|
Мектеп № 19 мектеп гимназия |
||||
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Заттар интернеті |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Манақ Ұлпан |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Ақылды үй» |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
«Ақылды үй» датчиктерінен алынған деректерді шығаруды ұйымдастыру Ақылды үй құрастыру және бағдарламалау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Ақылды үйдің» датчиктерін айтып бере алады |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
«Ақылды үй» датчиктерінен деректерді беруді ұйымдастырады. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
5 мин |
І. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. «Ақылды стикерлер» арқылы 2 топқа бөлінеді. 1 топ «Алғырлар» 2 топ «Тапқырлар» ҚБ смайликтер арқылы бағалау. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Интербелсенді тақтадағы сұрақтарға жауап береді. 5.Бағалайды. |
Смайлик арқылы бағалау |
Интербелсен-ді тақта, Жұмыс дәптері Презентация |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин
7 мин 6 мин
3 мин
5 мин 5 мин
7мин |
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Жаңа сабақты түсіндіру үшін бейнебаян көрсету. Оқушылардың бейнебаяннан көруде негізгі түйінді ойларын дәптерлеріне түртіп отыру. Ақылды үй – қазіргі заманғы үлгідегі үй автоматтандыру құралдарымен және жоғары технологиялық құрылғылармен жабдықталған тұрғын үй. «Джигсо» әдісі. Әр топ «Ақылды үй – болашақ технологиясы» және «Ақылды үйді автоматтандыру ретінде» постерін дайындайды. Өзара бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Білу және түсіну. Жеке жұмыс wordwall платформасы арқылы дайындалған сұрақтарға жауап береді. 1. «Ақылды үй» дегеніміз не? 2. «Ақылды үй» жүйесіне қандай міндеттерді артуға болады? 3. «Ақылды үйдің» негізгі сипаттамаларын атап бер. 4. Бірыңғай басқару жүйесіне қандай жүйелер кіреді? 5. «Ақылды үйде» қандай датчиктер пайдаланылады? Дескриптор: 1. Ақылды үйдің негізгі сипаттамасы, жүйесі туралы біледі. 1. Ақылды үйдің атқарушы электронды құрылғыларын таниды. Қолдану. Деңгейлік тапсырмалар. А деңгейі. «Ақылды үй» жинағының датчиктері
1. «Ақылды үйдің» өзектілігі неде? 2. Қалай ойлайсыңдар, қай жағдайда «ақылды үйге» сымды, ал қандай жағдайда сымсыз жабдық түрін қолданған тиімді? 3. Клиенттің мониторинг функциясы қандай мәселені шешеді? 4. Ақылды үйдің атқарушы электронды құрыл ғылары қандай? С деңгейі. Интернетке шығу нұсқаларын талдап, өзараса лыстырыңдар. Интернет желісіне қолжетімдік болмаған жағдайда не істеуге болады?
Дескриптор: 1. Ақылды үй жиынтығының датчиктерін біледі. 2. Аспаптарды қосу жұмысын ұйымдастыру қалай жүзеге асырылатынын түсіндіреді. 3. Басқару жүйесін орнату мәселесін түсінеді. Практикалық тапсырма. Оқушыларды Arduino онлайн симуляторымен таныстыру және қарапайым сұлбаны жинау бойынша тәжірибелік жұмыс өткізу. Дескриптор: Arduino онлайн симуляторымен танысады. Қарапайым сұлбаны жинайды. Нобайды құрастырады. |
Интербелсенді тақтадан бейнебаян тамашалайды. Постер дайындап, қорғайды. Интербелсенді тақтадан сұрақтарға жауап береді. Берілген үлестірме қағаздағы тапсырманы орындайды. Оқушылар тәжірибелік жұмыс жасайды. |
Өзара бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Басбармақ әдісі арқылы бағалау
Балл қою арқылы бағалана-ды. Балл қою арқылы бағалана-ды Жасыл-өте жақсы орындал-ған, Сары-толықтыру керек,
Қ |
https://www.youtube.com/watch?v=mGdPbrbAtzU А4 қағазы, маркер, слайд суреттер, плакат.
