|
Бөлімі: Тұрғын үй
|
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Класс: 8 а |
Оқушының аты-жөні: |
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тұрғын үй түрлері |
||||||
|
Сабақта қол жететін оқыту мақсаттары: (сілтеме оқу бағдарламасы) |
8.4.1.1 киіз үйде киім мен үй тұрмысындағы заттардың сақталу ерекшеліктері туралы білу, 8.4.1.2тұрғын үйлерін бағдарлай,тұрғын және қосалқы үй-жайларды ажыратып, олардың мақсаттарын және мазмұнын айқындауды білу. |
||||||
|
Сабақ мақсаты:
|
Пәтер мен үйдің үй-жайларында жиһаз және интерьер заттарын ұтымды орналастыра білу |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
сабақтың кезеңдері |
Педагог іс-әрекеттері |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Психологиялық сәт. Оқушының көңіл-күйін сұрау,көңіл-күйін көтеру. Оқушымен киіз үй туралы әңгімелесу. Киіз үйдің құрылысы, ерекшелігі туралы әңгімелеу. Киіз үй жабдығы, бұйымдардың қолданысы туралы түсіндіру. |
Сәлемдеседі. Сұрақ-жауап алмасу. |
Өзін-өзі бағалау |
Менің Отаным-Қазақстан оқулығы |
|||
|
Сабақтың ортасы
|
Оқушыға тұғын үй түрлерінен иллюстрация жасау.Көп қабатты үйлерді көрсету.Өзінің қандай үйде тұратынын сұрау? Үй жиhаздарын атап көрсету,қай жерде тұрғанын,не үшін қолданатынын сұрау. Қима қағаз тарату,геометриялық фигуралардан үй құрастыруға нұсқаулық беру. |
Оқушы тыңдайды,бақылайды,өз Ойын айтады.
Оқушы хабарлайды. Оқушы: 1. Нашар сезінген кезде міндетті түрде сабақты тоқтату, бұл туралы мұғалімге дереу хабарлау. 2. Мазасы кетсе дереу мұғалімге хабарлау. Қима пішіннен үй құрастырады. Бөлме заттарын атайды. |
Білу Тұрғын үй түрлері. Түсіну Тұрғын үй,пәтер,киіз үй түрлерін салыстыра білу. Қолдану 3.Практикалық жұмыс: геометриялық пішіннен үй құрастыра алу,киіз үйдің суретін салу. Анализ Өз жұмысына анализ жасап үйрену. Бағалау 5. Өзінің жұмысын аяқталу үлгісін болжау |
Қарындаш, түрлі-түсті қарындаш,қағаздар. |
|||
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында оқушымен қорытынды рефлекция жүргізу: - Бұл сурет сәтті болды ма? - немен жұмыс істеу қажет? - Қандай түстер қолдандың? -Сен қандай үйде тұрасың? |
Киіз үйдің суретін салады. Жұмысты аяқтау
|
|
стикер |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ әлеуметтік тұрмыстық бағдарлау пәнінен үйден оқыту Тұрғын үй
ҚМЖ әлеуметтік тұрмыстық бағдарлау пәнінен үйден оқыту Тұрғын үй
|
Бөлімі: Тұрғын үй
|
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Класс: 8 а |
Оқушының аты-жөні: |
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тұрғын үй түрлері |
||||||
|
Сабақта қол жететін оқыту мақсаттары: (сілтеме оқу бағдарламасы) |
8.4.1.1 киіз үйде киім мен үй тұрмысындағы заттардың сақталу ерекшеліктері туралы білу, 8.4.1.2тұрғын үйлерін бағдарлай,тұрғын және қосалқы үй-жайларды ажыратып, олардың мақсаттарын және мазмұнын айқындауды білу. |
||||||
|
Сабақ мақсаты:
|
Пәтер мен үйдің үй-жайларында жиһаз және интерьер заттарын ұтымды орналастыра білу |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
сабақтың кезеңдері |
Педагог іс-әрекеттері |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Психологиялық сәт. Оқушының көңіл-күйін сұрау,көңіл-күйін көтеру. Оқушымен киіз үй туралы әңгімелесу. Киіз үйдің құрылысы, ерекшелігі туралы әңгімелеу. Киіз үй жабдығы, бұйымдардың қолданысы туралы түсіндіру. |
Сәлемдеседі. Сұрақ-жауап алмасу. |
Өзін-өзі бағалау |
Менің Отаным-Қазақстан оқулығы |
|||
|
Сабақтың ортасы
|
Оқушыға тұғын үй түрлерінен иллюстрация жасау.Көп қабатты үйлерді көрсету.Өзінің қандай үйде тұратынын сұрау? Үй жиhаздарын атап көрсету,қай жерде тұрғанын,не үшін қолданатынын сұрау. Қима қағаз тарату,геометриялық фигуралардан үй құрастыруға нұсқаулық беру. |
Оқушы тыңдайды,бақылайды,өз Ойын айтады.
Оқушы хабарлайды. Оқушы: 1. Нашар сезінген кезде міндетті түрде сабақты тоқтату, бұл туралы мұғалімге дереу хабарлау. 2. Мазасы кетсе дереу мұғалімге хабарлау. Қима пішіннен үй құрастырады. Бөлме заттарын атайды. |
Білу Тұрғын үй түрлері. Түсіну Тұрғын үй,пәтер,киіз үй түрлерін салыстыра білу. Қолдану 3.Практикалық жұмыс: геометриялық пішіннен үй құрастыра алу,киіз үйдің суретін салу. Анализ Өз жұмысына анализ жасап үйрену. Бағалау 5. Өзінің жұмысын аяқталу үлгісін болжау |
Қарындаш, түрлі-түсті қарындаш,қағаздар. |
|||
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында оқушымен қорытынды рефлекция жүргізу: - Бұл сурет сәтті болды ма? - немен жұмыс істеу қажет? - Қандай түстер қолдандың? -Сен қандай үйде тұрасың? |
Киіз үйдің суретін салады. Жұмысты аяқтау
|
|
стикер |
|||
шағым қалдыра аласыз













