(1б)

-үкінің кеңесі туралы айтады(1б)

-екі кейіпкердің іс –әрекетін байланыстыра түсіндіреді(1б)

Ламинат

маркер

Сабақтың соңы


Рефлексия

7 мин

«Сыныптан шығу билеті» әдісі

Қоянның ауруы туралы не айтар едің?

Ауруының емін кімдерден сұрады?

Олар қоянға не деп жауап берді?


«Қолсағат» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Үйге тапсырма

Ертегі мазмұнын рөлге бөліп айтуға дайындал.

Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)






Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!











Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат



Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов







































Бөлім

Дені саудың – жаны сау”

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Күні:

26.01.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып:

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сабырлы бала

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.6.1кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқымен іс-әрекетін бағалау

2.2.8.2мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, мультфильм) нұсқасымен салыстыру

Сабақтың мақсаты

Мәтіннің мазмұнын суретпен салыстыру

Кейіпкердің мінез-құлқын бағалау

Құндылық

Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу.

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Лабиринт» ойыны

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді





Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп

Сабақтың ортасы

(5 мин)




















10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Ертегі мазмұнын рөлге бөліп айтуға дайындал.



«Ой қозғау»

Көрсетілген қасиеттердің қайсысы ұнайды?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Мәтіннің мазмұнын суретпен салыстырасың

Кейіпкердің мінез-құлқын бағалауды үйренесің






1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Түртіп алу» әдісі

Автор туралы мәлімет беру

Мәтінді түсініп оқы.

Мәтін не туралы?

Сөздікпен жұмыс.

ЕББҚ

Мәтін не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1.Мәтіннен өзіңе қажет қандай ақпарат алдың?

Ертегі мазмұнын рөлге бөліп айтады




Сұраққа жауап береді














1. мәтіннің негізгі ойын анықтайды

2.таныс есемс сөздердің мағынасын ашады

3.автор туралы әңгімелейді

4.суретте оқиғаның қай сәті бейнеленгенін анықтайды

Дескриптор:

- ертегі мазмұнын рөлге бөліп айтады

(1б)


Мадақтау

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Қолсағаттың корпусын алға жылжыту


Дескриптор:

-мәтіннің негізгі ойын анықтайды(1б)

-таныс есемс сөздердің мағынасын ашады(1б)

-автор туралы әңгімелейді(1б)

-суретте оқиғаның қай сәті бейнеленгенін анықтайды(1б)






Оқулық

1-тапсырма

18-бет











Оқулық

18-19 бет


8 мин










Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Саған сұрақ» әдісі

Сейіт неліктен шыдамдылық танытты? Ойыңды айт.

Мәтіннің мазмұнына сай жоспардың ретін белгіле.

ЕББҚ

Сұраққа жауап беріп көр.

Талқылау сұрақтары:

1.Тапсырмадан не үйрендің?

1. Сейіттің шыдамдылығының себебін анықтайды

2.мәтіннің мазмұнына сай жоспардың ретін белгілейді




«Комментарий» арқылы


Дескриптор:

-Сейіттің шыдамдылығының себебін анықтайды(1б)

- мәтіннің мазмұнына сай жоспардың ретін белгілейді(1б)


«Басбармақ» арқылы

Таратпа

қаламсап






10 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Бағала, қорытындыла» әдісі

Сейіт қандай бала?

Жағымды қылықтар мен қасиеттерді балалар кімнен неден үйренеді?

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Тапсырмадан не үйрендің?

1.Сейітке мінездеме береді

2.жағымды қылықтар мен қасиетті кімнен үйренетіндерін өз ойын айтады

3.қорытынды шыығарады




«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:

-Сейітке мінездеме береді(1б)

-жағымды қылықтар мен қасиетті кімнен үйренетіндерін өз ойын айтады(1б)

-қорытынды шыығарады (1б)

Ламинат

маркер

Сабақтың соңы









Рефлексия

7 мин

«Сыныптан шығу билеті» әдісі

Сейіт жылағанын неге қоя қалды?

