Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Әлемді өзгертетін жаңалықтар |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әлемді өзгерткен жаңалықтар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.7.1.1. Әлемді өзгерткен ғылыми жаңалықтарға мысалдар келтіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлемдесу, жоқ оқушыларды түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал тудыру. Ынтымақтастық құру «Мінезің қандай?» әдісі. Оқушыларға түрлі геометриялық фигуралар (кеспе қағаздар) беріледі.Сол геометриялық фигуралардың көмегімен оқушыларды «Геометриялық фигуралар» әдісі бойынша 4 топқа біріктіруге болады С болып жүргенді ұнатасың (1 топ) С көресің, үйренгенді жақсы көресің (2 топ) С сенен ғажайып түрлі идеялар мен ойлар шығады (3 топ)
Сен жайдары адамсың, жүргенді ұнатасың(4 топ) |
Сол кеспе қағазда жазылған мінез өзінің мінезіне сейкес келеме келмейтіндігі туралы сөз етеді. |
мадақтау |
|
|
Жаңа сабақ |
Суреттер арқылы жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты ашылады. Мұғалім оқушыларға әлемде болып жатқан қазіргі таңдағы қандай жаңалықтар туралы білетінін сұрайды. 1 тапсырма. «Джигсо» әдісі бойынша оқушылар оқулықпен жұмыс істейді. 4 топқа оқулықтағы мәтін бөлініп беріледі. Мәтінді оқып болған соң постер қорғайды. Мәтінді жақсылап оқып, түсінгеніңді плакатқа түсіреді. 1 топ – Қандай жаңалықтар қазіргі ғылым дамуының алғышарты екенін түсіндіреді. 2 топ – Дүниежүзінің дамуына үлес қосқан ғалымдар туралы айтады. 3 топ –Ғылымның дамуына үлес қоса алатын зерттеулер жайлы айтады. 4 топ – Ашылған жаңалықтардың, зерттеулердің адам өмірі үшін маңызы қандай? Интерпретация Сабақтың қорытынды бөлімінде тапсырманы барлық оқушыларға беріңіз. Әлемде ашылған жаңалықтардың қолданылған жерін және маңызы мен мәнін анықтайды. |
Оқушылар өз ойларын айтады. Жаңа сөздерді дәптерге жазып алады. Дескриптор: Оқушылар қазіргі ғылымның дамуыныңалғышарты болған дөңгелек, компьютер, электр, электр шамы,радио жайлы түсіндіреді. Дескриптор: Ыбырай Жақаев, Ескендір Тайманов, Руслан Өтебаев жайлы айтады Дескриптор: Оқушылар қазіргі таңдағы ашылулар автокөлік түрлері, смартфондар, таза су өндіретін аппарат, бассейн жайлы түсіндіреді. Дескриптор: Дүние жүзінде болып жатқан ғылыми жаңалықтардың адам өмірі үшін маңызын түсіндіреді. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Бас бармақ» әдісі
|
Оқулық, постер, маркер, стикерь
ДНҚ туралы мультфильм: https://www.youtube.com/watch?v=sWwpAn4pN80
Нобель сыйлығы туралы мәліметтер: http://nobeliat.ru/ http://n-t.ru/nl/hm/ http://www.nobelprize.org/ |
|
Қорытынды |
Кері байланыс Кері байланыс: «Рефлексиялық нысана» техникасы
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
А4, конспект |
|
Оқу тапсырмасы |
Үйге тапсырма: «Болашақ жастардың қолында» тақырыбында эссе жазу |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Әлемді өзгерткен жаңалықтар
ҚМЖ Әлемді өзгерткен жаңалықтар
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Әлемді өзгертетін жаңалықтар |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әлемді өзгерткен жаңалықтар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.7.1.1. Әлемді өзгерткен ғылыми жаңалықтарға мысалдар келтіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлемдесу, жоқ оқушыларды түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал тудыру. Ынтымақтастық құру «Мінезің қандай?» әдісі. Оқушыларға түрлі геометриялық фигуралар (кеспе қағаздар) беріледі.Сол геометриялық фигуралардың көмегімен оқушыларды «Геометриялық фигуралар» әдісі бойынша 4 топқа біріктіруге болады С болып жүргенді ұнатасың (1 топ) С көресің, үйренгенді жақсы көресің (2 топ) С сенен ғажайып түрлі идеялар мен ойлар шығады (3 топ)
Сен жайдары адамсың, жүргенді ұнатасың(4 топ) |
Сол кеспе қағазда жазылған мінез өзінің мінезіне сейкес келеме келмейтіндігі туралы сөз етеді. |
мадақтау |
|
|
Жаңа сабақ |
Суреттер арқылы жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты ашылады. Мұғалім оқушыларға әлемде болып жатқан қазіргі таңдағы қандай жаңалықтар туралы білетінін сұрайды. 1 тапсырма. «Джигсо» әдісі бойынша оқушылар оқулықпен жұмыс істейді. 4 топқа оқулықтағы мәтін бөлініп беріледі. Мәтінді оқып болған соң постер қорғайды. Мәтінді жақсылап оқып, түсінгеніңді плакатқа түсіреді. 1 топ – Қандай жаңалықтар қазіргі ғылым дамуының алғышарты екенін түсіндіреді. 2 топ – Дүниежүзінің дамуына үлес қосқан ғалымдар туралы айтады. 3 топ –Ғылымның дамуына үлес қоса алатын зерттеулер жайлы айтады. 4 топ – Ашылған жаңалықтардың, зерттеулердің адам өмірі үшін маңызы қандай? Интерпретация Сабақтың қорытынды бөлімінде тапсырманы барлық оқушыларға беріңіз. Әлемде ашылған жаңалықтардың қолданылған жерін және маңызы мен мәнін анықтайды. |
Оқушылар өз ойларын айтады. Жаңа сөздерді дәптерге жазып алады. Дескриптор: Оқушылар қазіргі ғылымның дамуыныңалғышарты болған дөңгелек, компьютер, электр, электр шамы,радио жайлы түсіндіреді. Дескриптор: Ыбырай Жақаев, Ескендір Тайманов, Руслан Өтебаев жайлы айтады Дескриптор: Оқушылар қазіргі таңдағы ашылулар автокөлік түрлері, смартфондар, таза су өндіретін аппарат, бассейн жайлы түсіндіреді. Дескриптор: Дүние жүзінде болып жатқан ғылыми жаңалықтардың адам өмірі үшін маңызын түсіндіреді. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Бас бармақ» әдісі
|
Оқулық, постер, маркер, стикерь
ДНҚ туралы мультфильм: https://www.youtube.com/watch?v=sWwpAn4pN80
Нобель сыйлығы туралы мәліметтер: http://nobeliat.ru/ http://n-t.ru/nl/hm/ http://www.nobelprize.org/ |
|
Қорытынды |
Кері байланыс Кері байланыс: «Рефлексиялық нысана» техникасы
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
А4, конспект |
|
Оқу тапсырмасы |
Үйге тапсырма: «Болашақ жастардың қолында» тақырыбында эссе жазу |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