LearningApps платформасы https://wordwall.net/ru/resource/52344848/%D0%B0%D2%9B%D1%8B%D0%BB%D0%B4%D1%8B-%D2%AF%D0%B9 Үлестірме қағаздар, А4 парағы, прензентация маркерлер, стикерлер Интербелсен-ді тақта,
Презентация Үлестірме қағаздар Презентация |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
«Табыс сатысы» 1. Төменгі саты – түсінбедім. 2. Ортаңғы саты – жартылай түсіндім. 3. Жоғарғы саты- бәрін меңгердім
|
. |
Кері байланыс |
Плакат /слайд/ |
||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырма-сы |
1. «Әлемдегі ақылды үйдің дамуы»; «Қазақстандағы ақылды үйдің дамуы» деген тақырыпта таныстырылым жаса. 2. Жапония мен Қазақстандағы үйді автоматтандыру жүйелеріне талдау жаса. |
Интернет көзін пайдаланып материал жинақтайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қмж Ақылды үй
қмж Ақылды үй
|
Мектеп № 19 мектеп гимназия |
||||
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Заттар интернеті |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Манақ Ұлпан |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Ақылды үй» |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
«Ақылды үй» датчиктерінен алынған деректерді шығаруды ұйымдастыру Ақылды үй құрастыру және бағдарламалау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Ақылды үйдің» датчиктерін айтып бере алады |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
«Ақылды үй» датчиктерінен деректерді беруді ұйымдастырады. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
5 мин |
І. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. «Ақылды стикерлер» арқылы 2 топқа бөлінеді. 1 топ «Алғырлар» 2 топ «Тапқырлар» ҚБ смайликтер арқылы бағалау. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Интербелсенді тақтадағы сұрақтарға жауап береді. 5.Бағалайды. |
Смайлик арқылы бағалау |
Интербелсен-ді тақта, Жұмыс дәптері Презентация |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин
7 мин 6 мин
3 мин
5 мин 5 мин
7мин |
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Жаңа сабақты түсіндіру үшін бейнебаян көрсету. Оқушылардың бейнебаяннан көруде негізгі түйінді ойларын дәптерлеріне түртіп отыру. Ақылды үй – қазіргі заманғы үлгідегі үй автоматтандыру құралдарымен және жоғары технологиялық құрылғылармен жабдықталған тұрғын үй. «Джигсо» әдісі. Әр топ «Ақылды үй – болашақ технологиясы» және «Ақылды үйді автоматтандыру ретінде» постерін дайындайды. Өзара бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Білу және түсіну. Жеке жұмыс wordwall платформасы арқылы дайындалған сұрақтарға жауап береді. 1. «Ақылды үй» дегеніміз не? 2. «Ақылды үй» жүйесіне қандай міндеттерді артуға болады? 3. «Ақылды үйдің» негізгі сипаттамаларын атап бер. 4. Бірыңғай басқару жүйесіне қандай жүйелер кіреді? 5. «Ақылды үйде» қандай датчиктер пайдаланылады? Дескриптор: 1. Ақылды үйдің негізгі сипаттамасы, жүйесі туралы біледі. 1. Ақылды үйдің атқарушы электронды құрылғыларын таниды. Қолдану. Деңгейлік тапсырмалар. А деңгейі. «Ақылды үй» жинағының датчиктері
1. «Ақылды үйдің» өзектілігі неде? 2. Қалай ойлайсыңдар, қай жағдайда «ақылды үйге» сымды, ал қандай жағдайда сымсыз жабдық түрін қолданған тиімді? 3. Клиенттің мониторинг функциясы қандай мәселені шешеді? 4. Ақылды үйдің атқарушы электронды құрыл ғылары қандай? С деңгейі. Интернетке шығу нұсқаларын талдап, өзараса лыстырыңдар. Интернет желісіне қолжетімдік болмаған жағдайда не істеуге болады?
Дескриптор: 1. Ақылды үй жиынтығының датчиктерін біледі. 2. Аспаптарды қосу жұмысын ұйымдастыру қалай жүзеге асырылатынын түсіндіреді. 3. Басқару жүйесін орнату мәселесін түсінеді. Практикалық тапсырма. Оқушыларды Arduino онлайн симуляторымен таныстыру және қарапайым сұлбаны жинау бойынша тәжірибелік жұмыс өткізу. Дескриптор: Arduino онлайн симуляторымен танысады. Қарапайым сұлбаны жинайды. Нобайды құрастырады. |
Интербелсенді тақтадан бейнебаян тамашалайды. Постер дайындап, қорғайды. Интербелсенді тақтадан сұрақтарға жауап береді. Берілген үлестірме қағаздағы тапсырманы орындайды. Оқушылар тәжірибелік жұмыс жасайды. |
Өзара бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Басбармақ әдісі арқылы бағалау
Балл қою арқылы бағалана-ды. Балл қою арқылы бағалана-ды Жасыл-өте жақсы орындал-ған, Сары-толықтыру керек,
Қ |
https://www.youtube.com/watch?v=mGdPbrbAtzU А4 қағазы, маркер, слайд суреттер, плакат.
LearningApps платформасы https://wordwall.net/ru/resource/52344848/%D0%B0%D2%9B%D1%8B%D0%BB%D0%B4%D1%8B-%D2%AF%D0%B9 Үлестірме қағаздар, А4 парағы, прензентация маркерлер, стикерлер Интербелсен-ді тақта,
Презентация Үлестірме қағаздар Презентация |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
«Табыс сатысы» 1. Төменгі саты – түсінбедім. 2. Ортаңғы саты – жартылай түсіндім. 3. Жоғарғы саты- бәрін меңгердім
|
. |
Кері байланыс |
Плакат /слайд/ |
||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырма-сы |
1. «Әлемдегі ақылды үйдің дамуы»; «Қазақстандағы ақылды үйдің дамуы» деген тақырыпта таныстырылым жаса. 2. Жапония мен Қазақстандағы үйді автоматтандыру жүйелеріне талдау жаса. |
Интернет көзін пайдаланып материал жинақтайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз




