Сынықшының сұрағына Сейіт қалай жауап берді?


«Қолсағат» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Үйге тапсырма

Хрестоматиядан Ы.Алтынсариннің «Асыл шөп» әңгімесін оқы.

Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)






Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!











Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат



Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов















Бөлім

Дені саудың – жаны сау”

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Күні:

30.02.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып:

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Еңбектің пайдасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.5.1өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу

2.1.3.1шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау


Сабақтың мақсаты

Денсаулық, еңбек сөздерімен мәтіндегі негізгі ойды анықтау

Суреттерге сүйене ертегіні өз ойымен аяқтап айту

Құндылық

Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу.

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Лабиринт» ойыны

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді



Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп

Сабақтың ортасы

(5 мин)




















10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Хрестоматиядан Ы.Алтынсариннің «Асыл шөп» әңгімесін оқы.


«Ой қозғау»

Қызу еңбекті сахналауға қатыс.

Бір еңбек құралын таңда.

Сол құралмен жұмыс сәтінің қимылын, дыбысын бейнеле.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Тірек сөздерді пайдаланып, ойыңды жеткізесің

Ертегіні өз қиялыңмен аяқтайсың




1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Түртіп алу» әдісі

Ертегіні түсініп оқы.

Ертегі не туралы?

Сөздікпен жұмыс.

Егіздер палауды неліктен сүйсініп жеді?

ЕББҚ

Ертегі не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1.Ертегіден өзіңе қажет қандай ақпарат алдың?

Хрестоматиядан Ы.Алтынсариннің «Асыл шөп» әңгімесін оқиды.


Таңдаған еңбек құралымен жұмыс сәтінің қимылын, дыбысын бейнелейді














1. ертегінің негізгі ойын айтады

2.таныс есемс сөздердің мағынасын ашады

3. егіздердің палауды сүйсініп жеуінің себебін анықтайды


Дескриптор:

- «Асыл шөп» әңгімесінің мазмұнын айтады (1б)


Мадақтау

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Қолсағаттың корпусын алға жылжыту





Дескриптор:

-ертегінің негізгі ойын айтады(1б)

- таныс есемс сөздердің мағынасын ашады(1б)

-егіздердің палауды сүйсініп жеуінің себебін анықтайды(1б)







Оқулық

1-тапсырма

20-бет













Оқулық

20-21 бет


8 мин










Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Құрастыр» әдісі

Егіздер шаруаның сөзінен не түсінді?

Суреттерге сүйене ертегіні өз ойыңмен аяқтап айт.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Тапсырмадан не үйрендің?

1. егіздердің шаруаның сөзінен түсінгенін әңгімелейді

2.суреттерге сүйеніп ертегіні аяқтайды

3.қорытынды шығарады




«Комментарий» арқылы


Дескриптор:

-егіздердің шаруаның сөзінен түсінгенін әңгімелейді(1б)

-суреттерге сүйеніп ертегіні аяқтайды(1б)

-қорытынды шығарады(1б)


«Басбармақ» арқылы

Суреттер

А4





10 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Бағала, қорытындыла» әдісі

Денсаулық, еңбек сөздерімен мәтіндегі негізгі ойды анықта.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Тапсырмадан не үйрендің?

1. денсаулық пен еңбек сөздерін байланыстырады

2.себебін түсіндіреді

3. мәтіндегі негізгі ойды анықтайды(




«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:

-денсаулық пен еңбек сөздерін байланыстырады(1б)

-себебін түсіндіреді(1б)

- мәтіндегі негізгі ойды анықтайды(1б)

Дәптер

қаламсап

Сабақтың соңы

Рефлексия

7 мин

«Сыныптан шығу билеті» әдісі

Егіздер не себепті ауырып қалды деп ойлайсың?

