|
Бөлім: Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы Сабақ: №1 |
Мектеп: «№5 ЖББ мектебі» КММ Пәні: қазақ тілі |
|||||
|
Күні: 26.11.2024. |
Пән мұғалімі: Адамбаева Б.Т. |
|||||
|
Сынып: 7 Ә,Б |
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Атамұраң – асыл қазынаң |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.4.1 Мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау; 7.2.7.1 ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтіннің негізгі ойын анықтайды, оқулықтардан алынған деректерді қолданады; Көптеген оқушылар: мәтіннің негізгі ойын ашатын мысалдарды келтіреді (ол үшін мәтін мазмұнына детальді үңілуі тиіс); Кейбір оқушылар: сабақ барысында талданған ақпараттарды мысал ретінде қолдана отырып, сөйлеушінің дауыс ырғағы, сөйлеу мәнері мен шығарманың негізгі ойын байланыстыра алады, ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасайды. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
|
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен сәлемдесіп, зейіндерін сабаққа аудару. Жағымды психологиялық тапсырма. Қызығушылықты ояту.
1-тапсырма Ахмет Жұбановтың күй туралы мәтінін тыңдайды. 2-тапсырма Мәтіндегі негізгі ойды анықтаңыз Жетелеуші сұрақтар:
Дескриптор: *мәтінді тыңдайды; * негізгі ойды анықтайды; * сұрақтарға жауап береді; ҚБ |
Оқушылармен сәлемдесіп, зейіндерін сабаққа аудару. Болжау суреттері арқылы жаңа сабақтың тақырыбын болжамдайды. Күй туралы мағлұмат алады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Тамаша жауап!
|
https://kk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D2%AF%D0%B9 |
||
|
Сабақтың ортасы |
ТОПТЫҚ ЖҰМЫС (санамақ арқылы 4 топқа бөлінеді) 3-тапсырма, 112-113-беттер
1. Жылқының 4 аяғына мәтіндегі негізгі тірек сөздерді жазыңыз. 2. Жылқының басына мәтіндегі маңызды ақпаратты қысқаша жазыңыз. 3. Жылқының ішкі құрылысына мәтіндегі қосымша ақпаратты жазыңыз. 4. Жылқының құйрығына мәтін бойынша қорытынды жазыңыз. Дескриптор: *негізгі тірек сөздерді анықтайды; * маңызды ақпаратты табады; * қосымша ақпаратты жазады; * қорытынды жазады. ҚБ Музыка туралы қызықты ақпараттармен таныстыру (сілтеме)
Етістіктің шақтары туралы түсінік беру, 113-бет
Топтық жұмыс 1-топ:6-тапсырма 2-топ:7-тапсырма (ғаламтор қолдануға болады) 3-топ:8-тапсырма 4-топ:9-тапсырма
Дескриптор:
ҚБ |
Күй тыңдалады. Оқушылар тыңдай отырып, музыка мазмұны бойынша оқушылар қандай аспап арқылы орындалып отырғанын анықтауы керек. Мәтінді тыңдап, негізгі тірек сөздерді анықтайды; маңызды ақпаратты табады; қосымша ақпаратты жазады; қорытынды жазады. Өз ойларын қорытындылайды. Ережені мысалдар келтіру арқлы түсінеді. Тапсырмаларды орындайды. Топтық жұмыс ережесін сақтайды. |
Тамаша жауап!
Тамаша жауап!
Тамаша жауап!
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы https://massaget.kz/layfstayl/madeniet/music/32991 7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Жұмыс дәптері |
||
|
Сабақтың соңы Рефлексия Үй тапсырмасы |
10-тапсырма.
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ "Атамұраң – асыл қазынаң" 7-сынып ("Арман -ПВ" баспасы, жаңа)
ҚМЖ "Атамұраң – асыл қазынаң" 7-сынып ("Арман -ПВ" баспасы, жаңа)
|
Бөлім: Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы Сабақ: №1 |
Мектеп: «№5 ЖББ мектебі» КММ Пәні: қазақ тілі |
|||||
|
Күні: 26.11.2024. |
Пән мұғалімі: Адамбаева Б.Т. |
|||||
|
Сынып: 7 Ә,Б |
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Атамұраң – асыл қазынаң |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.4.1 Мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау; 7.2.7.1 ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтіннің негізгі ойын анықтайды, оқулықтардан алынған деректерді қолданады; Көптеген оқушылар: мәтіннің негізгі ойын ашатын мысалдарды келтіреді (ол үшін мәтін мазмұнына детальді үңілуі тиіс); Кейбір оқушылар: сабақ барысында талданған ақпараттарды мысал ретінде қолдана отырып, сөйлеушінің дауыс ырғағы, сөйлеу мәнері мен шығарманың негізгі ойын байланыстыра алады, ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасайды. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
|
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен сәлемдесіп, зейіндерін сабаққа аудару. Жағымды психологиялық тапсырма. Қызығушылықты ояту.
1-тапсырма Ахмет Жұбановтың күй туралы мәтінін тыңдайды. 2-тапсырма Мәтіндегі негізгі ойды анықтаңыз Жетелеуші сұрақтар:
Дескриптор: *мәтінді тыңдайды; * негізгі ойды анықтайды; * сұрақтарға жауап береді; ҚБ |
Оқушылармен сәлемдесіп, зейіндерін сабаққа аудару. Болжау суреттері арқылы жаңа сабақтың тақырыбын болжамдайды. Күй туралы мағлұмат алады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Тамаша жауап!
|
https://kk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D2%AF%D0%B9 |
||
|
Сабақтың ортасы |
ТОПТЫҚ ЖҰМЫС (санамақ арқылы 4 топқа бөлінеді) 3-тапсырма, 112-113-беттер
1. Жылқының 4 аяғына мәтіндегі негізгі тірек сөздерді жазыңыз. 2. Жылқының басына мәтіндегі маңызды ақпаратты қысқаша жазыңыз. 3. Жылқының ішкі құрылысына мәтіндегі қосымша ақпаратты жазыңыз. 4. Жылқының құйрығына мәтін бойынша қорытынды жазыңыз. Дескриптор: *негізгі тірек сөздерді анықтайды; * маңызды ақпаратты табады; * қосымша ақпаратты жазады; * қорытынды жазады. ҚБ Музыка туралы қызықты ақпараттармен таныстыру (сілтеме)
Етістіктің шақтары туралы түсінік беру, 113-бет
Топтық жұмыс 1-топ:6-тапсырма 2-топ:7-тапсырма (ғаламтор қолдануға болады) 3-топ:8-тапсырма 4-топ:9-тапсырма
Дескриптор:
ҚБ |
Күй тыңдалады. Оқушылар тыңдай отырып, музыка мазмұны бойынша оқушылар қандай аспап арқылы орындалып отырғанын анықтауы керек. Мәтінді тыңдап, негізгі тірек сөздерді анықтайды; маңызды ақпаратты табады; қосымша ақпаратты жазады; қорытынды жазады. Өз ойларын қорытындылайды. Ережені мысалдар келтіру арқлы түсінеді. Тапсырмаларды орындайды. Топтық жұмыс ережесін сақтайды. |
Тамаша жауап!
Тамаша жауап!
Тамаша жауап!
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы https://massaget.kz/layfstayl/madeniet/music/32991 7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Жұмыс дәптері |
||
|
Сабақтың соңы Рефлексия Үй тапсырмасы |
10-тапсырма.
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз



