Оны ауру деп санауға бола ма?

Егіздер аурудың себебін түсінді ме?


«Қолсағат» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Үйге тапсырма

Бос уақытыңда қандай пайдалы еңбекпен айналысасың?

Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)






Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!











Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат



Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов

































Бөлім

Дені саудың – жаны сау”

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Күні:

31.02.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып:

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Зиянды әдеттен сақтан

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.5.1өз ойымен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу

2.2.4.1мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау

Сабақтың мақсаты

Тірек сөздерді пайдаланып, ойын жеткізу

Ертегінің түрін анықтау

Құндылық

Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу.

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Лабиринт» ойыны

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді





Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп

Сабақтың ортасы

(5 мин)




















10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Бос уақытыңда қандай пайдалы еңбекпен айналысасың?




«Ой қозғау»

Зиянды әдеттер туралы ойыңды толықтырып айт.

Бұл әдеттер неліктен зиянды?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Тірек сөздерді пайдаланып, ойыңды жеткізесің

Ертегінің түрін анықтайсың




1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Түртіп алу» әдісі

Ертегіні түсініп оқы.

Ертегі не туралы?

Сөздікпен жұмыс.

ЕББҚ

Ертегі не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1.Тапсырмадан не үйрендің?

Бос уақытыңда қандай пайдалы еңбекпен айналысатын тізіп жазады.





Таратпадағы зиянды әдеттерді толықтырып жазады.

Сұраққа жауап береді











1. ертегінің мазмұнын айтады

2.таныс есемс сөздердің мағынасын ашады


Дескриптор:

- бос уақытыңда қандай пайдалы еңбекпен айналысатын тізіп жазады(1б)


Мадақтау

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Қолсағаттың корпусын алға жылжыту




Дескриптор:

-ертегінің мазмұнын айтады(1б)

- таныс есемс сөздердің мағынасын ашады(1б)

-









Таратпа

қаламсап














Оқулық

22-23 бет


8 мин










Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Анықта» әдісі

Кестедегі сұрақтардың жауабын жаз.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Тапсырмадан не үйрендің?

1. бірінші сұрақтың жауабын жазады

2.екінші сұрақтың жауабын жазады

3.үшінші сұрақтың жауабын жазады

4.тұжырымдарға белгі қояды




«Комментарий» арқылы


Дескриптор:

-бірінші сұрақтың жауабын жазады(1б)

-екінші сұрақтың жауабын жазады(1б)

-үшінші сұрақтың жауабын жазады(1б)

-тұжырымдарға белгі қояды(1б)


«Басбармақ» арқылы

Кесте

қаламсап




10 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Бағала, қорытындыла» әдісі

Ертегі кейіпкерінің зиянды әдеті туралы не айтар едің?

Жаз.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Тапсырмадан не үйрендің?

1. кейіпкердің зиянды әдеттері туралы айтады

2.себебін түсіндіреді

3.қорытынды шығарады




«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:

-кейіпкердің зиянды әдеттері туралы айтады(1б)

-себебін түсіндіреді(1б)

-қорытынды шығарады(1б)

Дәптер

қаламсап

Сабақтың соңы










Рефлексия

7 мин

«Сыныптан шығу билеті» әдісі

Сенің бойыңда қандай зиянды әдет бар?

Одан бүгінгі оқыған ертегіден кейін арыласың ба?

Зиянды әдеті бар балаларға қандай кеңес берер едің?

«Қолсағат» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Үйге тапсырма

Ертегінің кейіпкерін қиындықтан құтқарудың жолын ізде.

Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)






Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!











Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат



Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов









Сұрақтар

Жауаптар

«Зиянды әдеттің әлегі» ертегісі ертегінің қай түріне жатады?


Әкесі тырнақ кеміруді неліктен «ең жаман әдет» дейді?


Ханшайым неге өкінді?


Оқы , анықта, дәлелде





















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.11.2024
149
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі